Keresés

Részletes keresés

Sopi91 Creative Commons License 2022.05.21 0 0 150

Hello van egy régi orosz furógépem, terhelés nélkül elindítottam, megy  kb 20-30 másodpercet, durran egyet és levágja a biztosítékot, ha visszakapcsolom a biztosítékot akkor is ezt csinálja, mi lehet a hiba jelenség oka, még nem szedtem szét hol induljak el elektromos hiba lehet (kondenzátor,tekercs zárlat, vagy komutátor)?

SeaEagle Creative Commons License 2022.05.10 0 0 149

Végűl átfúrtam az excentert, áttoltam rajta egy csavarhúzót, arra ráfogtam vízcső fogóval, és úgy tekertem ki. Nem volt egyszerű művelet, de sikerűlt.

Előzmény: PETYUS (148)
PETYUS Creative Commons License 2022.03.09 0 0 148

Erőltetve vagy kijön, vagy eltörik a cső a falban, és akkor szívás van.

Előzmény: SeaEagle (147)
SeaEagle Creative Commons License 2022.03.09 0 0 147

Akkor marad a flex? Vagy hogy lehet ezeket kigyógyítani?

Előzmény: PETYUS (146)
PETYUS Creative Commons License 2022.03.03 0 0 146

Kóc, vízkő, rozsda.

Előzmény: SeaEagle (145)
SeaEagle Creative Commons License 2022.03.03 0 0 145

Sziasztok,

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A fürdőben szeretnék csaptelepet cserélni, de a 100 éves excenterek meg sem mozdulnak. Próbáltam kicsit melegíteni, majd kocoktatni, de nem jártam sikerrel. Vajon mivel rögzítették ezeket régen, hogy így be vannak gyógyulva? Kócot látok kívülről, da annak nem szabadna ennyire tartania. Esetleg valakinek van ebben tapasztalata?

Szoki75 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 144

Sziasztok. 

Valaki tudna ajánlani olyan szakembert aki műanyag vákum formázót épít?

Köszönöm szépen. 

Kártékony Kázmér Creative Commons License 2019.08.15 0 0 143

Felőlem....

 

Előzmény: regenyid (142)
regenyid Creative Commons License 2019.02.28 0 0 142

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt a Fisher gipszkarton tiplit használhatom szigetelőanyag tipli helyett?

Egy ház oldalfalára, ami 16cm hungarocell szigetelés van, kamerákat tennék. A kameráknak nincs nagy súlya, és mivel 3.5, 4-es csavarokkal szoktam őket szerelni, nem szeretnék tégláig fúrni 6x200-as csavarokkal :).

Előre is köszönöm a válaszokat!

SeaEagle Creative Commons License 2019.02.22 0 0 141

A pórhab lehet megoldás ha hozzáférsz a résekhez. A padlókiegyenlítő túl híg, le fog folyni a szomszédhoz. Amúgy biztos vagy benne, hogy az alsó szomszédtól jön fel a szag? Mert ha igen, akkor annak igen brutálisnak kell lennie odalent. Nem lehet, hogy valami kisállat teteme oszladozik a kürtőben: Panelban látni ám csodát gazdagon.

Előzmény: gazaa (140)
gazaa Creative Commons License 2019.02.20 0 0 140

Le van csempézve igen. Ezzel viszont nem tudok mit tenni, így vettem, megbontani nem fogom.

Ellenben még így is érzem a bűzt és nem létezik erre megoldás? Kinyomon purhabbal vagy padlókiegyenlítővel, az nem lenne jó?

Előzmény: SeaEagle (139)
SeaEagle Creative Commons License 2019.02.19 0 0 139

Áholy,

 

Volt már ez a téma régebben, de sajnos nem lett az egyenletnek megoldása. A szerelőkűrtőt sajnos nem lehet véglegesen leburkolni, mert probléma esetén nem lehet hozzáférni a szerelvényekhez. Ha jól értem, az a fal nálad már le van csempézve, nos ebból még lehet gond. Sokan szívnak hasonló problémákkal, a szerelőkűrtőn jobb esetben csak a szag jön föl...

Előzmény: gazaa (138)
gazaa Creative Commons License 2019.02.16 0 0 138

Remélem beillik a topicba a kérdésem.
Adott egy panellakás, ahol a WC mögött található a strang, csövek tömkelegével. Na ez az a hely, ahol a csövek áttörik a födémet, és a kis résen szépen feláramlik a prosztó szomszéd szaga. A strangot, és a vízórát is, egy kis ajtócskán keresztül tudom elérni, mert a fal le van csempézve.
Azon gondolkodom már nagyon rég óta, hogyan tudnám valahogy a csempézett fal lebontása nélkül kitölteni a csövek melletti kis hézagot. Az ajtócska alsó széle kb. 70-80 cm-re van a földtől, és nagyjából 40 cm széles a nyílás.
Ha most építkeznék akkor lebontanám a falat, kinyomnám az alját purhabbal, hogy fulladjon meg a szomszéd a saját bűzében. De nem építkezem sajnos és nem is tudom a megoldást. :(
Valakinek van ötlete a kényes helyzet elhárítására? Nagyon hálás lennék.

Köszönöm!

Zsivany2 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 137

Üdvözletem!

 

Olyan Purhab-szerű kifújható anyagot keresnék, amely a végén keményre szárad és képes megtartani egy kerítésoszlopnyi súlyt.

