Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130404

... és így pont jó ellentétpár. 

 

Előzmény: FOMA (130398)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130403

Úgy, úgy! Akkor ismered forrást. :-)) 

 

Előzmény: FOMA (130399)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 -1 0 130402

Ne izéjjá má'! Az Alstom nem felelt meg egy 1973-as Magyar Szabványnak. Nem felelt meg és kész!

Előzmény: Törölt nick (130395)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130401

Jártunk ki Pintér Lajos nyá. ezredessel, akinek az édesapja Újhegyen volt bakter, a Dombay-tóhoz Póka ddtbk-hoz némi ultira. Lajos úr nagyokat tudott nosztalgiázni ezen a vonalon. Mesélte, hogy Újhegyen elszabadult néhány vagon. Apja észlelte, mindenkit riasztott, a szerelvény végig futott egészen görcsönyi úti megállóig, ott elfogyott a lendülete, de eddigre utána küldtek egy tolatót és a visszahozta az eredeti célállomásra

Előzmény: FOMA (130391)
schlumberger Creative Commons License 2018.02.23 0 1 130400

TVG, a leggyorsabb vonat!

Az a TGV (Train à Grande Vitesse) azaz nagysebességű vonat.

 

A TVG-t a kisunokám szerelővonatnak hívja :-)

Előzmény: Törölt nick (130394)
FOMA Creative Commons License 2018.02.23 0 1 130399

Azaz kevered a szervita rendet, a rendszervitával.:-)))

Előzmény: FOMA (130398)
FOMA Creative Commons License 2018.02.23 0 1 130398

Tartok tőle, hogy alaposan el vagy tévedve. A TVG, az Teher Vágány Gépkocsi, amit a pályafenntartás használ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QOaD82QhATo

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (130394)
Plieur Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130397

Hadseregje válogatja, az való igaz:)

Viszont van pár komoly érv amellett hogy szét kell választani a 2 funkciót, azaz a gyalogsági alegység és kocsiparancsnok.

-kint a terepen egy alegység/szakasz pk jobban átlátja a helyzetet és a beosztottjai helyzetét, többet lát és hall+ott a személyes példa

-ergo észreveszi azt is amit a PSZH-ból nem látna-hallana, gyorsabban tud dönteni

-nem szükséges a már említett képesség ( azaz hogy Kovács VIII tizedes sisakkamera adását élőben vegyék a Balaton utcában),:) minimum hogy legyen meg a kommunikáció PRR ( personal role radio) szinten.

 

Előzmény: Batkaa (130364)
trizs77 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130396

"2004-ben 70 ezer 20 éves sorozandó férfi  volt"

 

Ma vajon mennyi? Modjuk, hogy ugyanennyi.

Ebből a létszámból hány %-ot sikerült meggyőznie a propagandának, hogy katonai pályára lépjen?

 

 

 

-----------------

 

 

 

Megint el vagy keveredve...................:-((

1998-ban 97.000 gyermek született.

Kb. fele fiú, tehát kb. 48.000 fő.

 

Közülük ma még él kb. 46.000 fő, aki idén 20 évesek.

 

A kb. 46.000 fiú talán fele, 55-66% alkalmas katonának.

Ez tehát kb. 26.000 fiú.

Ők lennének sorozhatók.

Közülük évente kb. 250-300 fő jelentkezik hivatásos vagy szerződéses katonának.

Az összes alkalmas kb.1,15%-a katonai pályát választja.

 

--------------------

 

Amúgy az első mondat = "2004-ben 70 ezer 20 éves sorozandó férfi  volt"  számszakilag is, tartalmilag is hibás és butaság.

Előzmény: Törölt nick (130378)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130395

Nekik jó volt az ALSTOM rendszer, a metróhoz nekünk nem.

Mekkorát kell ezen röhögni? "Ezittenkérem Magyarország!" 

 

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 

 

Előzmény: Törölt nick (130394)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130394

OFF 

 

TVG, a leggyorsabb vonat!

https://www.youtube.com/watch?v=A3fKC_hu1fQ

 

ON 

 

Előzmény: Törölt nick (130393)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130393

TVG-t! Ez jóóóóóóóó! :-)) 

 

Előzmény: FOMA (130391)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130392

Ott egy VV zászlóalj volt. Az én rajom meg az 5.hds. VV parancsnokának alárendelt rádióállomás volt. Egy VV gyakorlatra voltunk oda kirendelve.

