Keresés

Részletes keresés

jmjo Creative Commons License 2013.10.12 0 0 4219

koszonom a valaszod :)

akkor a hetvegen beszerzek egy 2gb xD-t

Előzmény: DJ Szegecs (4218)
DJ Szegecs Creative Commons License 2013.10.11 0 0 4218

Nekem Olympus kártyám van XD-ben.

Az én gépemben a CF foglalat fizikailag még ugyan jó, de elég gyakran dobál read error/write error hibaüziket, így kénytelen voltam én is áttérni az XD-re.

Előzmény: jmjo (4217)
jmjo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 4217

fuji vagy olympus? Igazabol csak vasarlas elott allok, de olvastam par oldalon pl ebay a kartya leirasanal,hogy nem mukodik S7000 es meg par tupisnal, holott a fuji honlapjan kompatibiliskent irja. Ezert a kivancsisag, mert sajnos a CF foglalatban eltort egy pin... es igy kenytelen vagyok venni egy xD kartyat, mert a javitasara 18eFt-ot mondtak... azt meg ugy erzem kicsit sok lenne.. a 2GB xd pedig olyan 3700ft Ebayon (fuji vagy olympus)

 

 

Előzmény: DJ Szegecs (4216)
DJ Szegecs Creative Commons License 2013.10.09 0 0 4216

Nekem 2GB, M+ kártyával gond nélkül megy.

Próbáltad már újraformázni a kártyát a fényképezővel?

Nálam vagy 1,5-2 percig elvan vele, először azt hittem, lefagyott, de nem.

Előzmény: jmjo (4215)
jmjo Creative Commons License 2013.10.09 0 0 4215

Sziasztok!

 

Hasznalja valamelyikotok xD type M+ 2gb-os kartyaval a gepet? (vagy 1gb)

Letezik, hogy nem kezeli le annak ellenere, hogy a fuji honlapjan kompatibilis az M,M+ es H-val is.

 

Koszi

benyokaa22 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 4214

Sziasztok olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tegnap fényképeztgettem 4-5 fénykép után zommoltam és lenyomtam a gombot egyszercsak fekete képet adott alul pár szines csíkkal 1szer 2 szer ugyan ez utánna már csak fehérkép volt de közbe élő képet meg adott vissza néztem a médiában és ott is ugyanez utánna semmi azóta csak a képeket tudom vissza nézni meg a menübe belelép de mikor a tárcsát elforgatom az optikát kitolja de semmi sötétség szerintetek mi lehet a baja válaszotokat köszönöm sziasztok

DJ Szegecs Creative Commons License 2013.02.10 0 0 4213

99%, hogy leejtették, vagy odaverték valahova az objektívet.

Azt, hogy mekkora a kár, csak azután lehetne megmondani, miután kiderült, hogy tört-e el benne belül valami, vagy sem.

Előzmény: z.ozzy (4212)
z.ozzy Creative Commons License 2013.02.10 0 0 4212

Üdv Mindenkinek!

 

Van, ill volt egy s7000-sem, amit testvéremnek odaadtam ajándékba. Pár nap után szoltak, hogy az objektív nem megy vissza, ill homályos a kép, nem fókuszál(szerintem leejtették, de sunnyognak)

Kérésem lenne, hogy mennyire javítható az ilyen probléma, érdemes e egyáltalán foglalkozni vele.

 

balu232voyage Creative Commons License 2013.01.27 0 0 4211

Szasztok!

Találtam pakolás közben egy régi gépemhez való használatit.

Újszerű állapotban.

1.000.-forint áron átvehető.

Balatonkenese

 

 

 

 

vé_gyé Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4210

Üdv

Ha jól rémlik az FFW.EXE progi arra is jó (lenne), de sajnos nincs fellelhető másolata :(

Előzmény: Törölt nick (4209)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4209

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kellene. Honnan lehet megtudni a gép sorozatszámát / gyári számát ha a kis matrica lekopott róla?

 

 

Köszi előre is!

 

mailem: cserebere@stornophone.hu

fotozoli Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4208

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

 

DJ Szegecs Creative Commons License 2013.01.13 0 0 4207

Mérjétek ki egy multiméterrel, hogy feltöltött állapotban mekkora feszültség mérhető a talpérintkezőkön!

Előzmény: fotozoli (4205)
vé_gyé Creative Commons License 2013.01.13 0 0 4206

Üdv

Régi analóggépes vakukkal vigyázni kell. Álltalában a talpérintkező feszültsége magas és tönkreteheti a digit gép elektronikáját.

Biztos tipus az amit digit gépekhez gyártottak.

Speciel én egy Metz macablitz 34 cs-2 digitalt használok, ez se mai gyerek de az S7000 hez jó.

Tud slave üzemódot is tehát nem muszály a gépre dugva használni.

 

Előzmény: fotozoli (4205)
fotozoli Creative Commons License 2013.01.10 0 0 4205

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni!

