Keresés

Részletes keresés

Fabrys1976 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 38

Üdv

Eladó főzőt keresek! 

Minimum 100L est!

Köszönöm 

arsenalfan007 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 36

Sziasztok!

 

Tudom, hogy nem idevaló téma (de nem találtam ennek megfelelő topicot).

 

Nem foglalkozik valaki gyümölcslé (szőlő, alma...) előállítással (darálás, préselés, pasztőrizálás, bag in box töltés). Kis tételes mennyiségről lenne szó (max 700 l). Ha esetleg igen írna nekem? Lenne pár kérdésem....

 

Köszönöm!

 

G

pityke13 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 35

Szerintem nem megfelelő a víz. Alapból a disztilált víznek jónak kellene lenni. Próbáld hígítani szénsavmentes sima vízzel, nem ásványvízzel.  

Előzmény: Maryann 5 (32)
Maryann 5 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 34

Köszönöm a tanácsot,Figyeleget.

A kozmaolaj gyümölcsfüggő vagy pálinkafőzőtöl függ,vagy a cefrekészités miatt van?

 

Figyelget Creative Commons License 2019.04.30 0 0 33

A pálinkában lévő kozmaolajtól lesz opálos, ami a hígított pálinkában már nem tud elnyeletődni. Ilyenkor bevált módszer a hűtése és szűrése. Pl kávéfilteren, vattakorongon. 

Előzmény: Maryann 5 (32)
Maryann 5 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 32

Sziasztok!

 

Miért lesz opálos a pálinka ha felhigitom desztilált vizzel?

Mit rontok el?

 köszönöm

lacipapa55 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 31

Szerintem mindent jól csinálsz! Egy idő után már mutatók sem kellenek, mindent érezni fogsz a kezed,a füled az orrod segítségével! Persze az 50 fok beállításához kella jó fokoló!

Előzmény: k1001 (30)
k1001 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 30

Sziasztok kezdő (nagyon kezdő) pálinkafőző vagyok :d. Nemrég hoztam haza a főzőmet. Főztem vele kevés szilvát és egy kevés birsalmát. Kérdésem lenne mitől van az, hogy 60-65 tf% on indul (tehát használati leíráshoz képest alacsonyan, 80-90 fokot írnak) viszont 55-60 tf% között szépen egyenletesen csurog le a pálinka és gyakorlatilag kb. 2-2,5 órán keresztül  ott jön le  a mennyiség 90 % a párlatnak. Illata jó, én legalább is nem érzek semmi utópárlat beütést sem más rosszat, Általában 50-52 tf. -nél már csak utópárlatot gyűjtök Igaz engedtem már le 47 tf ig is , de semmi savanyú sem más utópárlat illatot nem éreztem gyönyörű tiszta volt a párlat. Ja hozzátenném, hogy a torony hőmérséklet alapján sokkal erősebb párlatnak kellene lennie a szakirodalom szerint. Pld. nekem a fokmérőm 60 tf mutat, diagram  szerint adott torony hőmérsékletnél 70 tf .nek kellene lenni. Tanácsotokat várom nem nagyon tudok az adatokkal mit kezdeni. Köszönöm a segítséget

Desztiláló Creative Commons License 2018.06.24 0 0 29

Sziasztok

 

Érdekelne ha valakinek van eledó saválló hűtőspirálja.

 

 

Valaszokat köszönnöm

Jaxe Creative Commons License 2018.03.30 0 0 28

Üdvözlet,eladó 9db 200L-es hordó 7eft/db áron.

Joe 2893 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 27

Eladó Vörösréz lemez 1005×900×4 mm 

belfest Creative Commons License 2018.01.20 0 0 26

kifőztem a pálinkámat, kicsit odaégett. tettem bele aktív szenet/port/ most olyan fekete szürkés színű min szűrjem át hogy tiszta legyen?

lignje Creative Commons License 2018.01.12 0 0 25

Szép estét mindenkinek!

Szeretném eladni a képenlátható lepárló készüléket 100 literes billnthető 2 mm-es lemezből készült samottozott ház.

 

Az árat és a részleteket privátban megadom.

