Keresés

Részletes keresés

convar Creative Commons License 2022.08.11 0 1 52548

Hát jó sokáig tartott neki hogy el tudja engedni Court rekordját.

 

(Bár amennyire/ahogy én ismerem Serenát teljesen sztem soha nem fogja túltenni magát azon hogy a végső nagy célhoz egész 1xűen már elfogyott az ideje, lefogadom hogy ezen majd még nyugdíjasként is rágódni fog amikor csak eszébe jut.)

 

Talán ha 2017-ben nem áll le babázni (vagyis még 2016-ban)... de persze meg lehet érteni hogy az anyasággal sem akart tovább várni, mielőtt abból is kiöregszik. (Persze azt nem tudom hogy a kislánya mennyire volt "tervezett", annyira nem ismerem Serena magánéletét, tehát hogy tudatosan léptek-e már akkoriban a gyermeknemzés áldásos, de egyben gyakran igen ingoványos talajára vagy csak 1xcsak "ajjaj, mostmár nagyon késik" -> terhességi teszt -> gyors kupaktanács Ohanian-nal -> hát jó, ha már egyszer így alakult akkor megtartjuk)

 

Ha vkit érdekel, itt megvan a teljes búcsúszöveg magyarul is, amiben persze inkább Olympia-át ill. a további családbővítést nevezi meg elsődleges visszavonulási oknak.

https://www.nemzetisport.hu/tenisz/ime-serena-williams-vogue-ban-megjelent-teljes-vallomasa-arrol-miert-hagy-fel-a-tenisszel-2907619

 

De sztem úgy 50-50% lehet az ok, ill. azon az ő fejében is megszületett felismerés, hogy 25-höz már úgyis késő, viszont Olympia kívánságához, tehát hogy "nagy tesó" lehessen, jó eséllyel még mindig nincs.

 

 

Amúgy meg kövezzetek meg, de nekem hiányozni fog... (mint minden nagy bajnok úgy ált., ha visszavonul)

Előzmény: roboter (52545)
attailor Creative Commons License 2022.08.11 -1 0 52547

A svejci Belinda Pencsics alaposan elintézte 2 játszmában szegény Szerénytelen-t a Sziti Open versenyen!

Persze fénykorában, 25-30 évesen megette volna őt Csilliamsz, ezért is nem kellene égetnie magát 40-41 évesen a Túr-on, de úgy látszik ennyi esze van!

Opistho Creative Commons License 2022.08.09 0 1 52546

Indulok a pezsgőért.

Előzmény: roboter (52545)
roboter Creative Commons License 2022.08.09 0 1 52545
roboter Creative Commons License 2022.08.08 0 0 52544

Adelaide 1: Barty # Barty, Sanders

Melbourne 1: Halep # Muhammad, Pegula

Melbourne 2: Anisimova # Pera, Siniaková

Sydney: Badosa # Danilina, Haddad Maia

Adelaide 2: Keys # Hozumi, Ninomija

AO: Barty (2) # Siniaková, Krejčíková

---

Szentpétervár: Kontaveit # Kalinszkaja, McNally

Dubaj: Ostapenko # Kudermetova, Mertens

Doha: Œwištek # Gauff, Pegula

Guadalajara: Stephens # Christian, Marozava

Lyon: Cseng Suáj # Siegemund, Zvonareva

Monterrey:Fernandez # Harrison, Santamaria

---

Indian Wells: Œwištek (2) # Xu, Yang

Miami: Œwištek (3) # Siegemund, Zvonareva (2)

---

Charleston: Bencic # Klepac, Linette

Bogota: Maria #Sharma, Sutjiadi

Stuttgart: Œwištek (4) # Krawczyk, Schuurs

Isztambul: Potapova # Bouzková, Sorribes Tormo

Madrid: Jabeur # Dabrowski, Olmos

---

Róma: Œwištek (5) # Kudermetova, Pavljucsenkova

Marokkó: Trevisan # Hozumi, Ninomija (2)

Strasbourg: Kerber # Melichar-Martinez, Saville D.