Visszatérve a kérdésedre, mindenki tartalékosként szerelt le. Én, mint sor rajpk. őremsterként. Ezt előre nem tudhattuk. 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (130390)
FOMA Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130391

Az a "helyén van minden", enyhe túlzás. Először is Pécs-Külváros kijáratnál ott a vörös tárcsa. Mohácsi útnál keresztben két-két betonalj. A nyílt vonalon meg hevederhiány, csavarhiány, fekszinthiba és sok egyéb nyalánkság, ami miatt az utolsó Bz-k néha majdnem leestek a sínről a 10-es, 20-as lassújelek mellett is, az amúgy 30-as pályán. Nincs az a pályamester, aki egy TVG-t merészelne ráengedni, nemhogy egy Bz-t.:-)

Előzmény: kovacsgyula44 (130384)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130390

Várgyá! ha Kiskőrösre is kellett menned, akkor akár tartalékos tisztjelölt is lehettél?

Előzmény: Törölt nick (130387)
Plieur Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130389

Nem fejtettem ki bővebben, de ha már így szóba került akkor folytassuk a trizs szerinti humoros álmodozást:)

Ugyanis nagyon remélem hogy az aktuális politikai és katonai vezetés tud tanulni az eddigi hibákból ( mondom én az optimista lélek:)) és nem úgy fogják kezelni az új haditeknyikát mint az "elmaradt orosz vasakat", na meg akad valaki aki előveszi a zsebszámológépet és megnézi közben a valuta árfolyamokat is:)

Azaz vagy-vagy: vagy idézve megint trizs-t "minek az nekünk", meg "egyszer elővétel évente" valamilyen ünnepségre aztán vissza a logisztikusok szerető és becézgető kezei közé ( tesznek rá vonalkódot meg adminisztrálják:)) , vagy biztosítják a normális üzemeltetéshez és karbantartáshoz szükséges keretet.

Ez egyaránt érvényes nyugati vagy orosz teknyikára, szégyen gyalázat lenne eljátszani a 29-es sztorit a szárazföldi verzióban.

Ha máshonnan kivont orosz vagy nyugati teknyikát  vennénk át (pld az említett cseh BMP-ket) azért remélem hogy az alkatrész készletektől a kenőanyagokon át a kannibalizációra alkalmas példányokig mindent vennénk, na meg az alapbázison kialakított összes járművet.

Alkatrészgyártó kapacitás megfelelő befektetéssel még megoldható lenne.

 

Előzmény: Hehe164 (130340)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130388

Várpalotán mi kezdtük a 122mm-es önjáró tarack képzést. Egy reggeli tornán megjelent a Gvozgyikás szakasz a honvédségi melegítőjükön a löveg szitanyomatával. Az akkori parancsnok eljárást indított, hogy az önjáró lövegesek megrongálták a honvédségi ruházatot. Komoly veszekedést kellett kezdeményeznem, hogy ez nem egy fenyítendő, htk-zandó jelenség, hanem örülnünk kell mert ez a csapatszellem, az együvé tartozás megnyílvánulása.

Előzmény: Törölt nick (130379)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130387

Nem tudják ezek, mi az élet! Nem is tudom hol nőttek fel, de nem is találgatok. Lehet, hogy beszűkültek vagy elfásultak. Sorállományúként én is búslakodhattam volna másfél évig, meg szórhattam volna az átkokat. Ehelyett inkáb megpróbáltam jól érezni magam.

Egy alkalommal pl. Kiskőrösrőről visszatérve Fehérvárra kértem engedélyt, hogy tehessünk egy kitérőt Dunaújvárosba a szüleimhez és a feleségemhez. VOlt velünk egy hivatásos törzsörm. is. Ő sietett volna haza. Mondtam neki, ne nyűglődj már, megéri. Felmentem a szüleimhez, magamhoz vettem egy fél liter vasi körtepáleszt, odaadtam a törzsörm.-nek, nesze, érezd jól magad! Aztán irány a feleségemhez. Hol parkoljunk az R-142-vel? Kicsi a parkoló. Semmi gond, be a játszótérre! Na, akkor kezdődött a hepaj! Illegális bemutató. Annyi gyerek megszállta a kocsit, hogy egymáson ültek, felmásztak a tetőre, bactatták az antennákat, meg mindent, amit értek. Volt a laktanyában ellenállomás, a katonatársam meghívta, összejött az ök. Na, a kölykök még jobban zsúfolódtak, mindenki a mikrofont akarta. Ahánynak sikerült hozzáférnie, az beszélhetett is. Röpke másfél óra alatt a társam tartott nekik egy játékos újonc kiképzést. Amikor lementem, fogtam a fejem, hogy ez meg mi a fac? Hogy szedjük le a kölyköket a kocsiról, mindenhol lógtak, mint az indiaiak a vonat tetején. Kérdezték, hogy katona bácsi, máskor is eljöttök? Erre mit lehet válaszolni? Hazudni nem akartam, annyit mondtam, hogy nem szabad, ti voltatok az egyetlenek, de ha ilyent akartok, gyertek katonának! Én, aki zsigerből utáltam a honvédséget. Aztán a társamnak is hoztam egy fél liter páleszt, mert kiba...-ul lefárasztották a kölykök. 

