Keresés

Részletes keresés

krobi01 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3621
Hiába beszélsz neki, nem hajlandó semmit megérteni.
Előzmény: Aval (3620)
Aval Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3620
Az állattenyésztés fogalmába beletartozik az okszerű és tervezett párosítás is, a tartástechnológia is, és hadd ne soroljam.
Ez vadgazdálkodás és nem állattenyésztés. A kettől nagyon élesen elválik egymástól!
Vad állatok tenyésztése folyik Új Zélandon és mostmár sokhelyütt szintén farmokon, legeltetéssel, agancsnövelő tápokkal, karámokkal, ott van párosítási terv is. Kishazánk két bikájával indult el az egész ott messzire. Mostmár nálunk is van, de ezt senki nem nevezi vadászatnak. Mert megvan az az éles határ!
Fogalmakkal kéne tisztában lenni!
Előzmény: oncogito (3611)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3619
O.K. Köszi!
Előzmény: hobbimoderator (3618)
hobbimoderator Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3618
Kérem, maradjatok a topic témájánál, kerülve a személyeskedést!
Thick, ez elsősorban rád vonatkozik.
krobi01 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3615
Az is igaz, hogy ilyet még egyetlen állatvédő sem látott, mert januárban a méteres hóban még egy sem ment ki az erdőre. Igaz, az éhenhalt vad az nem vérben fetrengő hulla, tehát sokkal jobb annál, mint amit a vadászok meglőnek. Értelek én.
Előzmény: krobi01 (3614)
krobi01 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3614

Halvány fogalmad sincs semmiről.

Ha mi télen etetjük a vadat, az nem azért van, hogy tenyésszük őket, az ugyanis egy tejesen más dolog. Mi azért etetünk, mert nem bírjuk elnézni az állatvédőkkel szemben, hogy a vad leromlik az éhezés miatt, és nyomorultul szenvedve éhen pusztul. Persze az éhhalál nagyon humánus, kívánatos, és emberhez méltó dolog. Nem hiába szorgalmazzák az állatvédők, hogy ne etessük a vadat.

Előzmény: oncogito (3611)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3613
Jó éjszakát! Kérlek gyere vissza holnap! Én nem adon fel! Leszel Te még vadásztársunk!
Előzmény: oncogito (3610)
jager_új Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3612

"Hiszen a vadászok zsigereiben van, hogy a vadat irgalmatlanul le kell gyilkolni"

 

Ezek szerint amit eddig ide leírtunk nem olvastad el? Egészen eddig azt hittem normális vagy, csak kevés az információd ahhoz, hogy objektív képet tudj alkotni. De ekkora baromság után azt hiszem szükségtelen veled tovább vitatkozni. Nem szeretném ha megsértődnél, de ilyen bemagolt hülyeséget szajkózni mindazok ellenére, amivel igazoltuk a vadászat néhány fontos kérdését nem vall normális emberre. Neked nem beszélgető, vitázó partnerekre, hanem egy méretes vibrátora van szükséged.

Előzmény: oncogito (3597)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3611
Azért lehet erdő, azért lehet vad, azért gondozzák, etetik (vadállat létére)
mert igény van a vadászatra.
Ez számomra nem más, mint az állattenyésztés egy formája.
Ez van.
Előzmény: krobi01 (3609)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3610
Tényleg belefáradtam.
De ha abbahagyom, ha nem válaszolok, akkor az van, hogy nem tudok mit válaszolni, mert nincsenek elfogadható érveim.
Persze ha válaszolok, akkor sincs, mert nem fogadjátok el.

De mára abbahagyom, bármit is reagáltok.
Jóéjszakát.
Előzmény: sanyooo (3605)
krobi01 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3609
Fogalmad sincs, mekkora a különbség az állattenyésztés és a vadgazdálkodás között. Ha lenne, le sem mernél ilyet írni. És nem válaszoltál egyetlen kérdésemre sem, amiket a vízióiddal kapcsolatban tettem fel.
Előzmény: oncogito (3607)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3608

"Sosem vitattam, hogy a civilizált világ együttesen gyilkolja a természetet.
De a vadász egy kicsit többet tesz ezért, méghozzá sajátkezüleg és közvetlenül.

Mert belenézni egy állat szemébe - és aztán megölni, méghozzás ősi ösztöntől vezérelt sportból - ezt nehezen magyarázzák ki együttérző embernek. Nekem legalábbis sehogy"

 

Jézusom!!!! Erre az ostobaságra már én is válaszoltam legalább tízszer!

Kérlek fogadd el a meghívásomat egy vadászatra! De másra ne számíts, nős vagyok!

