Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.27 0 0 11
akkor kicsit félreértettem ezekszerint a dolgot...:O))

nem kell túlbonyolitani a dolgot. egy ötéves gyerek (pláne ha kettő is van belőle.:O)) sokmindent kérdez, de szerintem csak ott a pillanat hevében érdekli.

a repülő azért nem zuhan le mert motor hajtja felfele. ha a tollpihét is motorizálnánk biztos az sem esne le.:O)

Előzmény: csupaszabo (10)
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 10
Srácaim bombáznak ilyen és ehhez kísértetiesen hasonló kérdésekkel. Egyszerűen a sírba visznek vele.
Miért nem zuhan ler a repülő és miért esik le a tollpihe? Pedig a repülő sokkal nagyobb és nehezebb. Most erre mit mondjak?
Faterom pedig olyan állapotban van agyilag, hogy már csak a nevét tudja, értelmes szöveget talán 4 éve hallottam utoljára tőle.
De igazándiból erre senki sem tudja a választ, mert beszéltem én ám más biológussal, zoológussal is, mindenki ötölt-hatolt, de egyenes választ senki sem adott.
Azért aztán nagyon megörültem a Te válaszodnak, mert egy 5 éves gyerek fejével gondolkodva tökéletesnek gondolom. Ennyi fér el rajta a hasraesés veszélye nélkül és slussz.
Előzmény: Lord Iffy (9)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.26 0 0 9
mintha egy kis iróniát éreznék a hangvételedből!

az apukád sem tudja? ha ezzel foglakozik tudnia kéne. ha nem tudja ő sem, akkor meg nem tök mindegy?!

bocs hogy szóltam. majd megpróbálok ezentúl nem...

Előzmény: csupaszabo (8)
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 8
Ez jó válasz. Igazad van, én meg itt hetek óta töröm a kis agyamat a megoldáson, hogy ne bőgjek le a srácaim előtt!
Köszi!
Előzmény: Lord Iffy (7)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.26 0 0 7
ennyi fér el rajta azt kész.:O)))
Előzmény: csupaszabo (6)
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 6
Ezt tudom (apám mellesleg entomológus, magyarán rovarász, a Proctotrupidákkal foglalkozik).
De akkor sem tudom, hogy miért éppen 8 és miért nem 10 vagy 12 vagy 18?
Szóval a kérdésem a régi: mitől függ a lábak száma?
Előzmény: Lord Iffy (5)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.26 0 0 5
na itt van okos iffy, aki majd megmagyarázza! :O))))
némi google segitséggel...

A kifejlett rovarok jellemzői:
3 testtáj
6 láb és
2 csáp

A PÓKOK nem rovarok!
A pókok jellemzői:
2 testtáj
8 láb és
0 csáp

na ezé.:O))
egyéb kérdés?

csupaszabo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 4
De mitől függ a lábak száma?
yuma Creative Commons License 2003.08.26 0 0 3
DE például a kaszáspók elég könnyen elszórja a lábait...Aztán vígan él tovább kevesebbel.
Előzmény: csupaszabo (2)
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2
Gondoltam már arra is, hogy a ragadozó mivoltából adódik, hogy több lába van. De ragadozó a szitakötő is, és neki is csak 6 van, tehát nem ezért.
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 1
Ez is igaz, de nem minden pók sző hálót, é azoknak is 8 lábuk van. Miért? És miért nem 10 vagy 12?
Előzmény: Brentwood Hotel (0)
Brentwood Hotel Creative Commons License 2003.08.25 0 0 0
A póknak sok láb kell, hogy fix-szen álljon a hálóján - ami ugye ingatag...
Bocs.
IStván
www.brentwoodhotel.ini.hu
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.24 0 0 topiknyitó
Nem biztos, hogy ide illő a kérdésem, de ikerfiaim a napokban megkérdezték tőlem: miért van a pókoknak 8 lábuk, a légynek pedig csak 6?
Hogy magyarázzam el ezt két nem egészen 6 éves gyereknek?
Mellesleg tényleg: miért?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!