Roland Garros: Œwištek (6) # Garcia, Mladenovic

---

S-Hertogenbosch: Alexandrova # Perez, Zidansek

Nottingham: Haddad Maia # Haddad Maia, Zhang

Berlin: Jabeur (2) # Sanders, Siniaková

Birmingham: Haddad Maia (2) # Kichenok, Ostapenko

Eastburne: Kvitova # Krunic, Linette

Bad Homburg: Garcia # Hozumi, Ninomija (3)

---

Wimbledon: Ribakina # Siniaková, Krejčíková (2)

Budapest: Pera # Gorgodze, Kalashnikova

Lausanne: Martic # Danilovic, Mladenovic

Hamburg: Pera (2) # Chang, Kulikov

Palermo: Begu # Bondár, Zimmermann

Varsó: Garcia (2) # Danilina, Friedsam

Prága: Bouzková # Potapova, Sizikova

---

San Jose: Kaszatkina # Xu, Yang (2)

Washington: Samsonova # Pegula, Routliffe

 

Toronto: …

MERLINN Creative Commons License 2022.08.05 0 0 52543

Ennyike. Halep is ezt mondta a Bucsa elleni meccse után, nem az ő stílusa, de ezt kapta, ezt kell szeretni… mondjuk amit ő meg pl. Raducanu hordott, az egy fokkal jobb, mint amit Aranka meg Amanda. Ahhoz kb 0% testzsír kell. Vagy Serena.

 

Tavaly a yonex kezdte a haspólót, aztán idén a Lululemon meg az adidas folytatta, mondtam is magamban, hogy nemsoká egy szál sportmelltartó+bugyi kombóban játszanak majd a lányok. Hát, nem sokat kellett erre várni.

Előzmény: identifikátor (52542)
identifikátor Creative Commons License 2022.08.04 0 0 52542

a szponzor:)

Előzmény: tt978 (52540)
roboter Creative Commons License 2022.08.04 0 0 52541

jogos :D

de ugye itt nincs "edit"

mindegy, jegyeztem, köszi ;)

Előzmény: identifikátor (52539)
tt978 Creative Commons License 2022.08.03 0 0 52540

Ki beszélte rá Anisimovát erre a totálisan előnytelen szerelésre? Lassan Serena nyomdokaiba lép...

identifikátor Creative Commons License 2022.08.03 0 1 52539

Garcia (2):)

Előzmény: roboter (52538)
roboter Creative Commons License 2022.08.03 0 0 52538

Adelaide 1: Barty # Barty, Sanders

Melbourne 1: Halep # Muhammad, Pegula

Melbourne 2: Anisimova # Pera, Siniaková

Sydney: Badosa # Danilina, Haddad Maia

Adelaide 2: Keys # Hozumi, Ninomija

AO: Barty (2) # Siniaková, Krejčíková

---

Szentpétervár: Kontaveit # Kalinszkaja, McNally

Dubaj: Ostapenko # Kudermetova, Mertens

Doha: Œwištek # Gauff, Pegula

Guadalajara: Stephens # Christian, Marozava

Lyon: Cseng Suáj # Siegemund, Zvonareva

Monterrey:Fernandez # Harrison, Santamaria

---

Indian Wells: Œwištek (2) # Xu, Yang

Miami: Œwištek (3) # Siegemund, Zvonareva (2)

---

Charleston: Bencic # Klepac, Linette

Bogota: Maria #Sharma, Sutjiadi

Stuttgart: Œwištek (4) # Krawczyk, Schuurs

Isztambul: Potapova # Bouzková, Sorribes Tormo

Madrid: Jabeur # Dabrowski, Olmos

---

Róma: Œwištek (5) # Kudermetova, Pavljucsenkova

Marokkó: Trevisan # Hozumi, Ninomija (2)

Strasbourg: Kerber # Melichar-Martinez, Saville D.

