Keresés

Részletes keresés

Pamina Creative Commons License 2007.02.06 0 0 819
Jegyeztem, köszi :)))
Előzmény: t3v3d3s (818)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.02.05 0 0 818
csak Paminának, csak most, csak itt! :)

Ostyatálkák vagy -rudak

75 g marcipánmassza
50 g porcukor
75 g liszt
2 tojásfehérje
3-5 ek tej

A marcipánt lereszelni, a többi cuccal krémesre keverni (a botmixer kiváló erre a célra). 30 perc pihentetés után vajazott tepsiken 6 db, legalább (!) 15 cm átmérőjű kört (pl. kistányért) körbeporcukrozni, a masszát elosztani, kanál hátával elsimogatni. Legyen minél vékonyabb, különben a végén nem ad szép tálkaformát. 180 fokon 4 perc, aztán 10 perc hűtés után vissza a sütőbe, amíg a széle megbarnul. Tényleg csak a széle barnuljon meg, az is alig, különben az egész megkeményedik, és formázhatatlan lesz. Ugyanezért egyszerre csak egy tepsivel (max. 2 kör) dolgozzunk, így legalább az egész délutánunk rámegy. Pohár alján még melegen tálkává formálni (ha keményedne, rövid időre a sütőbe téve visszapuhítható - ha hűl és erőltetjük, kilyukad). Ostyarúdhoz simán felcsavarni (az elrontott tálkáknak való anyagból is készülhet...). A kész tálkákat olvasztott csokival kell kikenni a vízhatlanság érdekében.

Szóval macerás a dolog, de másodszorra nekem már mindből kosárka lett, és nem hulladékrúd :) Ráadásul a beltartalom kiürítése után elfogyasztható, és nekünk nagyon ízlett.

Az eredeti receptben a belevaló vaníliakrém:

2,5 dl tej
1/3 vaníliarúd
1 púpos ek liszt
2 tojás sárgája
50 g cukor
1 ek vaj
4 cl rum

Erre gyümölcsök, zselatinréteg, pisztácia- és mandulaforgács. Az alábbi fotón az első kísérlet (túl vastag volt tészta, így kevés lett a redő), benne a chilii-féle túrófagyival.

ostyatálkák
Kardszárnyú Creative Commons License 2007.01.31 0 0 817
Konyakos praliné

Hozzávalók 25 darabhoz:
*10 dkg fehér csokoládés tortabevonó,
*50 darab praliné- vagy minyonpapír

A töltelékhez:
*10 dkg tejszín,
*2 teáskanál instant kávé,
*4 cl konyak,
*20 dkg tej tortabevonó,
*2 deka fehér csokoládés tortabevonó

Elkészítése:
Két darab süti alátétet fogjunk össze, egy ecsettel kenjük
meg az olvasztott tortabevonóval, ha kihűlt, még egyszer
ismételjük meg a műveletet. Hagyjuk megkeményedni, majd
szedjük le róla a papírt. A töltelékhez főzzük fel a
tejszínt, vegyük le a tűzhelyről, keverjük bele a kávét.
Adjuk hozzá a konyakot és a felolvasztott tortabevonót. A
konyhai robotgép kézi mixerével keverjük meg. Hagyjuk
kihűlni, majd a robotgéppel verjük fel. A masszát töltsük
habzsákba, majd nyomjuk a csokira. A fehér tortabevonóval
egész vékony csíkokat húzzunk a pralinéra.
chilii Creative Commons License 2006.12.12 0 0 816
az a kókuszos kis izé, csokikrémmel összeragasztva? függőséget okoz!!!! én is drágállottam, néha bementem a bótba csorgatni a nyálam, aztán végül tavaly írtam alexandrának, hogy hozzon már nekem egyet :o)
Előzmény: t3v3d3s (815)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.12 0 0 815
(az egy jó könyv, csak én marhára drágálltam, ezért ha néhanapján elmegyek a bótba, és kiírok egy-egy receptet.... az egyik kedvencem a kakaós-kókuszos cookie, de nem tom, milyen néven fut valójában)
Előzmény: chilii (814)
chilii Creative Commons License 2006.12.12 0 0 814
még a végén megtörik az ellenállásom, és rábeszélsz! :o)
köszi a tippet, én tavaly az Ízvarázsból (Donna Hay) csináltam sima trüffelt, azt jól lehetett formázni, majd abba teszem a fűszert!
Előzmény: t3v3d3s (812)
ribizli Creative Commons License 2006.12.11 0 0 813
Sima alap trüffelmasszába keverj őrölt chilit szerintem (én így csináltam anno), próbáld ki előbb 1-2 ek-nyi mennyiségnél az arányt, aztán mehet a többihez is.
Én nem vagyok csípősség-fan, így kb. 1 dl tejszínből készült masszába fél mokkáskanálnyit kevertem, így éppen érezni valami kis csípősséget.
Aztán és/vagy nem kakaóba hempergeted a kész bonbonokat, hanem chilibe, vagy chili és egyéb fűszer és kakaó keverékébe... (Egyéb fűszer alatt bors, koriander, fahéj említhető pl.)
ribizli
Előzmény: chilii (810)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.11 0 0 812
Látod, látod, én ajánlgattam a könyvet, de neked nem kellett :)