 

 

dalma53 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 24

Sziasztok! Új vagyok itt és volna egy kérdésem:

Meg tud-e romlani egy nem bolti, zárt üvegben kb. 6-8 éve tárolt pálinka. Nem kóstoltam, nem szeretem.

Mitől tudom meg ha romlott?

Lillal Creative Commons License 2017.07.25 0 0 23

Minőségi Pálinka CÍMKE készítés digitális nyomdában!

- teljesen egyedi
- akár aranyozott is
- 1 db-tól akár a több ezerig
- ha nincs grafikai terv, mi elkészítjük
- garantáltan olcsó
- számlaképesek vagyunk
- bármilyen méretű
- akár az üveg formáját követő címke is
- öntapadós, íves
- postázzuk is

Érdeklődni itt:
+36202487454

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 0 22

Hello

 

Van egy eladó bontatlan pálinkafőzőm eladó.

Tesco-ban lehetett kapni:

50L inox, réz kupolával és leégésgátló val 

110.000-ért odaadnám, mivel nem használjuk.

Ha jól láttam az árakat neten, újat 140-150-ért lehet kapni.

 

Így néz ki:

 

Konczakos@freemail.hu

20/4993009

Miskolcon van

_karika Creative Commons License 2016.07.01 0 0 21
Feketeribizli cefréhez mennyire adható piros ribizli? Nagyban befolyásolja az ízét? Lesz 200 kiló alapanyagból préselt feketeribizli cefrém úgy 150 liter, és ehhez tennék 60liternyi, préseletlen csak áttört pirosat ami korábban megbuggyant és nem tudom hasznosítani.
Köszönöm.
(birsnél remekül bevált némi alma, nem tudom ez ribizlinél hogyan működik)
BPee Creative Commons License 2016.05.13 0 0 20

Üdv!
Elnézést ha rossz helyre írok, nem tudom van e adok-veszek fórum a témában, de:

 

Van egy eladó bontatlan pálinkafőzőm eladó.

Tesco-ban lehetett kapni:

50L inox, réz kupolával

100.000-ért odaadnám, mivel nem használjuk.

Ha jól láttam az árakat neten, újat 140-150-ért lehet kapni.

 

Így néz ki:

 

bpee@freemail.hu

20/530-9806

Keszthelyen van

Probálkozomm Creative Commons License 2016.02.18 0 0 19

A cefre akkor forrta ki magát teljesen, ha a sűrűje mind lesüllyed az aljára a tetején pedig a híg lé helyezkedik el.

Mikori az alma? Milyen meleg helyen érleled? 

Előzmény: Demesjano (16)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2015.12.10 0 0 18

Túlforrta magát. Nem kellett volna minden nap megkevertetni, és ezzel átlevegőztetni.

Az alacsony induló szeszfok attól is lehet, hogy túl gyorsan fűtötted fel a cefrét. Nem írtad, mennyi alszesz lett a 40 liter cefréből. De ettől még lehet belőle jó, és megfelelő mennyiségű pálesz.

 

// Az élesztőgombáknak alapvetően kétféle metabolizmusa van. Oxigénmentes közegben igen lassan szaporodva a cukrot alkoholra, vízre és széndioxidra bontja. Oxigén jelenlétében viszont teljes egészében széndioxidra és vízre. Oxigén jelenlétében viszont erőteljesen szaporodik. Legközelebb, ha cefrézel, csak az első napon kevergesd, többször egymás után, majd a további forrás idejére zárd le a hordót úgy, hogy a széndioxod ki tudjon jönni, de helyére ne tudjon levegő bejutni. - kotyogó. //

Előzmény: atomik851 (15)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.11.03 0 0 17
Előzmény: Demesjano (16)
Demesjano Creative Commons License 2015.11.02 0 0 16

Sziasztok.Alma cefrém van honnan tudom meg hogy kiforrt?

atomik851 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 15

Sziasztok. Lenne egy kérdésem a pálinkás Szakemberekhez!  

