Keresés

Részletes keresés

NeTrend Creative Commons License 2023.09.05 0 0 72

Sziasztok,
Ajánlanék figyelmetekbe egy weboldalt, ami nem a klasszikus origamiról szól, hanem egy "rokonáról" tulajdonképpen. Papírszobor sablonok, papír trófea sablonok és papírmaszk sablonok találhatóak a kínálatukban. Be kell valljam a papírszobor magával ragadott, így egyet el is fogok készíteni a jövőben!
Remélem nektek is tetszeni fog/hasznát tudjátok venni. Weboldal: https://idealer.hu/

 

Sherlock Holmes Klub Creative Commons License 2022.01.13 0 0 71

Sziasztok!

 

BBC Sherlock fekete lótusz

és a

Sidney-i Operaház origami könnyű elkészítése itt: https://sherlock.blog.hu/2022/01/09/fekete_lotusz_origami (Nem kell regisztrálni és ingyenes.)

 

Videós bemutató és tippek vezetnek a kívánt papír alakzatokhoz. 

mersereg Creative Commons License 2018.05.07 0 0 70
könyvmoly21 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 69

Sziasztok! Aki imádja az origamit azoknak ajánlanék egy könyvet! :)
http://www.szalaykonyvek.hu/konyvek/konyv/3100




nyuszifül58 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 68

Sziasztok!

 

Én most tanulom az origami 3D-t!

Én a  YouTube-ról tanultam.

Ez volt az első:

https://www.youtube.com/watch?v=Ed8qWDel9xE  Kis PINGVIN ( és IMÁDOM ŐKET!)

Már van több munkám, igaz ajándékba adtam és nekem csak a fénykép marad.

Lenne pár kérdésem ha valaki már jártasabb benne, segítséget lehet-e kérni!???

Minden jót! 

 

 

Chilkoot járó Creative Commons License 2011.11.15 0 0 67

A nyirkosságtól működő papírmotort irmeritek?

Link itt!

 

 

BitMiller Creative Commons License 2010.09.25 0 0 64
Na öcsém, már csak a kép maradt le, mi? Most veszem észre.

Ez.
BitMiller Creative Commons License 2010.09.23 0 0 63
Sziasztok!

Régebben meghajtogattam egy ilyen dobozt, de sehol nem találom az útmutatóját. Meg már nem is emlékszem rá teljesen, bár próbálkoztam feleleveníteni, de sikertelenül. Mindig hógolyó lett a végeredmény. :)
Nem tudnátok segíteni, hol kereshetnék rá, milyen névvel, vagy a modell, készítő nevét tudjátok-e, akárcsak tipp szintjén?

Keresések: origami box, vase, bowl
Az origamidatabase.com-on sem találtam.

Pedig egyszerű, de nagyszerű, és szép.
zsuzsanna41 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 62
Sziasztok! Úgy örülök, hogy mozdult a topik! Talán már tudjátok, augusztus 8-10 Budapesten lesz a nemzetközi origamis találkozó. Részletek a http://origamisok.extra.hu oldalon már olvashatók. Szülinapi buli is lesz, már 20 éves a Kör!
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 61
Ja igen, a két linket az origamee.net oldalon böngészve találtam.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 60
Üdv!

Nagy örömömre rátaláltam erre a topic-ra, de sajna nincs nagy mozgás erre felé.

Zoligami,
egy kérdés:
amelyik képet kitetted, azt a kockát, gondolom több kis kockából áll, hogy illeszkednek egymáshoz?

Egyébkén nemrég fedeztem fel moduláris és a geometriai origamit.
A geometriai közül egy nagyon megfogott, nem nehéz meghajtani és összeilleszteni, de mégis rendkívül látványos és strapabíró.
Először az Origami Magazinban láttam meg, utána neten is rátaláltam:

link1

Emellett van még egy másik egyszerű ami tetszik, de ez nem annyira látványos, inkább meglepően könnyen elkészíthető tetraéder:

link2
zsuzsanna41 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 59
Visszaolvastam az eddigieket. Valóban nehézséget jelenthet az igazi, négyzetből, vágás és ragasztás nélküli hajtogatással forma-teremtés, ha nem ismered a diagram olvasásához szükséges jelrendszert, amit a világ origamistái egységesen használnak, s ha rossz könyvvel kezded... Javaslatom: a Magyar Origami Kör volt vezetője, Kricskovics Zsuzsanna bármelyik könyve tuti siker, de gyerekléptékű modelleket tartalmaz. A komolyabb hajtogatásokhoz a step-by-step könyvek vezetnek át jól, jelentős alkotónk Budai Péter, Zsebe József, Horn Ákos, Sebők Zsolt. Érdemes helyi Kör munkájába is bekapcsolódni, s egymástól tanulni. :)
zsuzsanna41 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 58
http://origamisok.extra.hu
ismerkedj meg a hazai origamisokkal. Nyári találkozóinkon külföldi vendégektől is remek modelleket tanulunk, van fénymásolat-postázási lehetőség.
Előzmény: edocska75 (57)
edocska75 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 57
sziasztok!
3 éve hajtogattam sok -sok többágú csillagot (karácsonyra).
sajnos nem emlékszem hogyan csináltam :( és fényképet sem csináltam róla :( a neten napok óta keresek valami hasonlót de nem találok. esetleg tudja valaki hogyan kell?
köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 56
nem feltétlenül
Előzmény: Zoligami (55)
Zoligami Creative Commons License 2007.08.16 0 0 55
Szia!

