Keresés

Részletes keresés

Scoofy Creative Commons License 2003.08.09 0 0 1
Köszi, m?ködik
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.09 0 0 0
"hanem egy win98 promptot kapok (amit el?tte hagytam a Quantumon)"

Ebből kiderül, hogy a Quantumot nem a win2000 telepítőjével formáztad, vagyis jelenleg Win98-hoz való bootszektora van. De ez utólag is korrigálható.

A Win2k CD-vel bootolva a Javítókonzolba kell lépni, majd a fixboot parancsot használni. Vagy fixboot D:, értelemszerűen. (Ugyanis a fixboot = fixboot c: -vel). A Javítókonzol aszerint használja a C: betűjelet, hogy melyik az aktív partíció, illetve melyik az elsődleges boot HDD, ha több van.

Ez a parancs módosítja a bootszektort NT rendszerűre, ami már képes betölteni az Ntldrt (pontosabban, csak azt tölti be). Vagyis, oda kell még másolni a:

ntldr
ntdetect.com
boot.ini
bootfont.bin (csak magyarhoz)

fájlokat.

Boot.ini-ben az rdisk() változó határozza meg az IDE eszközökről való bootolást:

rdisk(0): Master
rdisk(1): Slave

stb, úgyhogy értelemszerűen módosítsd!

Scoofy Creative Commons License 2003.08.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Két vinyó van a gépemben: egy Quantum (master) és egy IBM (slave). A Quantumra akartam egy win2000-ret telepíteni, amit végül úgy sikerült, hogy az IBM-r?l bootolva (win98 van rajta) kiválasztottam, hogy a Quantumra akarom telepíteni a win2000-ret. Eredmény: Bootoláskor IBM-r?l bootol, majd betölti a Quantumon található win2000-ret. Ha kiveszem az IBM-et, akkor a Quantumról magától nem hajlandó elindulni a win2000, hanem egy win98 promptot kapok (amit el?tte hagytam a Quantumon). Azt szeretném elérni, hogy a Quantumról is tudjak bootolni és induljon róla a rajta található win2000. Milyen programmal tudom ezt megcsinálni?

Köszi,
Scoofy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!