Keresés

Részletes keresés

nosztalgika02 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 892

Voltunk állatorvosnál, azt mondta, hogy hathetenkénti vedlés teljesen okés, de még annál gyakrabban se gond. Ö mondjuk úgy négyhetenkénti vedlésnél kezdene aggódni, hogy túl sokat zabáltatják a siklót. Odafigyelünk :)

 

Előzmény: nosztalgika02 (891)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.06.22 0 0 891

Sziasztok, talán van itt még valaki.

Nem tudom, itt már tárgyaltátok-e már ezt a jelenséget, ne haragudjatok, nem akarom végigolvasni az összes hozzászólást, talán így is kaphatok segítséget.

Az a kérdésem, hogy miért vedlik a gabonasiklónk olyan gyakran? Gyakorlatilag havonta. Vedlés után kb tíz nappal kap egy nagy egeret, azt becsomagolja, és már vedlik is, gyakorlatilag minden egyes - vagy max minden második - egér után (tíz-tizennégy naponta kap egy nagy egeret). Más kaját nem kap, csak egeret, nem kap kiegészítöket. Normális ez? És ha nem, akkor mi baja van a mi kislányunknak?

(Különben nem látunk rajta betegségre utaló jelet, mikor kivesszük, boldogan fedez fel mindent, csúszkál, mászkál, megy mindenhova, csavarodik ránk, mászkál a kertben - persze felügyelet mellett -, a terráriumban behúzódik a köve alá, vagy feltekeredik az ágakra, iszik, alszik, semmi feltünö viselkedése nincs. Nekünk nagyon hosszúnak tünik, hevenyészve megmértük, olyan 140 cm lehet, hat éves.)

pöpec2001 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 890

Sziasztok! Ma reggel vettem észre egy érdekes aggasztó dolgot a gabonasiklómmal kapcsolatban.A kígyóm alkalmanként körbe körbe megy a saját testén, összetekeredik és rángatózik, szíve gyorsan ver majd egy idő után abbahagyja és mint a semmi se történt volna tovább csúszik majd egy idő után újra rájön. Tanácsokat szívesen fogadok vagy ha esetleg már valaki tapasztalt ilyet  segítene? (Orvoshoz vitele szervezés alatt) Köszönöm szépen előre is.

Black Ur Creative Commons License 2016.11.11 0 0 889

Sziasztok!

Ha volt már téma akkor bocs,nem olvastam vissza mindent. 3 hónapos gabona az új lakótárs heti egy alkalommal 2db napos egér. Szépen elfogadja már vedlett is. 2 kérdésem lenne: nem tekeredik az egérre hanem csak siman megeszi később kialakul a  vadászat náluk? a másik kérdésem: több helyen olvastam hogy a székletet siman kiszedi az ember mert darabos. hát nálam folyik mindenfele ez is később más lesz v törődjek bele,hogy űrítés után aljzatcsere?

Köszi előre is a választ BU

"The man" Creative Commons License 2015.10.14 0 0 888

Szia! Most néztem be ebbe a fórumba. Szóval több oka is lehet, hogy nem eszik. Nekem pl. volt úgy , hogy vedlés előtt egy-két héttel nem volt hajlandó enni. Elbújt az egér elől. :) Amint levedlett visszatért az étvágya. Ez sem rendszeres. úgy értem, nem minden vedlés előtt bújik el az egér elől.

Előzmény: bolero84 (887)
bolero84 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 887

Sziasztok! Így évek után,valaki írhatna ide,például az ügyben,hogy miért nem eszik a siklóm...?...

Lévi"s" Creative Commons License 2013.08.23 0 0 886

ELADÓ - Normál vörös - orange/wild fajtáju gabonasikló kölykök2013.07.29.-én születtek , átlagosan kb: 30cm-esek. Mindegyik rendszeresen eszik és a fagyasztott zsákmányt is elfogyasztják, gond nélkül. Képeket szívesen küldök e-mail-ben. Elérhetőség : slevi18@freemail.hu , 06/70-266-72-20  Ár : 3000 ft

Tepi Creative Commons License 2013.05.06 0 0 885

Sziasztok, próbaképpen egy galambtojást tettem a siklókhoz, egy óra múlva megették. Sehol nem olvastam, hogy esznek tojást, de úgy tűnik, hogy kutya baja sem lett tőle. Nagyon elrontottam?

