Keresés

Részletes keresés

draco31 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 96

Hello!

 

Úgy tűnik halott topic, de hátha.

Szóval decemberben raktam le padlószőnyeget, világosabb szürkés jelleg. Nincs annyira vigyázva rá, illetve két nagytestű kutya is ki-be járkál, így kezd koszolódni.

Elég sokféle tisztító szert láttam már a boltban, van ami por, és szórjam rá, majd porszívózzam fel, van ami folyékony cucc.

Mi a jó ilyenkor?

huyghens Creative Commons License 2021.10.22 0 0 95

Eredeti afgán kézi szövésű perzsaszőnyeg eladó. Mérete 2*1 m. Postázás is megoldható. Érdeklődni lehet: huyghens@gmail.com

Sarahjan Creative Commons License 2017.11.19 0 0 94
edgar18 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 93

Petyus, koszi a valaszt.

Idokozben sikerut megkapnom, hogy honna lehet beszerezni.

 

 

Előzmény: PETYUS (92)
PETYUS Creative Commons License 2014.06.10 0 0 92

Az nem nyüs, hanem nyüst. A szövőszék alkatrésze. A felső és alsó nagy lyukakon vannak átvezetve a lábítóval vezérelhető lécek (keresztben), a középső kis lyukon van átvezetve egy láncfonal (hosszában). Egy léckeret a ráhúzott drótsorozattal alkot egy nyüstöt, de egy szövőszékben minimum 2 nyüst van egymás mögött, és a láncfonalak felváltva egyik illetve másik nyüstön vannak átfűzve (a páratlanok az egyiken, a párosak a másikon). A lábítóval szét kell húzni a fonalsorozatot, és át kell küldeni közöttük a vetélőt, ami viszi magával a vetülékfonalat, majd a lábítóval ellenkező irányba kell széthúzni a nyüstöt, és vissza kell küldeni a vetélőt.

A bordával (ami egy fésűszerű alkatrész) le kell verni a vetülékfonalakat, hogy tömör legyen a szövet.

Előzmény: edgar18 (91)
edgar18 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 91

Keresek  a rajzon lathato ugy nevezett  "fém nyüs " huzalbol keszult seged szerszamot.

Igazabol nem tudom, hogy mirol van szo csak engem kertek meg, hogy nezzek utanna.

Kb. 35 cm hosszusagu huzalbol keszult darab.

Esetleg ha valaki tudna, hogy mirol van szo es megosztana , hogy honnan lehet beszerezni szivesen foganam.

Koszonom elore is.

 

histván Creative Commons License 2013.09.16 0 0 90

Sziasztok,

 

Tud valaki segíteni,kerek-fehér gyapjú/suba jellegű szőnyeget keresek,az egyszerű ikea irány

jó volna.Néztem kikában is,egyelőre nem találtam.Felfedeztem és nagyon ajánlom mindenkinek

a  és a  oldalakat.

Az a bajom,hogy az utóbbiról található szőnyegeket nem lehet élőben megnézni,megfogni - csak online rendelni.

Van innen valakinek tapasztalata?

Bízom benne,hogy aktívvá váltottam újra a topicot :-).

szekelymarton01 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 89

Sziasztok!

 

Akik szőnyeget szeretnének vásárolni, azoknak ajánlanám ezt az oldalt! Szőnyegek széles választékából lehet itt válogatni. Nem egyszer vásároltam már innen szőnyegeket a lakásomba és nagyon elégedett vagyok.

http://www.szonyeg.eu/szizal-szonyegek.html

 

Üdv,

Marci

bpe Creative Commons License 2013.05.30 0 0 88

nekem ugyanilyen helyzetben már egy kevésbé sűrű (160k?), 5mm-es szőnyeg is durván megfogta a fűtést, télen fel is tekertem ezért, nyáron meg visszagurítom, a járólap botrányosan hideg. a padlófűtés előtt parafa padlóm volt, és sajnos azt kellett volna erőltetni, vagy parkettát, mind2 adaptálható padlófűtéshez, csak hagytam magam meggyőzni.. azokkal akusztikai para sincs. ..mondjuk, én stúdiómonitorokat hallgatok, és 4méteres a belmagasság, meg az egész épületnek van egy 5cm-es promatec-mc belső héja, de nem szól rosszul.. :)

Előzmény: colorline (87)
colorline Creative Commons License 2013.05.20 0 0 87

Olyan szőnyeget szeretnék, ami padlófűtéses, járólappal burkolt nappaliban, a zenehallgatás miatt lenne fontos, a hangvisszaverődést csillapító hatása miatt. Atkamentes lenne igazán jó.  A hallgató pozíció és a hangfalak közötti területre tenném, ami kb. 4x2 m.  Mit javasolnátok?

