Még akartam írni, csak a végére elfelejtettem, a teljesebb kép kedvéért: ezen egyszerű szerkezetek túl alacsony hálózati nyomáson is problémásak lehetnek, a bizonytalan zárás miatt több vizet pazarolhatnak a lefolyó irányába.
Ilyen kétutas szeleppel szerelt szerkezet okozhat például ilyet:
Ha folyamatosan szivárog, engedi a vizet a lefolyóba. De amikor nem folyamatosan szivárog, sem tökéletes megoldás, mert szokott olyat csinálni, hogy a tartálytöltés végén nehezen áll le, azzal is sok víz elmehet.
Ásott kútunk van, ennek tisztísáhához keresek házközponti megoldást. Valaki segítene valami iránymutatással?
Bővebben: A kút vizét bevizsgáltattuk többször, messze határértéken belül volt minden eredmény. Főzni se nagyon főztünk vele, csak zuhanyzás,wc, ilyenek. Nincs vezetékes víz. Született gyermekünk 4 hónapos, a fürdővizében vettem észre, hogy valami nem ok. Házközpontilag kellene tisztítanom a komplett rendszert. TOTÁL nem értek a témakörhöz, azt sem tudom merre álljak neki. Ház alatt pince van, ott jön be a víz a kútból, hidrofor stb.
Ha valakinek lenne ideje egy linkre, cégre, típusra, olvasnivalóra azt megköszönném!
TDS mérőm nincs, csak ph mérő. Az volt az érdekes hogy a vásárlástól a cseréig abszolút nem érződött, csak a második periódusban mostanában. Nyolcszor hívtam a forgalmazót hogy mi a véleménye a dologról, de nem vette fel a telefont. Kicsit morcos vagyok.
Hacsak nincs TDS-mérő, amivel a membrán károsodása ellenőrizhető lenne.
Nem tudom, mennyi klórt bír ki, mivel nem próbáltam, de ezt mindenhol leírják, hogy nagy ellensége a membrán anyagának. Savazás nem árt neki, de a lúgokat nem bírja, hipót sem.
Akkor gyakorlatilag érdemes kicserélni a membránt és az előszűrőket is. Hiába kezdek el nyomozni hol a hiba, a végeredményen nem változtat. Jut eszembe valószínű hogy a ph patront is cserélni kell, mert gondolom magába szívta az is a klórt. Jó kis lóvé!
A klórt csak az aktívszén veszi ki, ezáltal védve a membránt is, amit a klóros víz tönkretesz.
De ilyen gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy egy normális szénbetét, ami nem lyukas, ami hibátlanul lett beszerelve, klóros vizet adjon, néhány hónap után. Még egy év után sem.
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy mitől klóros a tisztított víz. A cucc PURE PRO-105 egyéves készülék, tartály nélkül használva. A három előszűrő júniusban lett cserélve. Lehet hogy a membrán is csere érett lett?
Így nem károsodik a membrán, legfeljebb kényelmetlen a betápszelepet nyitogatni, meg azt sem tudhatjuk, mennyire kopásálló, avagy csak ritka használatra tervezték.
A mobil akvarisztikai szűrőnek nincs a kimenetén csaptelep, ezért nem kell a kétutas szeleppel sem trükközni. Ennek ugyanis ez a funkciója, hogy érzékeli a kimenet lezárását / nyomását és annak hatására zárja a membrán bemenetét is. De ha a bemenetet manuálisan zárod, akkor a többi értelmét veszti.
Meg erre is vannak más megoldások, pl. mágnesszelep és nyomáskapcsoló kombinációja, csak az már áramellátást is igényel.
Nekem még nyomásérzékelőm sincs, a bemenetet mágnesszeleppel kezelem, ami egy mosógép alkatrésze.
Viszont így nem zárom a kimenetet egyáltalán, hanem gombnyomásra indítom a betápszelepet, illetve elektronikusan vezérlem az öblítőciklusokat, amihez van még egy külön mágnesszelep is, ami a fojtószelepet kiiktatja, az öblítés idejére.
