Keresés

Részletes keresés

szöges75 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1195
Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni az aquva cleaners termékeiről, ha valaki ismeri!
-5 lépcsős szűrő+ásványpotlóval
-computervezérléssel és 100 gpd-smembránnal.

minden kínai, de a membrán USA gyártmányú állítólag.
Teljesen USA licensz alapján készűlt és ellenőrzik is.
http://www.viztisztitocenter.hu/
köszi:Andi
naox Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1194
http://en.wikipedia.org/wiki/Tu_quoque
Az A., de mindenki mas is, nyugodtan kifogasolja a szemet modszereket. Majd masok megkifogasoljak az oveket.
Előzmény: cumpika (1193)
cumpika Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1193
Az Amway jobban tenné, ha a saját háza táján nézne körül, és kifogásolna etikátlan eladást segítő módszereket.
Előzmény: Törölt nick (1192)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1192
Azóta véletlenül találkoztam az alábbival, bár újabbat nem mond a témában, de fotókat is mutat az elektrolizált vízről:

Egy érdekes kísérlet - avagy egy etikátlan eladást segítő eszköz
Előzmény: Törölt nick (1191)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1191
http://aquafilter.com/produkt.php?lang=en&g=17&p=94&id=672

AE16-ELE-220-LT204

electrolyzer with 220/230V transformer. Sales promoting equipment - can be used to conduct water electrolize to depict efficacy of a RO system. Electrolyzer is equipped with a set of two electrodes (anode and cation) which enable to compare water purification efficiency delivered by a RO system. Simply stated, electrolyzer allows to present contamination level in water prior filtration and compares it to water after filtration.



Eleve, okos ember írhatta. Cation vagy cathode, neki aztán mindegy. Továbbá a csalás így is, úgy is csalás, bárhogy finomkodunk, senkinek nincs joga megtéveszteni engem, akár vevő vagyok, akár választópolgár stb.

A szerkentyű képes tesztelni, bizonyítani, hogy a tisztítatlan és RO-tisztított víz között valamilyen különbség van, valami történt vele. De a jelenséggel laikusokat szörnyülködésre késztetni mindenképpen szemfényvesztés szerintem, hiszen ennyi erővel évezredes, elismert gyógyhatású csodavizeket is egyszerűen szennyvízzé lehet nyilvánítani.
Előzmény: cumpika (1188)
naox Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1190
a vizben oldott ionok zome Na+, K+, Ca2+, Mg2+, HCO3- nem tud levalni vizes kozegbol, a klorid akar le is valhatna, de a klor reagalna az elektroda anyagaval, es ujra klorid lenne es az elektrod oldodna. (A valosagban nem ez tortenik, hanem az, hogy az elektroda mar alacsonyabb feszultesegnel elkezd oldodni, minthogy a klor levalna, de igy talan szemletesebb a kep, es a vege meg ugyanaz.)
Előzmény: cumpika (1188)
cumpika Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1189


Az elektrolízisről kicsit bővebben.
Előzmény: cumpika (1188)
cumpika Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1188
vastag, zöldesbarna, habos trutyi úszott a szinte feketére változott vízen

Én változatlanul azt mondom,hogy az nem az elektródáról oldódott a vízbe,hanem a vízből kivált anionok,kationok.
Nem a szennyezettséget "méri" ez igazság, utalva naox-ra az áramerősség, az elektróda anyaga, az elektrolit összetétele,és az eljárás hossza függvénye.



100%-os megtévesztésnek akkor gondolnám,ha valaki kizárólag erre alapozva akarna víztisztítót rámsózni.

Egyébként kegyes csalásnak gondolom.
Előzmény: paljoc (1187)
paljoc Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1187

"Ennek azért egy kicsit jobban nézz utánna.
Az elektrolízis során nem az elektroda oldódik a vízbe."

