Keresés

Részletes keresés

2rule Creative Commons License 2004.03.21 0 0 112
Igazából még nem tudom pontosan, de valamilyen tükörreflexes gépet szeretnék több objektívvel a legszívesebben.
Előzmény: FoToS28 (110)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 111
Ja úúúúgy... Szóval nem magáróll a gépről kell a számla, hanem azonos összegről...
Előzmény: FoToS28 (110)
FoToS28 Creative Commons License 2004.03.21 0 0 110
Mit szeretnel behozatni?
Előzmény: 2rule (109)
2rule Creative Commons License 2004.03.21 0 0 109
Ezt én is tudom, sőt elég sokat kereskedem külföldiekkel, de hátha van olyan ember aki tus behozni és valamilyen hivatalos számlát is tud adni a fizetett összegről.
Leht tőlem reklámszolgáltatás is, sőt:)))
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 108
Külföldről behozott cuccot úgy elég nehéz elszámolni, hogy kinti számlád van, vám és áfa-papírod pedig nincs. Én legalábbis azonnal kiszúrnám az APEH helyében. Igaz, hogy a vám a VPOP-hez tartozik, de a bizonylatokat az APEH is megnézheti. Persze lehet, hogy ez attól van, hogy az én cégem sokat kereskedik külföldiekkel, de szerintem elég feltűnő.
Előzmény: 2rule (107)
2rule Creative Commons License 2004.03.20 0 0 107
Sziasztok!

Szerintetek van arra mód, h az USA-ból hozassak magamnak egy komolyabb gépet és kapjak róla, vagy arról az értékről számlát amit el tudok költségelni a vállalkozásban?

Harangozó Úr Creative Commons License 2004.03.17 0 0 106
Hmm...
Előzmény: hsoma (104)
TamásD Creative Commons License 2004.03.16 0 0 105
Friss vámos emlékek tegnapról Ferihegyről. Nálam egy EOS300D Amerikából, hosszas előzetes vivódás után nem vallom be. Sajnos a zöld folyosón egyból félre is állitottak egy részletes vámvizsgálatra. Szerencsémre volt annyi eszem (meg az olvasottak hatására), hogy dobozt még kint kidobtam és a számlát ill. a garilevelet elküldtem magamnak postán. Ezeken felül minden fóliát leszedtem a madzagokról, CD-ket felnyitottam, hogy minél kevésbé tűnjön újnak. Ajánlom a sorstársak figyelmébe az amerikai konnektorcsatlakozós tápkábel eltüntetését, én kint vettem egy uiverzális zsinórt+adeptert, és jól tettem, mert a vámos egész hosszasan vizsgálgatta. A vizsgálat egyébként nagyon korrekt + kulturált volt, a láthatóan profi vámos srác kipakoltatta az összes csomagot, aztán mivel más gond nem akadt, csak a gépet meg a kellékeket tanulmányozta. Ja, volt nálam egy kis filmes kompakt is, láthatóan nem tetszett neki, de mondtam, hogy csak bedobtam tartaléknak, ha kint nem lenne számitógép a dighez. Egyértelműen a számlát kereste, összes papirt, könyvet, mindent végiglapozott. A gépnél megkérdezte, hogy hol és mikor vettem, itt van-e a magyar számla. Megnézte a CD-ket, még szerencse, hogy nem 2004-es dátum volt rajtuk, mert azt mondtam, hogy tavalyi. Sajnos a gépkönyv, a CD meg minden angol nyelvű volt, ez feltűnt neki is. A vámos egyébként korrekten megmondta, hogy erősen gyanakszik, hogy a gépet kint vettem (ekkor vert ki sokadjára a hideg), de mivel nem tudta bizonyitani, végül elengedett. Egyébként mondta, hogy ha szükséges, akkor felhivják a Canon Hungáriát és ott a gyári szám alapján megmondják, hogy a gép honnan származik. Szerencsére ünnep volt + délután, igy erre nem került sor. Szerintem pontosan tudta, hogy hazudok, egyszerűen megkegyelmezett (esetleg közrejátszott, hogy orvos vagyok, volt egy pár sebészcucc a bőröndökben + nagyon segítőkészen és illedelmesen viselkedtem).
Tanácsok így utólag: ha tudja az ember, hogy milyen gépet akar behozni, annak megfelelő kölcsönkért magyar gépkönyvet + európai tápcsatlakozót vigyen ki előre magával, az angolt meg dobja ki, aztán le lehet fénymásolni. Másik fotógép lehetőleg ne legyen nála. A behozott cuccról minden árulkodó csomagolóanyagot, matricát érdemes leszedni. Szerintem arra ne építsen senki, hogy a vámos majd ugysem ért hozzá, ez a srác jól képzett volt, simán kiszedte pl. a memóriakártyát (még jó, hogy volt benne), értett angolul, stb.
Hát ennyi, szerencsém volt.

