Keresés

Részletes keresés

AmazingGecko Creative Commons License 2022.11.17 0 0 294

Off topik, de Auguszt Bárió nagyon jó kis dalokat töltött fel 3 hete. Nem vagyok rajongója, semmi ilyesmi, de megdöbbentett, hogy mindössze 10-20-30 ember hallgatta meg az új dalait. Némelyik népszerű, divatos magyar énekes/együttes több milliós megtekintést is elérhet pár hét alatt. Szóval fura, na.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=L0XFs5z64S0

 

https://www.youtube.com/watch?v=U1c-Yd1dkpY

 

https://www.youtube.com/watch?v=oWXkSDiTqQM

 

https://www.youtube.com/watch?v=LSNccQsbzHg

 

https://www.youtube.com/watch?v=8Kz1Kj9AIlQ

 

Sandor0876 Creative Commons License 2022.08.10 0 1 293

Szia!

 

A régi nem feltétlen rossz.

A közelmúltban én is így kezdtem: Jó lenne olcsón valami itthonra...

Leszázalékolt vagyok sajnos, így nem ugrálhatok anyagilag.

Sikerült találnom hirdetésben 2db elektromos orgonát piszok olcsón! (10E/db)

Szóval ki lehet fogni!

 

Megvettem hazahoztam, de rájöttem hogy a hangja és a stílusok nem tetszenek.

Szerencsére volt rajtuk MIDI csatlakozó, és ez lett belőle: https://www.youtube.com/watch?v=7hK9ZS5OlkI

Régi műhely PC-m, Lányomtól megkaptam a Tablet PC-t, Amire még költenem kellett az egy hangkártya volt.

Erősítő és hangfalak voltak...

 

És itt rögtön az a kérésem mindenkinek,  hogy ha sikerül valami tárhelyre feltennem a szoftvert, akkor

minél többen próbáljátok ki, bízom benne hogy volt némi haszna a projektemnek. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Zoltán Dékány (290)
Búbosvöcsök58 Creative Commons License 2022.07.05 0 0 292

Sziasztok!

 

Vásárlás előtt állok és segítséget(tanácsot) szeretnék kérni. Kb. 200 ezret szánnék rá +/-

A kiszemelt szintik: Korg EX-50, Roland BK-3, Casio Ct-X 5000, YAMAHA PSR-EW425 esetleg más...

Teljesen kezdő vagyok, most akarok nekiállni tanulni.

Minden tanácsot szívesen veszek.

Előre is köszönöm.

 

Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 291

Yamaha, Roland, Korg, Alesis típusokat ajánlom.

 

Korg Karma például. Régebbi típus, de anno nagyon sok metál zenekar is használta (konkrét példa: Nightwish). 

 

 

Előzmény: recefyce (279)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2019.11.07 0 0 290

Sziasztok!

Otthonra nyomkodni szeretnék egy szintetizátort vásárolni és ehhez szeretnék némi segítséget kérni.

A plafon olyan 80-90e Ft.
Az elvárás: Modern hangzású szintit szeretnék, esetleg kísérő autómatikával, vagy valami hasonló dologgal.
A régies analog hangzású dolgok nem tetszenek annyira.

A Yamaha termékskáláját ismerem kicsivel jobban, így eddig a Yamaha MX49 a befutó.
Esetleg tudnátok ajánlani valamit a többi gyártó termékei közül is?
Előre is köszönöm a segitséget.

coretalk Creative Commons License 2019.08.01 0 0 289

Sziasztok!

 

Van egy eladó Casio SK-1-em.

 

Kinek mennyit érne meg?

 

'Rpee Creative Commons License 2019.04.15 0 0 288

Eladó egy kifogástalanul működő yamaha PSR E333 :

https://www.facebook.com/marketplace/item/355318325082366/

vintagekey Creative Commons License 2019.04.06 0 0 287

YAMAHA DX 21 eladó.

 

Szinte karcmentes állapotban. Eredeti hangszínek nélkül stabil elemmel. A kijelző egyik sora halványabb de olvasható ahogy a képen is látszik 

Budapesten kipróbálható. Alkudni ér. Csere Roland mkb 200-ra vagy roland pg programmerre értékegyeztetéssel. 

 

Szilárd 06 30 210 0670 szaszi1973@gmail.com

XNC Creative Commons License 2019.02.27 0 0 286

Ehhez már komoly gép kell.

Előzmény: recefyce (279)
rozoga62 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 285

Petitanar, szia!

