Keresés

Részletes keresés

Hominda Palmo Creative Commons License 2020.06.15 0 0 106

Sziasztok! Érdekelne, hogy a lakópark házainak milyen a szigetelése? Egyre több helyről hallom, hogy silány és penészedésre hajlamosak a falak. Kisgyerekkel költöznék, így különösen érdekelne. 

freshair Creative Commons License 2011.08.19 0 0 104

Kedves lakók!

 

Az Önök lakóparkjában az általunk forgalmazott elszívó ventilátorok lettek beépítve (fürdőszoba, wc). A ventilátorok karbantartásának hiánya (szűrőcsere) meghibásodáshoz vezethet, ami a ventilátorok egyre hangosabb működését eredményezheti (ez akár a szomszédok álltal is hallható), idővel pedig a motor leégését is okozhatja. Ezt megelőzendő, a ventilátorok előlapja mögött található szűrőt, minimum évente cserélni kell! A hosszú évek tapasztalata szerint sajnos, a lakás megvételekor erre nem szokták felhívni a leendő tulajdonosok figyelmét. A szűrőcserével, ill. bármilyen problémával a ventilátorokkal kapcsolatban kérem keressenek fel minket. Szívesen segítünk mindenben!   

Ventilátorok Háza  06-1-206-5352,   06-30-841-1971  Attila

 

Sszép napot kívánok!

 

 

Beni23 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 103

Sziasztok,

Elnézést a zavarásért, de megkérdezhetem hogy honnan az információ, mely szerint vannak még eladó lakások a Primavera lakóparkban?
Ami azt illeti mi is nézelödtünk arrafelé, de talán nem kellö részletességgel.

Köszi elöre is!

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.12 0 0 102

Értem. reméljük úgy van. :)

jövő héten bepróbálkozuk, ha addig nem jön közbe semmilyen akadályozó tényező.

köszi az infókat.

Előzmény: Pueblo (101)
Pueblo Creative Commons License 2005.07.12 0 0 101

Én nem a lakóparkban lakom, de azt hallottam egy ittlakótól, hogy per pillanat itt jól lehet alkudni, mert szeretnék már eladni a még szabad lakásokat. Szerintem az 1-2 milcsi sanszos, hogy összejöhet.

 

A beállónak is kell örülni, mert sacc per kábé 1,5 autó jut a környéken egy háztartásra és ez kezd sok lenni, nem lesz hely lassan az utcákban.

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.12 0 0 100

Szia!

 

Köszi a választ! :o)

 

Te a lakóparkban laksz?

 

Biztos vagy benne hogy lehet alkudni az árból? Nagyon tuti lenne, mert ha 1-2M-val lenne ha kevesebb lenne...akkor tuti odaköltöznénk.

Ahogy nézem ajándék beálló van...hát azt a hajukba kenhetik, nem kell. Adjanak inkább kedvezményt. Ahogy láttam nem lesz gond ott a parkolás amúgy sem.

 

Előzmény: Pueblo (99)
Pueblo Creative Commons License 2005.07.12 0 0 99

Pillanatnyilag a pereskedés (a péterhegyi és rókahegyi lakosokból álló Egyesület pereskedett) úgy néz ki, hogy véget ért, mert az önkormányzat visszavonult és nem akar 240 lakásos lakóparkot építeni a szomszédba. A pereskedés hozadékaként az itteni lakosok viszont jól összebarátkoztak, és egész kedvező kis közösség alakult ki!  :)

 

Telente eddig kb. 1-2 nap volt, amikor az ürömi úton nem igazán lehetett felmenni. Ekkor egy kis kerülő utat lehet tenni pl. Budakalász felé. Ez szerintem nem igazán gond.

 

Szerintem a Primavera közös képviselőjével kellene beszélned, bizonyára tud segíteni a többi kérdésben.

 

És még egy dolog, alkudjál keményen az árra, sokat megtakaríthatsz!

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.12 0 0 98

sziaszok!

