Keresés

Részletes keresés

Mazsi1972 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 2453

Nagyeszű vagy! Igazi magyar segítőkészség! 

Előzmény: Order of Hermes (2452)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.02.01 0 0 2452
Előzmény: Mazsi1972 (2451)
Mazsi1972 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 2451

Szervusztok!

 

Tényleg nem tudtok infókat hol érdemes keresgélni a neten? 

Előzmény: Mazsi1972 (2430)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.29 0 0 2450

Irtam,de sok az okos:)

Amugy a norveg nyelv: angol turista hollandul probal beszelni egy nemettel.( egy mondatban angol,nemet,holland szavak vannak)

Előzmény: Slayleigh (2449)
Slayleigh Creative Commons License 2015.01.29 0 0 2449

Szia! Ez régen így volt, de most már nem.

Úgy van ahogy a többiek írták. Ha kiköltözöl és az autó a te neveden van + van munkaszerződésed (ami ugye a nagy többség célja) akkor két héten belül szabadulnod kell tőle.

http://www.toll.no/no/bil-og-bat/bruke-utenlandsk-bil/utenlandsregistrert-bil/

"Flytte til Norge med bil

Du kan ikke innføre kjøretøy til Norge i forbindelse med flytting fra utlandet uten å betale toll og avgifter.

Dette gjelder uavhengig av statsborgerskap og hvor du flytter fra.

Du kan imidlertid søke om å få midlertidig kjøretillatelse for utenlandsregistrert kjøretøy i inntil 14 dager i forbindelse med flytting til og fra Norge. Flyttingen må du kunne dokumentere i form av en flytteattest, arbeidskontrakt eller annen relevant dokumentasjon."

 

Előzmény: baluster (2445)
HMES Creative Commons License 2015.01.29 0 0 2448

Norvèg nyelv sehol sem jó,pènzkidobàs.( kivève persze Norvègiàban)

Angol nyelv mindenhol elfogadott a tgk,busz vezető szakmàban.

Előzmény: Törölt nick (2446)
Mazsi1972 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 2447

Köszi a hozzászólásod, de ezzel most nem sokat segítettél! Éppen azért írtam ide mert már sokmindent megpróbáltam Dániában, és a norvég weboldalakon. És eddig nem jött vissza pozitív válasz a jelentkezéseimre.

Előzmény: Törölt nick (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 2446

Istenem hogy tud valaki ennyire félreérteni.

Én olyasmit írtam hogy mi magyarok nem tudunk angolul.

Kedves Ballószögi .Másokkal ellentétben én másfél évig tanultam otthon CSAK norvégul beleölvbe a százezreket.

Bármilyen hihetetlen az első perctől kizárólag norvégul beszélek itt ,bár aláírom hiányzott sokszor egy stabil angol emellé.

Amit írtál enyhén szólva rosszindulatú és cinikus,de tőled mit is vár az ember,tudod amúgy  azért regisztráltam ,mert kezdett zavarni,hogy embereket itt félretájékoztatsz,és mindenféle marhaságokat irogatsz itt.Tudom pár embernek segítettem önzetlenül munkát találni ,és vélhetőleg fogok is még 1-2 nek,de nem ezen a fórumon.Ezennel teret enngedek neked és csodálatos tanácsaidnak.Pá.

Előzmény: Ballószögi (2434)
baluster Creative Commons License 2015.01.28 0 0 2445

Egy evig hasznalhatsz magyar rendszamos verdat es kerhetsz meg egy ev hosszabitast, ha van szerzodesed.

Előzmény: Apaszive (2438)
macimancs01 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2444

Koszonom!

Előzmény: Ballószögi (2441)
ciprusc Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2443

Üdv mindenkinek! Én szakácsként szeretnék elhelyezkedni Osloban. Böngészek pár oldalon mindenféle hozzászólás megtalálható.

A norvég nyelvet nem ismerem csak angol. Szakácsként Osloban könnyebb a munkakeresés? Mennyire tolerálják ha megjelensz személyesen az önéletrajzoddal sorra járva az éttermeket? Azzal tisztában vagyok hogy drága a város. 

Apaszive Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2442

Ez nem én vagyok... és nem is reklámnak szánom, csak tudom, hogy Ők kint élnek és olykor-olykor megosztják tapasztalataikat.

 

http://norvegeletunk.blogspot.hu/2013/09/autot-vettunk-mercit.html?zx=e573b39c1f31abd6

Előzmény: macimancs01 (2439)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2441

Elmeletileg igaz,gyakorlatiilag - mivel nem Eu- igy ahogy regisztralva vagy a rendorsegen mint ott lakos,2- heted van ra az altalad leirt lehetosegek valasztasahoz.

