Keresés

Részletes keresés

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.27 0 0 2506

Norvégiában mennyibe kerül főzni magadra mondjuk havonta? Normális étrendre gondolok, tehát változatosan, gyümölcsöket is fogyasztva, és többféle husit, hetente többször is, nem csak halat rágcsálva.

 

Az érdekelne hogy mennyivel drágább mint pl itt, a csóringer Ausztriában. Mert itt kb 200 eurót nyomok el ilyen formában kajára havonta.  

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.20 0 0 2505

Sz.tem meg igencsak  nem baj, ha a gyerek megtanulja beosztani azt a pénzt:-).De az már baj ,ha nincs mit.

pardik Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2504

Sziasztok!

Párommal júniusban megyünk Norvégiába, határozott célokkal, szándékkal...de azért jó a fórumot is átnyálazni, rengeteg hasznos és majd ugyanannyi haszontalant, de legalább tisztul a köd.

Én egészségügyben/kardiológiában utazom mint ápolónő, párom reklám/marketing, de ami adódik, csak fizessék meg.

Előttem szóló...inkább kis ember szerényebben Mo-on, mint kutyaként idegenben....szép gondolat, csak ott hibádzik lassan, hogy az országunk már nem a régi, nem a magyarok érdekei mentén történnek a lépések odafenn....így itthon is kutya a magyar.

Tisztességes bérről itt csak álmodunk.

Nem a spórolásra akarjuk megtanítani a gyermekeinket, hanem arra, ha dolgozol szép életed lehet.

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2503

POntosan emiatt nem szeretnék itt maradni véglegesen. Nem akarok egy életen át megtűrt kutya lenni. Kinek kell ez? Inkább a kicsit szegényebb Magyarország,ahol teljes értékű ember vagyok én is, nem ilyen gastarbeiter csicskás. Ezt a pozíciót pedig nem lehet levedleni semmilyen poszttal, mérnök úrként is kutya az ember idegenben.

Apaszive Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2502

Nem...nem Norvégiról beszéltem, nem is ott élek ... de nem is szándékozok oda költözni.

A bevándorló az bevándorló marad ... akármennyi éve él is egy közösségben. Így van ez mindenfelé a világban, csak van ahol nem engedik elfelejtetni veled, honnan jöttél.

 

Előzmény: Knarvik (2500)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2501

Atdobtak.Rosszul esik.Elhiszem!

Nincs jelentosege,gazdag v szegeny.Ami jar,az jar,ami nem az nem!

Nincs a foldon olyan berautos ceg,aki eloirna a kocsi lemosasat!

 

Hat igen,kb 6 ev volt kulfoldon,de az itthoni okoruszaly levesnek nincs parja!:)

Előzmény: Apaszive (2499)
Knarvik Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2500

Hidd el nekem, hogy lehet úgy is élni, hogy nem verjük át, nem lopjuk meg, nem szarjuk le

Te nem Norvégiáról beszélsz. A norvégok kifejezetten szeretnek más kárára tévedni... A boltban, a munkahelyen mindenhol...

Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat, nem biztos, hogy különbek nálunk, de egyelőre az olaj vagyonnal a hátterükben azért van ránk szükségük, hogy kitöröljük a seggüket. Szimbiózis. Nem több, nem kevesebb. Kétség ne legyen afelől, hogy ha nem lesz valakire szükségük, 1 perc alatt kidobják az utcára vagy az országból. Láttam ilyet, nem egyet.

Előzmény: Apaszive (2499)
Apaszive Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2499

Tudom, hogy te egy nagyon okos, mindenhez jobban értő emberke vagy, aki megmondja a frankót és osztja az észt rendületlenül.

Ezek ellenére azért elgondolkodhatnál esetleg azon, hogy rajtad kívül talán mások is élnek ezen a földön és mások is értenek ehhez-ahhoz, tapasztalnak sok mindent az élet rögös útvesztőin.

Ha majd te is oly sok évet leélsz egy "normális" társadalomban, ahol az emberek tisztelik, becsülik és megbíznak egymásban ... nem állítasz ilyen ostobaságot.

Hidd el nekem, hogy lehet úgy is élni, hogy nem verjük át, nem lopjuk meg, nem szarjuk le, nem küldjük el az anyjába embertársainkat. Ha majd te is egy ilyen társadalom megbecsült tagja leszel valaha, lesz jó munkád, megbecsülnek s lesz elég pénzed ahhoz, hogy autót bérelj egy-egy utazásod alkalmával ... és arra is lesz pénzed, hogy az autómosó díját könnyedén kifizesd még akkor is, ha ez csak egy szolid kérés volt egy kölcsönző iroda alkalmazottjától.

