Keresés

Részletes keresés

_Comet_ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 27

Van hasonló magyar kezdeményezés, pont nemrégiben kezdődött

 

http://blog.justhvk.hu/?p=521

JSG Creative Commons License 2008.04.26 0 0 26
Tyű de elhalt ez a téma. Ennyire nem megy otthon a Bookcrossing? :-( Én most regisztráltam 4 könyvet.
Adjatok életjelet!
Alana Fowl Creative Commons License 2006.11.16 0 0 25

Épp a napokban vadásztam le magamnak ott egy könyvet :)))

 

Reagálva a korábbi bejegyzésekre: nálunk lehet hogy azért nem működik annyira a dolog, mert kevesen tudnak róla. Vagy azt nem tudják pontosan mit is kell csinálni a megtalált könyvvel. Gondolom nem mindenki érti a beragasztott angol nyelvű papírt.

(Én csak annyit tudok angolul ami netezés közben rámragadt) 

 

Valóban drágák a könyvek, és nem szívesen válunk meg tőlük, ha még jónak is tartjuk, de én mégis úgy gondolom, hogy gyerekkorom egyik kedvenc könyvét szeretném továbbadni. Antikváriumban találtam is pár száz forintért jó minőségű példányt belőle, ennyit megér nekem a dolog. Kecske és káposzta esete, nem? Nekem is megmarad, és mások számára is elérhetővé válik :))))))))

 

Csak találjátok meg!

 

Előzmény: abessza (24)
abessza Creative Commons License 2006.09.17 0 0 24
"Elhagytam" egy újabb könyvet a XII. ker. Márvány u. 48-ban levő Téma Kávézóban.
Ha erre sem harap rá senki, szomorú leszek. Bár eddig bárkinek meséltem a bookcrossingról, bolondoknak járó kedves mosollyal viszonozták.
abessza Creative Commons License 2006.09.11 0 0 23
Haliho!

Olvasvan a topikot, elegge meglepodtem, ma cimkeztem fel ugyanis Vonnegut Bortontolteleket es fogom "szabadon engedni" valahol. Fekete lyuk, megeloztel ugyan, de nem tudtam, mivel a bookcrossing.com-on te nem regisztraltad... sebaj, ketto is ellebeghet belole a nagyvilagban, eleg jo hozza Vonnegut. :)

Mindamellett en sem fuzok nagy remenyeket hozza, hogy felbukkan a konyvem a neten ujra, am ha mar valakit csak olvasasra serkent, az is szuper.

udv,
abessza
_Comet_ Creative Commons License 2005.12.20 0 0 22
Tudni valamit a könyvek további sorsáról?
Előzmény: fekete lyuk (21)
fekete lyuk Creative Commons License 2005.11.25 0 0 21

Ezeket a könyveket fogom jövő héten Pesten elhelyezni:

 

  • Vonnegut: Börtöntöltelék (BH1)
  • Konrád: Kerti mulatság (BH2)
  • Mándy: A Trafik (BH3)
  • Kardos: Avraham Bogatir hét napja (BH4)
  • Szathmári: Kazohinia (BH5)
  • Artaud: A könyörtelen színház (BH6)

Beleírom a könyvekbe, hogy BOOKCROSSING HUNGARY, plusz ennek a topicnak az elérhetőségét.

 

Előzmény: Zak Mc Kracken (20)
Zak Mc Kracken Creative Commons License 2005.11.19 0 0 20
Tegnap olvastam a dologról a HVG-ben, beleszerettem. Jó lenne elterjeszteni nálunk is jobban, részemről igyekszem elkezdeni.
medvemacs Creative Commons License 2005.10.18 0 0 19

újabb élesztési kísérlet :)

és miért ne lehetne magyar könyveket is útnak indítani?  :)

_Comet_ Creative Commons License 2005.03.04 0 0 18
Topic, fel!
stamina Creative Commons License 2003.08.23 0 0 16
ki pl. ma a polcról meglelte a Karnevált, jelezzen vissza!

A Hamvas-fele Karnevalt? Jo izlesu tolvaj lehetett. :)

Előzmény: Törölt nick (14)
stamina Creative Commons License 2003.08.23 0 0 15
Miért nem csinál valaki magyarul egy ilyen oldalt?

Van egy olyan erzesem, hogy a megtalalt konyveket eleg kevesen adnak tovabb. :)

Mellesleg lejjeb mar irtuk, hogy nalunk az alacsony nethasznalat miatt, nemigen mukodne a dolog.