Chilis mondjuk nincs benne, de a stahlnak van a sima étcsokis trüflije (1 vaníliarúd, 1.5 deci tejszín, 20 deka étcsokoládé , 3 deka vaj, a hempergetéshez cukrozatlan kakaópor, én rumot is tettem bele annak idején), ez simán elbírja az őrölt chilit (bár úgy emlékszem, ez nagyon lágy volt a golyózáshoz).
Előzmény: chilii (810)
chilii Creative Commons License 2006.12.11 0 0 811
rösztit én a réges-régi Planétás receptje alapján sütöm, többnyire reggelire. Előző este héjában megfőzöm a krumplit, meghámozom (ilyenkor könnyebb, mint hidegen)
Reggel a káposzta reszelőn lereszelem, megsózom egy picit. Serpenyőben vajat olvasztok, és a reszelt krumlit beleöntöm, egy fakanállal szépen lenyomkodom, olyan lepényszerűen kell kinéznie. Lassan sütöm, kb. 10 percig. Ekkor egy tányért borítok a serpenyőre és átfordítom, a serpenyőbe még mehet vaj, és én fel szoktam dobni egy kicsit, úgy hogy bacon szeleteket teszek a serpenyőbe. Rácsusszantom a "krumpli lepényemet", úgy hogy most a sült része kerüljön felülre. sütöm még 8-10 percig és tányérra borítom. reszelt ementálival megszórom és kész a reggeli. így leírva bonyolultabb mint a elkészíteni.
Előzmény: wessago (801)
chilii Creative Commons License 2006.12.11 0 0 810
valami chilis trüffel recepted nincs véletlenül?
Előzmény: t3v3d3s (807)
chilii Creative Commons License 2006.12.11 0 0 809
szóval ide kell jönnöm a tutiért! :o) nálam csak most hétvégén fognak készülni.
Előzmény: t3v3d3s (806)
Kardszárnyú Creative Commons License 2006.12.10 0 0 808
Boszorkánypogácsa
Hozzávalók: 10 dkg dió, 1 citrom, 25 dkg margarin, 15 dkg porcukor, 5 tojás sárgája, 45 dkg finomliszt, 1 tojás fehérje, 10 dkg baracklekvár.

Elkészítése: A diót durvára vágjuk, a citromot lereszeljük, levét kinyomjuk, a tepsit meglisztezzük. A margarint habosra keverjük a porcukorral, a citrom levével és héjával, majd egyenként hozzáadjuk 4 tojás sárgáját, beledolgozzuk a lisztet és 1 csipet sót, hogy jól formázható tészta legyen. Diónyi golyókat formálunk belőle, és tojás fehérjébe mártjuk, darabos dióba hempergetjük, közepét benyomjuk. Világosra sütjük, még melegen kevés lekvárt pöttyintünk a kis kráterbe.

t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.10 0 0 807
hasonlóképpen:

Mogyorógrillázsos trüffel

HOZZÁVALÓK 60 golyóhoz:

60 g vaj
250 g étcsokoládé
125 g tejszín
1 evőkanál rum
125 g mogyorógrillázs

A MÁRTOGATÁSHOZ:
45 g étcsokoládé
45 g tejcsokoládé

A felolvasztott vajban olvasszuk fel a csokit, majd a tejszínnel keverjük simára. Ha kihűlt, tegyük hozzá a rumot és a darabokra tört grillázst, majd hűtsük ki. A masszából formáljunk hatvan golyócskát, majd a hűtőben dermesszük meg.
A kétféle csokit gőz felett külön-külön olvasszuk meg. Harminc golyó tetejét a tejcsokiba, harmincét az étcsokiba mártsuk. Csokis felükkel felfelé sorakoztassuk őket zsírpapírra, és szobahőmérsékleten hagyjuk megdermedni.

