Keresés

Részletes keresés

_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161353

A Spike-LR (mint ATGM) passzol hozza.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spike_(missile)#Spike-LR

 

Előzmény: _Berci (161352)
_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161352

LOL

 

Aki hamarabb tud löni, az majd letisztitja a masikrol az összes lencset, kamerat, vilagitast, antennakat, szenzorokat ... oszt a "vesztest" el lehet huzni a javitoba ... hiszen "megvakultan" az egvilagon semmire se jo. Mindenesetre a harckepessege közel nullara csökken.

 

De annak sincs különösebb akadalya, hogy a szivos esetekben (ami az esetek kicsi %-a) egy/ket MBT kiegeszitse a Lynx csoportot ...

 

(Mellesleg a Lynx tud ATGM-eket is hurcolaszni, mint a kepen is lathato. Arrol meg tetszölegesen sokat lehet vitatkozni, hogy melyik valtozat es mire a jobb.)

 

 

 

Előzmény: ka_TARZI_s (161351)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161351

lol

 

Kivéve harckocsival kerül szembe...

Előzmény: _Berci (161350)
_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161350

A Lynx battle-groupban majd nem lesz. A varosi harchoz böven elegendö a ~30-35-40 mm-es gepagyu.

Előzmény: ka_TARZI_s (161349)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161349

Azt ugye vágod, hogy a battle group-okban harckocsi is szokott lenni...

Előzmény: _Berci (161310)
jklmn Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161348
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161347

Attól kérdezd, aki hadrendben tartja! És, hogy miért?

Előzmény: sz332 (161335)
_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161346

Jutmegeppeneszembe!

Szamomra ugy tünik, hogy minden katonasagnal CÉL az, hogy minimalizaljak a SAJAT aldozatoxamat. Az pedig (manapsag) a legjobban akkor sikerül, ha a katonaknak nem kell ellenseges területen "birkozniuk" ... hanem (valamennyire) a gepek vegzik el a kenyes feladatokat. Nomeg a mersekletesseg is elv. Ha a zellen csak ~50-60 evvel ezelötti "orosz tömeghadseregre" jellemzö eszközökkel rendelkezik, ... akkor nem rontunk ra atomfegyverekkel ... de pl. nehany (modern) dron meg eppen elmegy ... plane akkor, ha ilyesmivel meg lehet akadalyozni a konfliktus eszkalalodasat ...

Előzmény: _Berci (161345)
_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161345

Oszt nem sokkal jobb, ha nehany dron veszik el (még), mint ~500-1000 ember naponta? Abban viszont remenykedjünk, hogy tovabbra is a jövöben a konfliktusok NEM LESZNEK "nagy intenzitasuak", hanem majd a "high-tech piszmogas" szintjen rekednek +.

Előzmény: Hiryu27 (161343)
jklmn Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161344

Ez a "céllövölde nem előzmény nélküli. Így pusztítottak az Apache-ok az első öbölben, és így verték szét a szovjetek Kelet Uktajnában az egyetlen bevethető légi mozgékonyságú hadosztályt.

Előzmény: nifewanderstahl (161330)
Hiryu27 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161343

Tudom, hogy rá vagy kattanva arra, hogy a jövő háborúja olyan lesz, mint a pXboxon az FPS, de épp úgy néz ki, hogy az azeriek, egy nem kifejezetten nagy intenzítású háború harmadik hetére elvesztették  drónjaik nagy részét, ahogy a törökök is a legyártott Bayraktarok több mint FELÉT Líbiában, ahol ugyan remekül mutattak a propagandaháborúban, a szétkapott Pancirok,  de mekkora hatása volt enenk a konfliktusra?

_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161342

De a dron (altalaban) nem veszik el, hanem ismet felhasznalhato ... csak a bomba okoz additiv "költseget".

Előzmény: Hiryu27 (161340)
_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161341

Ugy tünik, a T-72 leküzdese se okoz semmilyen nehezseget ... (legalabbis abban a felallasban, szinten, ami arrafele letezik).

 

https://www.youtube.com/watch?v=d1GfueYyoiY

 

Előzmény: _Berci (161339)
Hiryu27 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161340

Csak kell hozzá egy 5-10 millió dolláros Bayraktar. Vagy egy kurva nagy csúzli.

Előzmény: _Berci (161339)
_Berci Creative Commons License 2020.10.18 -1 0 161339

 

A cionista "Harpy / Harop" kamikaze drónokat nyilván nem adják ingyen ... (855e USD/db)

 

Viszont a török dronok altal potyogtatott intelligens bombak önköltseges aron kijönnek (talan) ~20-30 k$-bol.

