A 39-ES AUTÓBUSZ-CSALÁD KÖZLEKEDÉS TÖRTÉNETE 1948-TÓL NAPJAINKIG:
1948.09.27.
39-es jelzéssel az autóbuszok "bírósági céljárat"-ként közlekedtek Markó utca - Margit híd - Fő utca útvonalon.
/Ezen a vonalon korábban 6-os autóbuszok közlekedtek./
1949.03.14.
A 39-es autóbuszok Köztársaság tér - Rákóczi út - Szabadság tér - Kossuth híd - Fő utca - Mártírok útja (Margit körút) - Széll Kálmán (Moszkva) tér útvonalon közlekedtek.
1949.04.10.
A 39-es autóbuszok Köztársaság tértől a Kossuth hídon át János Kórházig közlekedtek.
1949.06.13.
A 39-es autóbuszok Fiúmei út (Dologház utca) végponttól közlekedtek.
1949.11.21.
A 39-es autóbuszok csak Vörösmarty tér - Kossuth híd - Széll Kálmán (Moszkva) tér - János Kórház útvonalon közlekedtek.
1955.10.20.
A 39-es autóbuszok - a Kossuth híd lezárása miatt - Margít hídon át közlekedtek.
1956.10.24.
Üzemszünet a 39-es vonalon.
1957.01.11.
Ismét közlekedett a 39-es autóbusz Moszkva tér és Pasaréti tér között.
1957.03.11.
A 39-es autóbuszok Madách tér - Lánchíd - Moszkva tér - Pasaréti tér útvonalon közlekedtek.
1957.07.15.
A 39-es autóbuszok Madách tér és János Kórház között közlekedtek.
1957.11.12.
A 39-es autóbuszok Madách tér - Lánchíd - Moszkva tér - Kútvölgyi út - Virányos utca között közlekedett.
1958.10.20.
A 39-es autóbuszok Madách tér - Lánchíd - Moszkva tér - Dániel utca útvonalon közlekedtek.
1959.09.21.
A 39-es autóbuszok ismét a Margit hídon át közlekedtek.
1960.02.19.
39A jelzéssel - kórházi betétjárat - közlekedett Moszkva tér és Dániel utca között.
1960.09.19.
Az alábbi forgalmi változásd történt:
~ 39: Üllői úti (József Attila) lakótelep - Nagyvárad tér - Kálvin tér - Bajcsy Zsilinszky út - Margit híd - Moszkva tér - Dániel utca útvonalon;
~ 39A: Nagyvárad tér - Kálvin tér - Bajcsy Zsilinszky út - Margit híd - Moszkva tér - Dániel utca útvonalon;
~ 39B: Moszkva tér - Dániel utca útvonalon közlekedtek.
1962.07.16.
A 39A jelzésű autóbuszjárat útvonala meghosszabbodott: Lobogó utca - Nagyvárad tér - Margit híd - Dániel utca.
1962.12.10.
Viszonylatszám-változások történtek:
~ 39 => 89 (Dániel utca - Aszódi utca);
~ 39A => 39 (Dániel utca - Lobogó utca);
~ 39B => megszűnt (Dániel utca - Moszkva tér).
1964.08.06.
Ismét közlekedett a 39A jelzésű autóbusz (kórházi járat) Vígszínház és Dániel utca között.
1972.12.23.
A K-Ny.-i metró újabb szakaszának átadása miatt az alábbi forgalmi változás történt:
~ 39: Goldmark Károly utca - Déli pályaudvar - Moszkva tér - Dániel utca;
~ 39A: megszűnt.
1973.09.17.
Ismét közlekedett a 39A jelzésű autóbusz ezúttal Moszkva tér és Dániel utca között.
1974.01.14.
Az alábbi forgalmi változás történt:
~ 39 => Batthyány tér - Goldmark Károly utca;
~ 39A => viszonylatjelzése 39Y lett.
1977.01.01.
A 39Y viszonylatjelzésű vonalat 156-osra változtatták.
1986.12.30.
A 39-es autóbuszok Batthyány tér felől a Maros utcai SzTK-t is érintik.
1987.01.01.
A 139-es autóbuszok Déli pályaudvar és Gazdagréti lakótelep között közlekedtek.
1987.12.31.
A 139-es autóbusz Déli pályaudvar és Gazdagréti lakótelep között közlekedett.
1995.02.28.
A 139-es autóbuszjárat megszűnt.
2006.
A 239-es autóbuszok - a Kelet-nyugati metró felújítása miatt, tehermentesítő járatként - Gazdagréti lakótelep és Kanizsai utca között közlekedtek.
/A metrófelújítás befejeztével az autóbuszjáratot törölték a menetrendből./
2007.02.01.
A 239-es autóbuszok - lakosság kérésére - ismét közlekedtek Gazdagréti lakótelep és Kanizsai utca között.
---
Akinek pontosabb adata van, kérem, írja meg!
Köszönöm!
**BPO-700**