Keresés

Részletes keresés

gessztenye1 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 87

:-)

 

Én ennyit nem szoktam tökölni vele.. :-) lebont minden kábelt, adat, táp, meg amit ér, és akkor látom, hogy mi van a lappal.. aztán utána szépen vissza szoktam építeni. Mégis csak az a kábel a biztos, amit saját kézzel raksz a helyére.

Előzmény: locsemege (86)
locsemege Creative Commons License 2009.08.25 0 0 86
Nem mondtam egy szóval sem, hogy rossz a módszered, sőt, az határozottan a helyén van. Tudva, hogy az optikai drive-val baj van, elsőre csak azt húznám le, ha ettől sem javul, akkor mindent.

És ami fontos: nem a tápkábelt húzzuk le, mert akkor a félvezetők VDD-je GND-n van, s a clamp diódák úgy 0.7V környékén elkezdik terhelni az adatvezetékeket, tehát mindig az adatvezetéket kell lehúzni.
Előzmény: gessztenye1 (85)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 85

Ha nincs semmi drive, akkor nem az asus feliratnál áll meg, hanem kuncsorog boot médiáért...

 

ha minden meghajtó le van kötve a lapról, kapásból lehet szűrni, hogy merre kell tovább keresni. Ha ilyenkor is fagy, akkor lap, táp, proci, ram, valamelyike a hibás, ha nem fagy, akkor azok között kell keresgélni, amit lehúztunk róla..

Előzmény: locsemege (84)
locsemege Creative Commons License 2009.08.25 0 0 84
Miért, te tudod, hogy egy BIOS mikor szólítja meg az optikai drive-ot?
Előzmény: gessztenye1 (83)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 83

Ok.. de akkor nem az asus feliratnál állna meg.

 

..de mivel biosresetről nincs infónk, így nem is tudunk rá látatlanban okosabbat mondani. :-)

Előzmény: locsemege (82)
locsemege Creative Commons License 2009.08.25 0 0 82
Minden meghajtót? Nem csak az optikai drive-ot? Lehet, hogy megkapja a SCSI parancsot, nem tudja végrehajtani, aztán lock-olja a buszt.
Előzmény: gessztenye1 (81)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 81

A biosresetet megcsináltad, amit írtam?

 

Ha minden meghajtót lehúzól az alaplapról, akkor is megáll az asus feliratnál?

Előzmény: Törölt nick (80)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 79
Gratu a sikeres hegesztéshez! :-)
Előzmény: extekergo (78)
extekergo Creative Commons License 2009.08.23 0 0 78
gessztenye1!

Na, itt vagyok! Az új hálókábellal felcstlakozva a UPC-re. Az usb-s csati 10Mbps-je helyet mostmár 100Mbps-ot mutat a masina. Most következik a TP-LINK ruoter hozzáheggesztése a géphez! (remélem sikerül, s jöhetnek a kérdéseim a rádiós kapcsolattal összefüggésbe)

A windowsos topikba majd csak beköszönök! :)


Persze jahnonak itt is megköszönöm az útmutatásait! Bár régebben történt, de az ő tanácsait követve gyűjtöttem be a TP-LINK routereket. :)
slaci Creative Commons License 2009.06.19 0 0 77
Ebben a típusban 2-féle wireless adapter is lehet, vagy intel, wagy broadcom. Biztos, hogy a tiédben intel van? HP 530 driverek
Előzmény: Richie1985 (70)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 76

Megoldódott..

 

A stick internetkapcsolatánál engedélyezni kell, hogy a hálózat tagjai használhassák. A "fő" gép lankártyájának adni egy 192.168.0.1 fix ip címet. (ha ezt a megosztás során meg nem teszi a win) a többi felhasználónál auto ip, és már szalad is.

Előzmény: locsemege (73)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 75

Találkozott valaki edimax 1206u printszerverrel? Sehogy nem sikerül nyomtatásra bírni. Egyszerűen belefagy a nyomtatási sor. Néhányat villanik a lant jelző led, aztán nem mutat semmi aktivitást. (Folyamatosan világít tovább)

 

 

gessztenye1 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 74

No.. igen.. elfelejtettem írni, hogy Xp prof oprendszer...

Előzmény: locsemege (73)
locsemege Creative Commons License 2009.06.11 0 0 73
Fedora Linuxon például a tűzfalon kell beállítani a portforward-ot, masquerading-ot. Windows-on nem tudom.
Előzmény: gessztenye1 (72)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 72

Sziasztok!

 

Wifi usb stick-en pc-be érkező netet szeretnék elosztani lan-on keresztül. Ennek beállításával kapcsolatban kérnék segítséget.