 

Ugyan naox már leírta amit tudni kell erről, de lehet, hogy ő is téved. :-)))

De akkor nincs más verzió, mint hogy csoda történik és ez az oka a vízben mért ezerszeres vastartalomnak.

De jó legyen, hazudik a cikk, nincs csatolva mérési jegyzőkönyv, stb.

 

Viszont én a saját szememmel láttam ezt a folyamatot és azt is, hogy a bemutató végén vastag, zöldesbarna, habos trutyi úszott a szinte feketére változott vízen. Kvázi valahogy belekerül a vízbe és máshonnan nem tud, mint az elektróda anyagából.

 

Tehát nem az történik, hogy "ezzel az eljárással nem állapítható meg a víz szennyezettségi foka", hanem az, hogy ez az eljárás 100%-ban a vásárló megtévesztésére irányuló csalás, amit Te amúgy--nagyon helyesen--felháborodással szoktál fogadni és elítélsz!!! ;-)

Javaslom, hogy ez most se legyen másként és hangsúlyozom, hogy a tisztító ettől még lehet jó!!! :-)))

 

Előzmény: cumpika (1185)
naox Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1186
"Az elektrolízis során nem az elektroda oldódik a vízbe."
ez csak az alkalmazott feszultseg es az elektrod anyaganak a fv-e. Ebben az esetben egyertelmuen elektrodoldodas tortenik. Az oldodott vas pedig a semleges kozeli pH-n vas-hidroxid csapadekot ad. A levalas sebessege pedig az oldaton atfolyo aramtol, azaz az oldat vezetokepessegetol fugg, tehat az i.cs. vizben gyakorlatilag nem valik le csapadek, a csapvizben pedig sok. De ez a magasabb vezetokepesseg miatt van, semmi koze a dolognak a szennyezokhoz.
Előzmény: cumpika (1185)
cumpika Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1185
Pontosan úgy működik, ahogy a cikkben leírták!

Ennek azért egy kicsit jobban nézz utánna.
Az elektrolízis során nem az elektroda oldódik a vízbe.

Az anód és a katód mentén kiválnak a vízben levő az anionok kationok./Erősen leegyszerűsítve/

Nem állapítható meg ezzel a víz szennyezettségi foka, ennyi az igazság a cikkben.
Előzmény: paljoc (1184)
paljoc Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1184

A víztisztítóval nincs gond, nyugodtan megveheti akinek van rá 300 ezre! Nem ez a baj.

 

Hanem az az elektrolízises"kísérlet". Az valóban szélhámosság a köbön. Pontosan úgy működik, ahogy a cikkben leírták! Nálam is volt ilyen előadás. Most így utólag bánom, hogy nem toltam fel az elektródákat a szélhámos se..ébe egyenáramostul! :-))) Azt kellett volna.

Akármilyen jó is egy termék, nem szabadna ilyen gusztustalan csalással "megtámogatni" az eladás folyamatát.

 

Különben aki veszi a fáradtságot és pár ml vízbe belógat két ilyen vékony elektróda szálat, majd ráköt egy 9v-os elemet, maga is meggyőződhet róla mi történik!

 

Én amúgy a cikkben szereplő képen látható W 25-ös aktívszenes tisztítót használom lassan 2 éve. Mostanában fogok újra egy vizsgálatot csináltatni, csak több mindenre kiterjedőt, mint amit múltkor. Akkor csak telepszámra vizsgáltattam.

 

 

Előzmény: paramed75 (1180)
naox Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1183
rakj fel egy legolcsobb reszecskeszurot, es meress egy nehezfem-tartalmat, meg telepszamot. Ha ez a ket dolog stimmel, akkor nyugodtan hasznalhatod a vizet, semmifele egyeb hokuszpokusz nem kell, a szurot felevenkent erdemes cserelni, a kutba 1-2 evente egy flaska hypot beonteni, es egy ora mulva 2-3-szor leszivatni.
Előzmény: garfeeeld (1182)
garfeeeld Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1182
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne van-e valakinek fúrt kútról vízellátása, milyen szűrőket javasoltok egy családiház szűrésére hidrofornál?
fürdésre, WC, mosogató, mosógép... eláttárásra

Üdv. G.
cumpika Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1181
Az őskomcsi Szfvári vízmű ordas hazugságai nem háborítanak fel, érdekes?