subocularis Creative Commons License 2012.09.12 0 0 884

Nincs még programod a hétvégére? Szereted az egzotikus állatokat (Pl. siklókat)? Szeretnéd őket megtekinteni egy igényes szakmai kiállításon, és vásáron? Akkor gyere el vasárnap a Syma-ba, ahol megrendezésre kerül Magyarország legszínvonalasabb terrarisztikával kapcsolatos eseménye. További részletekért katt ide: www.terrarisztikabudapest.hu

venom11 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 883

Zsoltos! Van egy emailcímem ennek az illetőnek szoktak lenni okette színű gabonasiklói. Kérdezd meg tőle. koranyihullo@citromail.hu

Előzmény: Zsoltos (881)
venom11 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 882

Sziasztok!
Eladó  egy 4 éves hím Lampropeltis getulus holbrooki királysikló. Szép egészséges eszik, vedlik rendesen kb 150 cm hosszú. Ha valakit érdekel emailban tudok képet küldeni. Budapesti átvétel megolható. Email: tantalosz511@gmail.com
Az ár megbeszélés tárgya.Csere is szóba jöhet de csak gabonasikló színvátozatok érdekelnek. Csere esetén a következő színváltozatok NEM érdekelnek: normál, amel, snow, anery. Ezeken kívül minden más szín és mintaválozat igen.

Zsoltos Creative Commons License 2012.08.16 0 0 881

KERESEK - abotts okeetee mintázatú gabonasiklót, aki tud segíteni vagy tud tenyésztőt, akinek van, vagy lesz ilyen kis kígyója, kérem jelezze!

 

Köszönöm!

 

Lévi"s" Creative Commons License 2012.08.14 0 0 880

ELADÓ - Normál vörös/wild type gabonasikló kölykök, átlagosan kb: 25cm-esek. Mindegyik rendszeresen eszik és a fagyasztott zsákmányt is elfogyasztják, gond nélkül. Képeket szívesen küldök e-mail-ben. Elérhetőség : slevi18@freemail.hu ,  Ár : 3000 ft

tomaagyulai Creative Commons License 2012.05.10 0 0 879

Eladó egy kb egy éves, (40-50cm)

teljesen egészséges, jól táplált kiráypiton.
Rendkívül szelíd, nyugodt állat.

gyulaitoma@gmail.com 

gobalazs Creative Commons License 2012.01.26 0 0 878

Köszi :D

Az lesz, csak még egyeztetnem kell 1-2 dolgot ezügyben, mert olcsóbb lenne, hogyha helyben lehetne őket tenéyszteni. Meg akkor lehetne választani a méretek között :)

Büfés74 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 877

Ez jónak tűnik :-)

Előzmény: Lévi"s" (876)
Lévi"s" Creative Commons License 2012.01.14 0 0 876

Üdv !
 Hetente 2 db kifejlet vagy 3 db középméretű egeret adjál neki, és 1-2 naponta cseréld a vízét. Műnövényt rakhatsz a terráriumába, de attól sokkal fontosabb, hogy 1 vagy több búvóhelye legyen.  

Előzmény: gobalazs (873)
gobalazs Creative Commons License 2012.01.12 0 0 875
Köszi :)
patuha Creative Commons License 2012.01.12 0 0 874

Nekem annak idején heti egy egeret mondtak. Szerintem többet ne nagyon adj neki.

Előzmény: gobalazs (873)
gobalazs Creative Commons License 2012.01.11 0 0 873
Sziasztok! Gobalazs96 vagyok, és most járok itt, ezen a topikon először.
Az iskolában, ahova járok vannak állatok, akiket én, és pár ismerős gondozunk. A csapatban mármint az állatok között, van egy gabona sikló, aki már szerintünk elég idős lehet. A gond az az, hogy szegény nagyon le van fogyva, mivel Júniustól November közepéig nem volt megoldható az etetése. Azóta azonban már megevett 3 egeret, 1et december elején, majd dec.20-án illetve Jan.7-én. A gond az, hogy még mindig elég sovány, nyílvánvalóan nem fogja visszaszerezni 3 egértől a versenysúját, de tanácsotokat szeretném kérni azügyben, hogy hogyan intézzem a továbbiakban az etetését? Valahogy vissza kellene hozni versenysúlyba, merhát látszik a gerincének a vonulata, illetve a bőr meg van gyűrődve kicsit rajta, ez utal a fogyására. Van valami tippetek, hogy mikor adjak neki egeret, és hogy esetleg hogyan lehetne feldobni a terráriumát? Milyen növények maradnak meg a tőzegben, meg ilyenek? Előre is köszönöm :)
b.beja Creative Commons License 2011.11.03 0 0 872

Sziasztok. Miskolcon, vagy 50 km-es körzetében keresek fiatal siklót. Ha tud valaki segíteni,kérem szóljon. Köszi.

