Keresés

Részletes keresés

Tom Ace Creative Commons License 2020.02.08 0 0 4129

Sziasztok!

 

2 darab eladó jegyet keresek a veszprémi koncertre.

 

Köszönöm szépen!

moha02 Creative Commons License 2019.12.07 0 0 4128

ott a helyünk :D

idén sajnos nem jutottam el egy koncertjére se, de jövőre bepótolom

Előzmény: Törölt nick (4127)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 0 1 4127

Na akkor: Veszprém Fest 2020. Július 15: Dido!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.25 0 0 4126

Értelek! 

A régi dalait (slágereit) én is imádom mai napig. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg, de arra gondoltam: lemezeken át nem lehet (sikerre) vinni ezt a melankolikus vonalat, vagy legalábbis ez csak nagyon keveseknek sikerül (pl. Sade).  Persze azt is belátom, hogy sok-sok rajongót meg éppen a stílusváltás akaszt ki néha. (Metallica - St. Anger vagy Load albumok), így nehéz ezen a mezsgyén lavírozni.


Igen, valószínűleg jól fogtad meg a lényegét: Dido vélhetően "nem akar" ennél nagyobb sztár lenni (hú de furán hangzik), mert gondolom mérlegelte, mivel jár mindez anyagi értelemben és mi kerül a serpenyő másik felébe, azaz ekkora lemondásokkal járna ez most már feleségként, anyaként.

 

baráti üdvözlet nektek :) 

Előzmény: moha02 (4125)
moha02 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 4125

szeva brandee :) Én még mindig imádom. Nekem az új lemez jópár száma nagyon bejön. Én inkább annak tudom be hogy teljesen elvonultan él,  mellőzve a felhajtást, a médiacirkuszt. Ha nézitek a face vagy a hivatalos oldalát, akkor láthatjátok, hogy szinte csak a lemezkiadásokkor aktív. Egy ilyen, ennyire visszahúzódó szerény cirkusztól mentes emberke nem lehet népszerű manapság. Ide már a lemez kevés, mert az emberek nem vesznek milliószámra lemezeket, mint a 2000 es évek közepéig. Mai napig rendszeresen hallgatom a youtube-on a számait - követem is. A Hurricanes-t először hallva könnybe lábadt a szemem, annyira imádtam. Még mindig elvarázsol a hzangjával

Előzmény: Törölt nick (4124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.04 0 0 4124

Hát akkor nem csak én vagyok így ezzel, hogy Dido pályafutása NÁLAM véget ért a 2. lemeze után.  Bevallom: az új albumot én eddig 1x hallgattam meg és nem hagyott bennem mély nyomokat.


Viszont olyan furi ezt látni.

Dido hatalmas sztár volt akkoriban. Gondoljunk a 2004-es Tour nézőszámaira, dupla és tripla koncertekkel (ha jól emlékszem), és oké hogy férjhez ment és gyermeket szült, de most kb. "három lépcsővel lejjebb" folytatja.

Szerintem ő és a kiadó is érzi (tudja?), hogy ezekkel a kellemes, melankolikus dalokkal nem lehet nagy mennyiségben újabb és újabb albumot eladni. Szerintem egyértelműen kisiklott a karrierje, vagy ha ki nem is siklott, az A-vágányról a C-re került át.

Sajnálom!

Ti, hogy látjátok ezt?

Granolith Creative Commons License 2019.06.02 0 0 4123

hmmm 15év telt el azota... hogy Schönbrunn kastély elöterében láthattuk Dido koncertozni valszeg meg van még valahol a jegy... bár már ebbe nem vagyok 100%ig biztos sajnos idövel képi emlékekkel elvesztek az éterben mivel az email amit anno használtam megszünt igy vele az is ahol voltak...

