Keresés

Részletes keresés

laca5 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 26378

Itt vannak a képek. Pajton? Ráismersz? Az elsőn a Jupiter, elég jól látni a szálakat, a legalsó részen épp most is lóg valami virágmaradvány. Ennek a fürtnek annyi.

 

2: ez egy viszonylag nagy és egészséges fürt, hátrébb van még, de a barnás csomókat lehet látni pl. a kép közepén:

 

 

Ugyan az nagyítva: 

 

 

Ez egy Sfinks, az oszlop mellett a barnás folt amiben nem maradt semmi. Egy idő múlva nyoma sem marad. Most még a szálak tartják a helyén, gondolom. Bár látni semmit nem látok, mert vaksi vagyok.

 

 

Utolsó kép: Tigin egyik fürtje, KO. Lifeg, lóg, de nem maradt meg.

 

 

 

Előzmény: Maci_P (26368)
IsKol Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26377

Csak azt nem írtam, hogy a becsületes neve:  Geo-Vadriasztó

 

és magyar termék ;-)

 

de még nem próbáltam ;-)

Előzmény: IsKol (26374)
IsKol Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26376

Védekeztél atka ellen és most kellene valami rakéta-hajtóanyag a hajtásoknak?

 

Ha igen akkor keress valami, nálatok elérhető lombtrágyát stressz hatások ellen. Lehet ilyen Damisol Magnus, alga-kivonatok stb.

 

 

Előzmény: renko60k (26371)
IsKol Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26375

Ma "üzem-bejárás" volt.

A Zalagyöngye gyakorlatilag elvirágzott - viszont találtam pár fürtöt ahol az egyik felső elágazása a fürtnek még pártában volt míg a fürt többi része már elvirágzott.

Zweigelt: jelentős hajtásnövekedés még a megrágott hajtásokban is - vasárnap óta, bár egy hete kaptak "koktélt" ami Biomit Plussz-t is tartalmazott -

 viszont az elnyúlt virágzás még mindig tart. Vannak 3-4 mm-es bogyókat tartalmazó fürtök/tőkék illetve vannak rágottak hajtások ahol még el sem kezdődőtt.

 

 

 

 

Előzmény: IsKol (26347)
IsKol Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26374

Igen. (10 gr/l)

Azt írják róla, hogy 

 

Károsító vadfaj: mezei nyúl, őz

Károsított növénykultúra: szőlő

3-4 liter Geo- Vadriasztó 80 liter vízzel hígítva, a friss hajtásokra és a vázágakra való permetezéssel távol tarthatóak a szarvasfélék. Amennyiben szükséges második kezelés, a töménység csökkenthető.

Előzmény: zsorsz (26364)
laca5 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26373

Reggel készítek képet, ha nem felejtem el, ma már túl sötét van. Csodálkoznék, ha csak nálam lenne ilyesmi.

Előzmény: laca5 (26372)
laca5 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26372

Meleg, vagy inkább forró! Valami ilyesmi. A szövedék nem annyira látványos, inkább a láthatatlan függeszkedes tűnik fel. Egyértelműen barnás a színe ezeken a részeken és ott nem is marad rajta. 

Előzmény: van_Persil (26370)
renko60k Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26371

Az atkakáros szőlőt lehet valamivel kezelni .Nem akarnak a hajtások nőni van olyan töke aminek elszárad az öszes hajtása.Ami növöget azokon is látszik nem igazán érzik jól magukat. Köszönöm előre is a segitséget.

van_Persil Creative Commons License 2021.06.22 -1 0 26370

Amikor a moly a virágzatban van, akkor egy világosbarnás csomó keletkezik a pártákból és a molyfonatból, azon a részen nem nagyon lesz kötödött bogyó.

Előzmény: laca5 (26369)
laca5 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26369

Már kerestem rá, de a net mindig a nagyon súlyos károk képeivel van tele. Se hernyó, se későbbi kukacos bogyók, de akkor mi az ördög az a szál, amin ott lifeg, ami leesne?

 

Előzmény: Maci_P (26368)
Maci_P Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26368

Azért a szőlőmoly nem csak két vékony szálacska, keress rá, szerintem elég sok képet találsz, amivel be lehet azonosítani. AZtán lehet, hogy tényleg az van nálad, de a hernyó azért csak látható kéne legyen valahol.

Előzmény: laca5 (26366)
pajton Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26367

Szia!igen  decis protech permetszert hasznaltam , de elképzelhető a szőlőmoly kártétele is mert ha igy emlited eszembe jut mintha pár fürtöcskén mintha pókháló szerűséget làttam volna de mivel most virágzott a nyárfa is azt hittem hogy annak a virága.

Előzmény: laca5 (26366)
laca5 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26366

Szia! Szomorúan látom, hogy ismét sikerült olyan tüneteket találnom a szőlőmön, ami másnál is jelentkezik, már azt a megállapítást is megtettem magamban, hogy az idei év még rosszabb kötődést fog mutatni egyes fajtáknál, mire végez a virágzás, mint tavaly.

