Keresés

Részletes keresés

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.05.08 0 0 59

A Mátra kalandok következő része:

A tavaszi Mátra ideális egy szezon elejei szintfelmérő túrára, természetesen a közlekedési eszköz kerékpár. Az ébredező természet, az itt-ott kitárulkozó látványvilág és Almuska kíséri utamat. Egy információkba nem merülő jó kedélyű kerékpározás a Mátra keleti oldalán.

 

Mátra kalandok 3. rész - Edző túra - Mátra keleti oldala

https://youtu.be/SxXPuuNEAxg

 

útvonal:
Kál - Kápolna - Feldebrő - Verpelét - Markaz - Pálosvörösmart - Mátrafüred - Mátraháza -
Kékestető - Mátraháza - Parád - Recsk - Tarnaszentmária - Verpelét - Kál-Kápolna

 

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.04.23 -2 0 58



A Mátrát többféle képpen keresztül lehet vágni, ha lenne hozzá elég éles késünk. Ha viszont látni is akarjuk akkor érdemes követni egy kék kerékpárral jelzett erdei aszfaltcsíkot. Természetesen kerékpárral. Utam Gyöngyös mellől indul érintve Mátrafüredet egy kilátóval, Sástót majd végig a már fent említett úton Galyatetőn túl Bátonyterenyéig. Kalandokkal teli út az ébredező Mátrai természetben.

https://youtu.be/NU9ImqzZ63g

 útvonal: Gyöngyös - Mátrafüred - Sástó - Görgő-Bikki út - Rudolftanya elágazás - Mátraalmás - Bátonyterenye

 

YouTube csatornámon tobb túra film túra sotozat is megtalálható.
https://www.youtube.com/channel/UCRNE4wRk-yaT1mxUP_iAk6g

További videók, képek, leírások
http://bandibacsi.hu/

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.04.05 -2 0 57

További túrafilmet ajánlok figyelmetekbe. Mátra Kalandok sorozat első bevezető része. Kora tavaszi időben, hangulatos útvonalon kerül felfedezésre a nyugati Mátra egy kisebb szeglete. Az útvonal igazi kihívás kerékpárral földutakon, néhol nehezítéssel fűszerezve. A Diósi tanösvény mellett vezet utam első szakasza, majd erdei utakon érem el Mátra egyik legfiatalabb kilátóját a Gorotva - Jójárt kilátót a Nyikom tetején.

 

Mátra kalandok 1 - Erdei felfedező - Diós patak, Nyikom

https://youtu.be/FK2AtrCwH78

útvonal: Szurdokpüspöki - Diós tanösvény - Muzsla nyereg - Nyikom, Gorotva-Jójárt kilátó (764m) - Pásztó

 

YouTube csatornámon tobb túra film túra sotozat is megtalálható.
https://www.youtube.com/channel/UCRNE4wRk-yaT1mxUP_iAk6g

További videók, képek, leírások
http://bandibacsi.hu/

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.03.09 -2 0 56

A téli Mátra egy bringás szemszögéből, egy olyan nap amikor a szaharai por tette csalókává a látványt és a tél végére egy majdnem nyári nap érkezett. Pásztótól Galyatetőig, onnan Gyöngyössolymosig majd a magasabb csucsok alatt Gyöngyöspata, Kecske-kő Szücsi Apc. Egy érdekes látványvilág a nyeregből kamerázva saját kommentárral.
Mátra karika a nyárias télben

https://youtu.be/w499WBMd5Is

 

YouTube csatornámon tobb túra film túra sotozat is megtalálható.
https://www.youtube.com/channel/UCRNE4wRk-yaT1mxUP_iAk6g

További videók, képek, leírások
http://bandibacsi.hu/

cobranco Creative Commons License 2013.08.12 0 0 55

Üdv mindenkinek!

 

Májusban bringáztunk egyet a Mátrában,osszedobtam egy utifilmet, a teljesség igénye nélkül:

 

Mátra-körtúra 2013.05.16. /Hungary/ HD 720p

 

 

Útvonal:

Parádsasvár-Mátraháza-Kékestető-Sástó-Gyöngyös-Károlytáró-Mátraszentimre/-istván,-lászló/-Vöröstorony-kilátó-Galyatető-Parádsasvár

 

További kellemes nyaralást…

promontorgrofja Creative Commons License 2009.08.27 0 0 54
Nagyrészt pozitív benyomások a galyatetői Galya szállóról:

Grandhotel Galya
veronyy25 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 53
Szeretném veletek megosztani mátrai kirándulásunkat a hétvégén. Véletlenül haladtunk el a sástói Adrenalinpark mellett, ami egy nagyon szuper kalandpark. Bobpálya, mászófal, canopy, függőhíd, stb. Próbáljátok ki, Itt található.
dolina Creative Commons License 2008.03.18 0 0 51
A Mátrabérc túraterv szerint 19,9 km és 1520 m a szintemelkedés.
Az ajánlott menetidő ( a versenyen) 4 óra 25 perc.