 

szokta még valaki nézegetni ezt a topicot az ittlakó közül?

Még vannak eladó lakások, kétszobás földszintiben gondolkodunk. Voltunk fent, a környék nagyon tetszett. Közlekedés se lenne gond, van kocsi is. A kérdés az hogy a bank vajon mennyi hitelt hajlandó megadni a lakásokra, számít-e az hogy nem Budapesten van?

Van tároló a lakásokhoz? Vagy lehet egyáltalán venni? Milyen itt lakni? Télen takarítják rendesen az utat a HÉV-től fel a lakóparkig?  Tényleg valami hatalmas lakóparkot terveznek a szomszédba? Egyenként pereskedtek, vagy az egész ház együtt? Mert nem szívesen vennénk olyan helyen lakást ahol pereskedés van.

A földszinti lakásoknak milyen a szigetelése? Mennyi a fűtés rá télen kb (átlagos 22-23 fokos hőmérsékletre fűtve)? Milyen a környék biztonsága? Betörések? Kocsilopás?

 

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.

evee

 

 

repedtsarkú Creative Commons License 2005.04.22 0 0 97
Értem, mire gondolsz.
Nálunk az a gáz, hogy nem akkor indulok, mikor a párom, lemenni még nem is olyan nehéz,de felfele... kipróbáltam már babakocsival, másnap eléggé fájt a lábam, és ötvenszer elmondtam az úton, ha na, ezt még egyszer nem csinálom meg.
A gyerek pedig még jó ideig nem fog maga felmászni a hegyre, és egyre nehezebb lesz a súlya.

Óvoda, iskola? Merrefele? Orvosi rendelő?
Hol van bolt? Az Ürömi úton láttam egy picit, fenn a lakópark környékén van?
Lehet, hogy mégis valami pesti lakóparkot keresünk majd. Pl. nagy felkeltette az érdeklődésünkat a Napliget. Nagyon jó árai vannak (mondjuk sajnos, elég lehetetlen lakásméretek számunkra, vagy túl kicsi, vagy túl nagy, ez elég nagy visszatartóerő).
Az is lehet ,hogy inkább valami használt lakást fogunk keresni.
Előzmény: Pueblo (96)
Pueblo Creative Commons License 2005.04.22 0 0 96

Ez pedig 360 új autót itt 360 autót jelentene.

 

érted, mire gondolok? :)

 

Előzmény: Pueblo (95)
Pueblo Creative Commons License 2005.04.22 0 0 95

A fő probléma, ami a 240 lakásos lakópark ellen szól, pont autóval kapcsolatos. A mostani lakások esetében 1,5 autó van kb. lakásonként. Ez pedig 360 új autót itt 360 autót jelentene.

 

Egyébként az egy autós családok le szokták vinni a párjukat, illetve vissza szokták hozni őket. Mellesleg szokásos a stoppolás is. A szomszédok levisznek, ha látják, hogy mész. Ez elég jól müxik.

Előzmény: repedtsarkú (92)
Pueblo Creative Commons License 2005.04.22 0 0 94

Mert egy 240 lakásos lakóparkot akar a Primavera mellé. Mi pedig családi házas övezetet.

Előzmény: repedtsarkú (93)
repedtsarkú Creative Commons License 2005.04.22 0 0 93
Ja, és miért perelték be a polgármestert?
Előzmény: Pueblo (91)
repedtsarkú Creative Commons License 2005.04.22 0 0 92
Helló!

Szóval akkor más is tart macskát...
Macskát nem lehet kiszűrni, jobb, ha van gazdája, az mégiscsak jobban nevelt, mint a kóborló. Szóval macskák mindenhol vannak.

Nekünk is nagyon tetszik a környék, viszont kettőnknek csak egy autója van, én nem tudok vezetni, nem is fogok megtanulni, minek, két kocsira nem futja. Kocsi nélkül viszont nem lehet élni Péterhegyen, szerintem. Túl meredek az út a HÉV-ig gyalog.