ELTARTHATÓ: Hűtőben, zárt dobozban, zsírpapírral rétegezve tíz napig.


Grillázs

HOZZÁVALÓK 125 grammhoz:

60 g pirított, darabolt törökmogyoró
90 g kristálycukor
60 ml víz

A vízből és cukorból főzzünk aranysárga szirupot, majd keverjük bele a hántolt mandulát vagy mogyorót, és főzzük még két-három percig. A karamelles mogyorót öntsük vékonyan megolajozott sütőlemezre/tepsire, hagyjuk megdermedni. Végül mozsárban vagy késes robotgépben törjük kisebb darabokra.

Én leturmixoltam, a félig dermedt masszát csillagcsőrös nyomózsákkal papírkosárkákba nyomtam, és a tetejüket megszórtam a maradék grillázsmorzsával. Vigyázni kell, hogy elég nagy lyuk legyen a zsák csőrén, különben a grillázsdarabok eltömik.


persze nem saját fotó.
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.10 0 0 806
karácsonyi szóróajándéknak:

Narancsos trüffel

HOZZÁVALÓK 40 golyóhoz:

60 g vaj
75 ml tejszín
220 g étcsokoládé
1 tojássárgája

1 teáskanál reszelt narancshéj
2 evőkanál vegyes citrushéj
2 evőkanál (Grand Marnier) narancslikőr

cukrozatlan kakaópor

A vajat a tejszínnel melegítsük fel pl. egy jénaiban. Ha a vaj elolvadt, húzzuk le a tűzről, és dobjuk bele a darabokra tört csokit. Keverjük simára, majd keverjük bele a tojássárgáját, narancshéjat, citrushéjat és likőrt. Hűtőbe vele, aztán a masszából formáljuk negyven golyót, hempergessük meg őket kakaóporban.

Eltartható: hűtőben, zárt dobozban két hétig. Tálaláskor a trüffeleket egyesével helyezzük mignonpapírra, és ne hűtőhidegen fogyasszuk.

Módosítás: a második egység hozzávaló helyett 1 nagy narancs héja, 1 citrom héja, 1 zöldcitrom héja, 1 ek saját kandírozású narancshéj 1 ek narancslében felfőzve és apróra vágva, 1 ek házi vaníliakivonat (az alkohol miatt).

Golyóformálás helyett félig dermedt állapotban habzsákból ki lehet nyomni, és bonbon alakúakat gyártani, mégsem leszünk könyékig csokisak, és jóval gyorsabban meglesz.

Bobbo Creative Commons License 2006.07.12 0 0 805

ribizliből

jól lehűtve, hidegen remek

 

http://www.webcuki.hu/edesseg_search.php?id=465

 

Ribizlis sütemény
Hozzávalók:
4 tojásból piskóta, 2 dl tej, 2 dkg búzadara, 20 dkg margarin, 20 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, 50 dkg megtisztított ribizli, a tetejére citrommáz, ribizli. 
Elkészítés:
A piskótát megsütjük, majd kettévágjuk, és a következő krémmel töltjük meg: a tejből a búzadarával tejbedarát főzünk és kihűtjük. Közben habosra keverjük a margarint a porcukorral, a vaníliás cukorral, hozzákeverjük a kihűlt darát, és a ribizlit. Alaposan kikeverjük, és ezzel töltjük meg a piskótát. A felső lapot bevonjuk citrommázzal, tetejére ribizlit szórunk. Még frissen bejelöljük a szeletek helyét, mert ha a citrommáz megszárad, szeleteléskor törik. 

t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.20 0 0 804
Nos, ezt is ajánlom kipróbálásra, a meggyes alap szinte tök ugyanaz, csak vaníliaöntet van a tetejin:
http://chiliesvanilia.blogspot.com/2006/06/rote-grtze-piros-gymlcspuding_16.html

a másik pedig egy receptecske:


Bolti kakaós kesz házilag (kb. 80 db)