 

ám én is azok közé tartozok akik az elsö két album-t imádják, harmadik album már nem jött át annyira :( 

 

és mikor magyar tv-n lehetett látni Roswell sorozatott végig mind a 3 évadot hát az rongyosra néztem, ám azota beprobáltak egy reboot? /ujra gondolás félét, 2 évad-t berendelték bár én még elsö évadbol se láttam 1 részt se valahogy hiányzott a M/L kémia trailerbol

 

hát nem tudom mit mondjak még :D béke veletek Daxy voltam 

Előzmény: moha02 (4113)
DeeDee83 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 4122

Maga a koncert sztem teljesen jól össze van rakva, a látvány is bejött, jól is szólt, bár tény, hogy lassabb zenéi vannak, de így sem unalmas sztem az a kb. 100 perc, amit a színpadon tölt. Amit viszont nem értek, hogy egyes helyeken, pl. London, Prága, miért volt/van állóhely. Max. 3 dalt tudnék, amire lehet táncikálni, a többi inkább merengős, azt meg én pl. csak ülve tudok. :D

A dalválasztás alapján sztem ő is tisztában van vele, hogy inkább az első 2-3 lemez vonalára van igény, mint az utána következőekre, de mivel azok sem kaptak rendes turnét, pár dalt muszáj ellőni onnan is, és élőben sztem ezek jól is működnek.

 

HSZ-t törölni asszem csak moderátor tud, de sztem elfér itt. :)

Előzmény: Törölt nick (4118)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.22 0 0 4121

Bocsi! 3x is? Hogy lehet hozzászólást törölni?

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.21 0 0 4120

Köszi!

Előzmény: DeeDee83 (4117)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.21 0 0 4119

Köszi. Én is valami hasonlóra gondoltam!


Előzmény: DeeDee83 (4117)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.21 0 0 4118

Köszi! Én is hasonlóra gondoltam. 

Bevallom őszintén egy pillanatig nem bánom, hogy egyik bulira sem vettem jegyet. Ez a Thank You-White Flag - Life for Rent vonal még mindig bejön, de nem lehet erről a sítlusról 5 lemezt lehúzni. Szerintem.

Előzmény: DeeDee83 (4117)
DeeDee83 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 4117

Túl sokáig volt távol, a popszakma meg az elmúlt 15évben eléggé átalakult, sztem nem bíztak benne, hogy ennél nagyobb tömegek lesznek rá kíváncsiak koncerten. Arról nem beszélve, hogy a legutóbbi 2 lemeze bukó volt.

Előzmény: Törölt nick (4116)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.18 0 0 4116

Sziasztok! 

Van valakinek infója arról, hogy miért ilyen relatíve kicsi helyekre kötötték le a koncikat? Dido 2 lemez után már saját magánrepülővel járt. Ennyire nem bíztak az album sikerében? Tudom, hogy a Brixton Academy stb., de hát együtt voltunk Bécsben a kastély-kertben, az azért "jópárszoros" Stadthalle látogatottságú konci volt. Valakinek más ötlet, infó?

DeeDee83 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 4115

Sziasztok! Sajnos úgy alakult, hogy már nem fogok tudni menni, így eladó 1-1 db állójegyem a londoni duplakoncertre. (Május 30-31.)

65font volt dbja, 55fontért átadom darabját. Rendes Ticketmaster jegy, nem e-ticket.

akosli Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4114

Megvettem a jegyeket a bécsire. Schönbrunn után furcsa lesz a Stadthalléban ücsörögni... De legalább ez az első dal azt sugallja,hogy stílusváltás nem nagyon lesz.

Előzmény: moha02 (4113)
moha02 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4113

ott voltunk az akkori itteni keménymaggal :) sajnos azóta széthullott a csapat, pedig találkozók is voltak.

itt az új az első szám az új lemezről:

https://www.youtube.com/watch?v=qQAc-AmDaww

Előzmény: akosli (4112)
akosli Creative Commons License 2018.11.12 0 0 4112

Új album megvéve, májusban koncert Bécsben, 2004 után újra!

https://dido.tmstor.es/cart/downloadtracks.php

DeeDee83 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 4111

http://www.youtube.com/watch?v=-ttpI7WXAO4&feature=youtu.be

 

Dido covers Smalltown Boy by Bronksi Beat

DeeDee83 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 4110

És mindjárt kijön a következő.

Előzmény: hapci007 (4109)
hapci007 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 4109

Nagyon kihalt a topik, ahhoz képest, hogy idén új albuma jelent meg...

