Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.03 0 0 4
Találtam két progit. A cancount.zip reális, de az 1dcount.zip szerintem hülyeséget mond. Ez utóbbi mondja 265-ezret, a másik a 13 ezret. Ezt a 13 ezret több progi is mondta, az exif reader is.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 3
Köszi a visszajelzést. Igazából abból eredhet a különbözet, hogy egyes teóriák szerint a CF kártyára írások számát számlálja ez a számláló.

Azaz az mk1-nél mivel nincs más alternatíva, csak a pc-s exponálás és akkor nem ír kártyára. Vagy még valószínűbb, hogy csak a RAW fájlokat számolja és a jpg-ket nem. Persze ezzel illik csak raw-ban fotózni.

Mk2-nél már az is érdekes lehet, hogy SD-t vagy CF-et használsz-e és mindkettőt számolja-e.

mk1-nél ha csak RAW-ban fotóz valaki és csak kártyára, akkor pontosnak kell lennie.

Gondolom a Camera Kft.-nek komolyabb módszere van ennek a kiolvasására, de a 280 ezer akkor is kicsit soknak tünik. Vagy csak PC-vel használták, ami elég ritka.

Ha kilenc évvel számolok is (2001-2003), akkor az napi 85 fotó masszívan. Ami elég sok.
Előzmény: elhart (2)
elhart Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2
Köszi! Meglepően pontos. 1D MK II-nél Camera Kft: 54059, ez a progi 53871.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1
Ha valaki vélatlanűl egy ilyen géphez jutna mostanság vala, akkor könnyen meg tudja nézni az expo-számot egy raw fájl és egy exif olvasó segítségéval. Gondoltam megosztom, hátha jól jön még, illetve hátha valaki megcáfol.
Ezzel a progival ki kell olvasni egy a géppel készített RAW (tif) fájlból azt a sort, hogy "Unknown (0093)",... és ott van az a szám. Nálam ez képenként egyel növekszik, ami jót jelent. Aztán ki tudja, hogy ez mennyire egzakt, de nálam reális

<table>
<tr><td>Unknown (0093)3,9</td><td>18,4,13642,0,0,0,3,0,2</td></tr>
</table>

azaz 13642-őt mutat.

Ezt valahogy jobban elhiszem, mint a 280000-et, amit az egyébként általam mélyen tisztelt camera kft mondott az előző tulajnak. Annyi még kilóméterből is sok és a gép remekül működik.
iscsu Creative Commons License 2003.09.27 0 0 0
0 ötletem van rá, sajnos, mivel 0 ilyen géppel rendelkezem...
Előzmény: FoToS28 (-)
FoToS28 Creative Commons License 2003.09.27 0 0 topiknyitó
Sziasztok!Ilyen meg ugy sincs. :)Trefat felre teve volna egy kis gondom.Meg pedig a kovetkezo.Nagyon fakok a szinek a gepen a monitoron mind a 19" mind a tft-n jo,de amint papirra kellene oket kihozni sototek es nincseken rajta szinek szurkesek a kepek ez elojon mind kinti es benti fotoknal.Valakinek van valami ottlete ezzel kapcsolatban!Koszi elore is!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!