35 dkg puha vaj
25 dkg cukor
csipet só
4 púpos ek holland kakaó
35 dkg liszt
1 tk sütőpor
étcsoki a bemártáshoz

Vajat cukorral habosít, bele kakaó, aztán kanálra vált, bele liszt és sütőpor. Nem t3v3d33s, nincs benne tojás. Fél órára hűtőbe. Aztán diónyi gömböket (trutyisnak néz ki, de nem ragad a kézre), elég távolra egymástól tepsibe, tetejét lisztbe vagy porcukorba mártott villával lenyomkodni. Kb. 5 centire nő meg, ez 3 nagy gáztepsinyi adag, de nem érdemes kevesebbel kezdeni. 180 fok + légkeverésen 12 perc, ekkor kicsit még puha (mint a kekszek általában), de nem szabad tovább sütni. Ha félig kihűlt, akkor kell kivenni a tepsiből. Lehet olvasztott csokiba mártani, vagy csíkokkal díszíteni stb.

Tudom, hogy a "bolti" jelző gyakran szitokszó, de nem tudok rá jobb kifejezést, olyan, mint a bolti kakaós aprósütemény. Én szeretem az ilyesmit.

A képek a könyvből valók:

Előzmény: Selket (793)
wessago Creative Commons License 2006.06.18 0 0 803
Köszönöm. A túró-küldetés sikere érdekében remélem, hogy arra is van ott megoldás.
Előzmény: krisztina0726 (802)
krisztina0726 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 802

www.mindmegette.hu

 

Itt rengeteg receptet talalsz es kedvedre valogathatsz.:)

Előzmény: wessago (800)
wessago Creative Commons License 2006.06.18 0 0 801
Ja, és ha felvilágosítanátok, hogy a röstit hogy készítik, azt nagyon megköszönném!
wessago Creative Commons License 2006.06.18 0 0 800
Sziasztok, szeretném elkápráztatni az új nőmet egy olyan sütivel, ami túrós, de nem egyértelműen az. Ugyanis utálja a túrót, és megviccelném azzal, hogy a süti elfogyasztása után közölném vele, hogy mit is evett. Állítólag a gyerekeket is így szoktatják rá különféle ételekre. Nem allergiás vagy ilyesmi.
SEVERINA Creative Commons License 2006.06.16 0 0 799

Sziasztok!

 

Szuperek a receptek, csomót kimásoltam, majd én is teszek be párat!:))

krisztina0726 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 798

Sziasztok,

 

Az alabbi sutemenyt egy angol good food ujsagban lattam. Egybol megfogott, mert nagyon konnyen osszerakhato es miutan megcsinaltam rajottem, hogy isteni ize van. 

 

Hozzavalok:

250g ricotta sajt

140g olvasztott vaj

4 tojas felverve

225g cukor

250g liszt

1cs sutopor

200g  tort mandula

4ek sargabarack dzsem (en most eperrel keszitettem)

5db sargabarack negyreszre vagva

mareknyi szeletelt mandula

porcukor

 

A ricotta sajtot, vajat, tojast es a cukrot keverd ossze. A masszahoz keverd hozza a lisztet (amibe mar belekeverted a sutoport). A vajjal kikent formaba tedd bele a teszta felet majd kend meg a dzsemmel. Ezutan ontsd ra a teszta masik felet majd helyezd a felvagott sargabarackot a tetejere es masfel oraig gazsutoben 190C elektromos sutoben 170C susd.

 

 

Margit2 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 797

Sziasztok!

 

Itt az eperszezon, én is egy epertortát készítettem: a diós kakaós piskótát házasítottam az eperkrémmel:

 

Kefires epertorta

 

Piskóta:5 tojás sárgája, 30 dkg porcukor, 10 evőkanál víz, - habosra keverjük, hozzáadunk 12 dkg darált diót, 16 dkg lisztet,2 evőkanál kakaóport, 1 sütőport, 5 tojás habját. Kb. 30percig sütni 200 fokon.


Töltelék: 30 dkg eper, 4 dl kefir, 4 dl tejszín, 20 dkg porcukor, 1 csomag (2,5 dkg) zselatin.


