Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2022.02.05 -1 0 121

Sajnos minél több lyuk van befogva, annál nagyobb az esély, hogy valamelyik lyuk szélén ereszt. Azt is jól be kell gyakorolni, hogy a lyukak biztosan fedve legyenek.

Előzmény: UrsusMaritimus (120)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2022.02.04 -1 0 120

Tud valaki segíteni nekem? Kezdő vagyok (még mindig), de mióta legutóbb írtam, ahhoz képest óriási fejlődés van. Egyrészt van egy barokk fogású furulyám. Hála Török György bácsi videóinak, megtanultam kottát is olvasni, legalább annyira hogy az egyszerűbb dalokat tudom játszani. Illetve tudnám, de valahogy folyton sipítozik a furulya, ha próbálok visszatérni az A-G-H hangokról az alóbb C-D-D-E-F-re. Felfelé menve sokkal könnyebben kiadja a hangokat.

PETYUS Creative Commons License 2021.03.30 0 0 119

A 65. oldali gyakorlási javaslatokat lehet saját kútfőből tovább ragozni, ő csak megadta hozzá az ötletet.

Előzmény: valeka (116)
PETYUS Creative Commons License 2021.03.30 0 0 118

A szekvenciagyakorlatokat különböző hangnemekben javasolja gyakorolni, éspedig úgy, hogy előjegyzés nélkül az első ütemtől kezdve és a végéről ismételve ugyanott befejezve, két kereszttel a második ütemtől kezdve és a végéről ismételve a 2. ütemben befejezve, 3b-vel a 3. ütemben kezdve és befejezve, stb.

Előzmény: valeka (116)
PETYUS Creative Commons License 2021.03.30 0 0 117

A 65. oldalon ad konkrét javaslatokat a 66. oldal terces és akkordos gyakorlatainak gyakorlási módjára. Szerintem érthető amit ír, ha mégsem, akkor írd le, mi az, ami nem világos belőle.

Előzmény: valeka (116)
valeka Creative Commons License 2021.03.29 0 0 116

Sziasztok!

Tanulgatok magánúton furulyázni, ehhez elsősorban a Perényi-féle Altfurulya-iskolát használom.

Azoktól kérdezem, akiknek szintén megvan az a kiadvány. Tudnátok-e egy bolondbiztos leírást adni arról, hogy hogyan kell használni, játszani, gyakorolni a 65. oldal a 66. oldalon kezdődő több kottafejű, és a 70. oldaltól kezdődő szekvenciákat.

Nyilak, zárójelek, betűjelölések, módosítójelek, és számomra túlságosan szűkszavú használati leírás.

Előre is köszönöm, a segítséget!

UrsusMaritimus Creative Commons License 2019.05.30 0 0 115

Amúgy bocsánat, hogyha levittem a  színvonalat (közben elolvastam az egész fórumot... :)

 

Érdemes-e kezdőként Dixon Pro vagy Chris Wall Celitc furulyát venni? Ezek ha jól tudom, középkategóriásak.

UrsusMaritimus Creative Commons License 2019.05.30 0 0 114

Én is ír fém furulyában gondolkodom (tin whistle). Azért vetettem el a sima szoprán (klasszik fehér Y.) furulyát mert úgy érzem, hogy soha nem szólna olyan igazán szépen (hamiskás). A pászorfurulyán gondolkodtam még, de a tin whistle hangzásvilága tűnik a leghamronikusabbnak (lealábbis a legkifinomultabbnak)... olyan, mintha nem is tudna csúnyán (falsul) szólni. Ehhez kérnék tanácsokat. Írok pár kérdést, de spontán tanácsoknak is örülnék mert arra tudok csak rákérdezni, amiről mrá van fogalmam.

1. Alább olvastam is már hogy a F. magasabban (túl magasan?) is szól? Esetleg ki lehet próbálni a boltban a hangszereket? (Ha kifizetném a fertőtlenítést/tisztítást, ami előtte-utána kell.)

Melyik a legjobb fúvóva anyag, ill. furulya fajta szerintetek?

2. Mennyire nehéz a tin whistle első ahngszernek? Nézgetem az oktató anyagokat szoprán furulyára és tin whistle-re is, igazából nem tűnik az alapján hogy nagy különbség legyen.

