Keresés

Részletes keresés

BNSfoto Creative Commons License 2011.12.19 0 0 40

Eladó műtermi szett állványok nélkül. Két fejgenerátoros vaku, egy ernyő, egy spot feltét, szinkron zsinór. Beépített kikapcsolható szenzor, 3,5-ös szinkron kábel csatlakozó, fokozatmentes teljesítmény szabályozás 1/1től 1/8-ig, full/ki/arányos modellfény, kompakt méret. Igény esetén a vevőnek ingyenes oktatás.


info: mail@bnsfoto.hu

 

  

  

cs.g. Creative Commons License 2010.09.30 0 0 39
egyedül az olcsó árhoz ragaszkodom! ;-)
Előzmény: Rolcsiboy78 (38)
Rolcsiboy78 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 38
Ha nem ragaszkodsz mikrosat-hoz, akkor keresd futoz-t (http://mcgoat.com), neki is van (olcsóbban) házi vakuszett-je.
Én is olyat használok.
Előzmény: cs.g. (37)
cs.g. Creative Commons License 2010.09.30 0 0 37
sziasztok fórumozók!

nem leamortizált, hanem szép állapotú, és kifogástalanul működő belépőszintű vakuszettet keresek
pl. ilyent: http://mikrosat.hu/vakuszettek/hobby-vakuszettek/hazi-studio.html

garancia nem hátrány!

mélcímem elvileg publikus, de ha mégsem, akkor a charon24kukacfrímélponthura várom az ajánlatokat
optimus87 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 36
Eladnám a még garanciális Canon 17-55 f/2.8 IS USM optikámat! csere szóba jöhet Canon 24-70 f/2.8 L-re , ha szükséges, ráfizetéssel...!


Emellett érdekelne derítőlap, ha lehet téglalap alakú, valami jó áron!

Válaszokat emailben várok!
Köszönöm!
O.
wilcoo Creative Commons License 2009.12.09 0 0 35
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ és a linkeket!
Előzmény: THT (34)
THT Creative Commons License 2009.12.09 0 0 34

Szervusz.

 

Ha a cél a minél lágyabb világítás, akkor én nem eröltetném a minisoftboxot, inkább 2 reflexernyő, egyikbe a 900as mint főfény, másikba a 600 as derítésként, harmadik pedig jó lehet hajfénynek.

 

Azt kijelenthetjük, hogy minél nagyobb a fényforrás témához viszonyított mérete, annál lágyabb árnyékaid lesznek. Itt tehát jelentősége van a téma-fényforrás távolságának is. (sőt!)

Fényerő szempontjából majdnem mindegy hogy 100, vagy 130 centis ernyőbe villantasz.

 

Hobbi célnak megfelel, fényerő egyszerűbb dolgokhoz biztosan elég lesz, persze ez is függ a megengedhető érzékenység/rekesz beállításoktól.

 

A legnagyobb hátrány studióvakukkal szemben, hogy a fix reflektorok miatt problémásabb fényterelőket alkalmazni, rengeteg akksi kell hozzá, nincs beállítófény.

adott esetben problémás lehet a manuális teljesítményállítás.

 

Ezüst ernyő: keményebb, hideg fény, jobb hatásfok (több fény jön vissza)

 

Fehér ernyő: lágyabb, nagyon picit melegebb fény, kicsit gyengébb hatásfok.

 

Én a fehéreket jobban szeretem, de ez is függ az igényeidtől.

 

javaslom még derítőlap beszerzését, erre a célra sokminden jó, ha nem akarsz költeni. (pl hungarocel..)

 

Ha még nem ismernéd őket, nézz be ide:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9105076

 

továbbá hajfénynek:

 

http://spottr.hu/2009/02/28/epitsunk-snoot-ot/

 

egyéb okosságok:

 

http://www.lighting-essentials.com/

http://www.strobist.blogspot.com/

Előzmény: wilcoo (33)
wilcoo Creative Commons License 2009.12.08 0 0 33
Sziasztok!