Elkészítés: Néhány szem szép epret félreteszünk, a többit porcukorral és a kefirrel habosra turmixolunk, óvatosan beleforgatjuk a tejszínhab háromnegyedét, és a kevés vízzel felfőzött majd langyosra hűtött zselatint. A tortalapot kettévágjuk majd megtöltjük, visszahelyezzük a tortaformába, és a maradék tölteléket ráborítjuk. Hűtőbe teve legalább 2-3 órán keresztül pihentetjük.Én este raktam a hűtőbe, és most reggel szeleteltem fel. Tálaláskor a tortaszeleteket tejszínhabbal, eperszemekkel és citromfűvel díszítjük.

 

 

 

 

 

 

csilla597 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 796

Ja, és a recept:

 

Tejszínes gesztenyebomba

 

50 dkg gesztenye

3 dl tejszín

2 evőkanál porcukor

1 evőkanál zselatin

5 dkg mazsola 5 cl rumba áztatva, vagy aromába

2-3 tojásból piskóta(ki milyen vastagon szereti)

10 dkg tortabevonó csoki

2 evőkanál olaj

 

Először is sütök 2-3 tojásból kisebb tortaformában egy piskótát, amíg sül, beáztatom a mazsolát, felverem a tejszínt. Veszek egy félgömb alakú tálat, alufóliával beterítem. A gesztenyét kézzel átgyúrom, majd kibélelem vele a tálat, úgy, h kb.1 cm vastag legyen. A tejszínbe belekeverem a mazsolát, porcukrot, és a felfőzött zselatin, az egészet a formába töltöm, 20 percre a fagyasztóba teszem. Utána ráillesztem a piskótát, ha nagyobb, levágom a széleit. Másnapig hűtőbe teszem, kiborítom, felmelegítem a csokit, belekeverem az olajat, leöntöm vele a sütit, majd meghűtöm. Fincsi!

csilla597 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 795
tejszínes gesztenyebomba
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.08 0 0 794
Szóval meggyes gesztenyetorta. Meg persze csoki. Nyam-nyam! Biztos így továbbfejlesztve is jó!

A répatorta turbó lett, a muffin topikba belinkeltem pár napja. Bátran merem ajánlani, krém nélkül is!
Előzmény: Selket (793)
Selket Creative Commons License 2006.04.08 0 0 793
A múltkori elsöprő sikerre való tekintettel ismételtem, csak picit másképp. Sütöttem egy kutya közönséges piskótát, onnan pedig az eredeti recept következett. A tetejét jó "rusztikusra" alakítottam, olyan, mint a viharos tenger (némi csokimázzal persze). :-))
Főpróba délután, ha megérkeznek a vendégeim. Kedves t3v3d3s, na és persze Lajos Mari, köszi, köszi! :-)

(Milyen lett a répatorta?)

Előzmény: t3v3d3s (792)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.03.26 0 0 792
jaj de nagyon örülök! de végül is Lajos Marié az érdem, ne tagadjuk meg tőle, ha már túl sok jó receptet úgysem írt :-)

Ez a minifánk jó ötlet - biztos könnyű bekapni (én eclair alakúra szoktam formázni, ha nagy ritkán nekiállok forrázott tésztázni, ugyanezért). Ez a málnaöntet elég tutinak hangzik, amolyan tavaszváró hangulatú, könnyen lehet belőle valami a közeljövőben!

Holnap répatorta lesz, muszáj kipróbálnom rollller receptjét.
Előzmény: Selket (791)
Selket Creative Commons License 2006.03.26 0 0 791
Kedves t3v3d3s, köszönöm ezerrel ezt a receptet, sütöttem már sütit, nem is keveset, de ilyen elismerésben csak ritkán van részem, mint amit ezért kaptam. Pedig milyen egyszerű... Ahogy tanácsoltad, két csomag gesztenyét használtam fel, és így éppen ideális volt az arány. Recept mentve az aranykönyvbe, köszi. :-)

Egy ötlet viszonzásképpen. Mini képviselőfánkot sütöttem úgy, hogy a vaníliás pudingra (nem akartam tojásos krémet főzni) málnaöntetet tettem (málna, cukor, kis keményítővel sűrítve, csak összemelegíteni szinte). Krémes és gyümölcsös, kevés tésztával... ez nekünk mindig bejön.

Előzmény: t3v3d3s (771)
palhen Creative Commons License 2006.02.17 0 0 790
Budán, a Savoya bevásárló központban megnyílt egy ororsz élelmiszer bolt. Tele van kinccsel, aki ráér, menjen, nem bánja meg!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!