Keresés

Részletes keresés

granov Creative Commons License 2019.06.16 0 0 24249

Ma hajnalban kapott folicur-t, ként és Mildicut-ot.

Sajnos pont a kritikus időszakban nem tudtam vele kellőképpen foglalkozni, a földre került hajtások voltak inkább fertőzöttek. A "gyom" a fürtzónáig ért, amit most lekaszáltam, nagyon kellemes talajtakaró maradt utána.

A fürtöket nem igazán bánom, mert már a virágzás előtt láttam, hogy sok lesz és sok is lett: legalábbis most annak tűnik.

Vannak még virágzó részek, azoknak nem tesz jót most ez az eső.

Azt látom, hogy majdnem utolérte magát a szőlő.

Előzmény: Falusi1 (24247)
Édeske1 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 24248

Én ezt használom most lisztharmat ellen : https://www.kwizda.hu/rally_q  ( Sajnos !! Ezt is kivonják a forgalomból ) 

Előzmény: granov (24246)
Falusi1 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 24247

Sajnálattal olvasom, de nem vagy egyedül.

A mai szemlém során azt állapítottam meg azonban, hogy a fertőzés talán lecsengőben van. Az újabb esővel viszont könnyen jöhet a következő.

Előzmény: granov (24246)
granov Creative Commons License 2019.06.16 0 0 24246

Soha nem volt perzselésem, csak a persil által írt megfolyás esetén, de akkor se mindíg.

Lehet, hogy ez még nem a lisztharmat ideje, de az elkövetkező hét kritikus. 

Én egy kissé megkéstem a szőlővel, látszik peronoszpóra fürtön is levélen is. 

Előzmény: jacsoj (24243)
jacsoj Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24245

Legutóbb, kb egy hete 18 litert nyomtam ki kb. 350 tőkére. Egy része a tőkéknek meglepően alulfejlettek voltak, de most már azoknak is hosszú hajtásuk van. Úgy gondolom, hogy kétszer 12 l elég lesz. Ahogy írtam, csak a fürtök környezetét permetezem első szándékból. Nem szoktam addig tartani, hogy megfollyon a levélen.

Előzmény: van_Persil (24244)
van_Persil Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24244

Az se mindegy, hogy azt a 10 litert hány tökére juttatod ki és mennyire porlaszt a permetezöd. Minél jobban, annál kevésbé fog perzselni, mert annál egyenletesebben fogja borítani a szölöt.

Én 100 l-enként fél kilót szoktam ilyenkor, 0 perzseléssel, 600 l/ha lémennyiség mellett.

Ill. ha a levelek végén összefolyik, ott valószínübb a perzselés, mint máshol, azaz, ügyelni kell arra, hogy egyenletesen borítsa az egész növényt és kerüljük a megfolyást, ez nem a lemosózás ideje, nagyon nem. Az pláne hiba szokott lenni, hogy "hát maradt egy kis lé, azt hamar ráveretem, legalább jobban véd majd". Ha marad, azt csakis higítva szabad kijuttatni, de az ideális az, ha pont annyi lét keverünk, mint amennyi kell.

Előzmény: jacsoj (24243)
jacsoj Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24243

Az őrült sok. Én is tettem bele az elmúlt években, de holnap nagyon meleg lesz reggel, és nem a lisztharmat ellen kell védekezni. Amikor 30 gr-ot tettem 10 literbe, volt ahol láttam a perzselést, mikor hasonló meleg volt.

Előzmény: granov (24242)
granov Creative Commons License 2019.06.15 0 1 24242

Ként tegyél mellé. Én már 2 éve minden permetlébe min 60, de inkább 80g/10l adagot rakok. Soha nem volt perzselés gondom.

Előzmény: jacsoj (24241)
jacsoj Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24241

Igen, megnézve a két szer hatóanyag csoportját, hasonlónak tűnik. Csak a quadris van itthon, mindenképpen ezzel kezdek, aztán lesz időm- legalább 1 hét- másik szert választani.

Előzmény: van_Persil (24240)
van_Persil Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24240

Azaz, pont, hogy nem felelnek meg váltószernek. 

Előzmény: van_Persil (24239)
van_Persil Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24239

Strobilurinok.

Előzmény: pacsepa (24238)
pacsepa Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24238

Helyesen:

Az QUADRIS hatóanyaga az azoxistrobin, amelyik megtalálható az AMISTAR TOP növényvédőszerben. Az AMISTAR TOP hatóanyagai az azoxistrobin és a difenokonazol. Az azoxistrobin a peronoszpóra ellen kell(ene) hogy hasson, a difenokonazol pedig a lisztharmat ellen, amiben az azoxistrobin gyengécske.