Ha hiszel a komcsi propagandának, mit keresett nálad a víztisztítós ember?
Előzmény: paramed75 (1180)
paramed75 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1180

http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_47153

 

Sziasztok!

Nem tom volt- e már szó róla, de engem majdnem átvertek ezzel az elektrolízises bemutatóval. Képes volt a szemembe hazudni a 4 gyerekem előtt a "szakember", hogy szükségem van a gyerekek miatt a 300.000 ft- os víztisztítóra.

Uldin Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1178

A vas nagyját levegőztetéssel ülepítéssel ki tudod szedni. Kell egy ülepítő tartály.

 

Előszűrőnek polipropilén FR-N betét ( hatékonyság 95%)
- pórusméret: 1,3,5,10,20,30,50,90 µ

- hossz: 5,10,20"

 

Van 1mikronos is....

 

Zsínórmembrános nanoszűrés bacit vírust kiszedi, kapilláris méret típustól függően 1-2, 1-5 nanométer. 1-2% mocskos lé átfolyás előfordulhat a tömítésnél. Hasonlóan működik mint az RO-szűrő. RO membránházba beszerelhető. Viszont a vasat ez sem szereti. 1,5bár nyomáson már működik szépen. 4 liter/perc.

 

Vagy korábban erről írtál? De ott 0,02mikronos kapilláris méretet láttam.

 

Ha sok a vas, azt észreveszed, bekukucskálsz a membránházba, ha rövid idő után csúnya barnára elszíneződik a zsinórmembrán felülete, akkor sok a vas a lében.

 

Én párszor átmostam a zsinórmembránt mosószeres létyóval... viszonylag jól tűri a mosást.

Előzmény: wolf_ (1177)
wolf_ Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1177
értem, akkor nem sok mindent fogok csinálni.
20 mikronig meg van szűrve, és ez is elég sok vasat szed ki.
utána még esetleg berakom a vastalanítós szűrőt aztán kész.
Előzmény: naox (1175)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1176
Az igaz, hogy elvileg lehetne bővíteni membránnal is, csak nem szokás. Ezekbe az ultraszűrős házakba (ami valójában módosított membránház) később a betétcsere is drágább, speciális betétek tartoznak hozzá. A membrán továbbá nem is igényel ilyen finom szűrést, ahhoz 1 és/vagy 5 mikronos előszűrőket szokás használni.

Az ultraszűrős betétek talán még hamarabb eltömődnek, továbbá azt mondják rá, hogy egyes vírusokat, baktériumokat is megakaszt, de akkor mi lesz azokkal, ott rohad a betétben? Membránnál ilyen nincs, elmegy a lefolyóba. Pláne, ha előbb van egy szénszűrő, ami a klórt megköti, utána már a klór fertőtlenítő hatása sem érvényesül.

Szabvány 10 collos szűrőházak, ami a képen is látható, univerzálisabban felhasználhatók, membránházzal is bővíthető, betétet jobban kapni hozzá, olcsóbbak is, így a gyakoribb csere sem jár vészes költséggel. A legelső ház szokott lenni átlátszó kivitelben is, így jól látható a rozsdás elszíneződés, vízkőlerakódás, csereigény. Például zavarosabb víz esetén három lépcsőben:

5 mikron
1 mikron
tömbösített aktívszén

vagy

5 mikron
tömbösített aktívszén
1 mikron

Ahogy szimpatikusabb. RO-membránhoz az utóbbi elrendezés javasolt, az 1 mikronos betét védi a membránt az esetleges szénszemcséktől. De nyilván nem lehet róla fogalmam, hogy nálatok mennyire szennyezett a víz, ilyen szerkezetek elsősorban normál csapvízhez valók.