Úgyhogy kénytelenek leszünk másfele nézelődni. Nekem végülis minden szentendrei HÉv-vel megközelíthető hely megfelel.
Előzmény: Pueblo (91)
Pueblo Creative Commons License 2005.04.22 0 0 91
Helló,

A busz ügyében a polgármesternél célszerű érdeklődni. Először megigérte, majd visszavonulót fújt. Most már régen nem volt róla szó. Talán választások körül lehet változás, bár valószínűleg ezzel sem fog tudni a Péterhegyen túl sok szavazatot szerezni. A Péterhegyen lakók ui. éppen most perelték be az elmúlt hónapokban Önkormányzatostul őt.

Macskát természetesen lehet tartani, de nekem rossz tapasztalataim vannak a környéken kóboroló nyávogó kedvencekkel kapcsolatosan, így nem örülök neki.

A kutyák persze még ennél is sokkal rosszabbak.

A hely viszont szerintem nagyon szép. Erdő, nyugalom, jó szomszédok.
Előzmény: repedtsarkú (89)
repedtsarkú Creative Commons License 2005.04.22 0 0 90
Persze ha nem lesz busz, akkor nem költözünk.
repedtsarkú Creative Commons License 2005.04.22 0 0 89
Szia!

Ez velős válasz volt, kösz.

SOHA nem lesz busz? Elég rossz az építtetőnek, már rég el tudta volna adni a lakásokat, ha lenne busz.
Macskát miért nem lehet tartani?
A K épületben levő egyik lakást szeretnénk megvenni az 1. emeleten.

Zavar a macska?
Talán nyávog, az a baj?
Viszont nem sz@rik akkorát, mint egy kutya, ez már csakcsak előny, szerintem.
Előzmény: Pueblo (88)
Pueblo Creative Commons License 2005.04.21 0 0 88

Szia.

 

Busz nem lesz.

Macska? Neeeeeee........

Előzmény: repedtsarkú (87)
repedtsarkú Creative Commons License 2005.04.21 0 0 87
Sziasztok!

Mi is gondolkodtunk azon, hogy beköltözünk a Primavera-lakóparkba.
Nagyon zöldfülüek vagyunk, sajnos, de így első látásra nagyon tetszett minden (mi már kész lakást láttunk 2005. márciusában), csakhát a tömegközlekedés ugyebár... Nem egy leányálom. Nem vagyok lusta, de pár hónapos gyerekkel felgyalogolni az Ürömi úton - ezt nem vállalom nap mint nap.
Szóval amíg ilyen lehetetlen a közlekedés, addig ide nem megyünk.

Nagyon kérek valakit, aki tájékozott, tudna esetleg arról írni, hogy vajon mikorra várható itt buszközlekedés?

Még valami: tudtok valami szabályról a lakóparkban az állattartásról? Van egy macskám ti., őt szeretném éjszakánként kiengedni a lakóparkba (vagy a hegyekbe).
Ill. a sárga buszhoz kigyalogolni kb. mennyi idő?
Sarkanyolo Creative Commons License 2004.11.08 0 0 86

Szia,

De igen, a közgyűlésen október végét mondtak, ami nem valósult meg. Amennyire én tudom, a lakhatási engedély már megvan, úgyhogy gondolom nemsokára kapjuk a számlát az utolsó részletről. Én abban reménykedem, hogy november végéig talán be lehet költözni.

Üdv.

S.

Előzmény: erika1001 (85)
erika1001 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 85

Sziasztok,

 

Mi is a lakóparkban vettünk lakást, és nagyon szeretnénk már beköltözni. Ezzel szemben ma tudtam meg, hogy október végéig biztos nem vehetjük már át a lakást. Ti nem úgy értettétek a közgyűlésen elhangzottakat, hogy október végéig költözhetünk..?

blg73 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 84

hali,

 

laktok már?

