Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 115
Na ezt érdemes olvasgatni. :)
Előzmény: Törölt nick (32)
Geyza Creative Commons License 2003.10.12 0 0 114
Hát, elég nagy szellemi sivárság, hogy még mindig ezen a 10-éves eseményen rágódnak...

Amúgy igazad van.

Előzmény: Mal Voisin (-)
verz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 113
Talán a királynő jobban tudja, hogyan kellett volna őt megszólítani! :)))

(Azt hiszem, mint korábban is írtam, az adott szituban: sehogy, és inkább ezért lephette meg őt a plízmadamozás...)

Előzmény: H-turul (112)
H-turul Creative Commons License 2003.10.12 0 0 112
Hát ezt eddig gyönyörűen levezettétek pro, kontra, rekontra egészen fedáksáriig, biztosan mindenkinek igaza van, viszont a magamfajta mezei pór már csak arra a királynői tekintetre emlékszik, ahogy Első Lizi hátrafordult, és végigmérte Szabad urat. Mit mondjak, nekem nem az jött le, hogy JÉÉÉ, ez a középeurópai úriember milyen jól ismeri a protokollt!
AronSatie Creative Commons License 2003.10.12 0 0 111
Na, akkor jol tudtam, hogy kellene.

Lehetett madamozni a kiralynot, bar Szabad kiejtese nem volt valami fenyes. Az adott szituacioban a your majesty jobb lett volna (gondolom, please nelkul), de a ma'am sem protokollaris vetseg.

Előzmény: Caidhan (108)
Mal Voisin Creative Commons License 2003.10.12 0 0 110
"már bocsi de baromira tévedsz ugyanis az angol királynő számára a madame megszólitás éppenhogy sértő aki tanitott angolra (s ő volt kinn az usában meg angliában is) ezt a történetet szabad györggyel direkt kifejtette hogy mennyire nevetéses volt az egész ország számára..."

Csókoltatom a tanárodat. Meg téged is. Vágyvezérelt vakwarrior. Caidhan linkje csak releváns, nem? Hogy téged idézzelek: már bocsi.

Előzmény: Lucass (70)
Mal Voisin Creative Commons License 2003.10.12 0 0 109
Aranyos vagy. Bár belohint nyilván ez a forrás sem győzi meg, neki ez is gugliból szedett nyolcadrangú hülyeség az ő okos fejéhez képest. No mindegy. Azért kösz.
Előzmény: Caidhan (108)
Caidhan Creative Commons License 2003.10.12 0 0 108
HOW DO I WRITE TO THE QUEEN OR A MEMBER OF THE ROYAL FAMILY, OR BEHAVE WHEN I MEET THEM?

Lots of people ask this question. There are no obligatory codes of behaviour - simply courtesy.

For more formal correspondence, people write to The Queen with the formal opening 'Madam' and close the letter with the form 'I have the honour to be, Madam, Your Majesty's humble and obedient servant'. For other members of the Royal Family the formal opening is 'Sir' or 'Madam'. Other people prefer to open their letter with 'Your Majesty' or 'Your Royal Highness' and end it with 'Yours sincerely'.

There are also no obligatory codes of behaviour when meeting The Queen or a member of the Royal Family. Many people wish to observe the traditional forms. For men this is a neck bow (from the head only) whilst women do a small curtsy. Other people prefer simply to shake hands in the usual way. On presentation to The Queen, the correct formal address is 'Your Majesty' and subsequently 'Ma'am'. For male members of the Royal Family the same rules apply, with the title used in the first instance being 'Your Royal Highness' and subsequently 'Sir'. For other female members of the Royal Family the first address is conventionally 'Your Royal Highness' followed by 'Ma'am' in later conversation.

Forrás:
www.royal.gov.uk

Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 107
Szerintem sem. Szerintük azonban igen
Src?

vagy még lejjebbb :))
Naná, hogy lejjebb! Hiszen az szolgákkal állandóan találkozik, a vezetőkkel pedig csak ha muszáj :)

Előzmény: gegenseegross (106)
gegenseegross Creative Commons License 2003.10.12 0 0 106
Szerintem sem. Szerintük azonban igen, vagy még lejjebbb :))
Előzmény: Evil Abrosz (105)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 105
Nem hinném, hogy egy ajtónyitogató, vagy legyezőhordozó :) egy kategóriában van egy meglátogatott ország állami vezetőjével.
Előzmény: gegenseegross (104)
gegenseegross Creative Commons License 2003.10.12 0 0 104
Nem, ha a beszélgetés megszakadt, és _újra _ mexólítod, akkor imho megint y.m.-vel kell kezdeni.

