Keresés

Részletes keresés

Falusi1 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24367

Utólag egyértelműsítve a kérdésem, csak azt akartam tudakolni, hogy -mivel jégeső általában nem néhány négyzetméteren szokott esni- más tőkén vagy növényen van-e esetleg nyoma.

A jégeső azért tűnik első számú gyanúsítottnak, mert egyik napról a másikra, más károsító, nem tud ilyet produkálni és ha sikerülne megoldani a talányt, abból többen is profitálhatnánk. ( pl. a lisztharmatfertőzés után még napok telnek el a repedésig)

Előzmény: zsorsz (24365)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24366

Én csak annyit tudok, hogy fürtzáródás után se talajlazítás, se +N nem javasolt, mert mindkettö elösegíti a rothadást (szürkerothadás of korsz), elöbbi azzal, hogy segíti a N-feltáródást.

Hogy a Ca-lombtrágya mit csinál, ill. miböl áll, pláne nem tudom, se vegyész nem vagyok, se növényorvos.

Előzmény: whiskey98 (24364)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24365

A palatina egyedül áll,még egy tőkén(v.mi kék,talán eszter)jelentkezett,de csak pár szemen van repedés.

Előzmény: Falusi1 (24363)
whiskey98 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24364

Kalcium nitrát is kerülendő? Mert hogy kisebb legyen a rothadás valószínűsége szerettem volna  Ca lombtrágyát használni még.

Lisztharmat ellen kb 2hete kapott folicurt, akkor se, meg most se láttam tünetet (meg tavaly se) úgyhogy bátorkodtam kihagyni lisztharmat elleni szert.

Előzmény: van_Persil (24343)
Falusi1 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24363

van_Persil által leírtakhoz nincs mit hozzátenni, de meg kell kérdeznem, hogy csak a Palatinán látszik a baj? Egyedül álló tőkéről van szó?

 

Nekem, a repedésektől eltekintve, a Jupiter néz ki hasonlóan, de az fürtperonoszpóra.

Egyszer valaki felvetette, hogy a fajtajellegeket az általunk tapasztaltak alapján is össze kellene gyűjteni.

Kulicz írja valahol, hogy a Jupiter fogékony a lisztharmatra, hát a peronoszpórára is. Az idén terem(ne) másodszor, de két fürttől eltekintve az összes többi tönkre fog menni szinte teljesen.

Előzmény: zsorsz (24358)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24362

Ha csak a fürtök külső felén van a bibi, az még inkább a jégkárt valószínűsíti.

Most már nem, de szombat reggel, ha tudtál volna menni rézzel, az segíthetett volna, ha valóban jégkár.

Előzmény: zsorsz (24361)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24361

Pénteken éjjel volt egy nagy zuhi,áll.pár szem jég is volt.

Előzmény: van_Persil (24360)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24360

Ha fakó lenne, mi okozta a repedéseket? A fakó ott tud fellépni, ahol valamilyen mecsanikai sérülés volt, majd a kifolyt leve fertőzheti a többi bogyót.

Itt is az van, ami egy másik fórumozónál is volt: olyan, mintha jégverés érte volna. Ha csak a bogyókat nézem, simán rámondanám a jégverést, mert ahol a bogyót éri, ott vagy bebarnul idővel, vagy pedig fel is reped.

A peronoszpóra is fonnyasztja a bogyókat, de ott nem szokott repedés lenni. A lisztharmatnál szokott repedés lenni, de akkor lennie kellene látható lisztharmatnak a bogyókon, itt viszont semmi ilyesmi nincs.

Előzmény: Jani71 (24359)
Jani71 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24359

Szerintem fakórothadás és talán még lisztharmat is.

Előzmény: zsorsz (24358)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24358

Értem.Köszi!

Más,a palatinát elkapta valami.

 

Előzmény: van_Persil (24355)
mot64 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24357

Vásároltam egy több mint tíz éve elhanyagolt szőlőt. Kiirtottam a bozótot, (még a fák tetején is szőlő volt). Az avar alol most erőteljes hajtások törnek elő. Véglegesen szeretném kiirtani, de az avar alatt kiterjedt gyökérhállózat van. Géppel nem járható a meredekség miatt. A bajt tetézi a vadrózsa és erdei szeder hajtásai is. Van valakinek tapasztalata, javaslata vegyszeres irtásra?

van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24356

Mondjuk, egészen pontosan nem értem, hogy milyen okból raksz a kabukihoz glifozátot, amikor aglifozát a zöld levélre hat, amit ugye te a hatás kifejtése előtt leperzselsz a kabukival. Az én meglátásom szerint aglifozát hozzákeverése pénzkidobással egybekötött önmérgezés és környezetszennyezés, mert nem tud hol hatni aglifozát.