Előzmény: vami (83)
vami Creative Commons License 2004.09.24 0 0 83
Hali, ma voltam elozetes muszaki bejarason (nem atadas), melynek az volt a szerepe, hogy megnezve mostani allapotaban a lakast, segitsek a Harconnak abban, hogy a hianyossagokat potolni tudjak. Nos, voltak boven, tegnap raktak be az ajtokat, azokat meg be kell szabalyozni, a csempezes, szilozas meg nem teljesen komplett (mert ugye az ajtoknal meg illeszteni kell), meg par aprosag. Sajnon amit nagyon elszurtak, hogy burkolaskor nem vettek kezukbe a modositott tervrajzot, es igy az ajto sikjaba van a valtas a 2 helyseg kozott. Ugyhogy kell csinaltatniuk alkuszobot kromacelbol... Vegul is szerencsere asszony elfogadta ezt a modositast, ugyhogy ilyen lesz. Ami meg furi volt, hogy en vettem eszre, hogy hianyzik a futotest a furdoszobabol..) nem tunt fel nekik, hogy 1-el tobb van a raktarban.... de mind1, fel ora mulva mar hozta a melos, es elkezdtek felszerelni. Viszont ami para: Nekem olyan kertem van (50 nm terasszal), aminek az egyik fele srehen megy. tehat a kert ilyen meroleges szaru trapez alaku. Az egyik oldala (ahol a lakasbol- teraszbol kilepek) az 7,2 m mig a szembe levo oldal a keritesnel 8,5 m ha jol emlekszem.... Sajnos a kerteszek nem igy tettek le az elvalaszto tujakat, a Harcon pedig azt mondta, hogy mivel ok ilyen kertrendezesi tervet kaptak, ezert nekik ez nem faj, majd mikor veszem at a lakast, harcoljak a beruhazoval (Mega Buildings)... szoval ez nem jo. Ahogy neztem, a szomszedom is igy jart.... ugyhogy haho I ep. Fsz 2!!! rosszul van kituzve a kerted. Igazabol nem fajna az egesz dolog, ha nem egy 50 nm-es kertrol beszelnenk, amirt 1.5 M -et fizettem volna. verocen vettunk egy telket, 1600 nm, az is !.6 M volt, na ott nem erdekel, hogy a telekbol a szomszed idonkent 10 m -es savban lekaszalja az en fuvemet (inkabb vadviragos ret ;) is. Osszesegeben meg kell jegyeznem, hogy rendkivul elegedett vagyok. Sztem szep a komuves munka, hatarozottan igenyes munka benyomasat kelti az egesz lakas. Ha kijavulnak az aprosagok (amire van remeny, mert azonnal hozzalatott v. 5 munkas (csempes, vizvezetek szerelo, elektromos szaki, gaz cso festo....)) szoval elegedett Harcon altal epitett lakasvasarlo leszek. Tovabbra is szimpatikus, hogy ugyfelkent, vasarlokent bannak velem, es torekednek, hogy elegedett legyek. Aztan persze nezzuk meg, milyen hianyossagok jonnek ki 1 ev mulva :) tovabbi kellemes napot, udv vmi
vami Creative Commons License 2004.09.21 0 0 82
Hali, picit leult a topic... szoval az a nagy boldogsag ert, hogy mar csutortokon mehetek elso muszaki atnezesre... Kivitelezo elmondta, hogy valszeg lesznek meg aprobb hianyossagok, de az eszreveteleimmel segithetem a remek finisht. Nincs is ennel nagyobb orom most a szamomra :) Egyebkent konyhabutor projecten torom a fejem... mar napok ota... a 10 centit kiugro szellozocso fala alaposan megneheziti a dolgom, hiszen munkalapba epitheto fozolapot szeretnenk, es 70 centis munkalap nincs... mind 1 van mar egy szupi otletem, egy kis polccal toldom meg a munkalapot... ti hogy csinaljatok? udv vmi
Sarkanyolo Creative Commons License 2004.07.02 0 0 81

Tisztelt Pallagi Úr!

