Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 26
Tudom, hogy nevetséges de én asszem két év múlva ennél brutálisabbat fogok alkalmazni.
Olyan leereszthető rácsot ami a bevásrálóközpontokban is van a boltok előtt. Kapcsoló belül, és alul zárható. Nyitott állapotban csak két sín van kétoldalt meg alul egy lyuk. Ez szerintem nem zavaró, olyan mintha ehy redőny lenne ott. Ha meg zárva van, akkor úgysem vagyok otthon :)
Előzmény: groteszk (24)
epreskert_ Creative Commons License 2003.12.07 0 0 25
A fólia csak az üveget védi meg, az ablakot attól még fel lehet feszíteni!
Megoldás lehet: jó minőségű alumínium redőny feltolásgátló szerkezettel.
Előzmény: sunsetcocktail (22)
groteszk Creative Commons License 2003.12.07 0 0 24
Üdv.
Szintén friss beköltöző leszek remélem már a jövőhéten [:)] és én is betörésvédő fóliát fogok felrakatni. Szerintem fényvédelemmel (belátás ellen) kombinálva egész hatásos módja pl. a nagy erkélyajtók védelmének.

Egy kis info

G.

Előzmény: sere (23)
sere Creative Commons License 2003.12.04 0 0 23
betörésvédő fólia

nem nagy macera, és nem rondítja el az ablakot/ajtót

Előzmény: sunsetcocktail (22)
sunsetcocktail Creative Commons License 2003.12.04 0 0 22
Kérdés: van-e bármi mód arra, hogy egy első emeleti erkélyajtót+a mellette levő ablakot biztonságossá tegyünk rács nélkül?
gilice Creative Commons License 2003.10.10 0 0 21
Mikor nálam cserélték az ajtót, a szomszéd néni pont akkor ment valahova és bejött megnézni, hogy ott vagyok e. Egyébként tényleg van abban valami, hogy az emberek néznek és nem tesznek. Tipikus eset még, ha nagy tömegben valaki rosszul lesz.Sajna.
Előzmény: James Bond (20)
James Bond Creative Commons License 2003.10.10 0 0 20
Erről mindig az jut eszembe, amikor még régebben, mikor közel laktam a szüleimhez, a szomszédjuk - egy idős házaspár - mindig beszámolt arról, milyen későn értem haza előző éjjel (ez általában hajnal volt). Aztán egyszer éjjel ellopták az autómat. Természetesen akkor semmit sem láttak...
Szóval persze, figyelnek a szomszédok, de kevesen vannak, akik tesznek is valamit, ha szükség lenne rá. Mert nem az ő dolguk...
Előzmény: gilice (19)
gilice Creative Commons License 2003.10.10 0 0 19
Eszméletlen.... Azt tom, hogy mindenki bezárkózik, de ennyire. Szerencsére nálunk a szomszédok azért odafigyelnek.
Előzmény: lo_li_ka (18)
lo_li_ka Creative Commons License 2003.10.10 0 0 18
ebben maximálisan igazad van de ha nem vagy otthon akkor csak a szomszédok látják a mozgolódást, és az emberek nam annyira figyelnek a szomszédjaikra...
egyszerűen profik voltak..
amúgy ez a módszer nagyon divatos volt a 90-es évek közepén és néha fűszerezték azzal, hogy egy IFÁ-val odaálltak és konkrétan kiköltöztették az értékeket a tulajdonos tudta nélkül...