3. halvány fogalmam sincs egyébként a zenei alapokról (pl. mi az hogy D-dúr meg moll... meg A, H stb. De a dó ré mí azért még megvan :))) Erről van valami jó linkje valakinek?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.04 0 0 113

Üdvözlet !

 

Keresek Moeck vagy Mollenhauer bőr vagy vászon gyári puhatokot altfurulyához.

 

Köszönettel:

 

hmendre7@gmail.com

 

becko9 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 112

Értem, egy kezdő kérdés..:) Ha ebből a háromból egyet lehetne csak venni, melyik lenne az?:)

Előzmény: nazareth (111)
nazareth Creative Commons License 2014.02.23 0 0 111

Nekem egy Originalom van, a fúvókájában fa betéttel. Összehasonlítani a Feadóggal tudnám (olyanom is van), annak fröccsöntött a fúvókája, viszont a csöve nem hajlított és kúpos, hanem hengeres, valóban csőből készült (az enyém réz).

 

A Clarke-nak lényegesen tompább, lágyabb hangja van, a Feadóg jóval hangosabb, ércesebb, még úgy is, hogy a fúvókáját a nyelve alatt feltöltöttem. Hogy ez a fém/műanyag kombó miatt lehet (ezesetben releváns az összehasonlítás), vagy a cső alakja miatt, nem tudom...

 

Ja, és mindhárom Feadógom picit magasabban szólt, bár egyiknél a sípot kinnebb tudtam imádkozni, hogy mélyebb legyen egy negyed hanggal.

Előzmény: becko9 (109)
PETYUS Creative Commons License 2014.02.13 0 0 110

Ami a képről feltűnő, hogy a sweetone-nak fröccsöntött műanyag fúvókája van, míg az original befúvó része is az eredeti anyagából van kialakítva.

Ezen kívül még arra tudok tippelni, hogy a sweetone csöve erősebben kúpos, ami egy blockflöte-szerű hangot eredményezhet, de ez a kép alapján nem biztos.

Előzmény: becko9 (109)
becko9 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 109

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mi a különbség a CLARKE SWEETONE BLACK TIN PENNY WHISTLE

és a CLARKE ORIGINAL PENNY TIN WHISTLE

Szóval mit jelent ez a "sweetone" dolog a furulyánál?

 

Köszönöm,

b.

xtl Creative Commons License 2013.11.15 0 0 108

Fújom, fújom, de nem segít. Ennek ellenére igazad lehet, mert a többi megoldási próbálkozás is csak arra jó, hogy kitisztuljon a furulya.

Előzmény: PETYUS (107)
PETYUS Creative Commons License 2013.11.10 0 0 107

Ki kell fújni a cseppet.

Előzmény: xtl (106)
xtl Creative Commons License 2013.11.06 0 0 106

Sziasztok! Egy alap, műanyag Yamaha szoprán furulyán tanulok, és néha, mikor c'-t, vagy d'-t fújok, nagyon falsul szól. Ha ilyenkor a hangot kitartom, és közben az ujjaim mozgatva pontosítom a fogást, akkor sem jön helyre, pedig ha máshol elrontom, akkor így szoktam korrigálni. Nagyon gyenge fújásra az a hang jön, amit szeretnék, de normál erővel megfújva újra fémesen zeng. Ha ilyenkor teljesen elengedem a furulyát, kirázom a nyálat, megcsavargatom az illesztékeket stb. akkor helyre jön. Ez még az én rutintalanságom számlájára írható, vagy gyanakodjak, hogy egy hibás darabot fogtam ki? Mosni, zsírozni elég gyakran szoktam.

PETYUS Creative Commons License 2013.09.22 0 0 105

Amelyik a kétvonalas f-ről indul és kb. 25cm hosszú, az a sopranino.

Előzmény: irienne (104)
irienne Creative Commons License 2013.09.22 0 0 104

Szép napot mindenkinek!

 

Egy furulya tipus megtalálásában szeretnék segítséget kérni.

Egy f. hangolásút keresek, amely 2-es f-hangról indul. Ez a kisebb változata a sopranissimo nevű furulyának, legalábbis információim szerint. A nevét azonban nem tudom, így az is nagy segítség lenne, ha ez valaki leírná.

 

Köszönettel: Barbi!