 

Kicsit furcsa nekem ezekről a kérdésekről itt beszélgetni Önnel, hiszen ezt már személyesen korábban megbeszéltük. A hozzászólásomat még ez előtt írtam, érdeklődve mások hasonló tapasztalatairól.

 

Valójában ez a fórum elsősorban a lakók közötti informális eszmecserét szolgálta eddig. Stílusában inkább olyan, mint a többi fórum az indexen, ahol a legtöbb esetben nem a valódi nevünket, hanem beceneveket használunk - hiszen ez nem egy hivatalos fórum.

 

Viszont én örülök, ha olvassa ezeket a leveleket is, és az esetleges kérdésekre ebben a formában is választ tud adni. Azt gondolom, hogy minden leendő lakó egy kicsit izgul, hogy milyen is lesz a lakása, és nagy érdeklődéssel várjuk a híreket. Viszonylag kevés információt kapunk, és már többször ért bennünket "meglepetés" - ezért is fontos lenne, hogy a lakóparkot és a lakásokat érintő dolgokról és költségekről minél részletesebben és előre értesüljünk.

 

Tisztelettel

S.

Előzmény: HARCON (79)
hallebopp Creative Commons License 2004.06.29 0 0 80

Tisztelt Pallagi Úr!

 

Ez a Fórum már csak ilyen, anonim. Ha ez ütközik az Ön értékrendjével, izlésével annyit tehet hogy nem látogatja.

 

A nyíltságról alkotott karakteres véleménye és a mérnöki óradíjak okozta általános meglepetés között ellentmondást vélek felfedezni.  

Előzmény: HARCON (79)
HARCON Creative Commons License 2004.06.25 0 0 79
Tisztelt Sarkanyolo!
En nem bújok fantázia név mögé, ha véleményem van, hanem a válaszom végén szignálom magam. Úgy érzem, bárkinek véleménye van, azt tegye meg nyíltan és nem burkoltan. De ez nem csak Önre vonatkozik. Visszatérve a témához, amiért is válaszolni akartam. A műanyag kádak beszerelésére technológiai utasítás rendelkezik, melyet nem a HARCON Rt, vagy én találtam ki, hanem a forgalmazó cég. Ezt, ha tetszik Önnek, vagy sem, ezt be kell tartanom. Amennyiben írásban felhatalmaz arra, hogy térjek el a kiírástól, és vállalja a későbbiekben fellépő következményeket, úgy megteszem. Önnek is ecseteltem, hogy a kád részére az előlapot azért kértem, hogy kád mögé véletlen becsúrgó vizet könnyen ki tudják majd takarítani.
Tisztelettel
Pallagi István
Előzmény: Sarkanyolo (74)
Sarkanyolo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 78
Még egy info: a házak között ami épül, az állítólag nem kerítés, hanem szint-elválasztó: a telek egyes részei kicsit magasabban vannak, mint más részek.

Üdv.
S.

Sarkanyolo Creative Commons License 2004.06.21 0 0 77
Hát ez a mérnöki óradíj tényleg furcsa, mivel eredetileg nem volt róla szó... de végül mégis elfogadtuk. Pallagi úrral végülis meg lehetett beszélni a dolgokat, elég sok mindent mégsem kértünk, ami túl drágán jött ki. Pl. a sarokkádról áttértünk a normál kádra. Persze még így is sok pénzt kérnek, ami nem lett előre megmondva...

Üdv.
S.

Előzmény: quinoa (76)
quinoa Creative Commons License 2004.06.15 0 0 76
Javaslom, hogy a Mega Buildings fizesse meg a Harcon Rt. mérnöki óradíját, hiszen a műszaki leírásban (is) egyedi átalakíthatóságot ígért. Bár természetesen szerepel az a kitétel, hogy ennek minden költségét a vevő állja, de fizetni az építtetőnek az áttervezésért, a kivitelezőnek a konzultációért/tervezésért, plusz extra munkadíjat a változtatásokra mégiscsak erős túlzásnak tűnik, főleg ezek mellett a négyzetméterárak és jónéhány tévedés mellett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!