Keresés

Részletes keresés

Vérpistike Creative Commons License 2003.08.29 0 0 90
No,utána fogok nézni.
Előzmény: Infantrio Ficcer (89)
Infantrio Ficcer Creative Commons License 2003.08.29 0 0 89
Érdekes.
Szívesen olvasnék Bokrostól vmi komolyabb, nagyobb volumenű munkát a témában. Tud vki ilyenről?
Különösen érdekes pl. amikor arra utal, hogy a fő differenciáló tényező a tehetősek és a közép-/ szegény rétegek között a képesség a +takarításra és így a tőkebefektetésre.
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.26 0 0 88
Valahogy úgy.... nekem meg már tisztára az az érzésem támad,hogy ha valaki még érteni is merészel ahhoz amit rábíznak,azon nyomban leváltják,vagy kiutálják maguk közül:/

Persze ez sarkított egy..."kicsit",de ez van.
Én így gondolom.

Meg itt is.Ha végre értelmes témáról lenne beszélgetés és nem arról hogy a másiknak rövid a haja és ezért ki kell nyiffantani,akkor olyan nagy a csend... itt is csak az anyázás megy(polfórum)

uff:)

Előzmény: Timna (82)
Timna Creative Commons License 2003.08.25 0 0 87
tényleg.
off: szeretem az ilyen extra puritán design-t mint az ÉSnek van. Üdítő a sok csicsa között...
Előzmény: kábelbúvár (86)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.08.25 0 0 86
Most megy! :)
Előzmény: Timna (85)
Timna Creative Commons License 2003.08.25 0 0 85
asszem az es.hu le van halva.
Előzmény: Timna (84)
Timna Creative Commons License 2003.08.25 0 0 84
thanks. bár nem akar lejönni a mocsok :(
Előzmény: kábelbúvár (83)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.08.25 0 0 83
Parancsolj:

http://www.es.hu/pd/display.asp?channel=PUBLICISZTIKA0334&article=2003-0825-1021-53LMBQ

Előzmény: Timna (15)
Timna Creative Commons License 2003.08.25 0 0 82
mert magyarországon demagóg-populista politizálás folyik többé kevésbé folyamatosan. Az igazán súlyos döntéseket nem sokan merik bevállalni, pl a közalkalmazottakat le kellene építeni erősen, no ezt se vállalja senki...
Előzmény: Vérpistike (81)
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.25 0 0 81
Oktatás... nincs oktatás,legalábbis állami.
Ami ma van az egy kalap... szóval olyan az egész mint messze nyugaton,ahol golyóálló mellényben megy némely tanár tanítani.

A mindenkori kormány pont azon spórol,amin nem kellene. Jóval előbb kellett volna a sorkötelezettséget meg a "tömeghadsereget" feloszlatni és teljesen átszervezni,újra felszerelni,átképezni, stb.
Ott volt pl Japán.A legfontosabb szempotot az oktatás fejlesztésében határozta meg és lehet látni most hol van.
Meg ötven éve hol volt.

Amit most elcsesznek,azt nagyon elcseszik.Majd 15-20 év múlva fog kiderülni,mekkorát hibáztak ebben rendszerváltásnak nevezett kabaréban:(

ui:
Az a ciki,hogy itt nem lehet egyik oldalt sem tisztára mosni.Karöltve csinálták az egész pusztítást,plusz mindenféle kamuzással hitegetik az aprónépet.

Előzmény: Bocicsoki (75)
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.25 0 0 80
Eh... és,érdemben is hozzászólna valaki?
Előzmény: Timna (79)
Timna Creative Commons License 2003.08.25 0 0 79
mszp007. jó doménnév :D
Előzmény: Vérpistike (78)
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.25 0 0 78
De itt van még egy érdekes riport vele,róla.
ühümm...
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.25 0 0 77
Lenyomoztam Bokrost,egész érdekes szösszenet van róla,íme:
itt is meg lehet nézni
Che ifjú harcostársa, forradalmi indulatokkal és a tőke könyörtelen logikájával. Sokan még mindig a jövő emberének tartják.

