Keresés

Részletes keresés

pumpika666 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 19
:D
Előzmény: Törölt nick (15)
manaus Creative Commons License 2008.04.12 0 0 18
Énis hozzászólnék. Világéletemben a metálzene volt az ami a number one nálam, de pl ma megyünk erre a tökömtudjamilyen Kámaszutra BUlira lurdyba, igazából mindegy ki mit hallgat, csak ki mennyire intelligensen fogja fel, nekem pl egyetemen koliban 90% a az arcoknak trance/techno progressive etc etc bulikba jár de eljöttek velem néha koncertre és a Tibinek még tetszett is:) Nekem is bejött a Therapy najó az más mint amit írtam de bejött. Az meg hogy a brillköves köcsögök nem mennek ki szigetre mert igénytelen, őbajuk, voltak ott nagy pörgések még Fear Factory után is a party arénában;) Parádé sem rossz csak az nappal van, nappal nemtudom nemszeretek bulizni de az afteron tavaly voltam, jóvolt. Felfogás kérdése aztmondom.
lmrck Creative Commons License 2008.03.18 0 0 17
MEGALOL
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.08 0 0 15

figyeljetek már, ez nem lehet véletlen, hogy mindkettő értelmes szó:

 

majomsziget

 

majomparádé

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 14
A Szigetlakó b*b*szni megy, a Parádézó meg eccerűen b*szni.
Vadmuch Creative Commons License 2003.09.04 0 0 13

Azért ezzel szerintem kevesen vannak így...a legtöbb ismerősöm pl.a Maiden hallatán összeráncolja a szemöldökét,és furán néz rám,"nem-így-ismertelek"pillantással..:)

És olyat is kevesen csinálhatnak,hogy egy este alatt rave-partyról diszkóba,onnan rock caféba,majd uez vissza...:)

Azt hiszem,már jól elkanyarodtunk a kiindulási témától,de nem baj:)

Előzmény: Vica78 (12)
Vica78 Creative Commons License 2003.09.03 0 0 12
Na látod, hogy nem a toleranciaküszöb nőtt?

Szerintem nem stílustalanság, ha vki többféle zenét szeret, s hallgat.
Nálam teljesen hangulatfüggő.

Pl.: ha rossz a kedvem, szeretek táncolós "happy élet,sunshine,mindenszuper,nyárvan" - feelingű dalokat hallgatni, amire szívesen táncikálok otthon, s ettől már jobb kedvem is lesz...:)
De van úgy, hogy úgy érzem, csak rock-hoz van hangulatom.

Előzmény: Vadmuch (11)
Vadmuch Creative Commons License 2003.09.02 0 0 11

Hmm..:)

Ha már koncerteknél tartunk,nyitnám a sort az Iron Maidennel..fergeteges volt!Aztán jön Ákos,Dirty Dance, Tankcsapda,Beatrice,Deák Bill,és Takáts Tamás..:)

A diszkós idöszakban rendszeresen megnéztük a "vendég":)csapatokat...azokból nem sokra emlékszem.Talán Baby Sistersre...

A partykon Sterbinszky,és Budai,de megfordultam Kühl-ön,Newl-albumbemutatón is:)

Sterbinszky "Trance" albumára futottam hónapokig...

Előzmény: Vica78 (10)
Vica78 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 10
Igen, nekem is elég vegyes a "koncertlistám":
Metallica koncerten '93-ban voltam, de amikor a Scooter először itt volt 1995-ben, azon is tomboltam.
Sex Action és Moby Dick koncerten is sodortak már el, de goa-partyn és Patexban is megfordultam már.

Az mp3-aim is ilyen vegyesek: Edda-összes ( örök kedvenc), Ákos, Prodigy, Jazz+Az, Sterbinszky, Budai, Paul v. Dyk, Dj Tomcraft, Jennifer Lopez...s persze nagyon sok más.
Elvégre mire való a Kazaa? :-)

Előzmény: Vadmuch (8)
hc Creative Commons License 2003.09.02 0 0 9
Van aki egyszerűen kiváncsi erre is, arra is. Jár rock-koncertre és elmegy party-ra is. Ifjabb koromból jól emléxem a KEK-en Piramis koncert után tódultak a rockerek a mosdóba és kifelé már csak dizsiarcok jöttek. :-)
Egyébként reggae és hiphop kamion nem idén gurult először.
Vadmuch Creative Commons License 2003.09.01 0 0 8
Tök jó,hogy ilyen barátságos vagy,legalábbis úgy érzem..:)több helyen támadnak a topic miatt..de tulajdonképpen mindegy...:)

Én rockzenén nöttem fel,a szüleim által,aztán ahogy elkezdtem bulizni járni,szép lassan belekostóltam mindenbe.Jártam diszkóba,rock-koncertre,house-partyra...kíváncsiságból.

Tehát nem ítélem el a partyra járókat,mert akkor magamat is elíténém..de ez a megközelítés csak a zene szempontjából igaz.
Emberileg már lehetnek náluk kisebb gondok, és nem biztos,hogy el tudnék velük beszélgetni...az átlaggal,vannak kivételek(tudom,mert nekem is vannak ismeröseim).

