Keresés

Részletes keresés

la Mer Creative Commons License 2003.07.30 0 0 18
Egyszer en (vagy valamelyik masik nickem :) nyitottam egy topikot, magyarok regi vallasa cimmel. Ennek az lett volna az elsodleges celja, hogy a tudos topikolok elmagyarazzak nekem, kis tudatlan, es emiatt nem is igazan magyarnak, hogy miben is hittek a magyarok, mielott felvettek volna a keresztenyseget, vagy miben is hittek, mielott jott volna Istvan alias Vajk (lam-lam, o is tobb nicket hasznalt :) kiralyunk.

Nehany dolog kiderult ott, de azert lathato, hogy messze nem mindent tudunk a temarol.

Ennelfogva a valasztas nem tunik nekem teljesen megalapozottnak. Miert valasztanam Koppanyt, amikor meg a programjat se ismerem?

Amugy pedig mostansag olvasgattam a hinduizmusrol, es egesz szimpatikus otletei vannak. Peldaul az is benne van, hogy ha valaki olyan nagyon kereszteny akar lenni, akkor am legyen, az lesz neki a legjobb. Es ha en Koppanyt akarom valasztani, akkor azt is valaszthatom. Ha nehany alapveto egymasmellett-elesi szabalyt betartasz, akkor emellett meg siman lehetsz hithu hindu.

Szoval engem se Istvanok se Koppanyok ne akarjanak teriteni, egyikhez se fullik a fogam. Szerencsere ma ezt mar meg lehet tenni. Es erre az ertekre kene jobban vigyazni.

Előzmény: brutálmaci (-)
Vigor Creative Commons License 2003.07.30 0 0 17
Gy.k. Egy repülőgép megtervezése, előzetes tapasztalok nélkül, felér egy megvilágosodással.
Előzmény: bogyó (13)
Vigor Creative Commons License 2003.07.30 0 0 16
Qrvára bírom ezeket a tradicionalistákat... Nyugaton csinálják, keleten meg beszélnek róla.

Előzmény: bogyó (13)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.30 0 0 15
"emocionális beállítottságú tanításaik miatt, amelyek gyakorlatilag teljesen nélkülözik a tudatosságot"

Nyilván mellőzik, hiszen azt sem tudják van olyan, hogy mi az egyáltalán, és mit lehet tenni annak eléréséért..

Előzmény: bogyó (13)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.30 0 0 14
Ezekre csak azt tudom mondani:
"Kopppány!.. Kopppány!" :)
Viszont halkan azt is hozzáteszem, vallás ide vagy oda.. OFF: vajon mit tesz majd koppány, mikor körülötte mindneki EU tag?
Előzmény: brutálmaci (-)
bogyó Creative Commons License 2003.07.29 0 0 13
Mondjuk ebben egyetértek, főleg az un. nyugati, keresztényeket, karizmatikus keresztényeket, baptistákat, stb. kellene elkerülni maximálisan emocionális beállítottságú tanításaik miatt, amelyek gyakorlatilag teljesen nélkülözik a tudatosságot.
Előzmény: brutálmaci (-)
Vigor Creative Commons License 2003.07.28 0 0 11
És NAGYON bölcs döntés. Istvánról egyszer hallottam, hogy 100%-os király, 100%-os politikus, és 100%-os hadvezér volt. És ezzel teljesen egyetértek.
Előzmény: Hitet Lenke (10)
Hitet Lenke Creative Commons License 2003.07.28 0 0 10
Az egy politikai és nem vallási döntés volt. Illetve még csak döntés sem, mert egyszerűen nem volt választási lehetőség.
Most van, legalábbis az egyénnek van lehetősége - amig még van - meghozni a saját döntését.
Előzmény: brutálmaci (-)
brutálmaci Creative Commons License 2003.07.28 0 0 9
ne aggódj: manapság már Istvánt négyelik fel. :-)
Előzmény: Vigor (6)
Vigor Creative Commons License 2003.07.28 0 0 8
Ja. Lesz ez még így se, remélem.
Előzmény: Szaladok utánad (7)
Szaladok utánad Creative Commons License 2003.07.28 0 0 7
Sok. Például itt vagy te, egynek. És még csak a vall-fil fórumon tartunk.
Előzmény: Vigor (6)
Vigor Creative Commons License 2003.07.28 0 0 6
Csak nehogy megint az legyen a sorsotok, mint koppányé. Ki tudja, hány István van még...
csapo Creative Commons License 2003.07.28 0 0 5
1000 éve a nép nem választotta a kereszténységet. Erőszakkal lett rájuk kényszerítve.
Előzmény: brutálmaci (-)
Beleg Cúthalion Creative Commons License 2003.07.28 0 0 4
Brutalmaci kedves,

Vegre egy topic ahol egyetertunk :)))
Kadarral meg Horthyval kapcsolatban nem nyilatkozom mert minidg hulye voltam a 20. szazadi politikahoz, meg fiatal is vagyok meg hozza.

