Konkretizálom a számokat. 10milliót vettünk fel. Ezután normál esetben 74e Ft-ot kell fizetni havonta. Mivel most emelt kapamot vannak, ezért 150e lesz a törlesztőrészlet egy hónapban. De mivel nem utalták át a teljes összeget, ezért csak tört részét kell fizetni (sajnos nem töredékét). Azt mondták, hogy 5milliót utaltak át (7.3 volt az önerő, a 40%-os készültséget nem értem), azaz 150 helyett most még csak 75-t kell fizetni minden hónapban. Erre jön rá a bentmaradt 5 millióra szóló 8300 Ft-os készentartási díj, azaz 83-85e-re számítok havonta.
Ezt az OTPben tudták megmondani. Konkrét törlesztőt nem mondtak, de az átutalt összeg a kompjuterből kikereshető.
Köv. emelés (le- és díj-) szeptemberben lesz, akkor fog emelkedni.
AF: Nekünk azt mondták, hogy febr28 tartható, és a kulcs kézhezkapása márc közepére, ápr elejére várható. Remélem, hogy febr28-án el tudom indítani a törlesztőrészlet-csökkentő eljárást.
Sajnálom, hogy végül nem tudtam ott lenni a találkozón!!! Ne haragudjatok! Remélem mindenki jól érezte magát. Sokan voltatok?
Nektek is olyan nagy élmény volt látni a majdnem kész lakásotokat?
Nekünk nagyon jó érzés volt belépni és fizikailag is érezni, hogy mi merre van és mekkora.
A lakáslátogatás nekünk 9 órakor kezdődött... méghogy 15-20 perc után megunja a az ember... már 1 óra eltelt és még alig tudtunk jól körbenézni.
Leellenőriztük a műszaki rajzok alapján, hogy minden a helyére került-e. Minden rendben volt. A szobaablakok szép nagyok, így elég világos lesz a lakás!! A konyha és fürdő parapet ablakai viszont kisebbek, mint amire számítottunk, de sebaj, mert így is szűrődik be némi fény és szellőztetni is lehet. Az erkély egy kicsit kisebbnek tűnt, mint a rajzon, de nem tudtuk megmérni, mert nem lehetett kimenni a hiányzó korlát miatt. Az értékesítési irodában megfogom kérdezni az erkély paramétereit.
Nem tudom, hogy a ti lakásaitok hogy állnak, de miénkben már a hideg burkolás a következő lépés. Megkérdeztem a vevőszolgálati építészt (Michel katalin - nagyon kedves csajszi), hogy várhatóan mikor lesz az átadás. Nem mert mást mondani, mint hogy a szerződésben leírtakat be fogják tartani. Nos ez azt jelenti, hogy február 28-ig befejezik. Egy kicsit elkomorodtam, már annyira szeretnénk beköltözni.... Azt mondják, hogy minden lakásnak készen kell lennie és műszakilag rendben kell lennie (hivatalos műszaki átadás) csak aztán lehet nekünk lakóknak átvenni a lakásokat. Hiába nem kértünk fürdőszobaburkolást, nem kaphatjuk meg előbb a lakást.
A bank nekem is mindent (foly. jutalalék, készent. díj) levont a számlámról. Minuszba is kerültem.:( Szóval várom a fizut...
Apropó, Tschuby neked mennyi törlesztő részletet kell majd most aug. 1-én fizetned? Nekem ugyanis nem tudta a bank megmondani... és jó lenne legaább kb. tudnom, hogy úgy tartalékoljak.
Levonták az 1.5%-ot és a 2,5 havi készentartási díjat is.
A törlesztőt csak 1-én vonják le.
Érdekes módon átutaltak 5milliót forintot, azaz a 18milliós lakásárból már 12 millió az AF-nél van, pedig csak 42%-os a készültség.
Nekünk pedig már most többet kell fizetni (az emelt kamat és a készentartási miatt), mint a köv. 20 évben havonta. Még sem szép a világ :(((
Legalább készül a lakás. Voltunk bent, tetszik. Ha még a csempék is ott lesznek, még szebb lesz.
A redőnytartó tok nagyon furcsán néz ki, nem tudom, mit tudok majd csinálni vele. Hogy tudunk majd függönyt rakni oda? Mennyezetbe fúrjam fel a karnist?
Széles folyosók, nagy terek, ez már tetszik. A kilátás is szép lesz (viszonylag, nem egy budai hegyek, de hát a pénz ugye...).
Ami a legfontosabb, hogy a miénk lesz és már látom, hogy miért fogok dolgozni a köv. 20 évben.
Meséljétek el, milyen volt a benyomás a lakásról! Bankkal nektek is minen ok?