 

Minimális mennyiség kellene a rés (1-2 cm körbe, 30 cm mélységben) kitöltésére, és emiatt a beton/habarcs/stb keverés kizárva.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Bavázska Creative Commons License 2018.10.22 0 0 136

Sziasztok!

Nincs valakinek zártszelvény hajlítoról rajza?

 

Köszönöm!

Norby012 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 135

Hali,  előbb gondold át mire kell,  nincs értelme ennyi pénzt kiadni iparira ha hobbi a cél. 

 

https://euasztalos.webnode.hu

Előzmény: rózsaszín hintaló (134)
rózsaszín hintaló Creative Commons License 2018.08.29 0 0 134

Hello barkácsolók!

 

Őszinte segítséget szeretnék kérni. A noname vagy a márkás a jobb? Megéri ennyit (https://profitools.hu/hu/termekek/metabo/akkus-furok-csavarozok-108-v/metabo-akkus-furocsavarozo-powermaxx-bs-quick-pro-108-v) belefektetni? Valóban annyival tovább bírja és jobban lehet vele dolgozni?

 

Köszi!

Janikakovacs Creative Commons License 2018.07.27 0 0 133

A kép lemaradt.

Janikakovacs Creative Commons License 2018.07.26 0 0 132

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni szekrényajtó zsanér beállításában:

 

A mellékelt képen látszik, hogy a szekrénynek milyen a zsanérja.

A zsanért szeretném úgy beállítani, hogy a szekrényajtó ne csukodjón be magától, egyből. 3 zsanér van az ajtón. De nem tudom hogyan lehetne. Ezért szeretnék segítséget kérni tőletek.

 

A három különböző csavarral mit lehet állítani?

 

Köszönöm előre is.

 

Jani

BUDAKESZI PG Creative Commons License 2018.05.19 0 0 131

Érdeklődök, van-e valakinek 1-m2-re elegendő, ZÖLD TÁBLAFESTÉKe?

Szívesen megvenném.

(unokáknak táblát festenék, de a legkisebb, kapható kilós kiszerelés 6.000,- Ft)

üdvözlettel:

hopehely1948 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 130

Grundfos JP-5 önfelszívó szivattyú tökéletesen működik, minden feltöltve, nincs víz-kivétel. mégsem áll le? Mi lehet a gond?

Presskontrol ( PC-15) hibásodott meg?

Ha találkoztatok ilyen hibával kérem jelezzétek nekem, köszönöm.  GABÓ//

bosijani Creative Commons License 2018.03.19 0 0 129
Előzmény: Filewalker011 (128)
Filewalker011 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 128

Arra gondoltam, hogy alapos tisztítás és alapozás után a lyukakat feltöltöm kültéri önterülő aljzatkiegyenlítővel. Vélemény?

 

Valami ilyesmire gondoltam. Igazából nem akarok rá vagyonokat költeni, csak a gyerek elesik a kismotorral a lyukakban...

 

https://hoszigeteloaruhaz.hu/onterulo-estrich-beton.html

 

 

Előzmény: bosijani (127)
bosijani Creative Commons License 2018.03.18 0 0 127

lehet,de a gyanta vagyonba kerül. először homokszórással megtisztítani a felületet,majd alapozógyanta,utána a fedőréteg. olcsóbb,ha megvésitek 5-6 centi mélyen,majd C20-as betonnal ráhuztok egy 10 centis réteget,15x15-ös hálóval.

Előzmény: Filewalker011 (126)
Filewalker011 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 126

Sziasztok!

 

Apósnál így néz ki a beton az udvaron, az autóról lecsepegő sós lé megmarta az évek során. Lehet valahogy javítani? Mintha olvastam volna valahol valami epoxi gyantás megoldást.

 

 

Szabó Emil Nándor Creative Commons License 2017.12.29 0 0 125

Sziasztok! Ajánlom figyelmetekbe, szuper megoldás hódfarkú cserepek újrahasznosítására :)

 

https://hulladekvadasz.hu/2017/12/29/burkolas-hodfarku-cserep-ujrahasznositasaval/

Pályaőr Creative Commons License 2017.12.28 0 0 124

            

 

O.K., megtaláltam. H-head screw, H-fejű csavar a neve, és fork screwdriver, villás csavarhúzó, ami kell hozzá. Gyártják, és boltban (alighanem) kapható.

                                                             

Pályaőr Creative Commons License 2017.12.12 0 0 123



Egy kérdés.... ezt a csavarfej-megoldást hogy hívják, és milyen szerszám való hozzá?

tanácstalanul Creative Commons License 2017.11.15 0 0 122

Dehogy akarok én keményforrasztani.

Csak szükségből, mert el kell készíteni a cuccokat.

Itt bé is fejeztem, próbálok más fórumot, talán kapok segítséget.

Üdv.

Előzmény: SeaEagle (121)
SeaEagle Creative Commons License 2017.11.15 0 0 121

T. Tanácstalanúl,

 

Semmi képpen nem szeretnék vitatkozni magam sem.

 

Viszont most, hogy az ezüstpálcát és az apparátot olvasom esik le, hogy ön keményforrasztani akar, nem lágyforrasztani.

Viszon keményforrasztásban abszolut nem vagyok tapasztalt sajnos.

 

Sok sikert a munkához!

Előzmény: tanácstalanul (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!