Előzmény: rebecca (13)
rebecca Creative Commons License 2003.08.22 0 0 13
Értjük a lényeget, Matiz biztos érezte, hogy nem szándékosan hagytam ott a könyvet, és viccesen próbált arra célozni, hogy ha Ő találta volna meg, visszaadná.

Miért nem csinál valaki magyarul egy ilyen oldalt? Akkor nem lennének nyelvi problémák. Önkéntesek akiknek ez tetszik, nyomtathatnának fejenként csak néhány szórólapot a webcímmel és biztosan engednék nekik kitenni pl. a könyvtárban, vagy a suliban, lehet e-mailt küldeni róla a haveroknak, stb.

Egyébként -igaz pár éve volt már- de tőlem a könyvtárban örömmel elfogadták azokat a könyveket amik a felmenők eltávozása következtében már 2-3 példányban voltak meg. Ez is az elvesztés egy önzetlen módja :).

Előzmény: AIxxxxxxxxxxx (6)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 12
De ha csak ezen múlik, fordítok bárkinek. :)
Előzmény: _Comet_ (11)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 11
Ööööö, igazad lehet... erre utólag rá is jöttem. (Én iskolámnál fogva elég sok angolul tudó embert ismerek, ebből indultam ki valószínűleg.) Viszont a 15-25 közöttiek közt azért nem lehet olyan rossz az arány, végülis iskolai követelmény a nyelvtudás. És mondom, aki netezik, az szerintem elbíbelődik vele valahogy.
Előzmény: stamina (10)
stamina Creative Commons License 2003.07.25 0 0 10
Különösebb angoltudást nem igényel, talán középfokút

Szerinted jelenleg a magyar emberek hany szazalekanak van kozepfoku angoltudasa? Nem tul soknak, szerintem.

Persze ha nehany evre elore gondolkodsz, akkor remlehetoleg egy kicsit ebben is javulni fog az arany :)

Előzmény: _Comet_ (9)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 9
Böngésztem már őket, de elég régieknek tűnnek ahhoz, hogy még ott legyenek, ahol az előző gazdájuk hagyta őket.

Bevallom, azt hittem, többen harapnak rá erre az egészre. Különösebb angoltudást nem igényel, talán középfokút, dehát ez szinte bármire igaz, ami a világhálón megjelenik. A net-hozzáférés tényleg kulcskérdés lehet, remélhetőleg növexik a felhasználók száma az elkövetkezendőkben, ugyanúgy, mint a kalandos kedvű olvasóké. :)

Előzmény: stamina (8)
stamina Creative Commons License 2003.07.25 0 0 8
Nalunk nem sok sikert josolok a mozgalomnak. Kevesen tudnak angolul, hogy visszajelezhessenek a site-on, keves embernek van net hozzaferese, stb.

Ennek ellenere errefele is kering 20 konyv valahol, ugyhogy lehet keresgelni. :)

Előzmény: _Comet_ (7)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 7
Na Te levetted : )! Pontosan erről van szó, azért igyekeztem népszerűsíteni a weboldalt, hogy minél több ilyen - természetesen önzetlenül felajánlott - könyv forogjon közkézen. Regisztrálni kell az oldalon, a könyvet pedig otthagyod valahol, de azt is megírod, hogy hol. Aztán vagy a leírásod alapján, vagy teljesen véletlenül rábukkan valaki, aki aztán szintén "elveszti" valahol, és így tovább, és így tovább. Én drukkolok, hogy előbb-utóbb működjön, találtam már néhány könyvet, amelyeknek igen szép előéletük van, csakhát sajnos külföldön keringenek. A "ráérős" jelző is stimmel. ;)
Előzmény: AIxxxxxxxxxxx (6)
AIxxxxxxxxxxx Creative Commons License 2003.07.25 0 0 6
Nem nagyon vettétek le a lényeget. Ez valószínüleg nem az önzésről szól. A könyvet pedig nem valakinek kell otthagyni, hanem csak úgy. Én is azt gondolom, hogy kicsi az esélye, hogy egy ilyen könyv valaha felbukkan. Gondolom bele kéne írni, hogy aki megtalálta és elolvasta szintén "veszítse" el. És persze, hogy regisztrálja is. Kedves ötlet, sok év múlva, amikor már sokkal több mindenkinek lesz internet elérése, lehet, hogy működni is fog. Van valami olyan szájt ahol a pénzedet lehet regisztrálni, és akkor látod, hogy mozog. De ezek csak a nagyon ráérős emberek játékai...
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.25 0 0 5
Megvan, és már kiolvastam :)) Otthagyjam valahol neked? :))
Előzmény: rebecca (3)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 4
: DDDDD Nem én voltam.
Előzmény: rebecca (3)
rebecca Creative Commons License 2003.07.25 0 0 3
Nekem sikerült a 3. pontnál kezdenem :-D
3 éve a Bp-i 22-es buszon felejettem Fehér Klára A Földrengések szigete c. könyvemet (Delfin sorozat). Írhat aki megtalálta.

