Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

logoutx Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4
az üzemanyagár meg nem is tudom mitől annyi amennyi...
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.31 0 0 3
Nem tudom, a mostani pontos szabályt, de valamikortól az összes céges tgk-nak viszgáztatott autóba ún. tachográfot kell beszereltetni...

Mármint ez a szándék?
Jelenleg akkor kell, ha a megengedett legnagyobb össztömeg + a legnagyobb vontatható tömeg meghaladja a 3500 kg-ot.
Ez egyszerűbben fogalmazva azt jelenti, hogy ha van vonóhorog, akkor 2000 kg megengedett legnagyobb össztömeg felett kell, mert a 2000 kg megengedett legnagyobb össztömegű kocsi 1500 kg-ot vontathat (fékezve).

Előzmény: Ilusta (1)
szipusz2 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 2
Cégautó-adó?
Valami olyasmit hallottam, hogy ha menetlevelezel meg elszámolsz ü.a-t, akkor magánhasználatot nem számolhatsz el, csak ha fizetsz x adót.

Erről valaki?

Előzmény: Ilusta (1)
Ilusta Creative Commons License 2003.07.30 0 0 1
Szia Szipusz2!
Csak saját tapasztalatokról tudok beszámolni..
Mivel tgk-nak van levizsgáztatva, igen menetlevelet kell írni, amit a rendőr el is kérhet. Nem tudom, a mostani pontos szabályt, de valamikortól az összes céges tgk-nak viszgáztatott autóba ún. tachográfot kell beszereltetni súlyos 100 ezrekért a cégnek, ami MINDENT rögzít! Km-ert, sebességet, fogyasztást stb! mindent! Ezt is leellenőrizheti a rendőr! (Ez főképp kamionoknál lényeges, hogy betartották-e a kötelező pihenőidőt!)
Szóval üzemanyagot megspórolni ezzel a szerkentyűvel nem lehet, a cégvezetők is leellenőrizhetik.

Ami a magánhasználatot illeti, ez csak megegyezés kérdése a főnökökkel. Van olyan cég, ahol nem érdekes, elszámolhatod (fizetéskiegészítés gyanánt), kifizetik. Van olyan cég, ahol kifizettetik veled és olyan céget is ismerek aki ugyancsak fizetéskiegészítés gyanánt vállalja a fele költséget.
Hó végén összesítés van, gyűjteni kell az üzemanyagszámlákat ahányszor tankolsz, el kell raknod...

Elszámolás:
Legtöbb cég norma alapján számolja el. Magyarul, van egy gyári norma, amit a városi közlekedés gyanánt felszoroznak x%-kal (talán 25%?) és az lesz a normád. Nos itt lehetne spórolni az üzemanyagköltségen (ha kevesebbel elmész, a Te nyereséged), ha nem lenne a tachograf. Többség csak tahó-gráfnak hívja...amíg ilyen nincs a kocsiban, nyerő lehetsz...
Szóval lehet rajta nyerni valamennyit, ha ügyes vagy és ha olyanok a feletteseid, hogy elnézik a magánhasználatot....

Előzmény: szipusz2 (-)
Janibacsi Creative Commons License 2003.07.30 0 0 0
Egy ujabb East-West Lip-L0p Bt. pr0balkozasa:)

0 tudassal, 0 jo konyvelovel egy lepest se, mert nem 0 buntetest lehet beszedni:o))

JAno

Előzmény: szipusz2 (-)
szipusz2 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Próbáltam a témában keresgélni, de sehol nincs használható magyarázat.
Szóval a helyzet a következő:

Adott egy Kft.Van 3 alkalmazott, akiknek cégautót kell vásárolni.Nem biztos hogy be vannak jelentve :)
Az autók tgk-nak (2ülés) vannak vizsgáztatva és dízelek.A cég áfát akar visszaigényelni a vételárból és az ü.a.-ból is no meg a szervíktg-ekből.És mindent amit csak lehet el akar számolni.

A kédésem, hogy ezeknél menetlevelet kell vezetni, de mi a helyzet a magánhasználattal?
Lehet ü.a-t elszámolni?
Mik az előnyök ill. hátrányok no meg a buktatók?

Teljesen tájékozatlan vagyok a témában, úgyhogy a Ti segítségeteket kérném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!