Keresés

Részletes keresés

*allin* Creative Commons License 2008.07.01 0 0 15
És milyen amikor a fülbemászó megcsíp? Többet fogtam az idén, és a kislányomon találtam ismeretlen csípést... Remélem nem ilyen dög volt!
petike23 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 14
Köszi a felvilágos0tást fülbemászó-ügyben..!

Nekem régebben a csótányokkal gyűlt meg a bajom, panelházban laktunk, és végigpróbltam az összes, boltban kapható rövarölőt, de csak ideig-óráig hatottak.
Aztán azt csináltam, hogy növényvédőszer-boltban (a nyugatinál) vettem 5 ampulla cipermetrint (ez a hatóanyaga majdnem minden rovarölőnek, ezrelékes kncentrációban), és körbepermeteztem vele a házat, pincét, szekrények mögött, stb..
Utánna 2 évig (amig elköltöztünk) egy db. csótányt sem láttam.
Ja, és az 5 ampulla nem került annyiba, mint egy flakon rovarölő..

BTW A "Biokill" nevű rovarölő a legszarabb (majdnem be is küldtem a Fogy.Védelemnek), nyom nélkül elpárolog, pedig a hatóanyag szilárd (lenne).. úgyhogy olyat ne vegyetek.

Üdv: Petike

nelli75 Creative Commons License 2003.09.19 0 0 13
Köszi, mindenkinek, de sajnos, ez nem az a bogár, ami a málnán szokott lenni. Szinte ugyanolyan, de nem barnás-zöldes, hanem szürkés és nagyobb. Szúnyogháló természetesen van, de mégis betéved a lakásba. Érdekesség, hogy a szomszédoknál nincsenek. Az udvaron diófa és sövény van. Talán itt élnek, és télire húzódnak a melegre?
sip pista Creative Commons License 2003.09.19 0 0 12
:-)) ő tényleg büdös.. különösen, ha bekapsz egy szem málnát, amin elüldögélt egy darabig. viszont lakáson belül én még nem láttam
Előzmény: Firedog (11)
Firedog Creative Commons License 2003.09.19 0 0 11
Azt hiszem, a közönséges bogyómászó poloskáról lehet szó (Dolicoris Baccarum).

Ha nem bántod, nem büdös. A növény/bogyónedvek szívogatásával táplálkozik.

Védekezni ellene leginkább szúnyoghálóval lehet.
Én a nemkívánatos rovarokat egy üvegpohárral leborítom, majd óvatosan alácsúsztatok egy söralátétet. Így már könnyedén fel lehet emelni..