Kell még edzenetek? :-)
Előzmény: Törölt nick (50)
lipi.boy Creative Commons License 2007.11.11 0 0 49
Sirok - Kékes az kicsit brutál lenne nekik szerintem. Persze, ha egy jó kis túlélő túrát szeretnél nekik szervezni :-D
Előzmény: fragolina (45)
lipi.boy Creative Commons License 2007.11.11 0 0 48
Kevés volt sajna az időm, de pótoltam :-) Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: Tralfamador Zog (47)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2007.11.10 0 0 47

köszönöm szépen!

Az előző hsz-ed nem volt ily informatív...  :):)

Előzmény: lipi.boy (44)
dolina Creative Commons License 2007.11.10 0 0 46
Szerintem ez kicsit sok lesz nekik, főleg ha van a csoportban egy-két kevésbé fittebb is. Én nem vinném el őket.
Előzmény: fragolina (45)
fragolina Creative Commons License 2007.11.10 0 0 45
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondtani, hogy egy Sirok-Kékes túrát (az Országos Kéktúra szakaszát követve) mennyi idő alatt lehet teljesíteni 16 év körüli gyereket csoportjával? Vagy ez túl nehéz lenne? Sajnos én keveset járok túrázni, ezért sem tudom megsaccolni...
Köszönöm szépen a választ előre is!
lipi.boy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 44

Itt bogarászhatsz kedvedre és megtalálod a Vörösmarty elérhetőségét is. Ott minden adott amire szükségetek lehet. Túristaút, szánkópálya és vendégfogadó is egyben. Bár lehet havat hoznotok kell, de mivel a Kékes közel, van remény. :-)

 

http://matrahegy.hu/vendegla/vendegla.php?tel=0&kat=10&idv=1

Előzmény: Tralfamador Zog (42)
lipi.boy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 43

Vörösmarty túristaház

 

Előzmény: Tralfamador Zog (42)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2007.10.10 0 0 42

Sziasztok!

 

Tudna valaki ajánlani szilveszterre, 2-3-4 napra valami csendes, de mégis megközelíthető (vadregényes, de nem nomád) házat  két kisgyerekes családnak? (úgy nyolc főre)

 

Nem kifejezetten reklám érdekelne, hanem - ha lehet - tapasztalat.

 

Egy dolognak kellene tejesen megbízhatónak és jónak lennie feltétlenül: a fűtésnek!

 

Az is klassz lenne, ha lenne valami nem túl nehéz túristaút/tanösvény/szánkópálya a közelben.

 

És ha még egy jó vendégfogadó is akadna...!

Tralfamador Zog Creative Commons License 2007.10.10 0 0 41

Sziasztok!

 

Tudna valaki ajánlani szilveszterre, 2-3-4 napra valami csendes, de mégis megközelíthető (vadregényes, de nem nomád) házat  két kisgyerekes családnak? (úgy nyolc főre)

 

Nem kifejezetten reklám érdekelne, hanem - ha lehet - tapasztalat.

 

Egy dolognak kellene tejesen megbízhatónak és jónak lennie feltétlenül: a fűtésnek!

 

Az is klassz lenne, ha lenne valami  nem túl nehéz túristaút/tanösvény/szánkópálya a közelben.

 

És ha még egy jó vendégfogadó is akadna...!

84esvonal Creative Commons License 2007.10.04 0 0 40
Vasútmentő túrák a 84-es sz.Kál-Kápolna-Kisterenye vonalért !
Részletek a www.84esvonal.extra.hu címen találhatók.
Anna ) Creative Commons License 2005.01.04 0 0 39

Sziasztok!

 

Nah, innentől élesbe megy a dolog! :)

 

Még régebben írtam, h megyünk oszt.kir-re G.tetőre. Jövő hét péntek szombat.

 

Hó mentes idő esetén van vmi 5letetek?? Városnézés, rövidebb túra?

 

Köszi!

 

Anna ) Creative Commons License 2004.12.10 0 0 38
Okés, köszi!
Előzmény: Sandorson (37)
Sandorson Creative Commons License 2004.12.09 0 0 37
5-6 napon túlra bármilyen "igéret" a szemfényvesztéssel egyenlő; 5-6 napon belül nem lesz hó.
Előzmény: Anna ) (36)
Anna ) Creative Commons License 2004.12.09 0 0 36

Nah, ez a topic nagyon meghalt! :(

 

Nem tudja valaki, hogy van-e hó a Mátrában-Galyatetőn konkrétan- és ha nincs,a kkor mikorra mondanak? Január tájára ígértek?