Nekem volna eladó Yamaha PSR-295 szinti teljes oktatócsomaggal (hangkazetták, munkafüzetek). Lábpedált is lehet hozzá csatlakoztatni, de az nekem nincs. Viszont van állvány, kottatartó, hálózati adapter, magyar nyelvű használati. Ha érdekel, írj mailt! rozoga62kukacgmail.com

Üdv, György

Előzmény: petitanar (283)
sajovolgyi Creative Commons License 2019.02.07 0 0 284

Sziasztok. Elemet cseréltem a szintetizátorban (3voltos) bekapcsoláskor csak világít a kijelezője nem irki semmit. Elmehetett a memóriája, Hogy lehet vissza hozni? Előre is köszönöm a segítséget. Solton MS 5 hangszer.

petitanar Creative Commons License 2019.01.25 0 0 283

Sziasztok!

A véleményeteket kérném!

Nyolcéves fiamnak keresek valami kezdő szintetizátort, és nézegettem ezeket a régebbi típusú Yamaha/Casio gépeket.

Van-e tapasztalatatok ezekkel kapcsolatban? Mekkorát érdemes venni egy abszolút kezdőnek (ami elég nagy az akkord kísérethez is)? Kell-e majd a sustain pedál?

Tudtok esetleg konkrét típust ajánlani ezek közül (pedál-csatlakozós)?

Köszönöm!

 

Flash02 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 282

www.zeneszek.com -on próbálkozzatok.

Leo777 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 281

üdvözlök mindenkit szintetizátoron a jobbkezes akkordokhoz amiket éneklés közben használnak esetleg valakinek volna egy kis tananyaga rola nagyon szépen köszönöm elöre is

tybycsoky1 Creative Commons License 2018.12.15 0 0 280

Nem jó kérdés. Az igyenes programtól 1,5 millióig bármi szóba jöhet. Az első kérdés mindig pont az összeghatár, amit rááldoznál. Egy dob samplinget már-már minden meg tud szólaltatni és a zongora sem oly nagy gond, mint 25 éve...

Előzmény: recefyce (279)
recefyce Creative Commons License 2018.10.17 0 0 279

Sziasztok!

Egyszemélyes rock zenekarhoz milyen szintetizátort ajánlanátok?

A dobokat külön feljátszanám, mert dobolok.

A többi hangszert a szinti segítségével eleveníteném meg.

Külön-külön rögzíteném mindegyiket

Igen tudom, hogy kompromisszumos megoldás... :)

Pl. olyan zenét képzeljetek el, mint a Guns 'n Roses.

Hard rock, helyenként zongorával.

Ahelyett, hogy összeghatárt írnék, inkább kérdezek:

Mi az, amit ehhez már érdemes megvenni?

l.csaszar Creative Commons License 2018.03.19 0 0 278

Szia!

 

Részben. A legtöbb szintin van "velocity sensitive" billentyűzet, ami érzékeli a leütés sebességét. Minél nagyobb erővel ütöd le, annál nagyobb lesz a sebesség. A sebességet pedig két érintkező záródása közt eltelt idő adja meg. Az időből különböző függvény szerint képezhetik a sebesség-jelet (lineáris, egyéb görbék), ebből pedig a hangerőt. Ám a zongoránál nem csak a hangerő, de a hangszín is változik a leütés erejével. A mások fontos paraméter lenne a billentyű súlya, ez általában eltér a szintetizátornál (sokkal könnyebb). Más érzés egy zongorabillentyűt leütni, mint egy szintetizátor-billentyűt lenyomni.

Előzmény: vakrepulo2 (276)
Hokuszpok01 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 277

Sziasztok...

Szükségem lenne egy Korg Pa50 szintetizátor Magyar nyelvű leírására...Már keresgéltem a neten,de sehol nem találtam...

A segítségeteket előre is köszönöm...

 

vakrepulo2 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 276

üdv

azon gondolkoztam, hogy szintetizátor képes-e arra mint a zongora, azaz ha különbözőképpen ütöm le a billentyűt, pl erősen vagy gyengéden, akkor hangosabban vagy halkabban szól

köszi

bernat67 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 275

Tiszteletem mindenkinek!Egy kis segítséget szeretnék kérni ha lehet.Szükségem lenne magyar nyelvű gépkönyvre -korg triton le-szintetizátorhoz.Ha valakinek lenne és elküldemé lefénymásolnám és visszaküldeném persze a  postaköltséget én fizettem.

István Öhler Creative Commons License 2017.12.11 0 0 274

Sziasztok.

Van valakinek mulatós midi fájlja szintetizátorra?

 

Elérhetőségem: ohler006@gmail.hu

 

Ha valaki tudna küldeni megköszönném.

 

Üdv István

Fegya09 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 273

Sziasztok! Korg 01/W Pro szintinek a kijelzője már alig látható. Egy ilyen fóliacsere megoldására tudtok valakit ajánlani?

Mandula74 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 272

Sziasztok! Casio CTK-1000 szintetizator hálózati csatlakozója tönkrement (kitört középről a "tüske").Hol tudnám megjavíttatni? 

aderka Creative Commons License 2017.08.15 0 0 271

Sziasztok!