Roland Garros: Œwištek (6) # Garcia, Mladenovic

---

S-Hertogenbosch: Alexandrova # Perez, Zidansek

Nottingham: Haddad Maia # Haddad Maia, Zhang

Berlin: Jabeur (2) # Sanders, Siniaková

Birmingham: Haddad Maia (2) # Kichenok, Ostapenko

Eastburne: Kvitova # Krunic, Linette

Bad Homburg: Garcia # Hozumi, Ninomija (3)

---

Wimbledon: Ribakina # Siniaková, Krejčíková (2)

Budapest: Pera # Gorgodze, Kalashnikova

Lausanne: Martic # Danilovic, Mladenovic

Hamburg: Pera (2) # Chang, Kulikov

Palermo: Begu # Bondár, Zimmermann

Varsó: Garcia # Danilina, Friedsam

Prága: Bouzková # Potapova, Sizikova

---

Silicon Valley: …

Washington: …

identifikátor Creative Commons License 2022.08.01 0 0 52537

kicsit összekavarodtam... van Arena4, Match4 és ezek a network 4 részei?

 

semmi teniszt nem látok a programok között a jövő hetekben. Mondjuk nekem mindegy, max nézem a WTA TV-n.

Előzmény: tt978 (52536)
tt978 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 52536
identifikátor Creative Commons License 2022.07.31 0 0 52535

Borzasztóan gyenge ez a 3 hét , de kellett egy kis pihenő...

Előzmény: Hantufan222 (52532)
kabbala13 Creative Commons License 2022.07.29 -1 1 52534

Rángófejű Iga kiesett

convar Creative Commons License 2022.07.26 0 0 52533

"Én meg heteróként teszem hozzá eben a hőségben, hogy Kilnarova visszavonult? Hónapokkal ezelőtt játszott utoljára, insta oldala meg átment Stollárba. Amit nem bánok, de a napokban tűnt fel, hogy egyre merészebben pózol"

 

Ha majd már onlyfans oldala is lesz, feltétlen szóljatok :D

Előzmény: JarnoTrulli (52519)
Hantufan222 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 52532

Varsóban annyian  léptek  vissza,hogy  5.kiemelt Garcia a 2.legmagasabban  rangsorolt,mégis egy negyedben az 1.kiemelttel..

Hantufan222 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 52531

A  "covid"  us openen még gyengébb  mezőny volt  2020ban,amikor kb  45.hellyel kiemelt,145.hellyel alanyi jogosnak  lehetett lenni  kb.

Előzmény: JarnoTrulli (52522)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52530

visszavonom, na

Előzmény: JarnoTrulli (52529)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52529

emírségek részét akkor visszavonozom, mert ahol ezt olvastam az félrevitt rendesen

Előzmény: Opistho (52528)
Opistho Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52528

Csak arra próbáltam rámutatni, hogy ez is bulvár, az is, Sarapova anyasága is az, senki nem lesz jobb vagy rosszabb ember attól, hogy szülő, egyik sem a tenisztől szól, én nem látom a különbséget a kettő között, baráti beszélgetésben sem látnám. És amúgy te nem azt írtad, hogy ez ebben a topikban nem érdekes, hanem hogy sehol.

Egyébként de, az oldalak csalnak, 3 éve Barcelonában él, Spanyolországban, nem az araboknál. És nem azért távozott Oroszországból mert bárki bármilyen elnyomottnak mondaná magát, hanem mert az edzője Barcelonában jobb körülmények közt tudta edzeni. Emellett nem cserélt állampolgárságot, csak szó volt róla, tekintve, hogy Wimbledonból pont emiatt volt kidobva igazságtalanul, szerintem érthető, ha akarnak teniszezni azok, akik az életüket erre tették fel. A kosármeccsek meg nem tudom, hogy jönnek ide, vagy hogy kapcsolódnak az orosz kormányhoz. Mondjuk pl. aki 2006-ban vagy bármikor az aktuális magyar kormányt kritizálta, az nem mehetett el jogosan drukkolni egy magyar foci vagy vízilabda csapatnak?