Előzmény: nifewanderstahl (161330)
Hiryu27 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161338

Vadászokat kéremne emlegessük. Egy ilyen fac disznóterrier kirontott a kapun és nekiesett a mellettem sétáló retriveremnek. Azóta van egy szép seb a lábamon, neki meg döglött jagdterrierje, a viszony azóta is olyan, izraeli-arab 1973 októberében.

 

ja, Z2030--valamennyi. Most rákérdeztem lengyel kollégánál: oké, náluk mások a szomszédok, de ők 390 hk. rendszerben tartásával számolnak, mint követelmény. Részben  modernizálva maradnak az utolsó, kb 1990-es gyártású T-72 változatok, a régebbiek kuka. 

Mesmeg románok mostanában jönnek haza a  Puma helikoptereikkel Maliból, szóval van egy érzésem, már csak politiklai haszonszerzésből x időn belül magyar katonák is lesznek valamelyik shithole országban, ahol lőni is fognak rájuk időnként.

Előzmény: jklmn (161334)
jklmn Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161337

Egy adalék a legutóbbi HÉF üléshez. Állítólag azért kellett bezárni, mert már többen laktak benne ápolók, mint ápoltak.https://hvg.hu/itthon/20130402_Bezarjak_a_verocei_henvedsegi_betegotthon

sz332 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161336

Ez nagyon durva volt. Főleg amikor a halottakat temető katonák közé lőttek. Basszus, ez így kacsavadászat.

Előzmény: nifewanderstahl (161330)
sz332 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161335

De ennek mi értelme van? Ez kb. annyira hasznos, mint hogy tudsz-e lóhátról karddal 3 célpontot egymás után levágni.

Egy elmaradott technikával akarunk olyan problémákat megoldani, amelyek a korszerű digitális távközlésben már nem léteznek.

Előzmény: megint itt vagyok (161328)
jklmn Creative Commons License 2020.10.18 0 0 161334

Valójában voltam Katymáron, ott volt a beagle kutyám tenyészszemlén. Van ott egy kutya iskola vadász kutyáknak. Lehetőség van igazi rókát és kotorék ebet összeengedni, beavatkozni, ha az eb áll vesztésre, mert a róka járatokon felül rácsok vannak. Vaddisznóra is lehet gyakorolni. Van egy 100x100-as bekerített terület, az egyik végén beengedik a kutyát (kutyákat), szemből a vaddisznót. BA: 40 kilós karonülő kocát engednek be. MA: 80 kilós a koca. PhD: 120 kilós kan.

Előzmény: Russian0718 (161309)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.10.17 0 1 161333

"Ma már adatkommunikáció zajlik, a fónia is digitális adatként megy (VoIP), a videó, szöveges és adatbázis átvitelekkel párhuzamosan, számítógépes titkosítással, frekvencia ugratásos rádiókkal."

 

Mutasd meg, hol van ez a Magyar Honvédségnél! Az ellentét az, hogy amiről én írtam, az R-142 és még mindig hadrendben van. Talán nem véletlenül! Lepusztult, leamortizálódott, több, mint 40 éves technika. Pontosabban 1977-ben állították hadrendbe. Nem én, hanem a honvédség nem tudott túllépni rajta.

Előzmény: nifewanderstahl (161331)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161332

Nem, nem ott tartok, mert én is használok digitális technikát munkában is és hobbiban is. De ezt a játékot nem kellene túllihegni és főleg nem valamiféle extra képességfejlesztőként beállítani. Ez pusztán játék és üzlet!

Előzmény: nifewanderstahl (161331)
nifewanderstahl Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161331

> 80-as évek analóg híradó technikájával,

 

Te még ott tartasz, hogy élőbeszédben megy a távközlés, meg morze? Rezeda, rezeda, be vagyok rezelve!

 

Ma már adatkommunikáció zajlik, a fónia is digitális adatként megy (VoIP), a videó, szöveges és adatbázis átvitelekkel párhuzamosan, számítógépes titkosítással, frekvencia ugratásos rádiókkal. Már Irakban 91-ben is az adat győzött, a szövetségeseknek "vasban" nem volt akkora fölénye, azóta pedig mindent visz a C4I. Semmi abszurd nincs benne, hogy 2030-ban már IT kockafejű tizenévesek fogják lemészárolni a hagyományos hadseregeket.

 

Két lehetőség van, felülni erre a vonalra és tolni minden pénzt az info-komm-tech-drón felzárkózásba, sőt lehagyásba, ahogy pl. a törökök teszik. Vagy pedig letenni az elektronikus kommunikációról szinte teljesen és egy óriási ember és acéltömeggel működő, tényleg távíró-futár-kommendáns zászló szinten megragadt haderőt fenntartani. Aminek rendkívül magas morálja kell, hogy legyen, hogy akkor is folytassa az előre megtervezett műveleteket, ha nem kap utasításokat és közben brutális veszteségei vannak. 2vh-s szovjeten és japánon kívül ezt eddig ki tudta előadni? Szovjeteknek bejött bár 27-40 millió halott árán, míg a japóknak nem annyira...

