Keresés

Részletes keresés

rich.mond Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5

Basszus, ezt nem ide szántam

rich.mond Creative Commons License 2013.07.09 0 0 4

SindbaD Creative Commons License 2003.10.03 0 0 3
Van lehetőséged server-oldali scriptet írni ? (gondolom igen, hiszen az excel objektumot is el kell érned valahogy).

Milyen adatelérést használsz ? (ADO, ODBC,...)

Ha windows alapú a webkiszolgáló és az első kérdése a válaszod igen, és módod van ADO-t használni, akkor létrehozhatsz egy ASP oldalt, amiben van egy ADO connection objektum.
Sima változókban (nem szükségesek hidden mezők) eltárolod a szükséges adataid, melyek az excelből érkeznek, majd a létrehozott ADO connection objektum segítségével kinyomhatod adatbázisba. Ehhez még az oldalt sem szükséges elhagynod.

Megjegyzem, amit írtam MS-SQL adatbáziskezelő esetében bizonyosan működik (sok ilyet csináltam), de azt nem tudom, hogy Oracle esetében mi a helyzet, de feltételezem, van provider Oracle esetében is.

Találsz mintákat az msdn.microsoft.com-on bőven.

Úgy gondolom esetedben a javascript tévútra visz, kliens oldali scriptből hogyan akarod elérni az adatbázist és magát az excel file-t?

Előzmény: csubul (2)
csubul Creative Commons License 2003.10.03 0 0 2
Javascripttel gondoltam első körben, esetleg ActiveX(?).
Nincs szükségem a továbbiakban az xls-re, ezért nem akarom felküldeni. Plusz még, ha a szerveroldalon is lenne az xls, onnan ismét elég nehéz lenne kinyerni az adatokat, gyakorlatilag egy (vagy több) táblába kell bepakolni a sorokat.
A hidden-ekre azért van szükség ( szerintem, de még csak koncepciótervezési fázisba vagyok :) ), merthogy ezeket egy formmal akarom elküldeni, de a felhasználónak nem kell ezt megmutatni.
Tudtok segíteni ebben, láttatok már ilyen megoldást (esetleg linket, kódot adni elindulásnak).
Előzmény: NevemTeve (1)
NevemTeve Creative Commons License 2003.10.03 0 0 1
Mindezt milyen prorgamnyelven akarod? Java? Javascript? VB? Miert nem jo, ha magat az xls-t kuldod fel, varazslat nelkul?
Előzmény: csubul (-)
SindbaD Creative Commons License 2003.10.03 0 0 0
Érthető :)
Járható is.
De lehet, hogy fölösleges. Minek kellenek hidden mezők ?
Előzmény: csubul (-)
csubul Creative Commons License 2003.10.02 0 0 topiknyitó
A problémám a következő, egy excel file-t szeretnék feltölteni egy adatbázisba (Oracle) webes platformon keresztül.
Valami olyasmi megoldáson gondolkodom, hogy egy "browse..." gombbal kiválasztja a file-t (ez még megy), majd kiolvasva az egyes cellák értékeit egy createobject-tel, átpakolom hidden mezőkbe. Ezután már submit-tal el tudom küldeni az egyes értékeket.
Érthető?
Szerintetek ez járható vagy van ennél jobb megoldás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!