Előzmény: oncogito (3601)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3607
És én válaszoltam minderre, hogy ez nem más, mint állattenyésztés.
Vedd már tudomásul, hogy ez a véleményem.
Én is elfogadom a tied az ami, de ettől az enyém nem változik.
Nem tudom mit kell még ezen kotlani...
Előzmény: krobi01 (3606)
krobi01 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3606

"Egyelőre ti sem mondtatok mást a fajfenntartásról, mint az egyed kilövését"

 

Ne mondj ilyet! Ez egyszerűen hazugság!

 

Több oldalnyi terjedelemben magyaráztuk el neked, hogy mennyi minden mást tesznek a vadászok a természetért, a vadért.

Már írtam egyszer, hogy te szerintem el sem olvasod amiket írunk. Most vagy ez a helyzet, ami egy vitában megengedhetetlen, vagy direkt hazudsz. Ez még rosszabb. Esetleg nem magnó vagy, hanem bakelitlemez, és megakadt a tű. Egyik sem jó. Így nem lehet vitatkozni, észérvekkel meggyőzni a másikat, hogy neked minden tizedik hozzászólás után elölről kell elkezdenünk a mondókát, mert te egyszerűen meg sem hallod a másik felet, csak nyomod a saját süket dumádat.

Előzmény: oncogito (3594)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3605
Kérlek ne múld alul Önmagad! Plíz!
Előzmény: oncogito (3597)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3604
Nem fogadom el, mert megkeseríteném a dolgotokat. :-)
Legfeljebb síppal-dobbal-nádihegedűvel mennék, hogy elriasszam a a vadakat. :-)
Én már csak így fogok meghalni. :-)))
Előzmény: sanyooo (3603)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3603

Jaj, ne csináld már! Ki kérte, hogy hagyd abba! Mi Mazochisták vagyunk, szeretjük, ha ütnek minket! :)))

Csak azt kérjük, illetve én kérem, hogy nyisd ki a füled és halld meg amit mondunk Neked! Sőt! Meghívunk vadászatra, mert mint sok mindent az életben, csak empírikus úton lehet megismerni! Kérlek fogadd el, gyere el egy-két vadászatra! Aztán ki tudja mit hoz a jövő????   :))))))

Előzmény: oncogito (3594)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3601
Sosem vitattam, hogy a civilizált világ együttesen gyilkolja a természetet.
De a vadász egy kicsit többet tesz ezért, méghozzá sajátkezüleg és közvetlenül.

Mert belenézni egy állat szemébe - és aztán megölni, méghozzás ősi ösztöntől vezérelt sportból - ezt nehezen magyarázzák ki együttérző embernek. Nekem legalábbis sehogy.
Előzmény: Törölt nick (3596)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3599
Te tényleg egy magnó vagy.
Előzmény: oncogito (3597)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3597
Persze, mit is várok egy vadászós topicban?
Hiszen a vadászok zsigereiben van, hogy a vadat irgalmatlanul le kell gyilkolni, függetlenül attól, hogy megadja magát, vagy védekezik, vagy menekül.

Hiszen az egyed mit sem számít náluk...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3596
"Hogy jön ez az öléshez, a vadásszenvedélyhez?"

Úgy, hogy mindkettő ősrégi ösztön.

"Főként ha figyelembe vesszük, hogy van együttérzés és van az élet tisztelete."

Ezek ellenben sokkal frissebb és tudatközpontúbb dolgok. A tudat felszínén helyezkednek el, míg a fentebb említett két ösztön mélyen a tudat alatt.

Amikor a tudat megkérdőjelezi egy tudatalatti dolog létjogosultságát, annál röhejesebb nincs a világon.

"Kár lehuzni az állatvédőket, ettől nem lesztek sem természetesebbek, sem macsobbak."

Nem húzom le őket. Magam is az volnék. Csak a buta, tudatlan, erőszakos, hőbörgő állatvédőket nem tartom sokra.

"Vagy gondolod/gondoljátok, hogy én a vegetáriánusságom mellet valódi szőrmében feszítek?"

Nem, de azt igen, hogy te is sok szappant, sampont, mosószert és egyebet mosol bele a lefolyóba, és ezzel a Duna vizébe, és elég sok szeméttel járulsz hozzá a nagy közöshöz. Vagy amikor autózol, rengeteg benzingőzt eregetsz. Ha buszozol, akkor is, a busz miattad is eregeti. Ha trolin vagy villamoson ülsz, az annak való elektromos áramot kőolajat égető hőerőművekben termelik.

Ne ringasd magad abban a hitben, hogy te nem ártasz a természetnek, csak mert nem eszel húst és nem hordasz szőrmét.
Előzmény: oncogito (3586)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3594
Bár nyiltan nem tettétek fel a kérdést és nem is témája a topicnak, de válaszolok.
Én is magyar állampolgár és heteroszexuális nő vagyok, nem vagyok leszbikus.
De sok ismerősöm, sőt jóbarátom van homoszexuális, akiknek az érzelmi élete és állatszeretete hathatósabb sok magyar heteroszexuális macsó vadásznál.