 

De a legnagyobb vicc az egészben, hogy pont én szoktam ezen a fórumon védeni az orosz sportolókat, ehhez a WTA-s témához is csak azért szóltam hozzá, hogy így pláne undorító a kitiltása az oroszoknak, emellett én utálom a legjobban azt a bizonyos mozgalmat amire te is utalni próbálsz. Csak ez a helyzet pont nem ez, aminek gondolod. Elolvastad a címet és máris egy bélyeget sütöttél rá, olyanokat feltételezve, ami el sem hangzott. És pont ezért írom: Kasatkina tökéletes fegyver az orosz sportolók utálata ellen, hiszen róla aztán tényleg nem lehet azt mondani, hogy vele lehetne "reklámozni" bármilyen háborút. Te meg, aki elvileg szintén ellenzed a kitiltásukat, próbálod úgy beállítani, mintha Serena 2018-as aljasságához hasonló dolog történt volna, amikor ő komolyan, visszataszító módon áldozatnak beállítva magát cseszte el Osaka örömét az első GS torna győzelme idején.

Előzmény: JarnoTrulli (52527)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52527

kevered a dolgokat:

 

- ennyi erővel senki se fórumozzon, mert egyikünk se indult GS tornán, semmilyen profi szintű teniszkarriert nem értünk el, meg hogyan tudnánk a meccsekről beszélgetni így? Nem beszélve arról, hogy egy játékos se személyes jó barátunk vagy rokonunk így ilyen téren is értelmetlen a kommunikálás. Fődet' a topikra.

 

Kasatkina magánéletét "ki nem szarja le" és "rohadtul nem érdekel" téged, de Sarapova hetero magánélete és anyasága az nagyon is érdekes? "

 

én ezzel nem árulok el nagy titkot, de az hogy valaki anya lett, és családot alapított kb. hírérték számomra ha már offcourt a téma, míg egy Kasatkina kinyilatkoztatása semennyire nem. Ugyanúgy az se érdekelne, ha baráti társaságban dicsekedne erről nekem. Mert nem érdekel ez. Elfogadom, nem nézek rá másképp és kész. De a kettőt ne hasonlítsuk már össze

ill. az egyiket egy fan topikban olvastad, a másikat meg itt. Van ahol fan topikban cipő is téma, vagy az adott illető nevét viselő termék is. Ezért fantopikok.

 

 

Zárásképp a témára részemről: Ha nem csalnak az oldalak, akkor az Egyesült Arab Emírségekben él most Kasatkina, és ott ha jól tudom toronymagasan az iszlám van többségben és finoman fogalmazva nagyon nem szívlelik azokat arrafelé akik a saját nemükhöz vonzódnak. De csúnya Oroszországból elmegy egy másik helyre, ahol az ő jogaikat jobban tiporják, sőt büntetik!

meg annyira rossz orosznak lennie, hogy októberben még Dinamo Moszkva sálban pózolt egy meccsen, vagy CSZKA Moszkva kosármeccsen kapott ajándék névre szóló mezt. Akkor még nem zavarta a melegek jogai arrafelé és nem érezte poliktialag elnyomottnak magát, hanem részese volt ezeknek. Persze ő döntése, ő joga, oda megy ahova akar, csak innen nagyon az jön le hogy gyűjteni akarja a LyóeNber krediteket. 

Nem minden orosz ért egyet a háborúval, ha a politikai vezetéssel van bajom, akkor nem cserélek állampolgárságot, mert az jobb esetben többet ér mint egy plasztik kártya. 

Előzmény: Opistho (52524)
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52526

A "hópehelység" vagy az extrém liberális gondolkodásmód a másik, amit nagyon rühellek.

Ettől még nem tudom ezt az egész problémakört másként kezelni, amit eddig írtam róla.

Előzmény: Opistho (52525)
Opistho Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52525

Mindennel kell tudni viccelni. Csak így lehet hosszú távon feldolgozni és később észszerűen tárgyalni, ha nincs tabusítás, nem kell a túlérzékenyégtől tartani. Én mindennel viccelek, olyannal is, amit egy komoly beszélgetésben szörnyűnek tartok, a hópehelység csak akadályozza, hogy megoldáshoz, következtetésekhez, értékes gondolatokhoz jussunk, mert mindig félni kell, hogy valaki megsértődik.