Előzmény: wolf_ (1174)
naox Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1175
es ennek igy mi ertelme van? Ha kemiai szennyezotol felsz, az bentmarad, bacit kiszurne, de az meg nincs a vizedben, es egy mely, folyamatosan hasznalt kutban nem is valoszinu, hogy megjelenne. Plusz a szuroket a keves vas 2 honap alatt hazavagja. Egy ilyen keszulek tenyleg csak penzkidobas.
Előzmény: wolf_ (1174)
wolf_ Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1174
sziasztok!

köszi a válaszokat.
Arra jutottam először egy ultraszűrőt építek be aztán majd meglátjuk mi lesz. Ezt később is tudom bővíteni RO-vá.
valami ilyesmire gondoltam, de nem tudom még melyik is legyen.

http://profilter.hu/Ultrasz%FBr%F5-0%2C02mikron.php

esetleg ezek közül valami tapasztalat? vagy valami hasonló?
naox Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1173
azert azt tegyuk hozza, hogy az elvizkovesedett memran, ha nem szakad at, akkor egy kis ecetes aztatassal siman regeneralhato. Persze ha hetente kell mosogatni, az nagy szivas.
Előzmény: Törölt nick (1172)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1172
Az RO-membrán nem fogja megvédeni önmagát a vastól, mert inkább eltömődik tőle, de talán próbálkozhatsz előszűréssel. KDF, ioncserélő (vasra és vízkőre), az alábbi linken a zöld, kék, bordó és sárga betétek. Bordó színű a vas-ioncserélő, olyat még a Praktikerben is láttam:

http://aquafilter.com/produkty.php?lang=en&g=2&p=101

Igazság szerint, a membrán vízkövesedését az egyszerű előszűrők (1-5 mikron) is nagyban mérséklik, aki cserélt már betétet, tudja miről "beszélek". Néhány hónap után, vízkőtartalomtól függően, kőszerű, igen fajsúlyos képződményt vehetünk ki a szűrőházból.

A mellékelt elektronmikroszkópos felvételen állítólag a vízkő kristályos szerkezete látható. Ezek egymáshoz tapadva képezik a vízkőlerakódást. Ugyanakkor szerintem, nagyrészt az előszűrőkön, szénszűrőn is fennakadnak, bizonyára ennek köszönhető, hogy a membrán és membránház környékén nem tapasztalható különösebb lerakódás, persze ez függ az üzemeltetési körülményektől, csereperiódustól is. Pedig, nálunk sem kevés a vízkő (bükki karsztvíz).

Előzmény: wolf_ (1170)
Uldin Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1171

Ha iható a víz, akkor minek oda RO szűrés?

 

A vas-mangán tartalmat meg kell méretni, kiderül belőle kell-e vastalanító töltet.

 

Levegőztetés, ülepítés hatására kiválik a vas egy része. TDS mérővel nagyjából kiderül milyen membránt tudsz használni.

 

Az egyszerű kisnyomású konyhai membránok kb. 500-700ppm-ig jók..

 

15 báron dolgozó mebrán jó lehet 2000ppm-ig.

 

A filmtec membránokról itt talász katalógusadatokat:

http://www.dow.com/liquidseps/prod/prd_film.htm

 

Membrántechnikai ismeretek:

http://www.inaqua.hu/index.htm

 

Membrántechnikai ismeretek menüpont alatt találod.

Vízkémiai ismeretek menüpont is van ott.

 

Előzmény: wolf_ (1170)
wolf_ Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1170
Sziasztok!