Előzmény: Apaszive (2438)
macimancs01 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2440

3 ev = 1 ev Bocsi!

Előzmény: macimancs01 (2439)
macimancs01 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2439

Koszi! Ezek szerint mar regen nem 3 ev, vagy sosem volt annyi? Harom honapert asszem nem erdemes akkor venni Magyarorszagon egy autot es azzal kimenni. Egy evnel meg talan megerne, de ez igy annyira rovid ido. :(

Előzmény: Apaszive (2438)
Apaszive Creative Commons License 2015.01.27 0 0 2438

Három hónapig közlekedhetsz magyar rendszámmal. (NE tegye fel senki a kérdést, hogy "no és honnan tudják mikor jöttem és hogy mikortól három hónap?  ... tudni fogják ..biztosan és nekik lesz igazuk, ezt már most itt borítékolhatjuk). Azután két dolgot tehetsz: 1, levizsgáztatod ott a norvég követelményeknek megfelelően (honosítod) és kapsz norvég rendszámot rá..... vagy/és 2. leállítod, bontóba adod, hazaviszed....

Előzmény: macimancs01 (2437)
macimancs01 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2437

Koszi a kepeket! Nagyon jok!

 

Azt azert lehetett volna arulkodo jelnek venni, hogyaszongya: Da Vinci, Pizza, Pasta, Kebab! :)

 

Valakinek informacioja autougyileg? Marmint, hogy meddig lehet magyar rendszamu autot hasznalni, ha Norvegiaba koltozik az ember?

Előzmény: Apaszive (2436)
Apaszive Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2436

Ide feltettem pár képet.

http://indafoto.hu/apaszive

 

Az egyik képen, a ház falán -zenét tanítanak abban a házban-  olvasható írás nagyon igaz... "Soha nem késő rocksztárnak lenni!"

Kicsit átírva... soha nem késő új életet kezdened, csak erő és kitartás kell hozzá .. no, meg egy kis szerencse!

Apaszive Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2435

Csak megerősítem "Ballószögi-t", hogy a lenti poszt kissé sántít.

Nulla nyelvtudás nélkül ma már senkit nem alkalmaznak.

Gondoljatok bele: ha bejutsz egy munkahelyre (még ha mosogatónak is egy konyhára) az első lépés a biztonsági szabályok és a védőöltözet ismerete, használata. Meg kell, hogy értsd ... végig kell csinálnod egy oktatást, melynek végén akár még egy teszt vizsgát is kell tenned. Hogyan, ha nem beszélsz se norvégül se angolul? Norvégiában általában norvégül beszélnek, az angol másodlagos nyelv, tehát norvégül kapod az instrukciókat is. A főnököd, csoportvezetőd nem fogja tartani a hátát miattad. Nem kockáztatja állását miattad... nem fognak alkalmazni, ha nyelvi problémák miatt nem tudod ezt az alapvető biztonsági és munkavédelmi eljárást megcsinálni. Ez gondolom világos. Ennyit a nyelvtudás fontosságáról.

Magyarország nem játszik ilyen téren, mert ott nagyívűen tesznek az ilyen biztonsági előírásokra. Fejlett nyugati országokban viszont a munka közelébe sem engednek ezek nélkül.

Más.

Tromso-ben, a kikötőhöz közeli utcában van egy olasz étterem. Bementünk ebédelni. A pincér srác első ránézésre ekte olasznak néz ki. A spagetti carbonara .... lehetne náluk jobb is, de mind1. Szóval fizetek és próbálok kommunikálni vele olaszul, gondolván érti, hiszen olasz származású. Néz rám nagy szemekkel és ingatja a fejét, hogy nem érti. Csodálkozom én is, ha nem érted, akkor te nem is vagy olasz esetleg. Mondja angolul, hogy nem... Ő Iraki, csak itt dolgozik. Kérdezem, van e esetleg olasz nemzetiségű is az étterem személyzetében... igen van egy srác a konyhán ő Olasz, de a többi három srác szintén Iraki. Ja, és a főnök is olasz, aki minden nap nyitáskor és záráskor bejön. Csodálkozástól nem tudtam mit mondjak erre. Kérdezem, hogy van e munka a városban, mert az utcán sok ázsiait és afrikait is látni. Mondja, hogy munka az nincs, ők mind segélyből élnek/tengődnek.  Október hónapot írtunk akkor. Hó nem volt még, de csípős reggelek már igen. Ennek ellenére igen sok olyan emberrel találkoztunk az utcán, boltokban ... akik a melegebb éghajlaton születtek ... de mégis ott voltak fent a messzi északon, a sarkkörön túl 400 km-rel.