Előzmény: Omar Khajjám (52523)
Opistho Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52524

Teljesen igazad... lenne, ha nem pont az írná ezt, aki a szomszéd topikban éppen azt tárgyalja, hogy a régen visszavonult, mai WTA-ban ezért nulla relevanciával rendelkező Sáripovának fia lesz-e vagy lánya, hogy kezdődik az anyasága és még gratulálsz is neki, mintha személyesen ismernéd. Egyébként egy több mint 1 órás interjúban kérdezték vagy 100 dologról (pl. háború, tenisz anyagi háttere) és amikor erre kérdeztek rá, nem hazudott, őszinte volt, de nem magától hozta fel a témát. Pláne Oroszországban nem hiszem, hogy ezzel szerzett plusz kreditet...

Kasatkina magánéletét "ki nem szarja le" és "rohadtul nem érdekel" téged, de Sarapova hetero magánélete és anyasága az nagyon is érdekes? Én egyébként tényleg ugyanúgy gondolom, ahogy írtad, a bulvárinformációk a teniszben feleslegesek és érdektelenek, de akkor mindenkié legyen az, nincs válogatás.

Előzmény: JarnoTrulli (52519)
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52523

Ezzel nem tudok viccelni, miközben nem értek egyet az állampolgársági alapon történő kizárással, a háborúval és az oroszok utolsó 20 éves tevékenységével sem nagyon.

Bár sosem jártam Oroszországban, csak a tévében és az interneten láttam sok riportot és videót oroszokkal, zömmel átlagemberekkel...

Előzmény: JarnoTrulli (52520)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52522

pénzt viszont megkapták. Egy GS dlődöntő, negyeddöntőért járó összeg elég jelentős egy olyannak, aki előtte csak 1. körig jutott, míg a másik évek óta első körös kieső mindig ha indul valamelyiken.

 

nemszeretem emberek, akinek a bűnük hogy oroszok, meg buktak nem kevés pénzt is, nem csak pontokat. Meg ki tudja milyen egyéni szerződéseik/vállalásaik is vannak még amik nem teljesültek ezáltal. 

Előzmény: Hantufan222 (52510)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52520

sőt, télen majd a fűtést se kapcsold be, mert akkor jól kiszabsz az oroszokkal, és mindezt aláhúzva jelentsd ki, úgy még erősebb ereje lesz a kommentnek. 

Előzmény: Omar Khajjám (52518)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.07.24 0 0 52519

ilyenkor mit kell csinálni? Elmondja, hogy mi a beállítottsága, és most? Vannak olyan körök, ahol ez plusz kreditet ér nyilván, meg innentől erősebb lesz a szava köztük, de amúgy az ilyen dolgok nekem a tipikusan "ki nem szarja le" hozzáállást generálja. 

Kb. ez jelenti az elfogadást, hogy rohadtul nem érdekel hogy nő létére pasizik, vagy csajozik. De pont az elfogadás másik oldala, hogy attól mert másnak vallja magát, attól nem lesz értékesebb meg menőbb. 

 

Én meg heteróként teszem hozzá eben a hőségben, hogy Kilnarova visszavonult? Hónapokkal ezelőtt játszott utoljára, insta oldala meg átment Stollárba. Amit nem bánok, de a napokban tűnt fel, hogy egyre merészebben pózol, meg az utolsó teniszes posztja se mostanság volt. 

Előzmény: roboter (52504)
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.07.23 -3 0 52518

Jól teszi, én a helyében már régen országot váltottam volna. Ha orosz volnék, nekem Putyin nem volna többé az elnököm, és ezt csak egyetlen módon érhetem el, ha már az orosz intelligentsia (politikai értelmiség) ennyire töketlen vagyis hagyta kiherélni magát: lemondok az orosz állampolgárságomról és felveszek egy valamilyen EU-s államét, lehetőleg olyanét, ami földrajzilag minél messzebb fekszik Oroszországtól.

Előzmény: roboter (52515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!