Igy szamolva mar nekunk is stimmel a dolog. Megkonnybbulve vesszuk akkor tudomasul, hogy kevesebbet vontak le az általunk kalkulaltnal. Megiscsak szep az elet:)
udv: Emoke
Tolem mar levontak a folyositasi jutalekot meg a rendelkezesre tartasit, de meg levelet nem kaptam rola, ugyhogy csak kiszamolni tudom. 1.5%-os foly. jut-val szamolva a szocpol kedvezmenyt nem szamoltak bele, viszont az afa-t (400e) igen.
Tehat a terminologiad szerint nekunk: hitelosszeg+afa = foly. jut. alap
Sziasztok!
Remelem tudtok segiteni. Aki igenyelt szocpolt es mar levontak a folyositasi jutalekot, annak beleszamoltak a szocpol osszeget is teljes igenyelt hitelbe es ugy vontak le a penzt? Hogy erthetobb legyek: hitelosszeg+szocpol= egy osszeg, es ebbol az osszegbol vontak le a foly. jutalekot, vagy csak a hitelosszegbol?
emlevay
Nem lattunk semmi extrat......nekunk is csak 1 bejaras van (volt) az atadas augusztus 30 korul lesz, igy egyenlore nem tudok semmit mondani csak akkor !
Es mennyire volt gaz? Azaz sok hibat talaltatok, vagy kevesebbet? Sokat kellett javittatni, vagy nagyjabol tartottak magukat a muszaki modositason megbeszeltekhez?
Szerintetek ez az egyetlen bejaras lesz az atvetel elott, vagy bemehetunk meg 1x?
Az akvarell ház bejárásán felvittek (felkísértek) az adott emeletre és ott szabadon mászkálhattál, nézelődhettél, sőt az értékesítők még körbe is vittek pár másik lakásba is.
Mi a szomszéd lakásába is benéztünk, de én még az alsóbb szinten lévő lakásokba is bementem mert ott már elkezdődött akkor a csempék lerakása és kiváncsi voltam, hogyan dolgoznak.
Nem unszolnak, magadtól is megunod egy kb.20-30 perc után....
13:00 tökéletes. Ha délben szeretnék ebédelni, akkor 13:00-ra pont megfelelően éhes leszek. Találtam ott pár kávézót, de nem komoly méretűek, 5-6-an már nem férünk be. (Nem egy Rózsa (lásd "Barátok közt"))
A bejáráson be is lehet menni a lakásba, illetve ott leget maradni felügyelet nélkül? Remélem, igen.
Nekem 9 órára kell mennem megnézni az épülő lakást, és így nekem is jobb lenne a dél körüli találkozó. Az estire semmiképpen nem tudok elmenni, mert délután elutazom.
Ahogy olvasom a topikot, ezek szerint mindenkinek jó lesz a szombat a lakógyűlésre. Szerintem este fele kéne talizni, mert nekem jön a család, és nekem a bejárás után közvetlenül nem igazán jó.
bb: En ugy tudom hogy a hazasok is normal kamatozassal fizetnek albetetesitesig. Csak utanna lesz kedvezmenyes a dolog. Rosszul tudom??
tschuby: Nekem azt mondtak az otp-ben, hogy a rendtart jutalek akkortol kezdve ketyeg, mikor kiutaltak az elso reszt. Tehat nem az alairastol szamit, hanem az elso utalastol. Termeszetesen a megmaradt osszegre. Eztis rosszul tudom?:)
Mi eleg rosszul jartunk az otp-vel, jo keson (2 hete) irtuk ala a szerzodest, es a folyositasi jutalek nem 1% hanem 1,5%!:((( Igy kozel 170.000 ft lesz :( Szomoru vagyok:(
Mi 11-re megyunk megnezni a lakast. Tegnapelott voltunk ott, a 4. emeletig megvannak az ablakok!! Utanna lakogyules reszunkrol rendben:)
Kedves Origos "szomszédok"!
Ha megvolt a bejárás, akkor mindenképpen referáljatok nekem is, hogy mi volt.
Remélem nem találtok semmi rosszat, mert az azt jelenti, hogy majd az én leendő lakásomat sem cseszik talán el. :)
dohosa
(talán centeres leszek)
Japp. Ez igy van. Albetetesitesig egyedulalloknak piaci kamat ketyeg. Ez amikor en meg elkezdtem nezelodni akkor valami 10% koruli ertek volt. Szemben a 4%-os hazasoknak-kamattal.
De ez a kamat csak a mar folyositott hitel utan ketyeg. Tehat a teljes hitelre csak 1-2-3 honapot fizeted ezt a kamatot az utolso folyositastol az albetetesitesig tarto idoszakra... De azert ez is van parezer Ft kulonbseg. :-(
Valamit felre erthettek az OTP-nel. (Vagy azota miota en neztem valtozott volna valamit a hitelkonstrukcio???)