Biztos vagyok benne, hogy lehet ezt legálisan is, csak akarni kellene, nem belemerülni az ostoba titkolózásba. Pl., hogy az Alba Plázához nem hozták ki a legmodernebb norvég rádiókat, csak a meketteket ... nabazmeg! 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (130382)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130386

kidumáltad magad.

Előzmény: Törölt nick (130385)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130385

Moldovától kölcsönöztem :-)) 

Előzmény: kovacsgyula44 (130381)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130384

Vasutat nem kell építened, helyén van minden közúti táblával, hetente megyünk át rajta vasasnál. Egy bizmutot kellene finanszíroznod Kalauz Nélküli változatban.

 

Előzmény: trizs77 (130373)
Atis57 Creative Commons License 2018.02.23 0 1 130383

Sziasztok!

 A leirtak  pont hasonlitanak a Kitörés Napi emléktúra  körüli felhajtásra.

 Itt mindenki fújjolt ,hogy ....................lásd néhány oldallal előrébb!

 

 Mégis működik a fiatalok közt! Sajna vagy öröm -e az ennyi résztvevő ?

De a hirverés működik, s  van respektje .

 Tehát a toborzásoknak is ilyennek kellene lennie , nem probléma ha még ráadásul pénzdijas is .!

 (alá Israel )+ Tv -s  hirverés .(nem 20sec  snitt !)

 

 Sok évvel ezelőtt voltak nyilt napok , tavasszal  határőrségi bemutató  stb........

 Ma már emléke sincs !

 mindenestre a jelen jellegtelenségéből ki kellene törni !

 

Előzmény: Törölt nick (130378)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130382

Hüjegyerek! élemedett korom ellenére szász százalékban egyetértek veled. Nem elméletben, a gyakorlatban. 300 fős bemutató állománnyal, 1200 fő résztvevővel szerveztem rendszeresen honvédelmi napokat Várpalotán a Cseri-erdőben. Ejtőernyővel hozta a kolléga az akkori miniszter üdvözletét. A Mi 8 is leszállt, néhány szerencsés séta repülhetett. Szovjet elvtársak is megjöttek egy BMP-vel közvetlenül a lövészetről szügyig sárosan, minden láncvédő elvesztve, minden lőszer betárazva, az hiányzott amit ezelőtt 20 perccel ellőttek. A rendőrök kutyabemutatót tartottak, a hülye újságíró (fotós) belépett a kordonon belülre, a kutya átment élesbe, csak a fotóson nem volt semmiféle csibészelő berendezés. A közönség nagyon élvezte, a mentők hamar ellátták. A végzős szakmunkásokat és érettségizőket ebéd után kivittük a lőtérre és bemutatót tartottunk az akkor rendelkezésünkre álló összes tüzérségi löveggel és aknavetővel. Sokan mehettek egy kört a 122mm-es önjáró tarackkal. Kérdeztem, tetszett? Tetszett! Tankosok leszünk! Anyátok!Lehet valamit jól csinálni lokálisan. Aztán a kolléga becsábul, bejön, szembe találkozik a valósággal, hamar beadja az A/4-est. Most ott vagyunk, hogy tárjuk, tárjuk a kapukat, de nem jön a minőség amit az ügy megérdemelne.

Előzmény: Törölt nick (130378)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130381

Egyébként is mijen faszság az hogy "rendszervita" Nemesvita! ammár valami! Mégy a 84-esen Keszthely felől, gyönyörű jegenye soron lehet betérni balra Nemesvitára.

Előzmény: Törölt nick (130379)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130380

hüje!

Előzmény: Törölt nick (130378)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130379

Az első helyzett vagy csapatvezető egy évig viselhetné a Katonai Vasemberek Királya kitüntetést, amit egy magasrangú tiszt nyújtana át neki oklevéllel, valami menő jelvénnyel, nagy katonai csinnadratta körítéssel. Videó, fényképek, sajtó, minden, amivel vasemberünk menőzhetne a haverok és a csajok előtt. Természetesen az erre a versenyre kölcsön kapott egyenruhában. 

Kíméljetek meg a mit, hogyan nem lehet típusú válaszoktól arra én is tudok példákat! 

 

Előzmény: Törölt nick (130378)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130378

"2004-ben 70 ezer 20 éves sorozandó férfi  volt"

 

Ma vajon mennyi? Modjuk, hogy ugyanennyi. Ebből a létszámból hány %-ot sikerült meggyőznie a propagandának, hogy katonai pályára lépjen? 

Élő példa a propagandára. Az MH43 évente tart egy bemutatót a székesfehérvári Alba Pláza melletti parkolóban. Ott sok a fiatal, lehetséges a merítés. Gondolta, aki kitalálta! Lehet, jó szándékkal ötletelt, mert parancsba kapta. De, mint tudjuk a katonai propaganda egy professzionális szakma. Na már most, jószándékúnk semmiféle iyen támogatást nem kap. 