Az AMISTAR TOP II. kat. növényvédőszer, aminek házi előállítása egyszerű. A permetező tankjába 10 ml/10 liter AMISTAR-t vagy QUADRIS-t  és 5 ml/10 liter SCORE, vagy Alfa SOLO-t kell tenni.

Mind az azoxistrobin, mind a difenokonazol felszívódó szer.

 

A CABRIO TOP két hatóanyaga a metirem és a piraklostorbin. Azaz a hatóanyagai nem csak nem azonosak a QUADRIS-sal, de hatásmechanizmusuk is más.

A CABRIÓ TOP egyik összetevője kontakt, a másik kvázi transzlamináris szer.

 

Összefoglalva egymás váltószerének megfelelnek.

Előzmény: van_Persil (24235)
van_Persil Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24237

Most már lehet, hogy nem mz, hanem plusz kellett volna a ridomilból.

Előzmény: szervezkedő (24236)
szervezkedő Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24236

 

Nem tudom ebből lesz e még valami?!?!

Kiderül!

 

.          

 

Ez egy Zalagyöngye,  ami idén még nem látott permetezőt.

 

(A fénykép ma készült, annyi a csalás, Montenegróban- Magyarorszatol délre 600-800kmre is van  pár tőkém, ahol ennyivel előrébb van minden.)

Éjszaka ezt mixelem.

(Ha a hernyók nem hervadnak le ettől, akkor jövő héten atomot kapnak! Bi58!)

van_Persil Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24235

A quadris hatóanyaga ugyanaz, mint a cabrio top felszívódó hatóanyaga, váltó szernek a lehetö legrosszabb választás.

A jégkár (nem az, amelyik lelevelezi a szölöt), csak napok után látható, amikor a sebek kezdenek beszáradni. Legtöbbször a hajtás felsö részénél lehet a legkönnyebben észrevenni.

Előzmény: jacsoj (24234)
jacsoj Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24234

Kösz a részletes választ.

Igen, én is nézegetem az időjárás előrejelző lapokat, van vagy 5-6, amit meg szoktam nézni, pl. omsz, foreca, időkép, eumet, agro, és egy elég jó grafikonos, táblázatos: Kwi...   Növényvédőszer gyártó, forgalmazó lapja. Természetesen a radarkép, és eu felhőkép. Ezek jelezték elő, hogy holnap reggel 28C fok lesz itt helyileg reggel 8 órakor. A hely Mezőkövesd külterület, Egertől kb. 10 km. Csak közte van több domb, és itt sokszor más a csapadékeloszlás, mint Egerben. Ma reggel voltam kint, megnéztem, csupa sár minden, de jég nyomát nem láttam. Ha ilyen meleget mond holnap reggelre, akkor valószínű nem lesz harmat, lehet korán kezdeni. Kb. 400 tőke, úgy számolom 20l permetlé elég, főleg a fürtök környékét szórom meg. Úgy látom már elvirágzott. Az utóbbi pár évben mindig Quadrist használtam ilyenkor egyszer, és nem volt gond, igaz mindig száraz évek voltak. Nézve a hosszútávú előrejelzést, elég csapadékos nyarat jósolnak. Lehet, hogy most júl közepéig felszívódóval kell permetezni. Talán Cabrio top lesz a váltó.

Előzmény: van_Persil (24229)
CBNora Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24233

Én nem igazán értek a szőlőhöz, vannak itt nálam avatottabbak is, de én ezeken a képeken a növény szőreit látom. Ami ellen természetesen nem kell permetezni.

Előzmény: pial (24226)
szervezkedő Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24232

Szerda reggel napfelkelte után értem a szőlőbe. Olyan harmat volt, mintha éjjel esett volna az eső, pedig tuti nem!!!!! A területemtől 3-4kmre olyan !!!!köd!!!!!, hogy először azt hittem, valaki éget valahol valamit! Na ennyit a száraz melegről!!!!!!! Ezután pedig kisütött a nap, délben már 30fok felett volt árnyékban is! Őrület ez az idei év!

 

(Ha van olyan verseny, ki tudja az idei év lisztharmatos fürtjét megmutatni, holnap beneveznék rá! Mesés!)

:-(

Előzmény: van_Persil (24229)
szervezkedő Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24231

"...Mivel 10 literbe permethez , pár csöpp kell..."

 

Erről egy ezer éves vicc jut eszembe: A cigány megkérdi a benzinkúton, mennyibe kerül egy csepp benzin. Azt mondják az ingyen van. Akkor főnök úr, tessék már telecsepegtetni nekem azt a bordó Zsigulit! :-D)))

 

Nem olyan sok az! Ha jól emlékszem fejből, egy 20hektós permetezőbe 5dl kell. Tehát egy kanna 10permetezés.