TamásD

hsoma Creative Commons License 2004.03.15 0 0 104
Szia Ragi!

látom, megszabadultál félelmetesen fontos ügyeidtől, és újra olvashatjuk becses agyadból kipattanó becses gondolataidat közvetítő legfrissebb írásaidat.

Mintha nékünk még lenne egy tisztázandó kérdésünk egy bizonyos "Perelhet -e Szentpéteri" című topicban.

Üdv és sok $$$-t: hsoma

Előzmény: Harangozó Úr (103)
Harangozó Úr Creative Commons License 2004.03.14 0 0 103
Nezem az arakat 3100 Coolpix
USA $250 uzletben
370 euro a Corso-n
ctrab Creative Commons License 2004.03.14 0 0 102
Tudja! Ellenben a németekkel, osztrákokkal, ahol a bolt sem tudja milyet ad, adott el:)))
Előzmény: timartom (100)
AmoSH Creative Commons License 2004.03.14 0 0 101
Ha engem kérdeztél:
A B&H-nál 499$ + posta + vám + ÁFA kb. 150e Hufra jön ki. Ha ennyiért tudsz valami jó helyet az osztrákoknál is, légyszi írd meg, a Geizhalson 699 Euro-tól írja a legalacsonyabb árakat.
Előzmény: _vadaszg_ (97)
timartom Creative Commons License 2004.03.09 0 0 100
És honnan tudja, hogy milyen sorozatszámú gépeket hoztak be?
Előzmény: kapruni (99)
kapruni Creative Commons License 2004.03.08 0 0 99
van olyan profi vámos is, aki még a gyári számból is megállapítja simán, hogy nem itthon vetted!
Előzmény: timartom (91)
Kombika Creative Commons License 2004.03.08 0 0 98
Üdv!

Jó az OTP -s webkártya is. Ha azt szkenneled be azt is elfogadják, csak írd le az emilben, hogy egy speckó internetes bankkártya..
Legrosszabb esetben kérnek a banktól egy igazolást, de elfogadják.

BYe:

KoMBanY

Előzmény: AmoSH (96)
_vadaszg_ Creative Commons License 2004.03.07 0 0 97
és hogyan hozatod haza? postán? DHL? mennyire jön ki neked? mer nekem amit eddig néztem, kb .ugyanannyira jött ki biztosítással meg mindennel, mintha Ausztriában venném meg...
AmoSH Creative Commons License 2004.03.06 0 0 96
Köszi. A kártya faxolásról én is olvastam, így az OTP webkártya kil?ve. A K&H-t is els?sorban ezért váltanám ki.
Előzmény: EOS-Bandi (95)
EOS-Bandi Creative Commons License 2004.03.06 0 0 95
Szia !
Nagy valoszinuseggel igen, de ne lepodj meg hogy ha elkerik a kartyad bescannelt kepet (elo es hatoldal) ugy fest ez nalluk nem USA kartyatulajdonosnal normal eljaras. En Amex-el rendeltem naluk mar par dolgot, es eddig mindig elkertek a kartya kepet...
Egyebkent megbizhatoak es gyorsak, ami a weben van azt mindig tudjak szallitani (legalabb is nekem eddig igy mukodott)
Előzmény: AmoSH (94)
AmoSH Creative Commons License 2004.03.06 0 0 94
Sziasztok!