PETYUS Creative Commons License 2013.06.28 0 0 103
Nem kell kapkodni. A zeneiskolákban a barokk fogás a preferált. A zenetagozatos általános iskolákban tanárfüggő.
Előzmény: Kolléga Úr (102)
Kolléga Úr Creative Commons License 2013.06.28 0 0 102

99%, hogy germán kell, minden zeneiskolában azzal fújnak. Sok sikert a leánykának :))

Előzmény: gladius75 (100)
PETYUS Creative Commons License 2013.06.28 0 0 101

> Megkaptuk a szokásos listát a beszerzendő dolgokról.

> Vásárolnunk kell egy Yamaha C-szoprán furulyát.

 

Ha nem írták rá a listára, hogy milyen fogásrendszerű kell, az nagyfokú dilettantizmusra utal a részükről.

Attól a tanártól kellene megkérdezni, aki tanítani fogja őket.

Szerencsére ez nem hiánycikk, van a boltban, így elég akkor megvenni, amikor tényleg kell, addigra talán kiderül.

 

Ha szakképzett furulyatanár fogja tanítani őket, akkor szinte biztos, hogy barokk fogású fog kelleni, ha nem, akkor bármi lehet.

Amúgy kb. 5 hang van, amit másképp kell fogni az egyiken mint a másikon, illetve van egy-két hang, ami a német rendszerű furulyán bizonytalanul képezhető (talán a felső oktávban a fisz ha jól emléxem, de már nagyon régen nem fújtam német rendszerű furulyába).

Amúgy a Yamaha elég egyenletes minőségű furulyákat gyárt, nagy mellényúlástól nem kell tartani, de a fogásrendszert feltétlenül tisztázni kell. Aki pedig a listát megírta, azt jól el kell igazítani, hogy legközelebb ezt is írja bele.

 

Saját véleményem: A német rendszerű furulya egy tévút, vakvágány, zsákutca. Aki az iskola után elfelejti a furulyát, annak mindegy volt, de akiből furulyás lesz, az kénytelen a barokk rendszerre váltani.

Előzmény: gladius75 (100)
gladius75 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 100

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, tőlem sokkal tapasztaltabbaktól.

Kislányom idén szeptemberben kezdi az általános iskolát.

Zene tagozatos osztályba fog járni.

 

Megkaptuk a szokásos listát a beszerzendő dolgokról.

Vásárolnunk kell egy Yamaha C-szoprán furulyát.

 

Ott helyben nem is kérdeztem rá pontosan milyet.

Most járok utána és egy kis vásárlási tanácsot kérnék.

Láttam hogy létezik germán, barokk. Ezek pontosan mit jelentenek? Melyiket válasszam?

Milyen dolgokra figyeljek még.

 

Köszönettel!

MelindaSzabo Creative Commons License 2012.05.16 0 0 99

Budapesti Zeneakadémiát végzett zenetanárnő belvárosi (VI. kerületi) otthonában magánoktatást vállal zongorából, hegedűből, fuvolából, furulyából, énekből és szolfézsból. Egész életemben zenéltem, mindig is ebben tudtam kifejezni örömöm, bánatom. Hiszem, hogy a zene (és a sport) a legjobb kikapcsolódás, rekreációs tevékenység. Kizárólag felnőttoktatással foglalkozom egy ideje. Kezdők és haladók egyaránt jelentkezhetnek. 50 perces órákat tartok 4000 Ft-ért. Magánúton sok éve tanítok zongorát, hegedűt, fuvolát, furulyát, hangképzést és szolfézst. Kis házikoncertem évente megrendezem, ahol Tanítványaim megismerkedhetnek egymással, kipróbálhatják magukat "színpadon" minden tét nélkül. Hiszem, hogy a zenetanulás, mint minden egyéb mindig két ember kapcsolatán múlik. Ha ez rendben van, a dolog működik. Ha nem, érezzük mindketten. Nagyon szeretek továbbá felvételikre (óvónőképző, tanítóképző stb.) felkészíteni embereket, de azt is, amikor egy 60 éves ember bejön az utcáról minden zenei alap nélkül "csupán" hobbynak szánva a zenélést. Eddig még mindenkit felvettek!! Több művészeti iskolában is voltam ének-zene-, szolfézs- és zongoratanárnő, s jelenleg is tanulok (diploma után) neves tanároktól. Hiszem, hogy a tanulás soha nem érhet véget, s az taníthat jól, aki maga is tanul, zenél, játszik. A szabályokat kölcsönösen betartva jó légkörben szoktak folyni az óráim. Érdeklődni lehet a szablindakrisz@gmail.com email-címen vagy a 06-30-237-72-21-es mobilszámon bármikor. (Ha tanítok, természetesen kikapcsolom, de utána elérhető vagyok.) Üdv: Szabó Melinda
(Fuvolából csak teljesen kezdőket vállalok, így érzem korrektnek. Ha már tud az illető egy bizonyos szinten, s úgy érzem, nem tudok többet segíteni, fogom tudni továbbítani jó kezekbe.)