Ha jól vettem ki a szavaidból tárolásra kellen. Megnézem mit tehetek, kitalálok vmit. Lenne viszont egy kérdésem: olyan kellene ami egymáshoz össze lehet illeszteni?

Zoligami
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 54

Üdv

Fürjtojás-tartót szeretnék készíteni ehhez kérnék egy kis segítséget. olyan tátogó féleségeket összeragasztottam ,emlékeztet a bolti tálcás tojástartóra

Ha valakinek van jobb, egyszerűbb ötlete kérem szóljón.

 

firkafix Creative Commons License 2007.07.24 0 0 53

Szia!

 

Thaiföldről származó papírból hajtogatok, a barátnőm hozta onnan. Itt még nem láttam, de kaptam infot, hogy talán mégis megjelent már. Utánnajárok és szólok, ha tényleg kapható.

Előzmény: Zoligami (52)
Zoligami Creative Commons License 2007.07.23 0 0 52
Szia!
(bárcsak sziasztokot írhatnék)

A legfontosabb kérdést elfelejtettem.
Milyen papírból szoktál hajtogatni és azt hol veszed meg?

A kockát megcsinálni nem sikerült, mert a matematika határait nem lehet átlépni.

Zoligami
Előzmény: firkafix (51)
firkafix Creative Commons License 2007.07.17 0 0 51

Szia!

 

Ha megnézted a képtáramat, ott van amit tudok. Másfajta hajtogatást nem tudok, pl. kockát. De kíváncsian várom a Tiéd milyen lesz!

 

firkafix

Előzmény: Zoligami (50)
Zoligami Creative Commons License 2007.07.17 0 0 50
Szia!

köszi, hogy megmutattad az oldalt.

Most egy olyan projekten dolgozok, hogy egy a4-es papírból (legalábbis méretarányú) egy kockát próbálok hajtogatni amivel lehet "építkezni". Próbálom masszívra és ne jöjjön szét könnyen. Ha sikerül, akkor feltétlenül megmutatom.

Te tudsz valami ilyesmit ?

Zoligami
Előzmény: firkafix (49)
firkafix Creative Commons License 2007.07.16 0 0 49

Szia!

 

"(hajtogatsz sok pici, ugyanolyan dolgot és azt összerakod egy nagy formává)" - pont így csináltam :)

Ezeket ismered? http://molac.atw.hu/index.html

http://origamisok.fw.hu/

 

firkafix

Előzmény: Zoligami (47)
Zoligami Creative Commons License 2007.07.16 0 0 48
Én csináltam
Előzmény: Zoligami (47)
Zoligami Creative Commons License 2007.07.16 0 0 47
Szia

1.Én benne lennék mert nem találtam más fórumot. Persze ha te tudsz vmit akkor kérlek oszd meg velem.

2.Igen, ilyesmire gondoltam. Érdekelne, hogy hogyan készítetted ezeket a figurákat, mert nagyon tetszenek.

Zoligami
Előzmény: firkafix (46)
firkafix Creative Commons License 2007.07.14 0 0 46

Szia!

 

Két válasz:  

1. Felélesztjük, ha van kedved! :)

2. Nézd meg a képtáramban, hogy erre gondoltál-e.

 

firkafix

Előzmény: Zoligami (45)
Zoligami Creative Commons License 2007.07.10 0 0 45
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
1.Él-e ez a topic?
2.Ki tud valamilyen moduláris origamit?
(hajtogatsz sok pici, ugyanolyan dolgot és azt összerakod egy nagy formává)

Előre is köszönöm

Zoligami
Lady Wessex Creative Commons License 2006.08.30 0 0 44
Igen, ő volt az.
Előzmény: firkafix (43)
firkafix Creative Commons License 2006.08.30 0 0 43

Szerintem őt láthattad, ezt a fotót tavasszal a Ráday utcában csináltam

Papírvarázs Fesztivál
Előzmény: Lady Wessex (42)
Lady Wessex Creative Commons License 2006.08.29 0 0 42

Nő volt, talán Ágnes. Közékorú. Volt valami prospektus-féléje is, azon rajta volt a neve is, de nem jegyeztem meg.

 

Vitt eladni valót is: rengeteg állatot, bagoly, gólya, flamingó, papagáj, virágokat és hűtőre való mágnest, ami pl. teknőcöt ábrázolt. Majdnem vettem. :)

Előzmény: firkafix (41)
firkafix Creative Commons License 2006.08.28 0 0 41

Szia!

Örülök, hogy tetszik a munkám! Megnéztem volna én is a Mesterségek ünnepén mások munkáját, kár hogy nem tudtam róla.

Nem tudom, mi a pontos neve, valszeg kínai, de 3D Origamiként találhatsz könyvet is a Googleban.

Könnyebb lenne megmutatni, de megpróbálom leírni a készítést.

Egy malacot kb 10-12 szemmel kezdek. Kettő kis háromszögnek egy-egy lábára teszem a harmadikat, ez fogja össze. Kettő mellé fogok egy harmadikat, és a második és harmadik háromszög egy- egy lábát fogom össze a következővel. Ekkor már három darab van az első sorban, és kettő a másodikban. 12 szem után körbe zárom, és kb 10-12 sort építek rá. Sajnos nem tudom érthetőbben leírni. Én apró szemekkel dolgozom, ezeket egyenként ragasztózom, különben szétesik. Van néhány nagy, fehér modellem fénymásolópapírból, ezeket nem ragasztom. Így tanulni, gyakorolni is könnyebb.

Ha érdekel, élőben kiállításon tudom megmutatni.

 

Nem tudod véletlenül a nevét annak, aki memutatta ezt? Nő vagy férfi?

Előzmény: Lady Wessex (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!