Kriistóf Creative Commons License 2011.09.03 0 0 870

Bocsánat elöbb elfelejtettem oda írni hogy normál gabonát.

Kriistóf Creative Commons License 2011.09.03 0 0 869

Gabonasikló bébit keresek 4000Ft-ig.Kecskemét és Budapestig elmegyek.Erre az email cimre írhattok:tofi98@freemail.hu aznap mindenre válaszolni fogok.

Lévi"s" Creative Commons License 2011.08.31 0 0 867

ELADÓ - Normál vörös/wild type gabonasikló kölykök, átlagosan kb: 28cm-esek. Mindegyik rendszeresen eszik és a fagyasztott zsákmányt is elfogyasztják, gond nélkül. Képeket szívesen küldök e-mail-ben. Elérhetőség : slevi18@freemail.hu ,  Ár : 2800 ft

gabona11 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 865

Sikerült kitisztítani, volt nagy hiszti...:)

De már megnyugodott, remélem megmarad.

gabona11 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 864

Köszi a segítséget, végre valaki!:)

Igen, láttam kis fehér valamiket, de először azt hittem, hogy a faforgács ment a szájába, és ezért kicseréltem más alomra, de nem múlt el.

Egyszer már próbáltam kinyitni a száját, nagy hisztit rendezett, de most lekezelem.

Egyszer elég lekenni?Mert már egy hónapja nem evett semmit, és nem értek a töméshez, már kezdek aggódni...:(

Na mind1, köszönöm a segítséget!

Előzmény: anonimus20 (863)
anonimus20 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 863

Hello,

 

 

Probáldmegszép ovatosan oldalrol betolva egy tompa végü pálcával kinyitni a száját!

Ha sok apro fehér ilyen trutyis dolgot látsz ami olyan mintha a fogalenne kihulva akkor lehet hogy szájpenészt kapott!

 

Én igy jártam a nöstényemmel tojásrakás után egy héttel bedagadta szája és nem volthajlandó enni!

 

Kinyitottam a száját és szembesültem hogy fehér apro dolgokkal van tele amiket ki lehet piszkálni az inyéböl és ujal szét is kenhetö váladéknak nézett ki!

 

Elöször megijedtem hogy most ez mi???!! Azt hittem az apro fogai hullottak ki valami gyuladásos dologgal egybekötve! De nem!

 

Betadinos oldattal ha kezeled és az itatást addig pár napra hanyagolod  akkor el fog mullani!

 

De elöbb nézd meg a száját belülröl hogy látsz e rajta ilyen fehér darabkákat!Mert ezt csak akkor tudom ajánlani! A másik hogy ezeket a fehér darabokat probáldmeg valami modon kiszedni kitisztitani a betadinoskezelés mellett!

Nekem szerencsére már elmúlt!

Előzmény: gabona11 (858)
2167 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 862

Köszi a segítséget ! :)

Előzmény: gabona11 (861)
gabona11 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 861

Szia 2167!

Ez egy ún. patkánysikló, latin neve 

Elaphe biardi

, és nagyon közeli rokona a gabonasiklónak, sőt, tulajdonképpen a gabonasikló tartozik a patkánysiklók közé.Nagyjából ugyanúgy kell tartani, mint a gabonákat.Ha jól látom, a tied négysávos patkánysikó, de ha bepötyögöd a google-ba a nevét, sokkal többet megtudhatsz róluk.De tudom ajánlani a www.reptileland.sokoldal.hu-t, én is ott okosodom.:)

Előzmény: 2167 (860)
2167 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 860

Sziasztok ! :)  valaki tudna nekem segíteni ? kaptam egy siklót az egyik barátomtól ,de ő is úgy kapta valakitől... és nem tudom milyen fajta lehet,gabonasiklóra tippelek de nagyon érdekes színe és mintája van ,esetleg valaki ? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!