De a Koppany uggyel maximalisan egyetertek.

Jol mondtad, trauma az orszagnak hogy el van szakitva a sajat gyokereitol.
Azt sem tudjuk kik vagyunk, miota az orszag felvette a keresztet, nem talalja a helyet sehol sem. Hogy lehetne igy kiegyensulyozott stabil ontudata a magyar embereknek? Sehogy. Mint ahogyan jelen helyzet is mutatja.
Attol tudok kiborulni mikor azt monddjak hogy Magyarorszag kereszteny orszag. Na nehogy ma'!
Nem Jezus tanitasaval van bajom, sot. Feltetlen ertekes es hasznos az embernek ahhoz tartania magat.

Na de az hogy raeroszakoljanak egy orszagra egy teljesen mas hitet es eltoroljek azt ami az emberek multja es gerince. Ezt nem kellett volna. Erre a bunre nincs mentseg. :( Barbarok.

brutálmaci Creative Commons License 2003.07.28 0 0 3
nem botránkoztat meg, csak éppen hiányosnak találom a listát. Hiányzik róla pl. Horthy neve. meg pár régebbi, illetve pár újabb figuráé.

de ez nem polfórum, úgyhogy inkább a filozófiai oldalát nézzük a dolgoknak.

ahogy elnézem, a magyarságnak igenis trauma, hogy mindig nagyhatalmak előtt kellett megalkudnia. nem, Magyarország nem keresztény ország, nem is volt soha az.

nem, nem kéne bedőlnünk isten porszívóügynökeinek.

Előzmény: Szélvándor (2)
Szélvándor Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2
Tudom, hogy ez a hozzászólás sokakat megbotránkoztathat, akár meg is sérthet. De mielőtt bárki moderátort vagy hóhért kiáltana, tessék elgondolkodni.

Azért, mert egy elnyomó csoport, vagy egy elnyomást szolgáló ideológia régebb óta van a nép nyakán, már nem szégyen cipelni? Sőt, ha az a régebb már legalább 1000 év, akkor erény lett volna belőle?

Pedig fényesebb a láncnál a kard, nem?

Előzmény: Szélvándor (1)
Szélvándor Creative Commons License 2003.07.28 0 0 1
KERESSÜK

GÉZA FIA VAJK
alias I. ISTVÁN
alias SZENT ISTVÁN,

valamint KÁDÁR JÁNOS
bűnelkövetőket

HAZAÁRULÁS
alapos gyanúja miatt.

A bűncselekmények kísértetiesen
hasonló körülményei alapján
kapcsolatra, esetleg bűnszervezet
létére gyanakszunk.

Előzmény: brutálmaci (-)
Bastien Creative Commons License 2003.07.27 0 0 0
Egyetértek! Ma már nem jár érte halál. Mindenki hihet abban és beszélhet arról amiről akar. Bár istenként imádni egy követ vagy egy fát, avagy tistelni a négy szelet, azért elgondolkodtató lenne manapság. Igazán már azt sem tudom miben higgyek.
brutálmaci Creative Commons License 2003.07.27 0 0 topiknyitó
Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok a Sláger Rádiót! (jó, azt ne).

1000 éve, hogy a magyar nép a kereszténységnek behódolást választotta.

A történelem ismétli önmagát.

Ismét keresztény hittérítők jönnek Nyugatról, hogy elárasszanak a felújított kereszténység-verziójukkal. Stratégiákat dolgoztak ki, ismét gyarmatosítani akarnak. Térítenek mindenhol, tévében, rádióban, interneten, az utcán, köztereken. Kedves fiatalok táncolnak vidáman a BLaha Lujza téren, majd hirtelen hittérítésbe kezdenek. A misszionáriusok nem riadnak vissza a gyerekek bevetésétől sem.

NE!
István helyett most válasszuk Koppányt!
Úgyse voltunk soha jó keresztények...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!