 

Nagyon hasonlóak a tünetek itt nálam is: némelyik fajtán (nem mindegyiken, pl a Vénuszon, ami egy erősen rezisztens, a bogyók már megállapodtak és nem hiányos) már a virágzás kezdetétől barnás foltokat lehetett látni itt-ott a fürtben. A virágzás végére ez tovább erősödött. Megütögetve a fürtnyelet csomókban hullott le az elhalt virágzat. 

Több helyen is látom, hogy ami le akar hullani, az szövedéken vagy szálon lógva fentmarad. Most (Kengyelfutó Gyalogkakukk farkasának a mintájára) azt gondoltam ki, hogy talán moly kártétele lehet, ezekre a szálakra alapozva. Két szélső soromat és a lugast kicsit megkésve még lefújtam Karate Zeonnal, még nem voltak teljesen kivirágozva, meglátom, hogy az ott tavaly rondán kötött fürtök mutatnak-e javulást.

 

Botrytisre gyanakodtam, gondoltam a tavalyi hasonló események után, idén virágzás előtt kapott Teldort, látszik, hogy nem az a baj.

Ridomil MZ-t kapott virágzás előtt közvetlenül, abban van Dithane, a feketerothadás ellen hatnia kellett volna.

Eső közel s távol nem volt, ilyen tiszta, száraz, forró idő virágzáskor ritkán van.

 

Te használtál virágzás előtt molyok ellen valamit?

Előzmény: pajton (26352)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26365

Ez engem is érdekel ,nekem a szőlőskertek királynője hasonló csak pár szem van egy fürtön .

Előzmény: pajton (26352)
zsorsz Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26364

És ez is denatónium benzoát hatóanyaggal?

Előzmény: IsKol (26362)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26363

Etetéssel nagyjából tízszeresére szaporítják a természetes állománynak. És eközben, úgy, mint a politikusok, azt hangoztatják, hogy pont az ellenkezőjét csinálják. Szerintük azért etetik, hogy ne az újulatot és a te szőlődet egye. Mondj nekik érte köszönetet is.

Előzmény: gesszti (26357)
IsKol Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26362

 

 

Árlista
Kiszerelés       Nettó ár (Ft/liter)   Nettó ár (Ft)    Bruttó ár (Ft)
1 liter/flakon    7 300                    7 300                  9 271
5 liter/kanna    7 150                  35 750                45 403
10 liter/kanna  7 050                  70 500                89 535
20 liter/kanna  6 950                139 000              176 530
50 liter/hordó   6 900               345 000              438 150
200 liter/hordó 6 850            1 370 000            1 739 900
600 liter/IBC    6 800            4 080 000            5 181 600

A fenti árak a 20 literes kiszereléstől tartalmazzák a szállítási költséget is Magyarország területére!

 

Durván hasonló mint a forester ...

Előzmény: zsorsz (26361)
zsorsz Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26361

Ez ha nem lenne ilyen drága, 80.000/1 kg, lehet hogy hatásos lenne.

 

https://bestchem.hu/bestchem/hu/chemicals/denatoniumbenzoate

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26360

száradhatnak el a fürtök?

 

 

Botritisz

Előzmény: pajton (26352)
van_Persil Creative Commons License 2021.06.22 -1 0 26359

Apám nekem nem akarta elhinni, hogy a szölönkben szarvasok járnak, pedig a szarvas és az öz csapáját meg lehet egymástól különböztetni, mindkettöt pedig a vaddisznóétól. Nálunk is kicsomagoltak egy 25 centi átméröjü cseresznyefát, de valahogy túlélte. A szölöböl csak bizonyos fajták ízlenek nekik, összel meg a torkosborzzal versenyeznek, hogy melyikük tud teljesen lecsupaszítani egy fürtöt, nem csak egy pár szemet lekapva róla.

Előzmény: barkócza (26358)
barkócza Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26358

Etetik őket. Télen-nyáron. Nálunk még csak őz és nyúl fordul elő, amit egy méter magas csirkehálóval ki tudok védeni, de a nem is olyan messzi szomszédhoz már a szarvasok járnak be.

 

A természetvédelemnek is ez a problémája, bár ott a muflon az első számú közellenség. Amúgy meg megváltóként várják a farkasokat.

Előzmény: gesszti (26357)
gesszti Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26357

Nálam is szépen leegyelték a szőlőt, derékba törtek pár fiatal almafát, megnyúztak pár cseresznyefát... 

 

Én még ilyet nem láttam. Több nagy almafa is kb. 2 méter magasságig körbe van rágva. Az összes ágvég letépve, levelestől gyümölcsöstől. 3-4 centis ágak letördelve. Mi a francot csinál a vadásztársaság, azt nem tudom. Ennyi vad az idősebb hegylakók szerint se volt még emlékezetük óta. 