Előzmény: kopasz majom (24191)
szervezkedő Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24230

Mildicut!

 

Tudom egyszer talán te (is) írtad, a hatóanyagok folyamatos cserélhetésével tervezitek a beavatkozásokat. Nálam most a "dupla lövés" technikája volt.

Előzmény: van_Persil (24190)
van_Persil Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24229

Én ez alapján szoktam tervezni, hogy tudok-e másnap napfelkeltekor nekiállni permetezni:

https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/modellek/WRF/

és meddig fogok tudni dolgozni.

A szél és a hömérsékleti elörejelzése elég pontos, a csapadék az helyileg nehezen kiszámítható, de egy-két órával elötte az is teljesen használható, ill. a több nappal elöbbre nézéshez ezt szoktam:

https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/valoszinusegi/

de itt akár fél-egy napos eltérés is lehet, minél távolabbi idöpontot néz az ember (neked asszem miskolc van legközelebb)

valamint az esöhöz ezt:

https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/valoszinusegi/

itt jól lehet látni az esö mozgását, idöben fel lehet rá készülni.

Okostelefonon is nézhetö, én nem is tudnék nélküle permetezni.

A quadris elméletileg nem perzsel, (leginkább a kén ill. a lombtrágyák, keserüsó, hasonlók szoktak perzselni), viszont én a magam részéröl nem használnék quadrist, tekintettel arra, hogy az összes strobilurin elég gyatrán véd a lisztharmat, de különösen a peronoszpóra ellen.

Előzmény: jacsoj (24224)
pial Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24228

Köszönöm :-)

Tomo75 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24227

Csemegeszőlő topicban ( https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9217758 ) írt 10732 hozászólásomra esetleg tudna valaki tanácsot adni? 

pial Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24226

A képek :

pial Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24225

Sziasztok ! Idén a concordia szólón est vettem eszre,tudna valaki segiteni es megmondana milyen kártevő vagy mi ez? Nálunk meg senki sem látót ilyet és nem tudom mivel kellene permetezni.  Köszönöm

jacsoj Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24224

Hatalmas eső volt késő délután, kb. 15mm. A múlt hét végén permeteztem másodjára Dithane-val, úgy gondoltam eddig, hogy a jövő hét eleji beigért eső után fogok megint, de Quadris-sal Szerintem most már permeteznem kellene, de holnap nem lehet, mert csupa víz, és sár minden, talán vasárnap reggel. Igen ám, de reggel 8-ra az előrejelzés 25 C fok feletti hőmérséklete jósol. Hétfő, kedd, szerda, megint esők. Lehet a Qudrissal 25 fok fölött permetezni?

Édeske1 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24223

Én június 2-án permeteztem , peronoszpóra ellen Orvego-t használtam , semmi tünet nincsen nálam . 

 https://www.agrotrend.hu/gazdalkodas/kerteszet/a-het-temaja-vedekezzunk-a-szolo-peronoszpora-ellen

pacsepa Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24222

Biztos így van, nincs miért elnézést kérned! :-)

Előzmény: Falusi1 (24219)
pacsepa Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24221

Magam részéről lezártam a témát, csak fogd vissza magad, hacsak ez a fórum nem egy börtön, melynek foglya vagy és kinevezett felügyelője (kápója).

 

Tudod használni szoktam a megválaszolni kívánt hozzászólások esetén az előzményre kattintást. Mert ez egy funkció. Ismét csak hibázhattam, hogy nem olvastam vissza, hanem megbíztam egy funkcióban. Ki a fene gondolta, hogy több szálon megy a diskurzus?

 

Egyébként köszi a kioktatást ismét! Majd legközelebb engedélyt fogok kérni Tőled a hozzászóláshoz!

Előzmény: van_Persil (24215)
van_Persil Creative Commons License 2019.06.14 0 0 24220

Harapnak? Ha igen, akkor repcefénybogár vagy valami közeli tokona. Ha nem Lengyelországból írsz, akkor Karate Zeon vagy más piretroid (évente max 2 kezelés engedélyezett, hogy elkerüljük azt, ami a lrngyeleknél bekövetkezett, miszerint ott már rezisztensek a Karate Zeonra)

Azon kívül, hogy sokan vannak és önként feajánlják magukat vacsorára, csinálnak bármilyen érzékelhető kárt a szőlődben? Ha nem, akkor csak feleslegesen mérgeznéd magadatés a környezeted.

Előzmény: VERSZERKER (24216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!