Ezt rosszul tudod, nem kell megint úgy szólítani. Ezt arra találták ki, hogy az "alkalmazottaknak" :) nem kelljen az uralkodót folyton a kissé kínossá váló majesztizással piszkálni, reggel (vagy a nap során előszöri találkozásnál) legyen meg a tisztesség, de aztán már elég az egyszerűbb címzés lefekvésig.

Előzmény: Evil Abrosz (103)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 103
A her majesty-t akkor mondod (...), stb.
Ezeket mondtam én is - hivatkozás harmadik személyjel folytatott beszélgetésben.

ha viszont VELE találkozol, először neki kell hozzád szólnia ahhoz hogy te válaszolhass neki. És ekkor mondhatod egy azaz egy darab alkalommal, hogy "your majesty".
Igen, amíg a párbeszéd folyik.

ezek után bármikor úgy érzed hogy meg akarod szólítani, és ezt a protokolláris helyzeted lehetővé teszi, azt kell mondanod hogy "Madame".
Nem, ha a beszélgetés megszakadt, és _újra _ mexólítod, akkor imho megint y.m.-vel kell kezdeni.

Előzmény: deliciosa (100)
verz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 102
Na, mi nagyjából közös nevezőre jutottunk. SZVSZ ma már ez nagy sikernek számít itt a Polfórumon! :)))

Csak a Madam (Ma'am) végéről hagyd el lécci az e bötüt, mert ez a franciás alak (tudom, használják az angolban is, de nem ebben az esetben...)

Előzmény: deliciosa (101)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 101
ezt értem. És ha ez így volt ahogy leírod, akkor igazad is van. De akkor szögezzük le hogy nem a Madame szóval volt baj - márpedig a többiek itt ezt állították.
Előzmény: verz (99)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 100
miiiiii??? már megint eltévedtünk!! :)))

A her majesty-t akkor mondod mikor akarod, pl ha velem leülsz egy kávézóba és beszélsz nekem a királynőről, hívhatod akárhogyan, her majesty-nek is, de simán csak Liznek is, én nem bánom :)Mondhatod az angol nagykövetnek is mikor megkérdezed hogy ma reggel találkozott-e őfelségével, stb.

ha viszont VELE találkozol, először neki kell hozzád szólnia ahhoz hogy te válaszolhass neki. És ekkor mondhatod egy azaz egy darab alkalommal, hogy "your majesty". ezek után bármikor úgy érzed hogy meg akarod szólítani, és ezt a protokolláris helyzeted lehetővé teszi, azt kell mondanod hogy "Madame".

Előzmény: Evil Abrosz (98)
verz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 99
Tulajdonképpen itt végig két malomban őrölünk!

Természetesen helyesen járt volna el Szabad György et., ha beszélgetés közben Madam-nek (és nem Madame, ahogy te írod...) szólítja a királynőt.

Itt azonban nem erről van szó! Adott helyzetben akkor járt el volna helyesen, ha csöndbe marad és nem "Please Madam"-ozik. Azért mert nyelvtanilag helyes valami, még protokollárisan lehet nagy bunkóság...

Előzmény: deliciosa (77)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 98
Remek :) Akkor kezdjük az elejétől :)

Imho -állításaiddal ellentétben- a your majesty - felség (amellett, hogy címzésként), megszólításként is alkalmazható, ellenben a her majesty - őfelsége csak hivatkozásként, címzésként nem.

Előzmény: deliciosa (97)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 97
jelentem: gátló kinn van. örülök hogy egy hullámhosszra erőszakoltuk magunkat :DDD Igen :)
Előzmény: Evil Abrosz (96)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 96
ha még most sem érthető, akkor célbaveszem a legközelebbi dunahidat
Célszerűbb lenne, ha kiköpnéd a fogalmazásgátlót :)

Asszem rájöttem mi a baj: én a címzést a hivatkozás szinonímájaként használtam a (65)ben, azaz "nem vele való párbeszédben megnevezése harmadik személyként". Talán hiba volt, mert amennyire látszik, te a "vele való párbeszédben megnevezése alanyként"-t érted alatta. Azt érted?