 

Valakinek van CASIO szintetizátorhoz, csárdás, rocky, stílusa?

Előre is köszönöm!

Lalabá300 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 270

 

Digitech WorkstationEX Vocalist eladó. Korg típusú, magasabb kategóriás szintit vettem. Ehhez nekem már nem kell, viszont egyéb vásárláshoz szükségem lenne az árára. A jellemzőknek utánanézhetsz a GOOGLE-n, vagy You Tube-on Tartozékok: 2 db midi vezeték, tápadapter. Ár - ahogy említetted - 40 000 forint (de ez már fix ár, nem alkuképes.) Ha érdekel, postai utánvéttel küldöm. Nem fogsz benne csalódni.  Üdv. KL

Előzmény: ZP Surda (254)
drbeco Creative Commons License 2016.08.25 0 0 269
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 268

Elcserélhető egy Roland Jupiter-4 összes funkció bemidizve. Tökéletesen működik. Eladó egy Crumar bit 01 analóg veterán szintetizátor. Minél jobb digitális fényképező csere érdekel. tel/viber: 06-20-488-51-18 roncstelep@freemail.hu

ASCHCROFT Creative Commons License 2015.04.10 0 0 267

Sziasztok!

 

Íme, az I. Szintetizátor Expo workshop-tematikája!

 

(Klauzál Ház, 1222 Bp., Nagytéténiy út 31-33.)

 

SZOMBAT:

11:00 Mosolygó  Tibor: A szintetizátorok Rolls Royce-ai

12:00 Nádasi Zoltán: MIDI billentyűzetek lehetőségei és fejlődése napjainkban (PÁKÓ Kft.)

13:00 Varga János: A Roland új Plug-Out technológiája és szintetizátorai (ROLAND EE)

14:00 Kovács Attila: “Álmok - és ami megvalósult” -
Gyakorlati tapasztalatok a klasszikus zenei szintetizátor-oktatás terén (Rácz Aladár Zeneiskola)

15:00 Szigetvári Andrea: Filmzenék és hangdesign az analóg elektronikus zene korszakában (Zeneakadémia)

16:00 Krajczár Péter: Szintetizátorok az elektronikus zenekarokban (Karmatronic)

17:00 Kiss László: A techno pop atyja, a KRAFTWERK 45 éve
/másfél órás, kibővített előadás!/

 

 

VASÁRNAP:

11:00 Kovács Attila: “A szintetizátor- és a zenei informatika-tanítás hatása a zeneoktatás módszertanára”(Rácz Aladár Zeneiskola)

12:00 Mosolygó  Tibor: A magyar elektronikus zene története

13:00 üres sáv
14:00 Varga János: Dobgépek, elektromos ütőhangszerek(Roland EE)

15:00 Jankai Béla előadása

16:00 Nádasi Zoltán: MIDI billentyűzetek lehetőségei és fejlődése napjainkban (PÁKÓ Kft.)
17:00 Gerényi Gábor: Az álom mindig ugyanaz - Edgar Froese és a Tangerine Dream
/másfél órás, kibővített előadás!/

 

A műsorváltoztatás joga fenntartva!

 

Mindenkit sok szeretettel várunk!

 

ASCH

aderka Creative Commons License 2015.02.18 0 0 266

Sziasztok!

 

A napokban vettem egy CASIO CTK 6200 típusú szintetizátort. Az előd amin tanulgattam az pedig egy CTK 611-es. 

A régi hangszeren USB/MIDI kábel segítségével laptopról indítottam a MIDI fájlokat és rájátszottam a saját részemet. Az új hangszerrel ezen a téren bajban vagyok mert a már korábban megszerkesztett midi fájlokat rámásoltam az SD kártyára onnan el is indítanám, de sajnos nem vált automatikusan hangszínt és egyéb módosításokat sem végez el mint pl: Volume, pan, reverb stb.. állítás.

Van egy billentyű kombináció amivel kiolvassa az adatokat a midiből és szépen a kezem alá is teszi az adott hangszínt, de ezt nekem jó lenne ha automatán tenné.

Létezik erre valami megoldás? Én még kezdő vagyok ezen a téren, és ez az első "komolyabb" hangszerem. A manual-t bőszen olvasom, de abban nem részletezi túlzottan a témát.

Az új szintetizátor vétele pont azért történt, hogy a PC kihagyható legyen a zenélésből. :)

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

üdv: Dávid

PETYUS Creative Commons License 2015.01.24 0 0 265

Geometriai hiba nem lehet?

Arra gondolok, hogy valami rejtélyes okból közelebb került egymáshoz a két érzékelési szint, ezért rövidebb idő telik el a két kontaktus között, amit erőteljesebb leütésnek értelmez a rendszer.

Előzmény: toggyuri (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!