Hobbi célból szeretnék itthon összedobni egy kis műtermet. Van 3 vakum. 1 Sb900-as és 2db sb600-as. Nagy álmaim nincsenek. Ara gondoltam h az egyik 600-ast kiteszem állványra és teszek egy rászerelhető 15*20cm-es softboxot. A 900-as pedig kiteszem állványra és egy fekete / fehér refelex erőnyőre irányítóm. A 3. vakuból a maradék sb600-asból meg valahogy csinálok hajfényt.

Kérdésem először is, h mi a véleményetek erről. Nagy szar lesz. Hobbi célnak megfelel. Jó ötlet közelít a műteremhez...stb

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a refelx ernyő minél nagyobb annál jobb (gondolom) annál lágyabb a fény, de a 900-as rendszervaku teljesítménye elég lesz mondjuk egy 130cm-es ernyőhöz. Továbbá néztem h van ezüst/fekete és fehér/fekete. Melyikkel lehet jobban "portré" fotókat készíteni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 32
Igen, azt tudom, azt olcsón be lehet szerezni, de nálunk van egy aranykezű ezermester, aki bármiből bármit és bármikor, szóval nem aggódom én, hogy nem fog összerakni nekem egy jó állványt :)
Előzmény: futoz (29)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 31
Igen, megkaptam, köszi!
Előzmény: bestpixel (30)
bestpixel Creative Commons License 2009.06.22 0 0 30
Küldtem mailt, de az eladó cuccaim listája az adok-veszek topikokban is megtalálható.

Előzmény: Törölt nick (28)
futoz Creative Commons License 2009.06.22 0 0 29
Állványt pld nem érdemes barkácsolni. Ellenben érdemes júniusban megvenni, mert még 20% a falink
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 28
Hú, ez tényleg jól hangzik. Egyébként miket árulsz még? Teljes műterem-cucc? Van honlapod? (mármint amin körbenézhetek :)))
Előzmény: bestpixel (24)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 27
ELNÉZÉST! Most látom csak, hogy mindjárt kettő hsz is érkezett. Csúnya Indeszk, hogy nem frissítette önmagát. Köszi!!! Köszi!!!! Kipróbálom!
Előzmény: bestpixel (24)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 26
Na... Nincs nagy aktivitás (hehe), ezért körbenéztem a neten, aztán bevillant, hogy basszus, de hülye vagyok, hát Szisti már (majdnem) elintézte ezt előttem. A kezdőlap leírásától függetlenül egyáltalán nem amatőr oldal :)))
Előzmény: Törölt nick (23)
Páti a játi Creative Commons License 2009.06.20 0 0 25
Mekkorák a szokásos arabok? Haha.
Előzmény: bestpixel (24)
bestpixel Creative Commons License 2009.06.20 0 0 24
Szerintem a mai áraknál már nem nagyon éri meg az otthoni barkácsolgatás. Egy-két speciális cuccnál még ok, de pl. derítőlapnál, amit már szinte utánad vágnak bármelyik fotósboltban, teljesen felesleges! Ezt nem azért mondom, mert én is árulok éppen ilyet, hanem mert tényleg kapsz már pár ezresért is.

De hogy vmi hasznosat is mondjak: én úgy csináltam derítőlapot még 18 éve (amikor tényleg aranyárban voltak: az első Lastolite összecsukható arany/fehér (még ma is megvan) derítőlapom akkori ára kb. 15 000 Ft volt!) occsóér', hogy sima bolti vastagabb kartonlapra összegyűrt, majd kisimított alufóliát ragasztottam. "2 ilyen lapot pedig a széleiken összeszalagoztam, aztán egymás felé csukva szállítottam, amikor kellett, akkor meg könyvszerűen kinyitottam.