Előzmény: shaggy86 (24344)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24355

Em, vegyszeres törzstistítás. Szőlőben csak a sorokra használható, a sorközök gyomirtására nem.

Előzmény: zsorsz (24353)
szervezkedő Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24354

A szabadságot arra értettem, hogy nimcs akadálya annak hogy akár ma vagy holnap, vagy 2hét múlva is használjatja. Gondolom shaggy-nek is van zöld könyve, ha csak néhány tőkét kellene simogatnia, arra nagyon jól kitalált eszközök a karaszoló és a kapa.

Tavaly csak azért használtam gyomirtót, hogy időt nyerjek, azután soraljművelőztem. Idén annyi más dolgom is van, hogy az egyszerűség, tartóság, gyors kivitelezés, bekerülési költséget is figyelve szerintem nem fogom a soraljművelőt előszedni.

 

Kabuki hivatalosan évente 1x használható. Beszéltem egy cimborámmal, aki 2-3alkalommal is használja.

"Mérges embernél" rákérdeztem a boltban, ő azt mondta, hivatalosan nem mondhatja azt hogy többször is használható. Tegnap megvettem az adagot, ha végez a csapat a törzstisztításal, az eső után kisüt a nap, nő a fű, akkor lespriccenjük.

:-)

 

Messzi még a szüret, de lassan eljön, szépek a szőlők! Nálam a seregély már leltároz, ki végzett zöldszüretet és hol vannak a táblák, ahol majd csemegézhet! Van valakinek valami bevált módszere sörétes puskán kívül? Iszonyatos idegesít hogy még zöld a szölő és százassával üldögél a villanyvezetéken és várja, várja, várja....

 

Előzmény: van_Persil (24351)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24353

Ez egy vegyszeres harmatgyökerezés?

Előzmény: van_Persil (24351)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24352

kell

Előzmény: van_Persil (24351)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24351

Éppenséggel pont nem, mert zöldkönyv kel hozzá, ezen kívül nem gyomirtásra, hanem a szőlő oldalhajtásának a leperzselésére engedélyezett.

A medallon nem sima glifozát, hanem van benne adalék, hogy a gyökér felől hasson.

Előzmény: szervezkedő (24350)
szervezkedő Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24350

A Kabuki teljesen szabadon használható szőlőben, évente 1x. Először csak szőlőben volt engedélyezve+ talán alma sarjazás (de ezzel most lehet hülyeséget írok), majd folyamatosan bővült a kultúrák köre. Árat nem tudok fejből, nagyságrendileg 8ezer ft+afa körül lehet a 0,75literes flakon.

Előzmény: van_Persil (24345)
szervezkedő Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24349

A medalont nem ismerem, gondolom sima glifozát. 

Én kb egy hónapja csináltam, nagyon csokoládé! :-)

 

2liter glifo+ 2dl kabuki/100 liter. Hektáronként 120 liter anyag megy ki. Egy függesztett 600lieres szántóföldi gépem van erre a célra, amin nincs fenn a keret, helyette 2db egyszerű szórópisztoly. Minden második sorban megyek csak végig. A pisztollyal "átnyúlnak" az emberek a sor másik oldalára is, ha van, pótlás tőkét kikerülik. Kb 4-5ha/ nap teljesítménnyel működünk. Az első gyomirtózáskor az első és a második sor között mentem, a második alkalommal a második és harmadik között kezdtük, az "átnyúlásból" származó esetlegesen néhol kimaradó részekre gondolva. A növénydoki picit csavargatta a szemét, amikor rákérdeztem, lehet e ezt így csinálni, a Kabukihoz fozatot keverni, de nálam bevált. 

 

Kérdezte nem olyan rég itt a fórumon valaki a vaddohány, mivel írtható. Egy hónapja gyomirtás előtt, törzstisztítással, kotozéssel párhuzamosan, kihúzgáltuk kézzel a vaddohányt. Már kezdett virágozni, a méhek rájártak szépen. Kettő sort meghagyattam, ahol kipróbáltam, a fenti kabukis fozátos mixet. (Tavaly sima fozátos próbálkozás felemás sikerrel járt.) Kifejlett, 50-60cm magas, vaddohány erdő volt és csodásan letakarította. Jelen állapot az hogy a kézzel kihúzgált rész szépen virágzás előtt áll, újra :-(  a gyomirtózott pedig meg sem mozdul. Eddig én idén 2x gyomirtóztam, van egy darab ahol csak egyszer- ott már jó lenne.