Ahol igazán elvesztem a fonalat,az a drog...onnantól kezdve már a kivételekkel is nehéz dolgom van...nem értem,miért roncsolják a szervezetüket...

Ja,és visszatértem a kisebb kitéröim után a rock-zenéhez ,mert annak lelke van...

Előzmény: Vica78 (7)
Vica78 Creative Commons License 2003.09.01 0 0 7
Téged egyébként idegesítenek ezek az emberkék?
Vagy megveted őket?

Nyugodtan mond6od, én nem járok...:-)

Előzmény: Vadmuch (6)
Vadmuch Creative Commons License 2003.08.29 0 0 6

Valamelyik este(lehet,hogy éppen amikor Paul v.D. volt a vendég)úgy kellett visszaverekednem magam a Szigetre, mindenkin c.sárga karszalag(napijegy)...Ha nem tudtam volna , hogy hova igyekszem, lazán hihettem volna,hogy vmelyik diszkó bejáratához csöppentem...érdekes volt.

Ök mit sem sejtenek a Sziget-feelingröl...

Én is kint voltam egy hétig,lehet ott tusolni,ha az ember nagyon akar...:),persze a komfortérzet..:)

Előzmény: Vica78 (5)
Vica78 Creative Commons License 2003.08.29 0 0 5
Nem vagyunk toleránsak.
De nem uaz amikor vki egy hétig ténfereg uabban a polóban, sátorban alszik és ki tudja, mennyit fürdik, mint az a party-boy/girl, aki kikencézi magát, kimegy, s pár órával később hazamegy.

Tapasztalatom szerint a "partysok" 1-1 estére mennek, a hetijegyet vásárlók inkább a rockerek/ alterosok köréből kerülnek ki...

Előzmény: Vadmuch (4)
Vadmuch Creative Commons License 2003.08.29 0 0 4
Hmmm...egyetértek, Paul v. Dyk ritka vendég nalunk.

Ha vki kimegy a Szigetre Sterbinszkyre, hasonló mintha elmenne a Flörtbe egy estére?

Az a furcsa,hogy pár éve a partykra járó közönség még azt "nyilatkozta", hogy nem megy a Szigetre,mert ott nincs higiéna, tele van áplolatlan külsejű,részeg,igénytelen emberekkel,akik a hemperegnek a koszban,mocsokban...stb...

Hirtelen ennyire toleránsak lennénk?

Előzmény: Vica78 (3)
Vica78 Creative Commons License 2003.08.29 0 0 3
A Party Arenában pl. fellépett Paul von Dyk.
Ő sem jön mindennap Mo-ra...
És Sterbinszkyért is sokan kimentek tavaly.

A Patexban vagy goán már évekkel ezelőtt 3 rugó volt a beugró...

Én egyébként még sosem voltam kint a Szigeten, s nem is tervezem...

Előzmény: Vadmuch (2)
Vadmuch Creative Commons License 2003.08.28 0 0 2

Nagyon sokan kimennek a Parádézók közül a Szigetre.

Melyik korosztály, társadalmi réteg megy ki?

Fordított esetben nehezen tudnék Tankcsapda, Slayer rajongókat elképzelni a Parádén kíváncsisából.

És nézzük mennyi a beugró egyik, és másik helyre.

A Szigetre vesz-e jegyet vki,csak azért,hogy esténként pöröghessen a Party Arénában?

Ha egy napra jön, a belépő 3500 Ft, +a fogyasztás..és át kell verekednie magát egy csomó illuminált punkon és rockeren..az izompólóban.

Globalizálódunk, ezt aláírom. De mi lesz így belőlünk? Egy massza,ami mobilizálható bármikor,bármilyen rendezvényre?

Arról nem beszélve, hogy a Szigetnek évek óta van koncepciója, egy eszmei alapja. Úgymond Magyarországon született. A Parádé nem...

Előzmény: peaso25 (0)
Timna Creative Commons License 2003.08.28 0 0 1
oszt erről mit mondjuk? globalizálódunk :)
Előzmény: Vadmuch (-)
peaso25 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 0
mi a has0nl0ság?
Vadmuch Creative Commons License 2003.08.28 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Évről évre növekszik a Parádézók száma a Szigeten, illetve fordítva. A pár éve még egymástól élesen elkülönülő rendezvény 2003-ra a közönségét tekintve nagy átfedéseket mutat.

Mindez talán az emberi kíváncsisággal, a növekvő nyitottságunkkal, toleranciaküszöbünkkel magyarázható...

Tény, hogy a Szigeten már korábban megjelentek a trance/house/techno/rave zeneirányzatokat képviselő szórakozóhelyek...viszont ez évben , a Budapest Parádéra kilátogatók a Nu-metál, Hip-hop, Reggae és Depeche Mode fan Club kamionok zenei kínálatával ismerkedhettek meg.

Várom hozzászólásaitokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!