Egyébként itt az én eladó darabom (még van 2 db): új StrataFlex keretre feszíthető derítőlap 152x219 cm méretben (ez jóval nagyobb a szokásos araboknál, egy modellt tetőtől talpig ki lehet vele deríteni!), ezüst/fekete oldalakkal. Ára: 19 000 Ft.
d
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 23
Hat év után felébreszteném a topikot... :)

Valaki, aki otthon házilag készített műtermet, illetve eszközöket (pl. derítő), az készített esetleg hordozható fényterelőt? (Árulnak ilyesmit, nem is drága, megvenném én, de azért megpróbálnám házilag összerakni.) Bevált? Vagy érdemesebb megvenni a készen kaphatót?
Illetve derítőkarikát (vagy hogy híjják szegényt :)) készített már valaki, ugyanilyen hordozható formában? És az bevált-e?
(Az nem válasz, hogy "igen, akik ezeket gyártják", mert azt én is tudom :D :P)

Nekem nincs helyem műteremre (38 nm-es lakás lévén), az csak egy álom, de ilyen mobildolgokkal el lehet kezdeni a profi kültéri vagy beltéri fotózást, csak vinni kell a cuccot. :)

Köszi a válaszokat előre is!
P.Peter Creative Commons License 2003.09.19 0 0 22
Én már vettem hasznát. Kompakt gépem van, külső vakut nem tud kezelni (se papucs, se csatlakozó), de volt, hogy nagyobb helyiségben fotóztam, ahol a beépített kisvaku elégtelennek bizonyult. Egy nagyobb kulcsszámú slave vakuval egész jól lehetett kezelni a problémát (némi kísérletezgetés után, de a digit gépnek hála ez gyorsan ment), csak arra kellett ügyelnem, hogy lehetőleg csak az én vakumra villanjon (Ez néha nehezebben ment mint a beállítások, mert volt, hogy mire én is exponáltam, más elvillantotta előtte a másodperc törtrészével. Az én képem tuti rossz lett, a "belenyúlóknak" szerencsére csak ritkán).
Előzmény: MakróFotós (21)
MakróFotós Creative Commons License 2003.09.19 0 0 21
Nekem volt remotelitetom....kis túlzással aztmondanám,hogy nem jó semmire.
Előzmény: Ariel (20)
Ariel Creative Commons License 2003.09.18 0 0 20
arkadban a mediamarktan lehet kapni sunpak remote lite-ot, ezt kimondottan slave vakunak ajanljak...
Előzmény: sholtz222 (17)
_vadaszg_ Creative Commons License 2003.09.17 0 0 19
na majd pénteken megnézem:)

azért köszi a leírást:)

Előzmény: Ariel (16)
optikus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 18
En ezt tudom:

http://www.unomat.hu/

Vakuk és tartozékaik termékcsoport:

"B14 Servo vaku

Részletek:
Beépített szenzorral rendelkező MINI vaku, + központi érintkezővel, G.N. 14, 2 db "AA" alkáli, vagy 2 db "AA" akkumulátorral is működtethető, vakupapucsba, vagy állványfejre is rögzíthető, javasoljuk digitális és tükörreflexes fényképezőgépekhez, segédfényként, derítésre.
A beépített szenzor segítségével vezetékezés nélkül is elviilan !!! Összecsukható kivitelben, mely a villanófej dönthetőségét is biztosítja.

Fogy.ár: 5.990"

Van meg ott mas hasznos cucc is:

"V 450 Servo

Részletek:
Szenzor, amelynek segítségével kábelezés nélkül elvillanthatjuk a másodvakunkat ! Ezen szenzort a segédfényt biztosító vaku szinkron-csatlakozójába
helyezve , szinkronidővel villan el mindkét vaku !

Fogy.ár: 5.500"

Meg egy csomo deritoernyo, vaku, softbox, stb. az arakat ugy kuksizzatok hogy ebben a temaban ez a ceg eleg low-end.