 

Előzmény: Ballószögi (2434)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2434

Ne kabits kerlek.

 

Ugy az esetek 1% -ban van Norveg tudas a Lengyel/ Magyar munkavallaloknal,legalabb is a kezdo munkavallaloknal.

Ezt a fonalat vegig kovetve rogton felmerul:

Ha nem beszelsz angolul,norvegul- lsd fentiek,mert a kezdo is kb 1 ev mulva makog norvegul keveset- mar az elso skype interjun elbuksz.

 

Hogy miert?

Mert semmit se ertesz meg,a mutogatas nem eleg.

Hogy kommunikalsz a fonokoddel,hogy erted meg hogy mit,mikor,kit kell szallitani,s millionyi mas elethelyzet.

Talan egy menekultnek nem kell nyelv,meg egy mosogato allast is kaphat,de egy tgk- bus sofor min angolul kell hogy makogjom.

 

Hogy kezdted? Hogy kerestel munkat magyar tudassal?..ugye nem ugy,hogy sok magyar van,majd magyarul beszelunk!

Előzmény: Törölt nick (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2433

Hát persze.

 

Cégemnél kb 80 lengyel elvtárs dolgozik és mindössze 4 magyar.Sem én ,sem a többiek egy mukkot nem beszélünk angolul,csak valamennyire/egyre jobban/ norvégul.Jelen pillanatban elég jó a megítélés a magyarokról,míg valaki ezt el nem rontja.

Amúgy meg nekem senki nem segített,nem volt közvetítőm sem,szállásomat sem intézték.Mégis itt vagyok ,köszönöm szépen szépen halad minden.Erről ennyit. Pá

Előzmény: Ballószögi (2429)
macimancs01 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2432

Annyit hadd jegyezzek meg es javasoljak hirtelen, hogy barkinek barmi infoja van, azt ne emailben ossza meg, hanem itt! Amennyiben az info megoszthato, termeszetesen. Ebben az esetben nem csak egy szemely, hanem akar szazak is tanulhatnak es esetleg profitalhatnak belole. Mas hozzatehet, pontosithat rajta, tovabbgondolhatja, stb. Ez mindannyiunk segitsegere lehet.

 

Barmi itt megjeleno kerdes es informacio szerintem nem szemet. Ha nem erdekel, nem olvasom el, de lehet, hogy valakinek "eletmento" lehet az a tudas, amit megosztunk a masikkal.

 

Koszonom, leultem.

Előzmény: Törölt nick (2427)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2431

Mondok egy tippet,es ingyen!

 

Tobben itt regisztraltal,es kaptak Norveg cegtol ajnlatokat.

Angolra tudsz valtani ,feltoltod a CV-det.

 

Angol nyelv eleg,nem kell tudni Norvegul!

 

Hajra!

 

www.norwork.no

Előzmény: Mazsi1972 (2430)
Mazsi1972 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2430

Szervusztok!

 

Kérlek ha infóval tudtok segítsetek!

 

42 éves gépészmérnök vagyok. 18 éves munkaviszonyom alatt terveztem (3D-s CAD programokkal) luxus kamionokat, lemezből készült építőipari elemeket, gyártógépeket,  célszerszámokat, programoztam lemezkivágó és maró CNC gépeket. Jelenleg Dániában dolgozom fél évig, mert az anyacéghez volt lehetőségem kijönni Magyarországról. Már 5 éve, hogy hosszabb-rövidebb időre néha ki kell jönnöm. Próbálnék kint állást találni ami állandó lenne, de sajnos eddig nemleges válaszokat kaptam. Már Norvégia felé is kacsingatok, mert annyi jót olvastam róla. Ott is nézegettem álláslehetőségeket. Angollal nincs gond, persze a norvég nem megy. 

 

A kérésem az lenne tőletek, ha tudtok esetleg számomra valami releváns melót, esetleg olyan munkahelyen dolgoztok stb. akkor kérlek benneteket írjátok meg. Gyakorlatias vagyok, nem félek a kétkezi munkától sem, nem irodakukac vagyok. 

 

Előre is köszönöm ha írtok itt, vagy e-mailben: almasi.rezso@hotmail.com!

 

Szép estét!

Ballószögi Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2429

Ugyanolyan veszelyes,ha ringatod.