Végül kívánok neked jó egészséget, további karriert itt, ahol kiélheted mindent jobban tudó zseni énedet.

 

 

Előzmény: Ballószögi (2497)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2498

Ok,most ertelmeztem,hogy " megkertek", nem volt kotelezo.

Persze igy is horror.

 

 

Megvan,HIIINTA!

Ausztriabol,Norvegiaba automosonak,ahoz nem kell sok tudas,es milliomos lehetsz!

Előzmény: Ballószögi (2497)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2497

Hihetetlen!

Olajat,fekbetetet,szuroket,vezszijat nem kellett lecsereltetni visszavitel elott??

 

Elarulom,atvagtak.A takaritas a kolcsonzesi dij RESZE, azt NEM Az ugyfel koltsege kulon!

 

Plusz koltseg kiarolag az uzemanyag,teli tankkal ki,telivel vissza....v ures tank ki,uressel vissza.( sokan ezt nem szeretik,mert altalaba nem kockaztatjak hogy kifogy visszavitel elott,igy " ra" tankolnak)

 

Előzmény: Apaszive (2496)
Apaszive Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2496

Ha télvíz idején (október) bérelsz egy autót és megkér a kölcsönzős emberke, hogy aránylag tisztán vidd vissza.... akkor, van annyi lelkiismeretesség, tisztesség, öntudat, emberség benned, hogy valóban úgy add le, ahogy kérték tőled. Engem így neveltek és olyan társadalomban élek, ahol így működnek a dolgok. Tudom, a világ keletibb részén a "leszarom" stílus a menő...

Megjegyzem, mikor vittem vissza (hétfői nap, este hét óra) az iroda zárva volt a Tromso-i reptéren, sehol senki ... az iroda ajtaján egy levélbedobó nyílás, kis papírkával, hogy "dobd be a sluszkulcsot .., kössz!"

Előzmény: Ballószögi (2494)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2495

Megmondom: tanulj szakmat,ne betanitott,segedmunkat csinalj!

Rakjal falat,tetot,szerelj vizvezeteket,gaz,klimat,autot,fessel,hegessz.

Ne kint,itthon tanulj,kb 1evet padba,1-2 ev gyakorlat.

 

3-ev alatt BARMIT meg tudsz tanulni,amit kint tudsz kamatoztatni.

Par hetes gyorstalpalok nem jok,kiveve ha atlag feletti a kezugyesseged!

pl a gyonyoruen,hibamentesen tudsz hegeszteni- nem kell ketismeretlenes egyenleteket megoldani-meg a nyelvet sem kell nagyon tudni,es mindenhol kb havi 1,2 millio + bonus.

Hajra,iratkozz be!

 

Előzmény: Ausztriai csöves (2493)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2494

Ne haragudj,jo hulye vagy,majd 8000 ft egy sima mosasert,pffff

Ez Uk- ba 2 £ max,az ugye 800ft,ennyi lenne Bp is.

 

Aranyszamok a lenyeg! ...hiaba kicsit tobb a fizetes Norvegiaba,de sokkal tobb az alapveto meglhetesi,es a szolgaltatas Koltsegeik is!!. .es akkor ehez,bonuszkent a norveg nyelv,a szeles/hideg/esos ido,eszakon a nap is el- el tunik par honapra.

 

 

Előzmény: Apaszive (2491)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2493

Melós bérből hogyan lehet élni azt írjátok már le végre!

Előzmény: Apaszive (2491)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2492

Még onnan is kirúgtak :)

Előzmény: Ballószögi (2490)
Apaszive Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2491

Norvégiában 12 ezer NOK a segély összege ( Tromso, 2014 októberi információ alapján).  Ebből sem sok maradhat hónap végére egy ottani munkanélkülinek. Csak a lakhatás 6-7-8 ezer vagy még több ...

Kocsit mosattam (mert vissza kellett vinnem a bérelt járgányt) egy benzinkúton lévő automata mosó 5 perces komplett mosásáért fizettem 200 NOK azaz 20 GBP!!!

Előzmény: Ausztriai csöves (2489)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2490

Meki meloval mi lett?

Előzmény: Ausztriai csöves (2489)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2489

Én jelenleg 0 eurót takarítok meg :) A 600 eurós segélyből. Na jó, 50 marad hó végére. :)

Előzmény: Ballószögi (2487)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2488

Pedig nyugodtan elhiheti :)

Előzmény: Ballószögi (2487)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2487

Hinta,el ne hidd ezt a 10 millio / ev felrerakast:)

En Angliaba- kozel 2000£ nettoval- havi 400 e ft max tudtam felrerakni,heti kb 60h val...Svajc sokkal rosszabb mint U.K..