 

 

...vagy fogjak egy másik wifi-s rootert, és azzal, osszam szét?

locsemege Creative Commons License 2009.03.27 0 0 71
Ne kérdezz több helyen, egy helyen is látszik a kérdés.
Előzmény: Richie1985 (70)
Richie1985 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 70
Sziasztok!


Van egy HP 530-as laptopom és sehogyse tudom rávenni hogy működjön rajta az wifi. Az Intelpro set wireless segédprogi azt írja ki hogy nincs telepítve az adapter illesztőprogramja, pedig sztem igen, próbáltam már a Hp oldaláról másikat leszedni, azzal se ment. Nem tudom mit kéne még megpróbálni? Várom a segítségeteket, ötleteket, remélem sikerül megoldani a problémát. Ja és van hogy fel is tudok csatlakozni csak éppen a net nem megy... Plíízz HELP.
Előre is köszönöm!!
caldvell75 Creative Commons License 2006.09.10 0 0 69

Szaisztok !

Szokásos problémám van.

Ujra huztam az xp-ét és nem tudom beálliteani a wifit.

A gépfelismeri de nem tudok netezni.

(Egy hülye szakács) 

yipi Creative Commons License 2006.08.26 0 0 68

aktuális még a kérdés?

 

yipi

Előzmény: Landro (67)
Landro Creative Commons License 2006.08.06 0 0 67
Párom laptopján újrahúztam a Windows Xp-t. Sajnos azóta nem látja a gép a benne lévő alaplapi, beépített wi-fi chipet. Mit lehetne tenni, hogy megint normálisan működjön?
yipi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 66

hi

 

szerintem 2 eset lehetséges:

 

1. valaki más hállózatta bezavar

 

2. tényleg csak ennyit tud a technika.

 

ebben az esetben lehet javítani a helyzeten, az asztali gép kártyájára szerelt plusz antennával. gondolom, nem az asztal tetjén van a gép, antennával kifelé. a másik gondolatom, van több laptopunk is. van olyan amiben gyári wifi kártya van, és az antenna a kijelző mögött van beépítve. a másikba késöbb lett berakatva a wifi-s egység, ami állítólag szintén ilyen antennával rendelkezik, csakhogy nem mindegy melyik oldallal fordulok a router felé. tehát ebből arra következtetek, hogy mégsincs ebben antenna a kijelző körül, hanem csak a beépített kis modul apró kis antennájával gazdálkodhatom :-(. ami egyébként gyengébb is a gyárilag szerelt gépéhez képest, még jó irányba fordítva is.

 

yipi

Előzmény: Törölt nick (65)
horcsab Creative Commons License 2006.05.01 0 0 64

Linksys WRT54G v5 routeren, be lehet állítan az AP módot, mert átjátszónak szeretném használni a 2 antennája miatt.

Valamint a fix IP címet, hogyan lehet rajta beállítani?

 

 

atti73 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 63
Csak azért írok, hátha valakit érdekel. Lecseréltem az X-micro routerem SMS-re és javult a helyzet, jobb lett a jelerősség, de nem tökéletes. Egy kicsit jobb antennna és menni fog! Attila 
atti73 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 62
És mi a kis teljesítményű? A router vagy a kártya? Köszi!
Előzmény: erchegyia (61)
erchegyia Creative Commons License 2006.04.10 0 0 61
igen, ez van a kis teljesítményű cuccosnál
Előzmény: atti73 (59)
erchegyia Creative Commons License 2006.04.10 0 0 60
antenna készítéshez nem értek, de talán lomex (http://www.lomex.hu/)
Előzmény: _paha_ (58)
atti73 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 59
Újabb észrevétel: A kapcsolt erősségére egyszercsak azt mondja, hogy "excellent", majd pár másodperc múlva "unavailable". Majd újra. 2 percnél tovább nem sikerült neteznem. Ez normális?
Előzmény: erchegyia (57)
_paha_ Creative Commons License 2006.04.07 0 0 58
apropó drót. szeretnék csinálni egy házilag barkácsolt antennát. a neten van is jópár leírás hozzá, amit én kérdeznék az az, hogy hol van olyan bolt, ahol a szükséges kellékeket (kábel, csatlakozó, stb) meg tudom venni?

köszi előre is!
Előzmény: erchegyia (57)
erchegyia Creative Commons License 2006.04.07 0 0 57
lényeg a lényeg, nemjó a sufniban talált aluminium drót :PPP
Előzmény: locsemege (56)
locsemege Creative Commons License 2006.04.07 0 0 56
Az, persze. Kiegészítésnek szántam, nem kötekedésnek. :)
Előzmény: erchegyia (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!