Előzmény: sholtz222 (17)
sholtz222 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 17
Kössz a választ.
Engem elsősorban a pár ezer forintos slave vakuk érdekelnének.Tudtok valami helyet?Photo Hall meg ilyesmi?Vagy valami kis fotós kuckó?
Ariel Creative Commons License 2003.09.17 0 0 16
csodalkozom, hogy nem talaltad a kiraly utcaban..de tenyleg ott van. :)

van olyan napfenyizzo mint a hagyomanyos izzolampa. E27-es foglalat, korte alaku (vagy gomb) es kek szinu a buraja.
a kompakt fenycso (6500K) is e27-es foglalatu. itt van max. 23W-os, ami normal izzobol 120W-osnak felel meg.

egy USA katalogusban lattam egy Kit-et, ahol egy kb. 70cm-es atmeroju reflektorban 3 db kompakt fenycso foglalat volt es kaphato volt a reflektorra rakhato softboxosito anyag. a kit tartalmazta a 3 db 30W-os 5500K-es kompakt fenycsovet is. ez a keszlet igy kb. 500W-osnak felelt meg. ebbol ketto mar kesz "studio" vilagitas... kell 2 db allvany amire kereszttartot raksz + hatter papir es kesz is a studio...

Előzmény: _vadaszg_ (14)
optikus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 15
Rossz helyen kerested. A nagytemplommal szemben levo oldalon keresd (a koruttol a deak ter fele menetben a templom utani sarok korul, eleg nagy bolt).
Most mit is akartal venni? Napfeny izzot? Vigyazni kell az eladokkal mert eloszor mikor voltam engem is elhajtottak hogy nincs. Aztan megneztem a pontos tipusat es addig eroskodtem hogy debizony nekem ez kell, s csodak csodaja ott volt a polcon. Van 60 es 100w-os. Sotetkek szinu a buraja, asszem daylight felirat is volt rajta.
A mutermi lampa azert egy kicsit komolyabb. Az direkt ilyen celra van fejlesztve, fembol van sajat tappal, hutoventillatorokkal, es tobb 10eft-os kezdo arral.
En speciel halogen (500..1000w-os) lampat hasznalok, ezek nem kulonlegesek hanem sima obiban is kaphato sajat labas fem cuccok. Ez sem olcso, hatranya hogy melexik mint barom, penzert adjak, meg az aramot is eszi. Cserebe jo eros fenye van, mindenkepp lagyitani kell. Persze ennek sem jo a szinegyensulya ezert nem keverheto mas lampfajtaval es mindenkepp manualis wb-t kell hasznalni.
Előzmény: _vadaszg_ (14)
_vadaszg_ Creative Commons License 2003.09.17 0 0 14
a Kiraly utcaban nem talaltam Tungsram boltot, de a Beke utcaban van!
Sajna 5500K-s nincs, csak 4300K-es es 6000K koruli, még nem voltam benn, majd pénteken bemegyek, mert nem tudom hogy milyen kéne, mert magyarázott hogy van 280Ft-ért és 10000Ft-ért is:) meg még valami specko foglalat kell az 3eFT, de azt nem értem, hogy ez csak ilyen 15-25W-os, az nem túl gyenge? mert általában a műtermi lámpák ilyen 500-1000W körül szokott lenni. szóval hogy is van ez?
Előzmény: Ariel (8)
P.Peter Creative Commons License 2003.09.17 0 0 13
Köszi a kiegészítéseket, erről tényleg megfeledkeztem. Az én gépemen nincs elővillanás, de a vaku, amit slave vakunak használok, elvben tudja (mondjuk "számolni" nem tud, csak egy elővillantást enged meg).
Előzmény: optikus (12)
optikus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 12
Arra figyelni kell hogy a slave nem minden geppel mukodik jol. Elofordul hogy a fogep tobb kicsit villn mivel kozben fenyt is mer (legtobb digit ilyen) es ez elvillantja a slavet (ami nem jo). Van olyan slave amin beallithatod hogy hanyadik villanasra induljon meg. Legjobb kiprobalni az adott geppel.

>megfelelő szűrővel a gép vakuját ki is iktathatod
Pl. exponalt fekete film is jo erre.

Előzmény: P.Peter (10)
P.Peter Creative Commons License 2003.09.17 0 0 11
"Van jópár, ami csak így működik."

Na ezt inkább kibővítem:

Vannak vakuk, amik slave módban is használhatók, és vannak kimondottan slave vakuk is, amik csak így használhatók.

Előzmény: P.Peter (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!