Előzmény: Ausztriai csöves (2476)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2486

Őszintén. Sokkal jobb életszínvonalam lenne melósként Norvégiában mint Ausztriában? Mert midnenhol azt olvasom a neten hogy a norvég melós kb mindennap étterembe tud enni. Ez igaz lehet tényleg?

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2485

Norvégiában mennyire könnyű elhelyezkedni sima melósként? Tehát mosgatóként pl. Jellemző a fekete munka is?

ggg333 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2484

Nem Norvegiabol de Skandinaviabol irva (de igazandibol mindegy is). Szoval en a helyedben a 3-as pontbol inditanek, de kozben vagy akar mar hamarabb is pecazgatnek, probalkoznek (kuldozgetnek CV-t, kovetnem az allasportalokat, borzeket). Hisz sosincs rad irva mikor vagy "kesz", lehet mar most is "kesz vagy" valaki szamara. Az IT oriasi nagy palya, biztosan van konkurencia, de akkor is az egesz vilagon jatszol vele. Es az ismertetett  feltetelekkel igenis kellene jatszon nem csak Norvegia, hanem Svajc meg nagyon sok mas joleti allam. Söt ha Svajc fekvesere, gazdasagara  gondolok akkor talan egy csoppet talan Norvegia elott van. De azt hiszem ez mar inkabb szemelyes preferencia kerdese.

Előzmény: Toma2067 (2474)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2483

Ha az olajiparra akarsz gyurni, akkor indulaskent tudom ajanlani becsben az omv-t, ott allitolag most nagy csapatepites megy IT vonalon.

Előzmény: Toma2067 (2482)
Toma2067 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2482

Köszi, jó ötlet, eszembe sem jutott, pedig máshol is hallottam már Svájcról, hogy ott főleg a bankszektorban lehet elhelyezkedni IT-sként. Utánanézek majd, hogy Norvégiában van-e ilyen kiemelkedő terület, aztán igyekszem majd olyan irányba haladni még itthon a diploma után :)

Előzmény: Order of Hermes (2480)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2481

Aztán jöhet a CH álom! Mennyi pénzt csaptál eddig félre? 50 ezer frankot?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2480

Persze, ez egyertelmu. Egy MorganStanley pl szerintem mindenhol jo referencia. Illetve iparagi sajatossagok is jatszanak. Pl Svajcban az ITs pozik 90 szazaleka a bankszektorhoz kotodik, es altalaban elvarjak a bankos hatteret. Norvegiat nem tudom, de gondolom ott az olajipar meg az energetika lehet valami hasonlo.

 

Ami fontos, hogy ezek viszonylag kis orszagok, keves allassal, es ezekre nagyon nagy a verseny, szoval specifikusan keszulni kell. Nezd meg, hogy hova akarsz menni, es probald meg ugy felepiteni magad, hogy belepasszolj a nagy kepbe :)

Előzmény: Toma2067 (2478)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2479

Ausztriába nehogy gyere! Hermes mindjárt elmondja ezt is :)) Hacsak nem vágysz csóróságra a szocializmus hazájában:))

Toma2067 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2478

Szia, köszönöm a választ. Nagyjából megerősítettél abban, hogy az általam 3-as pontként megjelölt út a legésszerűbb.
A "miért pont Norvégia?" kérdésre nem tudok egyértelmű választ adni. Mindig is vonzott (na jó, kamu, csak néhány éve) Skandinávia. Imádom a tájat, az éghajlatot, a természetközeliségüket, a kicsit hűvös természetű embereket stb. Az hogy mellé erős gazdaságuk és jó fizetésük van, már csak a hab a tortán, a pont az I-n, stb :)
Svájc is hasonló paraméterekkel bír, bevallom benne is van a pakliban, már csak azért is, mert ott él egy rokonom, aki talán tudna némi segítséget nyújtani az induláskor, főleg a hivatalokkal kapcsolatos információi is frissek, mivel ő is csak másfél éve van ott kb. (de már cirka 10 éve külföldön él, csak eddig Ausztriába és Tirolban volt).

Visszatérve a tapasztalatra: szerinted érdemesebb akkor egy ismertebb multinál dolgozni, amit esetleg kint is ismernek? Nagyobb eséllyel veszik figyelembe releváns tapasztalatként?

Előzmény: Order of Hermes (2475)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2477

Ha kiderülne hogy mondjuk x országban 2szer annyit tudsz félrerakni ugyanezzel a munkával holnap már ott élnél ugye? 

Előzmény: Order of Hermes (2475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!