A B&H Photo-tól szeretnék rendelni egy Minolta Maxxum 7-est.
Tudok náluk fizetni K&H internetes Visa kártyával?

ctrab Creative Commons License 2004.03.04 0 0 93
Timartom a tutit írta. A lényeg, ha megállítanak bevallod, ha nem akkor olcsó volt. Számla nincs nem sokat tudnak szívózni, viszont ha mégis akkor nem az alpján állapítják meg az értéket, ami nem biztos, hogy jó. Fizetni sajnos helyben kell.
Előzmény: TamásD (92)
TamásD Creative Commons License 2004.03.03 0 0 92
Köszi. Az világos, hogy ott helyben lehet fizetni, de akkor inkább úgy kérdem, hogy kötelező-e ott helyben fizetni? Persze, úgy hogy a gépet nem szeretném ott hagyni zálogban. Nekem ugyanis forintom itt kint egy darab sincs, esetleg valamennyi dollárt tartalékolhatok, de pl. nem tudom, hogy ott lehet-e helyben váltani és milyen árfolyamon.
TamásD
Előzmény: timartom (91)
timartom Creative Commons License 2004.03.02 0 0 91
Az urban legend-ek szerint a ferihegyen külön ellenőrzik a NY-i járatot. Ennek ellentmondott egy vámos ismerősöm (aki történetesen a reptéren dolgozott), szerinte nem figyelik külön. Szerintem nincs különbség, egyformán bele lehet futni bármelyik járaton.

Egy biztos, hogy egy gép (és hozzá tartozó cucc), uti holminak minősül és szabadon lehet hozni, vinni. Ha nálad a számla, akkor bukta a dolog, úgyhogy szerencsésebb külön, a dobozzal együtt csomagban hazaküldeni.

Ha bevallod, helyben intézheted a vámügyeket és az ÁFA-t. Kapsz egy csekket és már fizetheted is be. Természetesen Ft-ban kell fizetni, ott is állapítják meg a mértékét.

Előzmény: TamásD (90)
TamásD Creative Commons License 2004.03.02 0 0 90
Hahó!

Csak egy kérdés, én a közeljövőben tervezek hazatérni Washingtonból egy dig. géppel (Camedia 5060WZ). Félig a topic hatására is vacilálok, hogy a reptéren bevalljam vagy ne. Az Olympus Hungáriától azt irták, hogy ha van számla+garilevél+vámáru nyilatkozat, akkor Magyarországon is él a garancia. Hogy megy pontosan az ügyintézés? A vámot+ÁFA-t mikor és miben kell fizetni? A reptéren helyben vaqy megállapitják és később postán kell befizetni? Addig ott marad a gép? A nem NY-i járatokon mennyire szokták kiszúrni az embereket (egy-két apróság még jönne)
TamásD

_vadaszg_ Creative Commons License 2004.02.28 0 0 89
egy Nikon D70-et az DX-es obival, mennyiért hozna be valaki?
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.28 0 0 88
Köszi szépen az infót!
Előzmény: Rebelx (87)
Rebelx Creative Commons License 2004.02.28 0 0 87
Ateszking!

Az USA-ban csak akkor fizetsz adot, ha szemelyesen besetalsz a boltba, vagy Interneten rendeled es ugyanaz az allam a csomag vegallomasa, ahonnet kuldik a cuccost. Vagy ize... Szal Texas-ban lax es Texasi a bolt is. Eted? :)
1ebkent az ado nincsen feltuntetve az arban. NY-ban 8%.

Maradok 10telettel.

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.27 0 0 86
Köszi!

Engem az zavar igazából, hogy ez a két bolt tökegyforma kezelői felületű, ugyanolyan sorrendben ugyanazok a cikkek vannak fent rajtuk, csak más a cégnév és a háttérszín. Ahonnét hozni tudnának nekem, az valószínűleg ez a két üzlet (merthogy az adott városkában van boltjuk).
A másik, ami felmerült bennem. AZ internetes vásárlásnál az USA-ban vajon rajta van az ÁFA és azt még vissza lehet igényelni? Ha igen, hogyan?

hsoma Creative Commons License 2004.02.27 0 0 85
továbbiak a nagyobb kavarásért:)
www.bhphoto.com
www.cambridgeworld.com
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.27 0 0 84
Mivel úgy néz ki, hogy Amerikából tudnának nekem gépet hozni, elkezdtem körülnézni a neten. Két boltot nézegettem, amelyek szinte egyformák. Az egyik a Ritzcamera, a másik a Wolfcamera. Egyáltalán van közöttük különbség?
A másik pedig, hogy kint szerepel egy Quantaray nevű márka a Nikonokhoz ajánlott objektívek között. Hallott róluk valaki valamit? Milyenek?
hsoma Creative Commons License 2003.10.29 0 0 83
Koen_brader!

Kösz a megnyugtatást'

Előzmény: Koen_brader (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!