Bennfentes ismerősömet kérdeztem a bemutató után fél évvel, hány fiatalt tudtak levadászni? Válasz, egyet se! 

Nem lehet a katonai szolgálat illatát, bűzét a fiatalok számára érzékelhetővé tenni, ha nem élnek benne legalább annyit, mint a svájci sorállományúak. 

Mellesleg ez a fejvadász bemutató nem is érdekes, egyszerűen dög unalmas, a rendezőknek is. 

Valami érdekessel kellene nyitni a fiatalok felé! Például, mint a huszáridőkban. Az akkori fiatalok tátott szájjal szemlélték a nyalka és ügyes lovasokat és volt közöttük a faluban, aki kedvet is kapott hozzá. Azokat befogták. 

Annyira tisztán látszik, hogy mi az, ami felpörgeti azokat a fiatalokat, akiket anyuci nem szobagyerekként ajnároz. Például a motor, az autó. persze több pénzbe kerülne, ha nem egy passzív bemutatót rendezne a sereg egy-egy alakulata, hanem mondjuk egy terep cross versenyt. A katonák hoznák a technikát, de nem lenne megtiltva saját motor vagy autó sem. Persze mindezt könnyített katonai keretek között. A minimum, hogy az indulók között legyen jó kötésű, nagy dumás egyenruhás is, nem egy! 

Aztán lehetne ez többtusaszerű is! Mondjuk beiktatnának egy téglafalbontást gépkarabéllyal vagy valami fegyveres élményt. A fiatalok szeretik ám a fegyvereket is, hajjaj! Itt már fegyelem kell, tehát egy csak parancsra mehetnek a mozdulatok. Most ne jöjjön senki azzal, hogy "ezeknek fegyvert adni a kezébe?"! Mi is voltunk kopaszok, első lövészetes kiképzés része volt a kiképzésnek. Lehetett fegyelmet tartani? Lehetett!

Aztán jöhet egy következő állomás! Kapnak egy katonai térképet a megjelölt célla és időn belül oda kell találni. igazi verseny! Csak megsúgom, hasonlót a helyi crossos banda rendez illegálisan a környező települések fiataljaival. És élvezik a gyerekek, hogy 10km-re lévő igazi alja terepcélt sárban, porban, mocsokban, esőben, hóban, tűző napon győznek le. Nincs nyeremény, de megszületik az új király, akire mindenki felnéz - következő versenyig. 

Ugye, milyen hülye civil vagyok? De basszátok meg! Izmusokkal, hazafias dumával nem lehet semmilyen célt elérni, meg a mit tudom én hány hetes tartalékos levelező tanfolyammal se! 

Uff, szólottam, lehet hülyézni! 

:-)) 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (130361)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130377

A légierőt én szó szerint LÉGI ERŐ-nek gondolom. 

Az 50-60  gépes felállás ideális esetben működne. Ha rendelkeznénk Svájc anyagi erejével , Németo. szervezettségével,  Izrael fifikás gondolkodásával.

De ezek messze vannak számunkra.

Reálisan tekintve óriási pénzkidobás lenne ennyit vadászgépre költeni.

A Grippent ötös skálán  4,5-re értékelem.

Továbbra is azt gondolom, hogy az állandó tűzoltás nálunk nem kivétel ,ha nem a rendszer normális működésének a része. Lehet takargatni a dolgokat, kicsit színezni, de alapvetően szerintem így van. Legalább annyira érdekel a katonai téma mellett, hogy társadalmi-szervezeti   rendszerek mitől és miért működnek jól-rosszul.

Előzmény: Batkaa (130366)
trizs77 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 130376

Úgy lenne jó a megközelítés, ha mellé lenne téve, hogy a "csapos" szerint a víziónknak ennyi és ennyi a logisztikai háttérkövetelménye személyi és anyagi téren.

 

-------------

 

Erre tartunk kettő vezérőrnagyot a kettő kb. 40-40 fős főtiszti stábjukkal egyetemben.

 

 

trizs77 Creative Commons License 2018.02.23 -1 0 130375

nem Batkaa olvtársnak szól:

 

 

Ezek a BTR-ek... azok mennek majd a tartalékosoknak, mármint majd azoknak, akiket az új MH fog kitermelni és még később a területvédelmi erő kapná.

--------------

Ezek a Simicskó féle tartalékosok, jól tudnak :

 - turult rajzolni,

 - paszományt hímezni,

 - lovasbandérium felvonuláson feszíteni,

 - koszorúzásokon komoly pofát vágni,

 - himnuszt+szózatot +székely nótát átszellemült arccal hallgatni,

 

de a BTR-el hány évtized alatt érnek ki a 8 km-re lévő falu szélre, kisváros határába ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!