Margareta100 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 86
hegyi 74 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 85

Üdv

 

Eladó egy perzsa szőnyeg ,:http://www.expressz.hu/cserebere/hirdetes-29749375/

Ára 150-e , csere ajálatokra is válaszolok.

bejuccka Creative Commons License 2010.08.17 0 0 84
Sziasztok!
Látom, hogy már rég nem volt hozzászólás, de azért próbálkozom....
Az lenne a kérdésem, hogy ti hol szerzitek be a fonalakat, vagy esetleg a rongyszőnyeghez való pólószélt? Mióta a városkánkban megszűnt a szőnyeggyár, azóta igen nehézkesen tudok anyaghoz jutni.
Előre is köszi!
szombathk Creative Commons License 2009.02.28 0 0 83
Terezia szedeteshez nem nagyon értek de könyvet tudok ajánlani amiben sok mindent megtalálsz
szombathk Creative Commons License 2009.02.28 0 0 82
Igyekszem képeket csinálni a munkáimról bár nagyon sok már a családomnál van
terezia66 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 81
Sziasztok!
Finnországbol irok. Évek ota szövök,még egy sulit is elvégeztem.Papirom van rola, de még sokmindent nem tudok. Látom hogy ti inkább szönyegeket szöttök,de hátha tud valaki segiteni.Én fekvö szövöszéken szövök és most szinodalra szedett mintás teritöt szeretnék késziteni. A nyüstbefüzést tudom, de mi legyen a kötésrajza.
Andi171 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80
És mutatsz is nekünk a szőnyegeidből?
Előzmény: szombathk (79)
szombathk Creative Commons License 2009.02.22 0 0 79
Most tévedtem ide és nagyon örülök hogy létezik mert kevesen vagyunk akik szőnek. Nekem álványom van és festékeseket szöttem idáig illetve egy két kisebb"modernebb darabot . Szívesen segítek ha szükség van rá.
Andi171 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 78

Igen, engem is ezért vonz, bár még nem vágtam bele.

Az ősszel majdnem elkezdtem egy tanfolyamot, de aztán valamiért az utolsó pillanatban megrémültem tőle. De nem adtam fel a tervemet, csak asszem még nem jött el az ideje.

Addig itt szemlélődöm :-)

Előzmény: szedit99 (75)
Andi171 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 77
Péter (így hívnak, ugye?), értettük :-)
Előzmény: PETYUS (76)
PETYUS Creative Commons License 2009.02.11 0 0 76
Hehehe, hihihi!
Olyan, mintha meggárgyultam volna. Pedig nem. Csupán ügyesen bebiggyesztettek ide egy tévedésből nyitott topicot.
Előzmény: PETYUS (74)
szedit99 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 75
Én is így éreztem, mikor még szőttem. Aztán ahogy korosodtam, fizikailag egy re nehezebbé vált számomra, /felvetés/ és abbahagytam, fájó szívvel. Pedig olyan megnyugtató volt, valóban "ősi női".
Előzmény: greka (11)
PETYUS Creative Commons License 2009.02.11 0 0 74
Előzmény: PETYUS (73)
PETYUS Creative Commons License 2009.02.11 0 0 73
Van már ilyen t0pic.
Előzmény: angel1208 (72)
angel1208 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 72
Keresek olyan érdeklődőket akik szőnyegszövéssel foglalkoznak kezdőként vagy profiként.
taptapo Creative Commons License 2009.01.29 0 0 71

De, legalább szóbaállsz velem. És próbálunk rájönni arra, amit más kisujjból megcsinál, de nem osztja meg velünk.

Néha az egyszerű dolgok a legbonyolultabbak.

Igy, tegnap xszemeztem, a család meg kerülgette a szövőállványt és a fonalakat.

A férjem, megjegyezte, hogy ő azonnal mindent megcsinált, tárgyi feltélek biztositva.

lehet alkalmatlan vagyok a szövésre?

No, ma este újra próbálkozom, maradok a csikosnál, valahogy csak lehet színtváltani.

Valaki csak jó lenne, ha ezzel kapcsolatban színtvallana

PETYUS Creative Commons License 2009.01.28 0 0 70
Ne gondold hogy én értek hozzá!
Olyan nehezeket kérdezel, hogy a felét nem is értem.
Azt én se tudom, hogy a színváltást hogy érdemes csinálni, hogy zökkenőmentes legyen. Ha az anyag szélén összecsomózom a fonalat, akkor ronda lesz. ha valahol belül váltom a színt, akkor lesz benne egy fonalnyi lépcső. Ha behúzom a szál végét a többi közé hogy ne éktelenkedjen, akkor ott lesz egy vastagabb dudor. Meg kéne nézni egy kész szőnyeget, hogy azon hogy van megoldva. Lehet, hogy szintén csúnyán.
Előzmény: taptapo (69)
taptapo Creative Commons License 2009.01.28 0 0 69

Petyus, kellene még egy kis segítség!

 Miért nem szép egyenes-vízszintes? Hol kezdjem az új színt? Lógjon a szélén és majd elvarrom? Ha bebújtatom, akkor azon a részen szélesebb-magasabb lesz a szövésem.

Már lebontottan, újrakezdtem..... most leülök xszemezek, addig nem folytatom mig nem válaszolsz.

taptapo Creative Commons License 2009.01.28 0 0 68

Petyus, köszi, akkor este majd igy próbálom.

És a szín ill. szálválltáskor hogyan oldjam meg, hogy ne legyen magasabb a többinél?

Mennyi idő múlva fogok "ráérezni" a szövésre?

Előzmény: PETYUS (67)
PETYUS Creative Commons License 2009.01.28 0 0 67
Igen, ez attól van, hogy amikor áthúzzuk a fonalat, akkor az még egyenes, de amikor leverjük, akkor bekanyargózik a láncfonalak közé, amitől a széleit húzza befelé. Ezen úgy lehet segíteni, hogy áthúzáskor ferdén húzzuk, hogy a szükséges fonalhossz benne legyen, és akkor leveréskor úgy megy össze kanyargósra, hogy nem húzódik össze. Ezen kívül érdemes csinálni kicsi drótkampókat a keret szélére, és azzal ki lehet akasztani a frissen szőtt anyag szélét. Aztán a kampókat is kell hozni felfele szövés közben, hogy mindig ott legyenek a felső sornál.
Előzmény: taptapo (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!