Előzmény: deliciosa (91)
tomp Creative Commons License 2003.10.12 0 0 95

Én ebben az őfelesegge vitában nem tudok érdemit mondani, csak azt tudom, hogy a nyanyát madamnak kell szólítani a címzés után, és miután SZGY az általam is idézett módon ezt megtette, utána értelmetlen lett volna újra őfelségeznie, tehát szerintem maximálisan a protokolnak megfelelően járt el.

Előzmény: deliciosa (93)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 94
Nem igazán volt levehető, hogy a tripla smileyt "vicc az egész", vagy "most kurva humorosan csaptam oda" értelemben használod...és mivel a második jóval gyakoribb errefelé, annak vettem.
Előzmény: tomp (92)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 93
segííícccs már, nem értik! vagy bennem van a hiba? :)))
Előzmény: tomp (92)
tomp Creative Commons License 2003.10.12 0 0 92

Nyitunk majd egy olyan topikot is, ahol a megszólításokon kívül a szmájlik használatát is kielemezzük...:)

Előzmény: Evil Abrosz (86)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 91
hajjajj, közel vagyok ahhoz hogy feladjam...

az CÍMZŐ formula. Az hogy milyen formában használod, teljesen mindegy *megszólítás és címzés kérdésében*, mivel mindkettő egy és ugyanaz kategória szempontjából: CÍMZÉS. ha még most sem érthető, akkor célbaveszem a legközelebbi dunahidat :DDDD

Megszólítás: Madame
Címzés: Your Majesty, Her Majesty, etc.
hivatkozásról itt nem volt szó, de hivatkozás csak a HER Majesty lehet (ami attól még címzés!) mivel ez van E/3-ban. nna!!!! :))))

Előzmény: Evil Abrosz (90)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 90
Én értem -erről beszéltem végig-, de te kezdesz nagyon belekeveredni.

Azt mondtam: hogy milyen formában használják, az mindegy, abból a szempontból hogy megszólítás-e vagy címzés.

Tehát szerinted a your majesty, és a her majesty is lehet megszólító, és hivatkozó formula is? Ezt akarod mondani?

Előzmény: deliciosa (88)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 88
nem érted. ha azt mondod: őfelsége - akkor másnak beszélsz róla. ha azt mondod őfelségeD, akkor meg neki. (első alkalommal) Azt mondtam: hogy milyen formában használják, az mindegy, abból a szempontból hogy megszólítás-e vagy címzés. Tényleg nem vagyok érthető?
Előzmény: Evil Abrosz (87)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 87
hogyne lenne értelme! csak nem írtam le mert azt hittem nyilvánvaló. az egyiket az ő irányában mondod, a másikat pedig róla.

Ellentmondasz magadnak. Az előbb azt írtad, hogy a kettő azonos:

""őfelsége" az egy cím, és hogy milyen formában használják - őfelséged (mert ez a helyes, nem a felséged, csak a magyar így hasznája), őfelsége, stb az mindegy."

Döntsd el, melyiket gondolod, mert a kettőt egyszerre nemigen lehet.

Előzmény: deliciosa (85)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 86
"tomp (67)
Figyelj, hagyd rájuk, ez nem az a fórum, ahol értelmes érvekkel meggyőzhető valaki. A párt eldöntötte központilag ki a hülye, ez ellen nincs mit tenni :)))
[előzmény : (66) deliciosa,"

"deliciosa (66)
[előzmény : (65) Evil Abrosz,"

Az, hogy ezt a masszív távkiértékelést (67) d. nekem címzett postjára reagáltad, implikálja, hogy értékelésed rám (is) vonatkozik. Nemde?

Előzmény: tomp (84)
deliciosa Creative Commons License 2003.10.12 0 0 85
hogyne lenne értelme! csak nem írtam le mert azt hittem nyilvánvaló. az egyiket az ő irányában mondod, a másikat pedig róla.
Előzmény: Evil Abrosz (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!