 

Köszike, Anna

dolina Creative Commons License 2004.11.27 0 0 35
Talán valami élet keletkezik itt, felhívom a figyelmeteket egy a fejlődő sípályákra a Mátrában. A mátraszentistváni oldal címe: www.sipark.hu. A kékestetői pedig www.matracentrum.hu.
Anna ) Creative Commons License 2004.09.28 0 0 34

Szia!

 

A csapat sztem annyira nem lesz oda a hosszú gyalogtúrákért. Sajna nem arról ismertem meg Őket... :(

Mindjárt visszaolvasom megint, hogy miket írtál.

 

Dolina:

Busszal megyünk a Népstadiontól!

Előzmény: dmiki (31)
Anna ) Creative Commons License 2004.09.28 0 0 33

Szia!

 

Hallottál vmit róla, azért írtad, h kiváncsi leszel a minőségére?? :-// Megijesztettél... :(

Előzmény: dolina (32)
dolina Creative Commons License 2004.09.27 0 0 32

Helyileg jó helyen lesz a szállásotok, a minőségéről majd kíváncsi leszek a véleményedre.

 

Galyatetőről tényleg jókat lehet túrázni, egy -szerintem - hátránya lehet a dolognak, ha a teljes távot gyalog teszitek meg akkor a végén mindig hegynek kell majd menni hiszen a szállásotok a lehető legmagasabban lesz. Persze az utolsó busszal is vissza lehet jönni, de ez egy csoportnál mindig rizikós, hogy mindenki felfér-e.

 

Az odaút  lehet közvetlen busz Budapestről vagy esetleg egy vonat Pásztóig és onnan egy csatlakozó busz Galyatetőre. Ennek talán az az előnye, hogy a vonat  mindenképpen jobb egy csoportnak és Pásztón a vasútról indul a busz, tehát kényelmesen felszálhattok az első megállóban és csak a végállomások kell leszállnotok. A menetrendet meg kellene nézni, hogy mennyire kedvező.

Előzmény: Anna ) (30)
dmiki Creative Commons License 2004.09.26 0 0 31
Kirándulólehetőségek? :)))
Amiket ajánlottam, nagyjából mind galyai kiindulóponttal rendelkeznek. Hány km-re van 'hitelesítve' a csapat? Ez alapján tudtok hosszabb-rövidebb túrákat választani. Illetve még mindig elég könnyen átbuszozhattok pl. Mátraházára ha onnan akartok túrát tenni.
Előzmény: Anna ) (30)
Anna ) Creative Commons License 2004.09.25 0 0 30

Sziasztok!

 

Köszi a válaszokat!

 

Közben kialakult, hogy a Gertrúd Pihenőházba megyünk, Galyatetőre, január 14-15-én.

(www.gertrudgalyateto.freeweb.hu)

 

Volt már vki ezen a szálláson?

 

Kirándulólehetőségek? :)))

 

Köszi, Anna

dmiki Creative Commons License 2004.09.17 0 0 29
4. A buszt ajánlom. A Stadionoktól indul, Galyatetőn pl. 1,5-2 óra alatt fent lehet lenni (ha nem tévedek). Bár ha ilyen sokan vagytok, probléma lehet felférni a menetrendszerű járatra.

5. Amit én ajánlanék: Galyatető - Piszkéstető - Szamárkő (Newton hite...) - Ágasvár - Csörgő-patak völgye - Galyatető. Vagy: lemenni Parádsasvárra (a kastályba/iskolába már nem lehet bemászni, mint régen, nagyon színvonalas szálloda lett belőle); Csór-hegy (kilátó romjaiban is érdekes), víztározó; vagy Kékesről kiindulva markazi vár; vagy Bagolyirtás; vagy... (szóval valóban a szállásotok és a kirándulókedvetek függvénye a dolog) Ha nagyon túrázósak vagytok, akkor a 'Gabi halála' a Kékes alatt télen elég izgi tud lenni.

Előzmény: Anna ) (27)
dolina Creative Commons License 2004.09.17 0 0 28
Egyelőre csak röviden válaszolnék. 1. Hó tekintetében nincs jelentős különbség a Mátraszentfalvak és Galyatető/Kékestető között. Majd küldök egy webcímet, ahol ezt a tavalyi évre centiméterre pontosan meg lehet nézni. 2. Nagy valószínűséggel igen, de ha itt nincs, akkor máshol sincs az országban. 3. A szállás nem olyan egyszerű , erről később. 4. A busz elvisz mindenhová a Mátrában közvetlenül Pestről, vonattal kissé macerásabb megközelíteni (Gyöngyös vagy Pásztó). 5. Erre a szálláshely ismeretében tudnék válaszolni, de ezt megbeszéljük.
Előzmény: Anna ) (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!