Előzmény: megint itt vagyok (161328)
nifewanderstahl Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161330

> A többiben is van némi irónia? az 5 baka nem akkora ellenfél

 

Sajnos komoly! Tele van a YT az azeriek által feltett vidókkal, ahol (a nekik zsoldosként dolgozó) török minibombázó drónok és cionista rázuhanó (kamikaze) drónok már nem csak örmény tankokat, radarokat és tüzérségi eszközöket lőnek ki, hanem öreg Ural teherautókat is - sőt az utóbbi pár napban már egyes futózárkokat, raj fedezék bejáratokat is és fullHD videókon látni, hogy már szó szerint 5 fő örményre ráindítanak. Nyilvánvalóan a pénz nem számít, valakinek megéri ész nélkül lőni mindenre ami mozog.

 

Lásd például ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=jUB3TLnpiWY

 

> a dollárok meg peregnek

 

Az azeriek helyett részben Erdogan pasa fizeti a török gyártású "Bayraktar TB2" drónok bevetését, amiknek a legnagyobb része belföldi anyag, konkrétan Erdogan veje a gyár tulaja, csak a "Wescam" szenzor tornyot importálják Kanadából. De már abból is van hazai török Rocketsan gyártás, csak nehezebb optikával, így a drón fele annyi minibombát tud vinni. A nagy hazai hányadú gyártás, illetve az éles bevetés reklám értéke miatt a törökök nyomott áron tudják adni a drónokat az azerieknek a háborúsdihoz.

 

Úgyszintén Erdogan fizeti a hadgyakorlatból "ott felejtett" török F-16 vadászgépek azeri állomásoztatását és a török légtérben tevékenykedő, az örmények elleni drón támadásokat irányító C4I és AWACS gépek költségeit.

 

(Erdogan deklaráltan újjá akarja éleszteni az oszmán-török birodalom dicsőségét, így neki a dollárok nem számítanak. Mivel Törökországban már diktatúra van, senki sem mer panaszkodni, hogy közben bedől a török líra, meg a polgári gazdaság a fegyverkezési terhek alatt. Ámbár oroszok szerint a török fegyverkezést rejtve a katari olajpénz tartja fent.)

 

A cionista "Harpy / Harop" kamikaze drónokat nyilván nem adják ingyen ... (855e USD/db) Viszont kb. 2 évvel ezelőttig Azerbajdzsán kő gazdag ország volt az olaj és földgáz mezőik jövedelméből, amíg be nem zuhant az olajár. Volt olyan év, hogy csak a katonai költségvetésük nagyobb volt, mint Örményország teljes állami költségvetése! Rengeteget bespájzoltak akkor csodafegyverekből, sőt 3 saját tulajdonú műholdjuk is van fent! (Örményeknek se tengere, se olaja...)

 

Gyakorlatilag egy örmény-azeri háború létszám arányokat tekintve megfelel egy magyar-román háborúnak. Azerik szerint az örmény védők egy nap alatt 860 főt vesztettek a karabahi fronton, szinte mindet távol harcban (drón és tüzérségi támadások miatt). Ha csak a fele igaz és megszorozzuk 3-mal (népesség arány), akkor mennyi levlapot kellene kézbesíteni a királyi postának?

Előzmény: Atis57 (161327)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161329

Közben azért figyeld a fedélzeti feszültséget, hogy ne menjen 20VDC alá! Ha mégis, akkor lehet, hogy nagy szar van, mert ki kell menni elindítani az aggregátort.

Előzmény: megint itt vagyok (161328)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161328

Próbára tudnám tenni az idegeiket, figyelmüket, reakcióképességüket és állóképességüket a '80-as évek analóg híradó technikájával, úgy, hogy fel sem kellene emelniük a seggüket, de el sem mozdulhatnának a készülékektől 12 órán keresztül.

 

Adott 3db rádió:

Egy R-111-es fónia üzemmódban.

Még egy R-111-es fónia, de titkosított üzemmódban, tehát a T-219 használatával.

Egy R-130-as távíró üzemmódban.

 

Mindhármat egyidejűleg kell figyelned és az első hívásra, amiben a hívójelet csak egyszer adják le, be kell jelentkezned.

Egy fejhallgató a bal füleden, egyik rádió.

Egy fejhallgató a jobb füleden, második rádió.

Egy rádió kihangosítva, mert nincs több füled, harmadik rádió.

 

Egyszerre bejön két hívás.

1/ Állapítsd meg, melyik készülékekről jöttek!

2/ Állítsd prioritási sorrendbe, hogy melyikre válaszolsz először, de a másikra is be kell jelentkezned!