Kiderítettem, hogy a kivül-belül fehér bejárati ajtó problémája csak a C épületben lakókat érinti!!! Az indok az, hogy a mi bejárati ajtóink egy nyitott függőfolyosóra nyílnak, tehát jobb szigetelésű és a természeti elemeknek jobban ellenálló típusú ajtót építenek be. Ez a típus viszont csak fehér-fehér színben van. :(
Szóval, mindenki aki az A, B épületekben fog lakni fellélegezhet!!! :)
Mi is nemfehérre kértük a bejárati ajtót, de nekünk nem telefonáltak, hogy mégis fehér lesz. Ha az ajtó fehér lesz, akkor én mérges!!! Tarzan üt AF!!!
A hitelfolyósítás 1.5%, erről tudtam. Ez 150e Ft nálunk és ha jól tippelem, akkor az eddig két hónap alatt felgyülemlett 2x20e Ft készentartási kamat is. Az első havi törlesztőrlszletet hogy kell kiszámolni? Szeretnénk autót venni (nyár+majd télen a költözködés), de nem merem bevállalni, ha a fizetésem felét eléri a a törlesztőrészlet. :(
Mi ugye 34% önerővel indultunk, most 42%-nál tartanak, akkor az 8%, ugye? Felvett hitel 8%-a 800e Ft, erre a 15% kamat: havi 76e. Erre jün rá a havi 15300 Ft készentartási kamat. Ez 91e Ft???? Jól számoltam?
Azt tudom, hogy havi 150e lesz a beköltözéskor a 10milliós hitelre, de nem gondoltam, hogy már 900e-re is 90-et fogok fizetni.
Ezt az OTPnél meg tudják mondani? Ki tudjuk ott számoltatni?
Most indulok hozzájuk...szurkoljatok!
Gyűlés okés, bejárás után pont ebédidő lesz, kiváló alkalom a talira.
Sziasztok
Mi is az AF-el kivánunk szerződni egy későbbi projektre. Az OTP részletfizetéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Az igaz, hogy aki nem házas annak az albetétesitésig piaci kamaton kell törlesztenie a lakáshitelt, viszont akik házasok annak csak a kedvezményes kamaton ketyeg?
Az AF vázolta ezt a megoldást, viszont egy OTP-től kérdeztem és ő nem értette,hogy mi az hogy házas/nem házas.
Én faxon rendeltem meg a helyszíni szemlét. Én nem kaptam telefont az AF-től a bejárati ajtóval kapcsolatban. Nekem azt hiszem tölgy színű lesz a belső fele, és a szoba ajtók is.
Az a 123e nem is olyan sokkolo, hogyha belegondolsz mennyit fizettel mar eddig az OTP miatt. A h.szemlet mar mi is megkertuk, eddig az OTP-tol meg penzt nem lattam, de mar kb. 90e Ft-ot kifizettem jarulekos koltsegkent (ertekbecsles, helyszini szemle, kozjegyzo, tulajdoni lap masolatok...)
Engem július 17-én 9.00 órára hívtak terepszemlére. Szóval nekem is jó az időpont az újabb "lakógyűlésre"!!!
Más, én tegnap voltam az OTP-nél, megrendeltem a szemlét ... csak egy csekket adnak, amit be kell fizetni - ennyi az egész!!! Kértem a hölgyet, hogy számolja ki pontosan mennyit kell fizetnem a következő törlesztő részleteten kívül. Kicsit sokkoló (bár tudtam, hogy lesz majd ilyen is) a folyósítási jutalék 123.000 Ft-ra jött ki. :(
Ti is kaptatok telefont az AF-től, hogy a bejárati ajtó belső felét csak fehér színűre tudják leszállítani? Mi bükkszínűre kértük és nagyon csalódott vagyok, mert a beltéri ajtóink bükk színűek lesznek és így az 1 m2-es előterünkben két féle ajtószín lesz! Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?
Nekunk is szoltak, hogy 17-en bejaras lesz. Arra mi is elmegyunk. Utana nekunk jo osszeulni. Szerintem ennel jobb idopont mar nem nagyon lesz. Aki szombaton delben eljon bejarni, annak szerintem van meg utana par oraja egy osszejovetelre. Tehat kulonosebb szervezest nem nagyon igenyel.
Túl a vizsgaidőszakon. Remélem mindenki megkapta az értesítőt az Angyalfölditől. Nekem július 17-én 12 órára kell mennem bejárásra. Az lenne a javaslatom, hogy a bejárás után kellene összeülni.
Ma voltam a XIII. kerület polg. hivatalban.
Van kamatmentes lakáshitel és "nem kell visszafizetni" támogatás is. Nagyjábol a szoc.pol. felételeinek kell megfelelni és maximum netto bérnek is. Az összeg változó és egy bizottság dönt róla.
Annak adják aki min. 3 éve lakik a XIII-ban VAGY UJ lakásvásárlóknak akkor is ha nem kerületi lakosok.
Próba cseresznye.....
Hamár ott jártam megnéztem a házatokat is. :)
Jelentem, hogy a második emeletig be vannak rakva a hófehér ablakok. :)