 

Adott egy 120 literes bütykös műanyag hordó. Abba tettük bele a cefrének valót. Csak vilmoskörtét tettünk a hordóba. A hordóban olyan 90-100 liter körüli vilmos körte cefre van. Tettünk bele 4 kg cukrot meleg vízben eláztattuk majd beletettük. Minden nap kevergettük a cefrét. Penészes gyümölcs, szár, homok, piszok nem került a hordóba bele. Boros pincébe van tárolva lementünk ez egyik nap és feldobta a vizét. Megkevertük másnap ismét feldobta a vizét. Feltettünk egy főzetet belőle (40 liter körül a cefréből)  Amikor megindult az alszesz kifolyása lemértük ,,csak,, 48 fokos körüli az alszesz leg eleje amikor megindult a kifolyás a hűtőből. Ilyen még soha nem fordult elő, hogy ilyen ,,gyenge,, legyen az alkoholtartalma kifőzött dolognak. Kérdezem én akkor milyen lesz tisztázás után? Lehetséges az, hogy nem forta még ki magát teljesen és azért volt ilyen gyenge az ereje? Kérem aki tud segíteni vagy volt már hasonló dolga kérem írjon tanácsot! Vagy mit ronthattunk el esetleg?  Köszi a hozzászólásokat. 

-sanya bácsi- Creative Commons License 2015.01.10 0 0 14

szia! most olvastam a kérdésid! sikerült a birs cefrézése?

Előzmény: Hrobert84 (13)
Hrobert84 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 13

Üdv Mindenkinek!

 

Új tagként még nem ismerem a topicot,de nagyon úgy néz ki,hogy ez az a hely,ahol tudnak(tudtok) nekem segíteni,mert igen nagy szükségem lenne rá.

Rögtön kérdésekkel fordulok hozzátok,mert,ahogy eddig olvastam, itt azért vannak hozzáértők:-)

A gondom az lenne,hogy szeretnék valahonnan szerezni birsalmát és barackot(azt még nem tudom,hogy őszit,vagy sárgát),mert szeretnék belőle főzetni természetesen pálinkát.

A családban már egy ideje főzetünk pálinkát és mi szerezzük be a hozzávalókat és készítjük el a cefrét nagyapámmal:-)

Eddig sikerült már szilvát, körtét, almát,szőlőt főzetni,de a birs és a barack még hiányzik és most megpróbálnánk.

Na már most ezzel van olyan gondom is,hogy egyáltalán nem tudom,hogyan kell eljárni a cefrekészítésnél a birs és a barack esetében sem...

Tudnátok ebben segíteni? esetleg pontról-pontra elmondani mit és hogyan kell tennem? Persze a jó alapanyagért képes vagyok elmenni az országon belül szinte bárhová.

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget,

Üdv:roberto

hypocampus Creative Commons License 2014.02.22 0 0 12

Most mutattak egy technológiát:

 

DE!!! Nyersolaj finomítására is jó állítólag.

iosdfhpiodsqhnfvospnvoqd Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11

Üdv nem tudja valaki mikor kell a brsalmát leszedni cefrének ?

lesliegold Creative Commons License 2013.09.21 0 0 10

Sziasztok,

 

Ismeri valaki a M.skolci Lik.rgyár főzdéjét? Tavaly sima főzdében főzettem a kisüstit, de most itt foglaltam helyet. Full számítógép vezéreltnek mondják, viszont az egyik ismerősöm azt mondta ez nem a hagyományos két körös kisüsti féle eljárással dolgozik, hanem egykörös, ezért is fele annyi ideig tart. (Jelezte azt is, hogy a pálinka íze is rosszabb, mint a hagyományos módon főzötté)

 

Tudtok nekem segíteni, hogy így van e ez? Köszi!

wieder Creative Commons License 2013.08.30 0 0 9

Most egyelőre inkább jó áron 200 literes cefrés hordót keresnék, mert rengeteg a szilva :).

Előzmény: ágrágó (8)
ágrágó Creative Commons License 2013.08.30 0 0 8

20 literes műanyag kannák eladók! Egyszer voltak használva és nem volt benne vegyszer, kimosva adom át.
Mércés és egymásra pakolható kivitel. 300 Ft/db

 

 

 

pest megye-Nagymaros

 

Érdeklődni lehet: 06 20 346 7662

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!