Előzmény: gilice (17)
gilice Creative Commons License 2003.10.09 0 0 17
Ezt így nem igazán értem. Felújítás címén oda kellett, hogy engedjétek őket nem? Én nem engednék oda magában senkit felújítani csak ha ott vagyok. Egy "felújítás" meg több óra, flex, 220 kell hozzá, falat bontani meg iszonyú zaj. Senkinek nem tünt fel, hogy mit csinálnak??
Az ilyen ajtóknak az a lényege, hogy csak bontással tudsz bemenni. Az meg zaj, 220 kell hozzá és elég feltünő. A lépcsőházban meg 220 is se egyszerü gyorsan találni..
Előzmény: lo_li_ka (15)
homegarden Creative Commons License 2003.10.09 0 0 16
Mailek mentek...
lo_li_ka Creative Commons License 2003.10.09 0 0 15
a flexelésről annyit, hogy amikor a szüleim vették a lakásukat(12 éve), akkor olyan orosz biztonsági ajtókat szereltek ami igazán biztonságos volt. Az ajtó keretébe belefúrtak tömöracél csöveket és így fogták azt a betonhoz (panel elemhez), az ajtó több ponton záródó (szintén tömöracél elemekből felépítve).
Ezt feltörni igazán nehéz volt, de ezt is megoldották méghozzá úgy, hogy felújítás címén egyszerűen kivágták betonostul az ajtót és bementek a lakásba.
ezért nem nagyon bízom ezekben az ajtókban...
viszont a technikában igen ....
gilice Creative Commons License 2003.10.09 0 0 14
Hali!
Én most cseréltettem a bejárati ajtót biztonsági acéltokos, acélszerkezetes ajtóra. Nagyon szép lett Bükk furnér borítással. Egy gépészmérnök szakival csináltattam, nagyon szimpatikus jó referenciákkal. (Régi fejlesztőmérnök, találmányokkal) 2 másik kollégámnak is csináltak ilyen ajtót. Most biztonságtechnikával foglalkoznak, ajtókkal, ráccsal stb. Ha érdekel elküldöm magánban az elérhetőségét.
A lényeg ha jó és védhető zárat akarsz, akkor manapság a kéttollú zárakat ajánlják, a cilinderesek nem annyira tutik. A hevederzár az szerintem nem sokat ér, mert ha az ajtó nem 100%os, akkor kiemelik és kifordítják azzal együtt. Az egyik ismerősömnél meg egyszerüen csak "bebarmolták" az ajtó alsó sarkát oszt bementek a hevederzár alatt. A szaki szerint 2en kipajszerolnak simán egy ilyet. Nekem volt 1 rács az ajtó előtt +2zár tömör fa ajtón (lakótelepi, de jobb fajta) + leemelésgátló pöcök. A szaki mondta, hogy 1percen belül bemennek minimális zajjal:) Most van egy heggesztett acéltokos, zártszelvényes ajtó, 8ponton záródik.:) Azon csak akkor jön be valaki, ha odaadom a kulcsot v. flexel 2-3órát:)
Előzmény: homegarden (11)
kanCa Creative Commons License 2003.10.09 0 0 13
Kedves Homegarden!

A férjem foglalkozik biztonságtechnikai dolgokkal, szerintem tud segíteni! E-mail cím, telefonszám tőlem:

wildstone@freemail.hu

Nőgyógyász Creative Commons License 2003.10.09 0 0 12
Szia,

Arról gondolom tudsz, hogy a folyosó (mint menekülési útvonal) lezárása tűzrendészeti okok miatt tilos és életveszélyes ...

Előzmény: homegarden (11)
homegarden Creative Commons License 2003.10.09 0 0 11
Sziasztok fórumozótársak!

Az utóbbi időben elég sok betörés volt a környékünkön, ezért úgy döntöttem kicserélem a zárakat vmi biztonságosabbra, hevederzárat is szereltetek fel, illetve szeretném a folyosó egy részét leválasztani ráccsal.Tudnátok megbízható szakembereket ajánlani, ill. mit gondoltok ezek mennyibe kerülnek manapság?Akinek van tapasztalata a témával kapcsolatban, kérem ossza meg velünk!
Előre is köszi a segítségeteket!

murray Creative Commons License 2003.10.09 0 0 10
aza nem semmi!:-)
a nyakuknak esnék a flex-el így hirtelen!
sere Creative Commons License 2003.10.09 0 0 9
bátyám kollégájánál még a radiátorokat is leflexelték, és elvitték (még nem volt feltöltve vízzel a rendszer)
Előzmény: James Bond (8)
James Bond Creative Commons License 2003.10.08 0 0 8
Akivel megtörtént a baj, nála kerékpárokat (darabja kb 300e Ft) és televízió készüléket vittek el. De szerintem visznek mindent, ami mozdítható, és eladható... :(
Előzmény: szomi_szomi (6)
bucoka Creative Commons License 2003.10.08 0 0 7
Sziasztok!

Mi is új lakásba költöztünk. Átadásnál, meg előtte is reklamáltam, mivel az eredeti kulcsokat használták hetekkel korábban is a munkások, bárki hozzáférhetett. Pedig az ajtókhoz direkt adnak ún. szervízkulcsot is, ami éppen erre való, az eredetit pedig mi kapnánk átadáskor. Igaz, hogy nem könnyen, de azért másolhatók ezek a kulcsok is. Amikor szóvá tettem, nem értették mi a bajom. Átadáskor odahívtuk az ajtós cég emberét is, aki rögtön kicserélte a zárat, melyet eredeti csomagolásból előttem bontott fel. Ez 35 ezer Ft-ba került. A biztonság persze megér ennyit, de igazság szerint talán nem nekünk kellett volna "lenyelni" az összeget.