 

(Annak ellenére hogy hosszú volt, remélem hasznos!)

:-)

Előzmény: shaggy86 (24344)
granov Creative Commons License 2019.07.13 0 0 24348

A disznóperzselő. Hektáros költségét ne kérdezd, de mint technológiát már láttam. 

Viszont 5 éves gyomhasznosító tapasztalat után azt mondom, hogy a "tisztán" - azaz feketén - művelt szőlő sokkal többe kerül, mint a gyom irányított meghagyása.

Előzmény: van_Persil (24345)
jacsoj Creative Commons License 2019.07.13 0 0 24347

Az itthoni lugasom-Moldova-Pölöskei-Teréz- 3 hét alatt 3 szor permeteztem csak keserűsóval, kb 3-4%-os oldatban+nonit. Korán reggel csináltam, perzselés nyomát nem látok, és talán a levél sárgulásom is megállt.

Előzmény: whiskey98 (24341)
jacsoj Creative Commons License 2019.07.13 0 0 24346

"a bogyókon zárulnak a gázcserenyílások, helyettük viaszréteg képződik"

Tegnap permeteztem rézoxi+kén+nonit+esővíz. Szép nagyok voltak a szemek, és kb. 3 szoros nonitot kellett beletenni, a 3 héttel ezelőtti adaghoz képest. A levélen a normál anyag is terült, de a bogyókon az emelt dózis tapadt.

Előzmény: whiskey98 (24341)
van_Persil Creative Commons License 2019.07.13 0 0 24345

Nem igen van itt senki, akinek lenne növényorvosa, aki a glifozáton kívüli bármilyen gyomirtót felírná neki. Létezik egyáltalán olyan perzselő gyomirtó, ami engedélyezett szőlőben?

Előzmény: shaggy86 (24344)
shaggy86 Creative Commons License 2019.07.13 0 0 24344

Szőlő gyomirtása medallon kabuki párost használt valaki?

Nem szívódik be a növénybe a glifozást mert a kabuki előbb leperzseli a hajtásokat reményem szerint jól gondolkoodm?

van_Persil Creative Commons License 2019.07.12 0 0 24343

Mehetni mehet, de ilyenkor már felesleges, sőt, ellenjavallt a N-mű-, vagy lombtrágya, mert elősegíti ill.fokozza a rothadást. Ezen kívül hiányolom a lisztharmat elleni szert. A curzatét már csak pár napig  szabad kijuttatni, sőt, ha korai csemegéd van, arra már ne nyomasd az élelmezésügyi várakozási idő miatt. A curzate és felszívódó társai csak fürtzáródásig használhatóak, utána már esztelen pénzkidobás a használatuk, mivel a bogyókon zárulnak a gázcserenyílások, helyettük viaszréteg képződik, így duplán gátolva lesz a felszívódás, ezen kívül már nem képződik akkora lombtömeg két permetezés között, ami indokolná a felszívódók használatát.

Előzmény: whiskey98 (24341)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.12 0 0 24342

Rendben.

Előzmény: vinik táltos (24339)
whiskey98 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 24341

Sziasztok!

Curzate + Wuxal super (0,3%) mellé mehet még keserűsó 5% ba ?(mert a wuxalba ugye nincs Mg) 

Vagy ez már perzselhet?  mindenképp este csinálnám a permetezést

jacsoj Creative Commons License 2019.07.12 0 1 24340

Moldova

Előzmény: Ketszemű Küklopsz (24325)
vinik táltos Creative Commons License 2019.07.12 0 0 24339

Figyelj, ha nincs citromfád, vagy ilyesmi, nehogy vegyél bárhonnan is. Felejtsd el a citrusokat.

Nem áll érték-arányban a dolog. 

Előzmény: zsorsz (24338)
zsorsz Creative Commons License 2019.07.12 0 0 24338

Autószerelőm nagy citromos,majd beszélek vele hol lehet beszerezni.

Ahogy hirtelen a neten körbenéztem,nem egyszerű.

Előzmény: vinik táltos (24337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!