Előzmény: szervezkedő (26350)
pajton Creative Commons License 2021.06.22 0 0 26356

Tavaly is hasonló volt a helyzet , akkor Dynalival sikerült megfogni ,csak az a baj hogy akkor is későn vettem észre és a száradás okát a botritisznek gondoltam. A virágzás utánni első permetezésnél már dynalit használtam . Úgy néz ki hogy már virágzás előtt gondolni kell a feketerothadásra. 

Előzmény: IsKol (26355)
IsKol Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26355

Még nem láttam virágzáskor (ami nem azt jelenti, hogy nincs is) fekete rothadást de megfelelő körülmények között -21-24 ˛C + 7 óra levélnedvesség - a pártasapkák lehullásától zsendülésig okozhat fejfájást.

 

Van sok lehetőség megelőzésre/védekezésre:

Stericlean Plant ha "ökológus" vagy - de próbáltak Cu-S keveréket, valamint Vitisan+Wetcit combót is

Ditiokarbamátok

Piraklostrobinok

Tebukonazolok

 

Bármelyik megoldás jobb mint a semmi ;-) (még a ráolvasás nincs dokumentálva)

Előzmény: pajton (26352)
pajton Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26354

még egy kép

Előzmény: pajton (26352)
pajton Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26353

a szőlő fajtája Hibernal

Előzmény: pajton (26352)
pajton Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26352

 Sziasztok! Esetleg valami ötlet hogy mitől száradhatnak el a fürtök? Virágzás előtt kapott botritisz ellen Prolectust, illetve bór és magnézium tartalmú levéltrágyát is. Lehet ez a magnézium hiány oka? Viszont nem hinném hogy peronoszpóra . Igaz közvetlen virágzás előtt nem lett fújva peronoszpóra ellen de előtte kb 3 héttel kapott Ridomil Gold permetszert.

IsKol Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26351

Csináltam rügyválogatást - különösen ott ahol "új" törzset neveltem - majd jöttek az állatok és homorúra rágták ki a rügyeket...

Mostani tapasztalatommal már nem csinálnám...

 

Nehézkes hajtás növekedés után - vagy extrém éhség miatt - már 2-3 leveles állapotban megtörtént a csonkázás különösen a középső és alsó pásztában míg "lakott területhez" közel megvárták amíg legalább a fürtök megjelennek de legalább lesz kóstoló.

 

 

Ahol van fürt ott zöldmunkáztam ahol nincs, ott lesz@rom, úgyis jönnek és lerágják. 

 

Békés ember lévén csak a szúnyogoknak ás poloskáknak nem kegyelmeztem eddig de most minden héten őzet akarok enni a környékünkről.

 

Növényvédelem a csökkent lombfelület miatt folyamatos újratervezést igényel, különösen a felhasználandó vízmennyiség relációjában.

 

A 3. évemet kezdtem a szőlőben, az időjárás is kegyeibe fogadott de nekem a 10 évente 1x esedékes terméskiesés már 2x volt/van/lesz.

 

Küzdünk az elemekkel! Ugyanakkor a 22 db kékfrankos pótlás gyönyörű (csirkehálóval védve)

 

Kerítés, vill. pásztor, UH-vadriasztás mint az előzőekben leírtakból kiderült nem történt kiépítésre.

 

Az UH-vadriasztásra azt mondta a szomszédom, hogy míg korábban működött "nálunk" nála sem volt ennyi vadkár.

 

Szóval, kezelem az ültetvényeket majd "támogatom" a szőlészeket és veszek tőlük szőlőt, hogy a borászkodás rejtelmeibe is elmerüljek.

Amúgy is mentem volna Mihályhoz Genrosaért, kékfrankos is kellene rozénak (még szűz vagyok), Zweigeltem meg lesz mikrovinifikációra ;-)

Előzmény: szervezkedő (26350)
szervezkedő Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26350

Nálam a zoldmunkak folynak teljesen organikus módon.

 

Csodálatos az a harmónia, ami a természet és köztem mint termelő között kialakult az elmúlt hetekben/ hónapokban. Egy újfajta módszernek köszönhetően, a másodéves ültetvényben nem "hajszoljuk" a növényt hogy mindenképpen felvezessuk a vezerdrótig, hanem az aranyos kis nyuszikák, az édes kis bambik közreműködésével 10naponkent a hajtásom visszacsípésével a gyökérzet fejlődésére késztetjük a növényeket.

 

Egy gazdatársam azt mondta tegnap, irigyel hogy így állok hozzá a kérdéshez.

 

(Attól semmi sem jobb ha szétb*sz a Zideg! Zsebemben mindig van cserepdarab mert mar annyira oda vannak szokva a dögök, hogy szeliden jönnek felém, addig amíg valamivel nem támadok rájuk.)

 

Nálad hogy áll az ultrahangos szerkezet? Jelent valamit?

 

Előzmény: IsKol (26349)
IsKol Creative Commons License 2021.06.21 0 0 26349

Azt még nem láttam (talán nagyon melegük volt abban a páncélban) viszont sok katica lárva volt a leveleken.

Lehet "üzletet" kellene csinálni belőlük ;-) organikus levéltetű írtóként

Előzmény: barkócza (26348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!