Keresés

Részletes keresés

rinpoce Creative Commons License 2003.10.02 0 0 24
Ha téged csak erre tanitott, akkor te szerencsés vagy. Én a gigantikus csapásoknak, amik értek soxor a mai napig nem látom az okát! Viszont lehet, hogy vak vagyok és nem látok ki magambol.. Csak remélni tudom, nem kell ezért ismételnem..

Szoval nem mindig tudjuk! És nem mindig derül ki hogy igy a jobb. VAn amikor UGY valt a legjobb, mégis vége lett..
HAcsak az nem az értelme, hogy szenvedni is meg kell tanulni..

Előzmény: Törölt nick (21)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.02 0 0 23
VAloban érdemes szétnézni a raktárban, nem csak azért, hogy ugyanabba a cipöbe ne lépjünk kétszer, de ott tároljuk a "kincseinket" is. Milyen jo borusabb napokon ezeket elövenni, kisugárzásuk van, hiszen ez a kincs a személyiségünk gyokere...
Az otvarost szerintem ledörzsöli rolunk az idö, de vannak inpulziv emberek, akik látványos fordulatokat tesznek valoban.. Ilyenkor aztán esetleg annak is lába kél, mit nem ártana a kincsek között örizni.. Hiszen azt hogy valami otvaros, vagy gyémántként csillog csak az idö dönthetné el..

AZ ember már csak olyan, hogy kiönti a vizzel a gyereket is okor..

Előzmény: alternative (22)
alternative Creative Commons License 2003.10.02 0 0 22
igen...sőt igenebb, mer engem arra tanított az élet, hogy mielőtt magamba mélyedek el önismereti célból...nem árt körsétát tenni a raktárba, melybe ezon dolgok vannak miket ember birtokolhat. persze minden - a teljes választék emberben el nem fér - ezér gondos átvállogatásnak célszerü alávetni a raktár tartalmát, és finnyásan isch lehet vállogatni...azonban aki ilyen módon raktárról vette dolgait magára, a töltekezés közben...célszerüen írja fel magának, mit vett onnan el. mer akko megsporóla az önvizsgálatos,,,csup időnként a leltárra kell tekinteni...időnként a raktárba visszamenni, és az ótvarost lecserélni lehet, frissre...na ez a fejlődéslehetőségének záloga...vagy mégsem...he?
Előzmény: rinpoce (18)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 21
Arra, hogy nincsenek véletlenek. Fontos, sorsfordító dolgokban legalábbis nincsenek.
A rosszul elsült, rosszra fordult dolgokról mindig kiderül utólag, hogy valójában így jártunk jobban. Vagy egyértelműen jobban jártunk, vagy "csak" azért, mert valami lényegeset tanulhattunk belőle.
rinpoce Creative Commons License 2003.10.01 0 0 20
Ebben igazad van!

De leginkább elszaladnánk az élet tanitásai elöl. Hiszen általában a botlásainkat értjük meg utolag, vagy a hibás döntéseinkkért verjük a fejünket a falba! Ráadásul, ezek soxor csak késöbb derülnek ki, amikor nyakig ülünk a szoszban, vagy elcseréltük a drágakövet holmi gyémántnak látszo magamutogato talmi üvegre..

Bár nem csak hibás pillanatok vannak... Amikor szinkronban van a vágy a hit és a cselekedet.. Na, azok azok a pillanatok, amiért érdemes létezni eme sárgolyhon...

Előzmény: LAJKA (19)
LAJKA Creative Commons License 2003.10.01 0 0 19
Másrészt viszont sok fontos dologra tanít az élet. Egy barátom pl. ezt bölcselkedte: Nem érdemes a kifutott tejbe belesírni.
Előzmény: rinpoce (18)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 18
Buddha szerint a legfontosabb az életben a tanulás. Az élet tanulása... Ez az ösvény, amin járunk...
Előzmény: LAJKA (17)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 17
Látod, kérdéseket teszel fel, amire válaszok kellenének...de válaszolni maximum az életünkkel tudunk.
Gondoltam a Buddhát. Ő a legszimpatikusabb az összes szakrális Nagy közül nekem. De ő talá
n nem is akar válaszokat gyártani, hanem rád bízza.
Ezer úton egy felé.
Előzmény: rinpoce (16)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 16
Nem rossz.. De én Buddhával kokettálok... :-))

Persze, hogy ugy van jol, ahogy van, de mi az oka, célja, értelme? Hogy lehet jobbá tenni, megérteni ami van??