3/ Figyeld tovább a harmadik rádiót is!

4/ Ha a prioritás szerint morze kódban kaptál hívást és azzal együtt egy táviratot, azt le kell venned és válaszolni is kell rá távirattal.

5/ Közben bejött egy hívás a második rádióra és "T" üzemmódba kell kapcsolnod, felvenni az összeköttetést, majd folytatni a morze távirat adását.

 

Ezt egy kezelőnek, egy ügyeletes távírásznak meg kellett oldania és nincs kiborulás, meg "Várj, mert szarnom kell!"

Szelektív hívó nem játszik, ha mond ez valamit!

Előzmény: nifewanderstahl (161324)
Atis57 Creative Commons License 2020.10.17 0 1 161327

Szia!

 

> AK-val -ha modernizált ha nem- missziózni a nevetség tárgya, lásd afganisztán..

 

Azért ennek is van másik  oldala , 

 

Láttam már  nem egy esetet ahol, az arabok/muszlimok ellen AK val kellett menni.(modernizálatlan 47-67  évjárat )

 

Mert igy helybelinek gondolnak, s nem fejenkénti  300 lőszerrel kell csendet varázsolni.

 

Mert ez igy elég aggályos lenne a Francia újságiró szemetek megfigyelése mellett  .

 

A többiben is van némi irónia? az 5 baka nem akkora ellenfél , s a dollárok meg peregnek......

Előzmény: nifewanderstahl (161325)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161326

Lemaradt a vigyorgó szmájli!

Előzmény: nifewanderstahl (161324)
nifewanderstahl Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161325

> AK-val -ha modernizált ha nem- missziózni a nevetség tárgya, lásd afganisztán...

 

A személyi lőfegyver mibenléte abszolút érdektelen, lásd a mostani azeri-örmény háborút. Azeri bakáknak mindegy, mert úgyis eldobálják első lövésre, lévén gyenge a moráljuk. Örményeknek is mindegy, úgysem jutnak lövéshez, mivel szétbombázzák őket a török/cionista drónok és a drónok által tűzvezetett azeri csöves/reaktív tüzérség. Jemeni szandálos husziták viszont AK-val is zseniálisan harcolnak az olajpénzből minden csodafegyvert megvett, de buta szaúdiak ellen.

 

Szóval az, hogy a gyalogság K.u.K. ismétlővel vagy HKM416-al van felszerelve, ötvened rendű kérdés. Modern háborúban úgysem jut ember-ember elleni lövéshez, a lovagias párbajok ideje lejárt. Esetleg fejlett hevederes géppuskát érdemes beszerezni, de azt is inkább csak nagy kaliberben (12,7 esetleg .408) és csak akkor, ha légv. célra (drón ellen) és MRAP/BTR ellen is hatékony. De ha csak egy páncélöklöd van 3 fejjel és pisztolyod, azzal is messze jobban jársz a harcban, mint akármilyen rohampuskával. El kell utasítani a freudi mikropénisz kompenzációból eredő fekete puska mániát!

 

Amire valóban szükség van: harci és célmegjelölő drónok (lehetőleg saját tulajdonú műholdon / C4I gépen keresztüli irányítással!), elg. drónok elleni védelemre fejlett zavarók és hacker eszközök, sok TOR és vadászgépek rengeteg légiharc rakétával, légv. gépágyús tankok, MANPADS minden szakasznak, ATGM minden rajnak, plusz nagy lőtávolságú nehéz katyusák és tüzérség irányított munícióval. Sőt mobil ballisztikus rakéták (Iskander jellegű) és az sem baj, ha az utóbbiak valami nem hagyományosat is tudnak a fejükbe venni, ha nemzethalál fenyeget.

Nagy védettségű pszh jármű is kell, bár a kerék/lánctalp választás vitatható. Úgy tudom újszerű teherautónk van elég. Harckocsi csak akkor, ha aktív védelemmel rendelkezik. Több spektrumú álcázási készletek a legfejlettebb anyagból és bőséges mennyiségben viszont elengedhetetlenek embernek, gépnek. Legmodernebb infó-kommunikációs tech kell minden szinten, hogy minél inkább szét tudjanak szóródni a terepen (ma már 5 örmény bakára is mini lézeres siklóbombát indítanak török/cionista drónról, ha együtt bandáznak!)

 

 

Előzmény: vazul1980 (161320)
nifewanderstahl Creative Commons License 2020.10.17 0 0 161324

> https://honvedelem.hu/hirek/e-sportolokat-kepez-a-bhse.html

>

> Írhatnak bármit erről az üzletről - mert nem más -, igazi út az elcsökevényesedés felé.

 

Gondolom háborúban ők lennének majd a drón operátorok?

Előzmény: megint itt vagyok (161321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!