Egy barátomnak a Fuji S7000-re milyen vakut javasoltok,illetve sima normál középérintkezőst rá lehet tenni(például ami jó régebbi analóg gépre)?

Általános célra kellene,semmi extra dolog. 

DJ Szegecs Creative Commons License 2013.01.03 0 0 4204

Nincs a kezemben a gépkönyve, de úgy rémlik, hogy 4GB-nál nagyobbat nem kezel a gép.

Előzmény: csacsibácsi (4203)
csacsibácsi Creative Commons License 2013.01.03 0 0 4203

Sziasztok

Valaki tudna segíteni

szeretném bőviteni a s7000 memoriakártyáját

xd kártya adapterrel és 16 gb micro sd kártyával

mükökni fog vele????

várom a tapasztalatokat köszönöm

vé_gyé Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4202

Üdv

 

Azért a belső részek csereberéje nem egyszerű dolog.

A CCD sorszám és hibatérképe benne van a processzorba  az "alaplapon" Azt is át kell irni egy esetleges objektivcserénél ha  a CCD vel együtt cserélik.

Maga a sima szétszedés is utánnállitást igényel ha a külső  AF rendszer érintve lett ,ujra kell kalibrálni.

Ehez az FFW. exe progi kellene ami szinte beszerezhetelen (legalább is a számomra)

Ha valaki valahogy hozzá tudna jutni nagy segitség lenne a gépek otthoni javitásánál, mert ennélkül csak vaktában lehet .

 

 

v_gy

 

 

beetee Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4201

Dobj egy mail nekem, az én címem publikus.

Előzmény: Attila0107 (4200)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4200

Azt a telszámot elkérném, köszönöm szépen! :) Remélem, hogy nem fognak megbíztatni egy másik gép árával. Annyit már nem adnék érte. Elektronikához műszerész szinten nem értek, szóval én tuti nem szedném panelig szét a gépet. Köszönöm a válaszaitok!

Előzmény: beetee (4199)
beetee Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4199

Nekem volt már ilyesmi hibás gépem.

A kártyafedelet és ezt a feszültségfigyelőt is gyógyították egyszerre, biztos, ami zicher alapon.

10000.- Ft volt. Budán a Bécsi út elején valahol.

Ha kell tel.szám, előkeresem.

DJ Szegecs Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4198

Annyira nem ismerem áramköri szinten, hogy tudjam, hogy melyik panelon van, de ha olcsón tudsz szerezni egy másikat (amiben pl. az objektív hibás, de az elektronika jó), és szereltél már hasonló cuccokat, akkor érdemes lehet belevágni.

Ha nincs elektronikai tapaszatalatod, akkor viszont ne vágj bele, mert könnyen el lehet rontani.

 

Ellenben ha szervizbe viszed, könnyen lehet, hogy annyit fognak kérni, amennyiből vehetsz egy használt, de működőképes darabot.

Előzmény: Attila0107 (4197)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 4197

Ez a feszültségfigyelő áramkör cserélhető? Mennyibe fájhat egy ilyen? Házilag lehet cserélni vagy szervizben?

Előzmény: DJ Szegecs (4195)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 4196

Igen, felvillan. Először azt mutatja, hogy akku szint 1 vonás, majd 1 mp mulva középen az üres akku jel, és objektív vissza, gépkikapcs.

Előzmény: DJ Szegecs (4195)
DJ Szegecs Creative Commons License 2012.12.12 0 0 4195

És az áthúzott akku jel is felvillan, mielőtt kikapcsol, vagy csak fogja magát, és visszahúzza az objektívet, majd off?

(Ha van akku áthúzva jel, akkor a feszültségfigyelő áramköre lehet rossz, ha viszont minden előzmény nélkül kapcsol ki, akkor az az ajtónyitást érzékelő mikrokapcsoló lesz a baja,

ami ennek a típusnak szériahibája, az enyémnél is javítani kellett, meg itt a fórumon is sokaknál előjött.)

Előzmény: Attila0107 (4194)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4194

Szia! Van Durci(ez új) 2650mAh, Kodak 2500mAh, Ener 2500 és 2000mAh. Persze, mindegyikből van egy-egy garnitúra.

Előzmény: DJ Szegecs (4193)
DJ Szegecs Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4193

Új akkupakkal is próbáltad? Milyen kapacitásút használsz hozzá?

Előzmény: Attila0107 (4192)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4192

Sziasztok! Elromlott a gépem. Teljesen feltöltött akkunál is azt mutatja teljes helyreállás után, hogy az akkumulátor lemerült, és azonnal kikapcsol. Még esetleg az optikát visszahúzza. Elektronika hibás lenne? Vagy csak valami egyszerű (gyakori) hiba? Valaki tudna ajánlani olyan szervizt-szereleőt, aki jól dolgozik, de nem átakar verni?

Yoshikuni Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4191

Köszönöm szépen Szegecs!

Előzmény: DJ Szegecs (4188)
vé_gyé Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4190

Na ezt elirtam, nem fotoshop hanem lightroomra gondoltam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!