Előzmény: LAJKA (15)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 15
Tudod, Jézus pl. akkor tenné a dolgát, ha eljönne másodszor, megemberelné magát, és segítene bekötni az infúziókat.
Előzmény: rinpoce (13)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 14
Azt, hogy minden úgy jó, ahogy van. Mindennek meg van a magasabb, mélyebb értelme, ami rossznak látszik, ebből a szempontból az is szükséges és jó. Lásd pl. Richard Bach.

Különben, nagy dicséret a kérdésért; erős vitapartner (ha edig még nem tudtam volna).

Előzmény: rinpoce (13)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 13
:-) És mit mond?
Előzmény: LAJKA (12)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 12
Csak akkor értem a dolgokat, ha meghallom a hangját? Különben kis buta maradok?
Lehet, hogy a helyzet az, hogy értem a dolgokat, de nem azért, mert meghallottam volna. Sőt, hallom is, mit mond; de nem értek vele egyet. Kicsit túl sok a beszéd és kevés a tett.
Előzmény: rinpoce (11)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 11
VAloban a meditáciorol irtam! De a Teremtö nem egyezik meg a szomszéddal... Két eset van: meghallod a hangját, és érteni fogod a dolgokat, vagy nem hallod meg a hangját. Más eset nincs..
Előzmény: LAJKA (10)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 10
De mi van akkor, ha végre meghalljuk, és nem tetszik? nem válunk odaadó hívévé.
Amiről különben írsz, azt hiszem, a meditáció. A zajos elme kívülről figyelése. Az jó dolog. De a probklémák attól még maradnak.
Előzmény: rinpoce (9)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 9
Neked épp annyi idöd van, amig meghalld... HA nem ebben az életedben, akkor a következöben, vagy az azt követöen. Az ember ált. csak magával foglalkozik. Mindenki. Éjjel nappal a gondjainkon, néha az örömeinken örlödünk. És ez segit ahhoz, hogy éljük az életünket, ez az örlödés ad válaszokat( vagy sem) a napi problémákra.. DE mi van, ha egy kis idöre félbeszakitjuk az örlödést, és kitekintünk a fejünkböl?? Akkor mást is láthatunk a problémákon kivül..

Például meghallhatjuk a teremtö hangját...

Előzmény: LAJKA (8)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 8
Kedves rinpoce, végül is mindegy, hogy hol hallgat. neki végtelen ideje van, ránk meg végeset szabott? Jó játék.
Előzmény: rinpoce (6)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 7
Pláne, ha van, aki bemelegiti...
Előzmény: Daikini (4)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 6
A Teremtö benned hallgat LAjka, amig észrene veszed... Nem sürgös neki, végtelen hosszu ideje van..
Előzmény: LAJKA (5)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 5
hallani is nagyon sok mindent lehet. A legtöbb beszédből az emberek azt hallják meg, hallják ki, amit hallani szeretnének. Ami megerősíti az addigi véleményüket.
Meghallani. Na, igen. Mit? Isten szavát? A csöndet?
Talán istennek is jobb, ha nem emelem a tekintetemet az ég felé, ahol ő hallgat.
Előzmény: rinpoce (3)
Daikini Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4
Megtanultam, hogy egy kenyelmes ágy sokkal ertekesebb, mint azt sokaig gondoltam. :-)
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 3
Nade LAjka! A válaszokat nem keresni kell, hanem meghallani! Nem mondom, hogy könnyü dolog, és azt sem, hogy a tettek nem számitanak! De a tettek lehetnek tévedések is. NAgy nagy tévedések!
Előzmény: LAJKA (2)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 2
Nézd meg a Solarist, vagy láttad?
Én is borzasztó sokáig és sok mindenben kerestem válaszokat (még a hivatásom is hivatásos válaszkereső-szerűség lenne), de aztán már inkább nem. Valahogy a tettek számítanak. Amik a választásainkban nyilvánulnak meg. Beszélni, írni anni mindent lehet.
Előzmény: rinpoce (1)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 1
Szerintem vannak válaszok! HA alaposan körbejártad a problémát megjönnek a válaszok is lehet, hogy talán nem elsöre, meg csak ugy csöndben, félálomban, de vannak válaszok... Söt Még sugo is van szvsz...
Előzmény: LAJKA (0)
LAJKA Creative Commons License 2003.09.29 0 0 0
Pl. arra, hogy válaszok nincsenek, csak választások.
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.09.29 0 0 topiknyitó
Ha egyáltalán tanitott valamire. VAgy mindig beleesel ugyanabba a gödörbe??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!