Előzmény: _Comet_ (-)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 2
Adott esetben lehet porosodhatnak a polcokon olyan könyvek, amikre a tulajdonosnak nincs szüksége, mást pedig érdekelhet. Hidd el, én is nagyon szeretem a könyveket, a legértékesebb, legkedvesebb tárgyaim mind-mind a könyvespolcomon vannak, ezeket én sem adnám ki a kezeim közül. Ám vannak példányok, amiket tudom, hogy sosem fogok elolvasni, vagy egyszer elolvastam, és nem tetszettek, de akadnak olyanok is, amiből valamilyen oknál fogva kettő van otthon. Ezeket simán szabadjára lehet ereszteni, hiszen akadhat, akit pont ez érdekel, vagy a balhé kedvéért megszerzi és ő is továbbadja.

Az biztos, hogy több gyenge pontja is van a kezdeményezésnek, de talán nem áthidalhatatlanok. A könyvszerzésben is pont az a jó, hogy vagy megkaparintod, vagy nem, de egy próbát simán megér szerintem. Ha pedig már tényleg elterjedt a kezdeményezés, akkor akár teljesen véletlenül is rábukkanhatsz egy könyvre, anélkül, hogy kerested volna.

Előzmény: Spinderella (1)
Spinderella Creative Commons License 2003.07.25 0 0 1
Ennek az az egy szépséghibája van, hogy a könyvek marha drágák. Namost ha én veszek egy könyvet drágáért, kiolvasom és még tetszik is, akkor nem válok meg tőle szívesen, tehát inkább felrakom a könyvespolcomra, minthogy direkt elveszítsem... arról nem is szólva, hogy másik könyvet szerezni cserébe kicsit necces, mert mi van, ha valaki előbb ér oda és elviszi azt, ami adott esetben nekem is kéne. Fussak érte versenyt a városban ? Szvsz jobban megéri megvenni a boltban azt ami tetszik, és utána megtartani.

De érdekesnek valóban érdekes...

Üdv,
Spin

Előzmény: _Comet_ (-)
sneci Creative Commons License 2003.07.25 0 0 0
Ez egy nagy 0!
Előzmény: _Comet_ (-)
_Comet_ Creative Commons License 2003.07.25 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Érdekes kezdeményezésre bukkantam nemrégiben a www.bookcrossing.com-on. A dolog szépséghibája mindössze annyi, hogy Magyarországon nem eléggé elterjedt a mozgalom. Ha van kedvetek, regisztráljatok Ti is, és lendítsük fel együtt a legnagyobb közkönyvtárat! :)

Hogy érthetőbb legyen, miről is van szó, bemásolok néhány mondatot a hivatalos oldalról.

You know the feeling you get after reading a book that speaks to you, that touches your life, a feeling that you want to share it with someone else? BookCrossing.com gives you a simple way to share books with the world, and follow their paths forever more!

The "3 Rs" of BookCrossing...

Read a good book (you already know how to do that)
Register it here (along with your journal comments), get a unique BCID (BookCrossing ID number), and label the book
Release it for someone else to read (give it to a friend, leave it on a park bench, donate it to charity, "forget" it in a coffee shop, etc.), and get notified by email each time someone comes here and records journal entries for that book. And if you make Release Notes on the book, others can Go Hunting for it and try to find it!

Tehát a teendő mindössze ennyi:
- olvass el egy könyvet
- regisztráld a www.bookcrossing.com-on és lásd el egy egyedi azonosítóval
- engedd szabadjára a nagyvilágban ("felejtsd ott" egy padon vagy egy kávéházban, add oda egy barátodnak, stb), és e-mailben értesülsz majd annak további sorsáról. Természetesen fel kell a weboldalon tüntetni, hogy hol hagytad az olvasnivalót, hiszen mások így könnyebben rátalálhatnak.

Tehát akit érdekel, az regisztráljon, és kezdődhet a világméretű cserebere!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!