Zeneórák:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.223901154347603.55888.100001831598948&type=3&l=590c972878



fuvola:

 



Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 98

Sziasztok,

 

Elég kezdő vagyok furulya téren, de elkezdtem otthon próbálkozni a két kis tanuló szoprán furulyámmal és elég jól haladok. :) Arra gondoltam, hogy bővítem az arzenált nézegettem is a furulyákat és mivel két szoprán már van, ezért arra gondoltam, hogy veszek egy alt, vagy basszus furulyát, viszont a basszusból amit találtam legolcsóbb 24 ezer forintért van (Dimavery). Ez mennyire használható vagy kuka kategória? Ahogy néztem  basszus furulya árának határa a csillagos ég, nem tudom, hogy ez a low-end árkategória mennyi képes inkább borzolni mintsem boldogítani a kedélyeket.

 

A válaszokat előre is köszönöm :)

 

Üdv, Tomi

fenyoapa Creative Commons License 2011.06.13 0 0 97

Tisztelt PETYUS!

Köszönöm, ez hasznos volt. Tényleg az van hogy nincs jól befogva a luk vagy túl erősen van fújva.

Előzmény: PETYUS (96)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.02 0 0 96

> Rosszul fújjuk, ...

 

Az lehet.

 

> sok benne a nyál ...

 

Az inkább teljes megnémulást okoz, de egy erős befújás után elmúlik.

 

> vagy rossz a furulya?

 

Yamahákra nem jellemző.

Szerintem hézagosak a lyukbefogások és erős a befújás. Kezdetben olyanokat kellene fújni, amiben kevés lyukat kell befogni, aztán lassanként lehet tágítani a hangterjedelmet. Közben figyelni kell, hogy milyen erősen kell fújni ahhoz hogy a lehető legszebb, legegyenletesebb hangot adja.

Előzmény: fenyoapa (95)
fenyoapa Creative Commons License 2011.05.28 0 0 95

Azt szeretném kérdezni tudja-e valaki mitől van amikor a furulyából nem a jó hang jön ki hanem egy sípoló magasabb hang. Rosszul fújjuk, sok benne a nyál vagy rossz a furulya? Egy Yamaha furulyája van az 5 éves lányomnak. Köszönöm.

PETYUS Creative Commons License 2011.04.23 0 0 94

> Milyen hangszert érdemes venni?

 

Attól függ, mit akarsz játszani. Dél-amerikaihoz kétsoros zampona (szamponya) kell, slágerzenéhez jobb az egysoros ívelt. Esetleg kromatikusat is lehet csinálni bonyolultabb zenéhez, de azon könnyebb eltévedni.

Előzmény: dawid21 (93)
dawid21 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 93

Sziasztok!

 

Én pánsípon szeretnék megtanulni játszani. Gondoltam ide írok mert nincs élő fóruma és az is fúvos hangszerek közé sorolható:)

Zenei alapom nincs. hogyan kezdjek neki? Milyen hangszert érdemes venni? Ismertek olyat aki oktat?

 

Köszi!

Jó hétvégét mindenkinek!

Zamorano1986 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 92

Hát ilyen árban maximum akkor tudok venni, ha a minimálbér 2-szeresét megkeresem. Közben megkaptam kollégától a furulyát, és mivel ingyen felajánlotta, elfogadtam. Hát mit mondjak? Amolyan szódával elmegy kategória. Bár még nem tisztítottam ki. Tanulásra tökéletes. Szeretek a szabadban túrázni, és esténként a tábortűznél unaloműzőként jól jön.
Majd ha jobban tudok játszani, és ha a fizum is jobb lesz, akkor be tudok fektetni egy komolyabba, addig marad a Vénusz:).
De ha már komolyabb, akkor melyiket ajánljátok?

Előzmény: rekupapa (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!