Egyelőre ti sem mondtatok mást a fajfenntartásról, mint az egyed kilövését.

De tényleg ellenségesek vagytok és tényleg jó lenne abbahagyni, viszont amig folyamatosan szalonképesen sértegettek, nem hagyom magam.
Előzmény: sanyooo (3590)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3592

"Meglehet, nem természetes a vegetáriánusság - de az sem, ahogy az emberek a haszonállatokkal bánnak. Az ilyen módon létrejött táplálék egészségtelen.
Akkor már inkább a vega-koszt."

 

Megint tévúton jársz! A megoldás a természeteshús fogyasztás, mint példának okáért a vadhús! Ugye milyen egyszerű!

Előzmény: oncogito (3588)
krobi01 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3591
Nem, nem érdekes a személyed. Az az érdekes, hogy olyanról vitázol meggyőződéssel, amiről fogalmad sincs. És bármit mond neked az ember, nem vagy hajlandó meghallgatni. Összehordasz egy csomó, minden józan ésszel, természet- és állatvédelmi szempontokkal ellentétes sületlenséget, és amikor arra kérlek hogy magyarázd el, hogyan gondolod, egyszerűen túllépsz rajta. De minket, akik ezerszer többet teszünk a természetért, az állatokért, folyamatosan gyilkosozol és utálsz. Te kis uborkagyilkos. (Remélem kizárólag bio zöldséget veszel, semmi mást, mert az összes többi permetezve van, tehát mérgező! Ellenben a szarvashússal, ami sosem látott sem permetet, sem tápot, sem gyógyszert, és semmilyen más vegyszert. Na az tényleg BIO! És egészséges. Én eszem is rendszeresen.)
Előzmény: oncogito (3589)
sanyooo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3590

"Tényleg a személyem ennyire érdekes számotokra?
Hogy én mit eszem, mit hordok és milyen a szexuális életem?"

 

Igen! Mert mi elmondtuk, hogy Magyar, heteroszexuális, állatvédő, férfiak vagyunk, akik szeretik a nőket és a gyerekeket! Továbbá szeretjük az állatokat és sokat teszünk a fennmaradásukért!

 

Tőled még nem hallottuk, hogy mit teszel a fajok fennmaradásáért! Sajnos! :(((

Előzmény: oncogito (3589)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3589
Tényleg a személyem ennyire érdekes számotokra?
Hogy én mit eszem, mit hordok és milyen a szexuális életem?

Ez egy vadászatról szóló topic, ahol a vadászok vannak porondon.
Persze én csak egy amatőr vagyok, aki még ezt is talán félreérti...?
Előzmény: krobi01 (3587)
krobi01 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3587
Tudod, inkább hordanál szőrmét. Sokkal kevesebb kárt okoznál a természetben, mint amikor megveszed a műszál tartalmú ruhákat.
Előzmény: oncogito (3586)
oncogito Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3586
Nem tudom hogy jön ide a szexuális vágy.
A gátlástalanságnak szerintem nincs létjogosultsága semmilyen téren.
Az a szexuális vágy, ami csaláson, érzelemmentességen, agresszión alapul és gátlástalan -- elitélendő, sőt un.civilizált helyeken büntetendő is.
Ha valamit vitatok, akkor az, hogy a szexuális vágy egyedül a fajfenntartás miatti ösztön. Ez sok állatnál sem igaz, de embernél végképp nem.
Mert létezik örömszerzés -- és a szerelem/szeretet egyik legbensőségesebb megnyilvánulása.

Hogy jön ez az öléshez, a vadásszenvedélyhez?
Főként ha figyelembe vesszük, hogy van együttérzés és van az élet tisztelete.

Kár lehuzni az állatvédőket, ettől nem lesztek sem természetesebbek, sem macsobbak.
Vagy gondolod/gondoljátok, hogy én a vegetáriánusságom mellet valódi szőrmében feszítek?
Olyan képet festetetek másnak és önmagatoknak az állatvédelemről, ami nem igaz.
Persze, megértem, ti meg azt tartjátok valótlannak, amit a vadászokról tartanak.
Előzmény: Törölt nick (3582)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3583
Na ja. És mindezt azért, hogy a széplelkek fellélegezhessenek, mondván, hogy "nem ölünk, jaj de jó".
Előzmény: krobi01 (3558)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3582
"Kizárólag a vadásszenvedély létjogosultságát vitatom. Kénytelen vagyok sokszor leírni, mert ez a legfőbb mondanivalóm."

Ez kb. olyan, mintha a szexuális vágy létjogosultságát vitatnád. Bár tőled ez is kitelik.

A ragadozó állatokban is megvan a vadászszenvedély, azt nem helyteleníted?
Előzmény: oncogito (3565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!