A közgazdász Bokros Lajos 1980 és 1986 között a Pénzügykutató Intézetben kezdte pályafutását, tudományos segédmunkatársként, 1987-ig tudományos osztályvezetőként. A Magyar Nemzeti Bank közgazdasági főosztályvezető-helyettese volt 1987 és 1989 között, majd ugyancsak a jegybankban ügyvezető igazgató 1991-ig.

Ezzel párhuzamosan, 1990-1991-ben az Állami Vagyonügynökség igazgatósági tagja, 1990 és 1995 között a Budapesti Értéktőzsde elnöke. Kinevezik a Budapest Bank Rt. elnök-vezérigazgatójának, 1991 és 1995 között ebben a tisztségben dolgozik, itt kapja pénzügyminiszteri kinevezését.

A tárca éléről 1996 elején távozik, ezt követően kéri fel a Világbank a térséggel foglalkozó igazgatósága vezetésére. A rendszerváltás előtt jeles szerzője a szamizdat irodalomnak. Politikai munkássága a Házban csupán pár hónapnyi időre korlátozódik: képviselői tisztségéről lemond, amikor megbízást kap a Budapest Bank vezetésére.

Vérpistike Creative Commons License 2003.08.25 0 0 76
Lesz valami érdekes is,vagy ilyen két,három sorosokat írtok?:)
...mint most én:)))
Bocicsoki Creative Commons License 2003.08.24 0 0 75
ird be a Google-be, hogy Bokros package aztan szemezgessel. Persze, ha a modern kozgazdasgi muhelyeket valami nemzetkozi osszeeskuves eszkozeikent fogod fel, akkor hagyjuk az egeszet :-(. (egyebkent meg a csuszo arfolyam-rezsimet is meg szoktak dicserni a Bod Peter Akosek :-))

"Egyébként tanultam Bokros-csomagot a főiskolán..."
kozelrol ismerve a magyar kozgazdasagi felsooktatas allapotat, ez az egadta vilagon semmit nem jelent, sajnos :-(( (felre ne ertsd, ez itt a magyar gazdasagi oktatasi rendszer kritikaja)

Előzmény: turboboci (66)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 74
Ha nem kötözködnél, hanem összeüthetnél valami kerek egész beírást-véleményt, esetleg néhány linket csicsaként, ahogy én is szoktam, akkor vitázhatunk érdemben.

peace

Előzmény: MGperY (73)
MGperY Creative Commons License 2003.08.24 0 0 73
látom te képes vagy a beírásomból a lényegtelent realizálni. cseréld ki az egyik imf szót worldbankra, attól még neked nem lesz jobb.

de maradjon csak ez a jó jobbos szokásod.
LOL.

Előzmény: turboboci (71)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 72
off

www.illegalparty.hu csak a buli után lesz elérhető, mert mint kiderült, 14 nap a .hu regisztráció (eredetileg 2 napot mondtak).

a tartalmat ideiglenesen másik linkre tesszük, mely néhány órán belül elérhető lesz.

/off

Előzmény: MGperY (69)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 71
már vártam, hogy nagy arccal helyreigazítsd az imf worldbank elírást :)

ha elolvasod, te is rittyentettél 1-2 elírást, de maradjon csak jó balos szokás a kötözködés

Előzmény: MGperY (69)
MGperY Creative Commons License 2003.08.24 0 0 70
Föderásön=fund.
a posztok azok meg csak voltak posztok, nyilván. perpill vmi raiffesein érdekeltségnél dolgozik.
Előzmény: Vérpistike (62)
MGperY Creative Commons License 2003.08.24 0 0 69
"az imf az országokat pumplja, az imf meg lokálisan csinálja ugyanazt."

szerintem ezt gondold át mégegyszer, vagy legalább olvass utána.