Jo angol,es szakmai tudas nelkul csak bajba kerul,meg jobban le nullazodik,sot az osszes penze ramegy.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2427)
Atocha1 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2428

 

Köszönöm szépen, nagyon kedves. 

 

Várom levelét.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2427

Ok,írok a mailre.

 

Viszont 1 mondatot ha lehet a targoncás témáról.Én speciel a saját esetemet írtam le ,ebből valóban nem kell semmit sem levonni.Lehet másnak sikerül,a jó helyen, jó időben bármikor hozzájuttathat bárkit egy jó munkához.

Bizonyára van aki ebben a szakmában dolgozik itt,és ha van ilyen, valahogy csak sikerült neki ,ami nekem nem.

 Mindenesetre hasbavágott ,hogy pont az ,amiben mindenféle gyakorlat volt az nullázott,amiben meg semmi ,az meg bejött.Dehát az élet már csak ilyen.

 

Előzmény: Atocha1 (2426)
Atocha1 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2426

Elnézést, senkit nem akartam és akarok megbántani, de ez egy klasszikus magyar válasz volt.

 

Érdeklődni szeretnék és normális választ kapni, nem kioktatást, mert azt megkaptam gyerekként. Van rendes szakmám, de abban full norvég nyelv kellene, az pedig nem fog menni -3-6-12 hónap alatt sem, akármennyire leszek bátor vagy ügyes és okos. Úgy érzem 6 hó alatt eljuthatnék egy olyan szintre ami megfelelne egy B1-nek és talán (igen) egy egyszerűbb szakmával talán hamarabb kapok állást és mászok ki abból amiben most vagyok, mintha nem teszek semmit.

Ha már kint lennék, jobban megtanulva, megfelelő szintre emelve a nyelvtudásom, visszatérhetnék a szakmámhoz és kereshetnék munkát vele.

 

Az ilyen válaszok amit ön is ad kedves Ballószögi, ne haragudjon meg, nem segít.

 

De igaza van, rosszul tettem fel a kérdést. El lehet helyezkedni alap nyelvtudással és kezdő buszsofőri D-s jogsival Norvégiában? Van ennek bármilyen realitása vagy az a tapasztalat hogy ha nincs 1-5-10 év gyakorlata az embernek, akkor nincs értelme ebben tovább haladni.

Hajlandó vagyok bármit megtanulni és elvégezni, hogy kijussak Norvégiába, de ehhez olyan emberek minimális segítsége kellene szerintem akik már kint vannak és legalább abban segítenek, milyen szakmát érdemes tanulni, amihez elég lehet egy B1-es nyelvtudás.

 

Én tisztelettel kérdeztem, reménykedve és csak tanácsot várva. Nem kell helyettem megtenni és nem fogok hibáztatni senkit. Nem ismer engem, nem hiszem hogy egyből a nagy többséghez kellene csapnia.

 

Köszönöm!

Előzmény: Ballószögi (2425)
Ballószögi Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2425

Klasszikus,mindig feltett kerdes:" mennyi eselyem van"

 

Mi van ha: 10,20,30- vagy 99%?

 

Mit kene irni hogy nekiindulj?.... 100!?

Ha 99% irnak,az jo?... Es ha a maradek 1% bejon?

 

Mi van ha kimesz,es semmi sem jon ossze? Itt fogsz balhezni,hogy hat azt irtatok,legalabb 50% eselyem van!

 

Egy masik ember honnan tudhatna a felkeszultseged,tudasod,onbizalmad,es millionyi mas dolgot,ami megalapozza - v kizarja- a sikeredet!

 

Barhova mesz a vilagon,kulimunkaval a nyomorgo reteghez fogsz tartozni.

Mosogatas,takaritas,targoncazas nem igenyel sok tanulast,tudast.

 

Tanulj szakmat,nyelvet...

 

Előzmény: Atocha1 (2424)
Atocha1 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2424

Kedves Kannás_bor

 

Olvastam amit írt a targoncás elhelyezkedésről és sajnálkozva veszem tudomásul, hogy ennek nem sok esélye van ön szerint.

Én is szeretnék kimenni dolgozni Norvégiába, akár elvégezném az autóbusz tanfolyamot és tanulnék norvégul is. A kérdés csupán az, hogy friss jogsival, alap norvég nyelvtudással el lehet-e helyezkedni, mennyi esélyem van?

Sok kérdésem volna még, nem akarnám itt teleszemetelni a fórumot, esetleg megengedné, hogy felvegyem önnel a kapcsolatot e-mailben? Az enyém atocha1@gmail.com.

Előre is köszönöm kedvességét! :)

 

Atocha

Előzmény: Törölt nick (2421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!