DeeDee83 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 4108

http://youtu.be/xUuPlbQXvn0

 

Dido - NYC (Official audio, from Dido Greatest Hits)

 

Ha már idén volt új lemez, meg jön a Gr. Hits, igazán turnézhatna is egyet... :(((

hapci007 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 4107
Előzmény: hapci007 (4106)
hapci007 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 4106

A lemezbemutató: 

 

ZeneHouse elemez:

 

Jó lenne egy turné, de most Dido a Voice-ban mentorkodik.

Előzmény: DeeDee83 (4105)
DeeDee83 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 4105

Én igényelném a Kultúrfitneszeket. Köszi!

 

Nagyon elcsendesedett Dido, félek megint nem lesz turné. :(

Előzmény: hapci007 (4103)
hapci007 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 4104

Érdekességként egy album ajánló:  http://nol.hu/lap/kult/20130515-az_elet_jelei

hapci007 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 4103

Itt az új album és alig van hozzászólás... vagy van más fórum is?

Tegnap a Petőfin a Kultúrfitneszben Dr. ZeneHouse (Milkovics Mátyás a neoból) a Let Us Move On-t elemezte. Ha valaki meghallgatná, jelezze! Van album ajánló (még márciusból) is, ami szintén a Kultúrfitneszben hangzott el.

 

@moha

Valóban lehetne egy kicsit "erősebb" a zene, de szerintem így is jól illik a hanghoz és a szövegek hangulatához. Remélem lesz turné, arra biztos, hogy áthangszerelik a dalokat és abból még kisülhet valami egészen kiváló zene is.

moha02 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4102

Tegnap én is megvettem Dido új CD jét. Ami meglepett, hogy a MediamMarkt ban nem kaptam, pedig általában az ujdonságok ott meg szoktak lenni. Ma meghallgattam az anyagot, és eléggé vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Dido hangja zseniális továbbra is, érett gyönyörű eszméletlenűl jól szól. Viszont a zene az enyhén szólva is csak átlagos. Nem tudom, mert nem néztem meg a CS borítón, hogy Dido volt e a zeneszerző, de ha igen, akkor jobb énekes, mint zeneszerző. Van pár jól hangszerelt szám, főleg a végén az egyik ami lírtai, meg a Let Us Move On, de a többi az csak átlagos.Nagyon nyomatják a No Freedom című számot, nem rossz, de nekem a let Us Move On sokkal jobban tetszik.

Ha értékelni kellene a lemezt akkor nálam az ének: 10/10, a zene 6/10, az összhatás így 9,5/10.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.04 0 0 4101

Lassan le is csekkolom az új lemezt.

 

A másik topikban írtakat kiegészítendő: olyan 14-15 éves voltam, amikor Dido szólóban befutott. Egy akkori haverommal tárgyaltuk is, hogy ez a nő tud valamit, kitűnik a tömegből, igazi felüdülés. Jellemző egyébként, hogy a haver a rockosabb zenéket kedvelte, míg én már akkor is inkább az elektronikusabb vonalat preferáltam, de mindkettőnknek bejött Dido zenéje (meg persze a csaj is:) ), hisz igazából mégiscsak egy átmenet a pop-rock és a trip-hop, a downtempo elektró között. Az első albumát ennek ellenére egy ideig nem nagyon hallgattam, inkább csak azokat a zenéket, amiket kislemezre kimásolt, viszont 1-2 évvel a lemez megjelenése után egy chillout mixben belefutottam a Take my handbe, ami letaglózott és akkor rákaptam a No Angelre úgy egészében, meg azóta is figyelgetem, hogy mit csinál.

 

Olvasgattam a topik elejét. Igen, tény, hogy nem Dido a világ legképzettebb, legsokoldalúbb, legnagyobb hangterjedelmű énekesnője, illetve azoknál maximum mérsékelt sikerekre van esélye, akik nem fogékonyak erre a keserédes hangulatvilágra, de nagyon egyben levő, intelligens zenét csinál/csinálnak.

 

És akkor ide is:

 

Előzmény: DeeDee83 (4100)
DeeDee83 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 4100

Családias. :)

Üdv itt!

 

És mától van új klip is, ami csudiszép lett.

 

Most már csak egy turnéra várok, nagyon.

Előzmény: Törölt nick (4099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!