Előzmény: nelli75 (9)
sip pista Creative Commons License 2003.09.19 0 0 10
szegény. mondjuk én nem félek/undorodom semmi rovartól, a kádba tévedő pókokat át szoktam telepíteni - évszaktól függően - a virágainkra vagy az ablakpárkányra, de azért mindennek van hetéra:-) hozzánk 10++ évnyi mentesség után kezdenek visszatelepülni a csótányok (bp belvárosi körfolyosós romház:-) ). vett az asszony olyan beleragadós csapdát nekik, amivel eddig egy azaz egy példányt ejtettünk foglyul. . . no ettől nem lettél boldogabb:-)
.p
Előzmény: nelli75 (9)
nelli75 Creative Commons License 2003.09.19 0 0 9
Ja, igen. Bemásznak a lakásba a legkisebb résen is, undorodom és félek tőlük. Másznak, repkednek, leütni nem lehet, mert bűz lesz (én nem is merném), marad a gyufáskatulyás kergetőzés. Fúj!!!
Előzmény: sip pista (8)
sip pista Creative Commons License 2003.09.19 0 0 8
és mi a bűnük azon kívül, hogy a falon mászkálnak?
Előzmény: nelli75 (7)
nelli75 Creative Commons License 2003.09.19 0 0 7
Sziasztok!
Bocsi, hogy nem a fülbemászóról írok, de van egy számomra nagyon fontos probléma, ami szintén s bogarakkal kapcsolatos. Az én "bogaram" a BÜDÖS BOGÁR. Sajnos, nem tudom a hivatalos nevét, 1-1,5 centis, szürke, keményhátú, repülő dögök, amik az életünket keserítik meg. Családi házban lakunk, s ősszel, tavasszal jelennek meg a ház falán. Szeretnénk véglegesen kiirtani, de mivel nem ismerjük eléggé, hol a lakhelyük, miért pont a mi házunkra jönnek, tehetetlenek vagyunk, csak a bosszúság és az undor marad. A hétköznapi rovarölő szerek nem nagyon hatásosak, kihívtuk a rovarirtó társaságot is, de nem tudtak rajtunk segíteni. Kérem, aki tud, segítsen! Előre is köszönöm!
Állatbarát Creative Commons License 2003.09.18 0 0 6
Tényleg nagyon vékony a bőröm, sőt elég érzékeny is. Ha mellém ütnek is megkékül:-)
Azért elég rusnya bogár, nem szívesen veszem kézbe. Mindenesetre továbbra is fenntartásaim vannak a fülbemászóval kapcsolatban, illetve mindegyik bogárral kapcsolatban. Sajnos már a katicát sem fogom kézbe, eléggé undorodom mindentől. Tegnapelőtt éppen egy varangyos békával gyűlt meg a bajom. A többi állatot szeretem:-)
Előzmény: felpillantó küllő (5)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.18 0 0 5
Én már elég sokszor tartottam a kezemben fülbemászót, de sose csípett meg, egyszerűen nincs elég ereje hozzá.
Nagyon vékony bőröd lehet.
Egyébként az anya fészket csinál, és 1 ideig őrzi a kicsiket.
Előzmény: Állatbarát (3)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.18 0 0 4
Én már elég sokszor tartottam a kezemben fülbemászót, de sose csípett meg, egyszerűen nincs elég ereje hozzá.
Nagyon vékony bőröd lehet.
Előzmény: Állatbarát (3)
Állatbarát Creative Commons License 2003.09.18 0 0 3
Szeretném megcáfolni az előttem szólókat, ugyanis a fülbemászó fülbe ugyan nem mászik, de csípni azért tud rendesen. Pl. tegnap este tv-nézés közben éreztem, hogy valami nagyon csípi a nagylábamujját, felkapcsoltuk a villanyt miután kellően kisikoltoztam magam, és egy fülbemászó volt. A szőlőn tényleg nagyon sok tud lenni, és ha a csápja elé teszed a kezed, jól meg tud csípni. Utána mondjuk nem viszket úgy, mint pl. egy szúnyogcsípés. Egyébként annyira csíp, mint a legyek. Biztosan csípett már meg benneteket légy, pedig a fene se gondolná róluk.
Előzmény: sip pista (2)
sip pista Creative Commons License 2003.09.18 0 0 2
:-)
nem csinál semmi rosszat, a lakásba sem szokott beköltözni
vannak ilyen vicces lény-nevek, pl az apácafúró nevű hal sem csinálja azt...
Előzmény: petike23 (-)
Dalma Tekila gazdija Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1
Az a bogár ártalmatlan !

Szőlő szemek között is elszokott bújni stb..

Én nem rajongok értük és a házból mindig kitessékelem őket.

Ijesztő a neve ,de semmi más (talán még a hátsó csápja?)

Előzmény: petike23 (-)
Firedog Creative Commons License 2003.09.15 0 0 0
A néphit szerint fülbemászik. Hogy ott mit csinál, arra már nem mondanak semmit...

Komolyabban: növényi részekkel táplálkozik, és sötét, szűk résekben rejtőzik (azért nem a füledbe).

A potroh végén lévő félelmetes "csipesz" pedig a hímej párharcához kell... a nőstényeknek egész kicsi van.
De a hímeké se tudja átcsípni mondjuk az emberi bőrt.

Nem szaporodik el a lakásban (bár nem tudom, nálatok mennyi növény van... :-))) Valószínűleg a hideg időt érezvén akartak biztonságos, védett helyre behúzódni...

Szóval ne vegyetek füldugót...

Előzmény: petike23 (-)
petike23 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

a lakásunk bejáratánál találtam egy bogarat, elfogtam, és egy kis üvegben bevittem a munkahelyemre: ott egy hozzáértő azt mondta, hogy fülbemászó.
Az lenne a kérdésem, hogy mit csinál valójában egy fülbemászó?
Okozhat gondot, ha bejut esetleg a lakásba ?

Üdv: Petike

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!