"Dolgoztam IMF projektben"
hmm. te aztán sok mindehez értesz :D
egy kis illegal party szervezés, 1-2 live act nagy nyugati nevekket.
ne feledd, kb erre a hétre igérted a működő illegalprty.hu site-ot, tudod azt a domaint, amit a mai napig nem regisztráltak :))) (sziget=új kisz topik)

szóval szerintem cserélj nkikket, mert ez egyelőre, ergya.

(a 65-höz meg csak annyit, hogy az ugye a másik cikk, másik téma, ti: a medencét azzal a gázzal fűtik fel, amit a te kedvenc kormányod szaré-hugyér' ad)

Előzmény: turboboci (68)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 68
imf és worldbank szorosan kapcsolódik egymáshoz: az imf az országokat pumplja, az imf meg lokálisan csinálja ugyanazt.
A judeoplutokrata is stimmel, bár mostanában a gazdag arab országok kezdenek lázadozni a zsidó vezetés ellen.

Dolgoztam IMF projektben, az egész egy pofátlan lerablásként írható le. Bölcs döntés volt a Fidesz-kormány részéről, amikor elzavarták az országból egész kócerájt (leszámítva a folyamatban lévő projekteket).

Előzmény: MGperY (63)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 67
Korrekt beírás.
Nálam többet ér, mint 10 Bokros publikáció az ÉS-ben.
Előzmény: Vérpistike (61)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 66
Nem sértődöm meg, ha alátámasztanád Bokros nemzetközi elismertségét néhány linkkel.
Én is sokszor hallottam, hogy tankönyvben oktatják, de valahogy nem hiszem el.

Egyébként tanultam Bokros-csomagot a főiskolán, de ez nem jelenti, hogy egyet is értek vele.

Előzmény: Bocicsoki (54)
turboboci Creative Commons License 2003.08.24 0 0 65
www.es.hu keresés szerző = Bokros Lajos

Bokros Lajos: A végvári harcok alkonya

"1. Világpiaci árak érvényesülése az energiafogyasztásban
Magyarországon politikai demagógia áldozata lett a háztartási energiaárak, elsősorban a gáz, másodsorban a villamos energia fogyasztói árának világpiaci szintre emelése.
(...) A nagy házak, úszómedencék tulajdonosait pedig közpénzekből nem kell támogatni."

Előzmény: MGperY (57)
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.24 0 0 64
milyen?:)))
Mindegy.
Inkább te is írd le,milyen nevelési szánékaid vannak egy országgal kapcsolatban:)
Előzmény: MGperY (63)
MGperY Creative Commons License 2003.08.24 0 0 63
hát én már régen tanultam ezekről, de
www.imf.org
www.worldbank.org

ez két különböző szervezet.

persze judeoplutokrataklibsi mindkettő :D

Előzmény: Vérpistike (62)
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.24 0 0 62
IMF Internésönal Monetary Föderásön.
Szóval világbank,ha jól ismerem.
Az utóbbi kettőt meg nem ismertem,de azért azok sem semmi posztok.

ugyi.
Radásul nem sokat politizált meg közszerepelt,mint a szakik általában.
Csak gondolom,mostanra kezdett besokallni... vagy azt gondolja,talán hallgatnak rá.

Sajnálom szegényt.

Előzmény: MGperY (59)
Vérpistike Creative Commons License 2003.08.24 0 0 61
De most hümm... én is leírom a véleményem ide.