Átolvastam az egész topikot. Nem semmi iromány.
Az ivóvizünket szeretném valamilyen formán szűrni. A ház vízellátása egy 56m fúrótt kútról megy. Elég sok benne a vas és a vízkő is. Ezt megszűrőm a szivattyú után közvetlen, és elég jól kiszedi a lebegő szmőtyit, és a sárgaságot. Egy RO szűrőt gondoltam még ivóvíz szűrésre, (bár már 30 éve működik a rendszer, és senkinek semmi baja tőle, be is volt vizsgálva, emberi fogyasztásra kitűnő)). De azt mondták 2 helyen is hogy a membrán legnagyobb ellensége a vas és a vízkő. És felelősséget nem vállalnak érte, mert hamar tönkreteszi....
Nem szeretnék sok százezret rákölteni a dologra. Létezik-e olyan RO szűrő ami ezt tudhatja?
köszönettel: wolf
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1169

Mindamellett, ha egy fórumolvasó esetleg innen vesz ötleteket, az érintésvédelmi szabályok maximális betartása szükséges (kapcsoló: vizes környezet!), fázist nem kötjük rá a vízvezetékre stb. :-)

 

Ezért legjobb csak 24 V-os szelepeket használni, főleg ha valaki nem kellően biztos önmagában.

Előzmény: Törölt nick (1168)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1168
Köszi a leírást, így már el tudom képzelni a szivattyú működését, ami nekem nincs egyébként, nem volt rá igényem eddig. Tartós nyomásnak amúgy nem teszem ki a szerkezetet, rögtön egy mágnesszeleppel (mosógépszelep) kezdődik az egész, ami alapesetben zárva. Kapcsolóval tudom indítani a víztermelést, ami egy kézreálló helyen van felszerelve. Kifolyás nyitott, magát a csaptelepet be sem építettem, csak a hattyúnyakú kifolyót, ami kihúzható belőle, gumigyűrűk tartják csak. Váratlan módon, a fémcső belsejébe pedig pont feldugható az 1/4-es műanyagcső, teljes hosszában. A membránháznál a csatlakozóba épített visszacsapószelep sem lényegtelen, nélküle visszaszívódik a víz.

Van továbbá egy konnektorba dugható időzítő, amit 3 óránként 1 perc öblítésre állítottam be. Tehát ez két mágnesszelepet nyit egyszerre, a betáp és az öblítőszelepet, utóbbi a membrán fojtószelepét hidalja át az öblítés idejére.

Az automatikus kikapcsolásakor jelentkezett egy nyomáseffekt, mert ahogy hirtelen lezárt az öblítőszelep is, a még áramlásban lévő víz kisebb koppanást mért a membránra, aminek a szabad vízkifolyás miatt látható jele is mutatkozott. Ezt hosszabb távon nem akartam kockáztatni, ezért a 24 V-os tekercsre paralel kötöttem 10 000 µF kapacitást, ami képes annyi energiát tárolni, hogy pár másodperccel késlelteti a mágnes elengedését. Bár ez eléggé elnagyolt, szinte primitív megoldás, valaha komoly elektronikákat építettem, csak a lustaság... Így persze a kondenzátor miatt elvileg gondot jelentene bekapcsolási áramimpulzus (érintkező beégése), de az itt nem játszik, mert az öblítőszelep trafó/Graetz tápja fixen csak azt táplálja, a trafó maga korlátozza az áramot. A bemeneti mosógépszelep tekercse pedig 230 V-os, vagyis külön áramkör.
Előzmény: Uldin (1160)
.psp Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1167
Kezdek megvilágosodni :-)
Előzmény: cumpika (1166)
cumpika Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1166
Nem nincs benne olyan hülyeség.

Az utószűrő tartalmaz Calcit-ot,a hülye magyar szabvány miatt,ami előír minimum keménységet.

Én kivetettem,és csak aktivszenes van helyette.
Előzmény: .psp (1165)
.psp Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1165

na na ! az ozmotik Silveres fickó is visszasózóval akarta eladni nekem. neked is olyan van nem ?

Előzmény: cumpika (1164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!