B.

szomi_szomi Creative Commons License 2003.10.08 0 0 6
Igazad lehet.
De a bútorokat is lopják?! Vagy milyen berendezési tárgyakra gondolsz?
Előzmény: James Bond (4)
lo_li_ka Creative Commons License 2003.10.07 0 0 5
szasztok!!

a párommal mi is most fogunk venni lakást és az csak jövőre ilyenkorra lesz kész, úgyhogy minket is érinthet majd a dolog.

A vagyonvédelemmel kapcsolatban pedig:
kapható már akármelyik boltban központi egység és érzékelő egyaránt, ráadásul ezek az eszközök a telefonodra tudnak jelzést is adni, csak felprogramozás kérdése. (ja és az új lakásokban a kábelezés megvan )
Úgy tudom (talán még én is le tudnám telepíteni), hogy 50eFt-tól a csillagos égig mennek az árak. nekem pedig akár még 70e-t is megér ogy tudjam mi zajlik az othonomban ha nem vagtyok otthon.

köszi hogy figyelmeztettetek!:)
annyi mindenre kell figyelni, hogy ilyen "apróság" nem is jutott volna az eszembe.

Előzmény: James Bond (4)
James Bond Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4
Egyrészt azért előnyös rabolás szempontból az újépítésű, mert a költözéskor az embereknek nem az az első dolguk, hogy a biztonságra odafigyeljenek. Másrészt az új beköltözők még nem ismerik egymást, tehát akárki mászkál is a házban, nem tudod, hogy szomszéd vagy idegen-e.
Aztán az értékek. Egy új lakásba sokan új berendezési tárgyakat vásárolnak. A régi meg ideiglenesen bekerül a tárolóba... De ha mégsem, akkor a lakásban lesznek nagyobb értékű berendezési tárgyak.
Szóval kisebb kockázattal juthatnak nagyobb értékhez.
Előzmény: szomi_szomi (2)
sere Creative Commons License 2003.10.07 0 0 3
Az új lakás azért jó, mert látszik, hogy még nem lakják (egy "használt" háznál ez nem olyan feltűnő)

Pécs környékén tavaly volt "divat" a majdnemkész családi házak teljes lerablása (klíma, radiátor, szaniter, csaptelep, kazán és minden, ami mozdítható).

Vigyázzatok a lakásokra még akkor is, ha még nincs benne bútor!!!!

Előzmény: James Bond (-)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.10.07 0 0 2
A biztosítás nem elég?
És azt sem értem, hogy az új ház miért jobb mint a többi. Talán, mert eleinte kevesebben laknak bent? És/Vagy, mert még nincs minden biztonsági berendezés felszerelve?
Előzmény: James Bond (0)
Nőgyógyász Creative Commons License 2003.10.07 0 0 1
Lehet, hogy naiv vagyok, de egy újépítésű lakásban szvsz elvárható lenne a MABISZ minősítéssel rendelkező, akárhány ponton záródó biztonságos ajtó, amelynél csak zárbetétet kell cserélni, de nem kell elrondítani egy hevederzárral.
Előzmény: James Bond (-)
James Bond Creative Commons License 2003.10.07 0 0 0
Ezt felhozom. Nem hiszem, hogy ez a téma ennyire ne érdekelne senkit...
James Bond Creative Commons License 2003.10.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

voltak témák, ahol már említésszerűen olvastam arról, hogy az újépítésű lakások átvétele után milyen veszélyek fenyegetik az új lakók vagyonbiztonságát. Nemrégiben azonban rendőrségi forrásokból úgy értesültem, hogy az utóbbi években kisebb-nagyobb bandák arra specilaizálódtak, hogy az újonnan épült és átadott lakások tulajdonosait fosszák ki. Először a tárolók feltörésével és kirámolásával kezdik, aztán amikor behordják az értékesebb holmikat emiatt a tulajdonosok a lakásaikba, a lakások feltörésével folytatják.
Az informáló rendőr javaslata: átvétel után azonnali zárcserék, biztonsági zárak és riasztóberendezések (távfelügyeleti) felszerelése, és teljeskörű lakásbiztosítás.
Az információ sajnos egy valós káreset kapcsán jutott el hozzám, és bár elképzelhető, hogy helyenként túloz, szerintem mégis megfontolandó. Főleg azért, mert végiggondoltam, hogy közvetlen a költözés után - szerintem - az új lakók többségének a lakás berendezése az elsődleges dolga, nem a védelme, így könnyű célpontot jelentve ezzel a rosszfiúknak.

Ha van valakinek már ezen a téren szerzett tapasztalata, ossza meg velünk, hogy időben meg tudjuk tenni a szükséges lépéseket. Nálam a zárcsere, hevederzár, távfelügyelet és biztosítás (ami úgyis kötelező) biztosan bejátszik.

JB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!