Szerintem az elszegényedés a drogproblémák meg minden egyéb mostani társadalmi bajok tünetek
(figyeljetek,izgalmas kis összeesküvéselmélet lesz;)...).
A mai társadalmat alapvetően anyagias mentalitás irányítja, a fogyasztás serkentése, és a többi és a többi.Erre ékes példa a piac,amikor addig beszéli tele a fejed zöldségekkel az eladó,amíg minden vackot rád nem sóz. Ha hiszékeny vagy és befolyásolható,minden pénzed ott hagyod.Az ember nem számít,mert mindig van másik.Korábban olvastam itt,hogy megszűnik a régi morál.Nos,inkább elértéktelenedik.Apró a különbség, mégis hatalmasat változtathat az egészen.
Lássuk csak.Ha az állam törődne azzal,mennyire élünk jól, nem csak a nyugdíjakkal és egyéb szociális segélyekkel törődne,hanem azzal is, miről mit gondolnak az emberek.
Most mondhatnátok azt,hogy á,vannak választások,egyebek,de itt sem bíznak ránk semmit, mint máshol sem(lásd piaci kofa).
Mindenhol helyettünk,helyetted döntenek, jobban tudják,megvédenek önmagadtól,pelenkáznak,cumit raknak a szádba,csak nehogy elkezdj gondolkodni azon, minek mi az értelme.
Csak akkor segítenek egy probléma megoldásában,ha abból valami előny sül ki a másik féllel szemben.
Az,hogy
Önzetlenség.
Őszinteség
Logika.
Korrektség.
Nem,vagy ritkán fordul elő.
Előrelátás pedig egyáltalán nincs.(Én eddig nem tapasztaltam:(...)

Nagy vázlatokban annyit tudnék mondani,hogy.
1.
Ne pártérdekek jellemezzék az oktatást,vagy bármely emberibb dolgokkal,neveléssel foglalkozó tevékenységet,szervezetet,BÁRMIT, ami a következő nemzedékkel van kapcsolatban
2.
Fontos legyen az,hogy az újabb nemzedék ne szenvedjen se érzelmi,se mentális károsodást amiatt,hogy rossz volt a neveltetése(személyes tapasztalat... baromi sok emberi ronccsal találkozom az utcákon:(....)
3.
A nevelés... szerintem ez az egyik legfontosabb feladat az egész világon.Ha nincs felelősségérzeted.Ha nincs elég türelmed.Ha nem vagy megértő.Nem látod át jól a dolgokat otthon.
Minden a gyereken csapódik le.... és ez benne is marad... ez olyan,mint egy átok,ami öröklődik.
Egy betegség ami terjed.:/
És baromi nehéz tenni ellene.
Tanácsadó központok,nevelési tréningek, pszichológiai tanfolyások,egyebek kellenének ahhoz,hogy az ember rendesen tudja kezelni az új prblémákat.(régebben ott voltak a nagyszülők,most már nincs meg 60-70 év tapasztalata.... mivel otthonokba dugják őket,mert lelkiismeretfurdalásuk van amiatt,hogy esetleg nem adtak meg nekik minden... hogy nem tudnak mellettük maradni,míg méltósággal át nem lépnek a másvilágba:(((...vagy csak azért,mert ciki:/...)
4.
Szegények és elesettek:
Itt mind a baloldalnak,mind a jobboldalnak igaza van.Részben.Más szemszögből közelítik meg a problémát,és ez okoz ütközést.
Pedig.Első dolog,hogy mérjék fel,az adott illető alkalmas-e arra,hogy saját maga talpraálljon,ha kap segítséget.Bokrosnak ebben maximálisan igaza van,hogy a rászorulót segélyezzék.
Csak itt meg kéne nézni alaposan,ki is szorul rá igazán a segélyre?
Számomra amolyan üdvhadseregfajta megoldás lenne jó,ahol egyrész dolgoznának,és nem lógnának egész nap,másrészt ezért pénzt is kapnának,harmadrészt MEGTANULNÁNAK dolgozni, negyedrészt pedig ez lenne a feltétele annak,hogy kapjon akármilyen segélyt.
pl egy khm.... léhűtőnek hiába adsz lakást,nem becsüli meg addig,amíg csak úgy megkapja...
dolgozzon meg érte.

Huhh:)
Sorolhatnám még az elképzeléseim,de már így is túl sokat írtam és még vár a munka is.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!