A Fővárosi Állat- és Növénykertben a mai nap folyamán került sor a "Nagymacskák napja" elnevezésű rendezvényre. A programok 11, illetve 14 órakor kezdődtek a Barlangteremben, ahová a télies idő ellenére is nagyszámú érdeklődő látogatott el. Az Állatkerti Alapítvány által meghirdetett rendezvényen az érdeklődő állatbarátoknak dr. Kiss Gabriella állatorvos számolt be Bömbi, a kisoroszlán történetéről, majd Hanga Zoltán sajtóreferens szólt a nagymacskák védelméről, és arról, hogy ebben miként vehet részt a Fővárosi Állat- és Növénykert.