Köszönöm az útbaigazítást, elzártam. És ha így elzárva tartom akkor már jó vagyok, vagy mindenképpen kell hozzá a kétutas szelep? Igazából az akvarisztikai vízszűrőket akartam lemásolni, azokon nem láttam semmilyen plusz szelepet, ha megy megy, ha nem nem, csak két hetente használni kell állítólag, hogy ne száradjon ki a membrán. Nekem is kb. két hetente van szükségem RO vízre, és egyszerűbbnek (és olcsóbbnak) találtam egy membránnal alkalmanként kibővíteni a meglévőt, mint venni egy készüléket külön erre a célra. Nem néztem meg elég alaposan, vagy azok teljesen máshogy működnek?
Az egyszerű átfolyós szerkezetet, aminek kimenetén van a csaptelep, nem lehet csak ilyen egyszerűen kipótolni, sőt a membrán tisztavízkimenetét nem is szabad lezárni.
Legegyszerűbb esetben kell még hozzá a kétutas szelep is, ami a membrán bemenetét zárja el, a kimeneti nyomás segítségével.
Addig is zárd el a betápszelepet, ne kínozd a membránt kimenet direkt zárásával.
Kis segítségre lenne szükségem. Volt eddig itthon egy 5 mikron, szén, 1 mikron vízszűrőnk, most vettem hozzá egy 200 gpd-s ro membránt, állítható áramlásszabályzóval az elfolyó ágon. Nyomás alatt folyamatosan folyik belőle a víz, ha minden el van zárva akkor is. Mi lehet a probléma? Illetve a szűrt víz/elfolyó víz aránya kb. mennyinek kell hogy legyen?
Tanácsot, tapasztalatot szeretnék kérni, érdemes/szabad-e ebay-ről, illetve hasonló oldalról rendelni aktív szén szűrős víztisztítót? Konkrétan az Aquaphor Crystal 3 lépcsős szűrője a kiszemelt, mivel már megelégedéssel használunk egyet, viszont ezt a típust az itthoni forgalmazók fillérre ugyan annyiért árulják mindenhol, mind a készüléket, mind a betét is, sőt, ez is már a "kedvezményes" áruk.
Ha a postát is beleszámolom, közel a feléért árulják. 50 itthon, 25-35 ebay-en.
Szűrőket cseréltem a mosogató alatti ivóvíz szűrőnkben (sediment+szénszűrő) ahogy már sokszor, a szűrőházat elmostam hypoval, majd forró vízzel alaposan elöblítettem. Sajnos záptojás szagú víz folyik most a csapból. Pohárba engedés után pár másodpercig érezni utána már nem.Kb. 10 percig folyattam a vizet a csere után.
Nemsokára építkezésbe fogunk és szeretnénk ha normális vizünk lenne a házban. Próbáltam utána olvasni és itt is böngésztem de nem kaptam választ a kérdőjeleimre. A helyzet az, hogy egy kb netto 118 m2-es házat tervezünk 4 főre. Jelenleg ketten vagyunk. Szeretnénk egy szűrőt ami az egész házban és az udvaron is vízkő mentes vizet produkál. (inkább a kocsi mosásra gondolok kültéren, mivel erdős terület így fű locsolás nem lesz maximum pár virág persze erre tudunk külön kiállást csinálni) Illetve szeretnénk ha iható tiszta mindentől mentes víz is lenne a házban. Ez megoldható az egész rendszerre vagy érdemesebb csak a konyhába? Szóval ez lenne amit meg kell oldani. Milyen eszközöket javasolnátok, illetve mikre kell figyelni a megfelelő termék kiválasztásakor?
Ahogy nézem, ebben 2db szénszűrő is van. Ezeknek pont az lenne a feladatuk, hogy a kellemetlen szagokat és ízeket kivegyék a vízből. Lehet, hogy már megérett a szűrők cseréjére a tisztító!
Megvan ! Kicseréltem a vízlágyító gyantát kevert ágyas gyantára (hátha kevésbé zavaró az íze , persze nem lett jobb) másfél hónapja és most egyik napról a másikra penetráns halszaga lett. Kiiktattam de jó darabig még gyengén érezni lehetett az utána lévő szűrőkből.