Keresés

Részletes keresés

Rudy Creative Commons License 2003.10.04 0 0 6
Természetesen nem!!!

Az + költség!

Előzmény: totoo (5)
totoo Creative Commons License 2003.10.02 0 0 5
egy reklamfoto araban benne vannak a koltsegek, mint nyersanyag, modeldij stb?
Előzmény: Rudy (4)
Rudy Creative Commons License 2003.09.30 0 0 4
Egyébként mi az, hogy otthoni kolléga?
Hol élsz?
Szval kettesben elárulhatom, hogy én "nagyipari" alkalmazott fotográfus vagyok.
Ami megy és nem egyedi árazásu, aza arendezvényfotózás. napi díj van. Ez 60-65e Huf. 8 óra. Időn túl felár. + kiszállás + nyersanyag költség.
Az alkalmazott fotográfiák egyedi árasak. Ezek általában reklámfotók. Azt mondják, hogy drágán dolgozom, mégis jönnek a megrendelők. Egy egyszerű plakátfotó 40-től indul és 140-200 a vége. Itt a megrendelő mindent visz. rendes szerződéssel, felhasználási joggal (igény szerint 1 szer többször!).
Nálatok (hol van ez?) hogyan megy ez?
Ausztriai példákat ismerek, de ezek is olyanok, hogy valaki mesélte valakinek, aki....!
Előzmény: zsigubabi (-)
Rudy Creative Commons License 2003.09.30 0 0 3
Úgy tünik csak ketten hadakozunk!
Előzmény: zsigubabi (2)
zsigubabi Creative Commons License 2003.07.27 0 0 2
No va.
Előzmény: zsigubabi (1)
zsigubabi Creative Commons License 2003.07.25 0 0 1
Nos engem azért érdekel, mert nem otthon "operálok".
Még az Alap zsürizés korában hagytam ott a dolgokat. Csak kiváncsi vagyok, hogy mi a változás és merre megy az "ipar".
Előzmény: Rudy (0)
Rudy Creative Commons License 2003.07.25 0 0 0
Számlázott dolgok, vagy számla nélkül?
Egyébként nagyon jó ajánlás a Fényképész Kamara és a MUOSZ által kiadott ártáblázat. Viszont az aki ez alapján számláz egy ideig dőzsöl, majd éhenhal, mert elmennek a megrendelők!
Másrészt mit szeretnél eladni? Meglévő kész 1 képet, sorozatot, konkrét megbízás adott feladatra? Mindegyiknek más a tarifája!

Dehogy kérdésre válaszoljak:
Számlázott munkánál szerződéssel törvényes úton behajtható. Csak idő kérdése. És persze ügyvéd! Nekem tavaly 70e Hufba és 4 hónapba került kivasalnom egy ügyfélből a lóvét! Persze utólag a bíróság a perköltség megtérítésére is kötelezte, de a 4 hónap időt nem lehet összegszerüsíteni!

Szóbeli megállapodás az nem jelent semmit manapság! Behajthatatlan! Max verőemberrel, de az meg nem biztos, hogy megéri! Sokba kerül és lehet, hogy téged is fejbe vernek! :-))

Ami abszolut biztos TANÁCS; hogy a Magyar Atlétikai Szövetséggel (Nagy Sándor) nem érdemes egyezkedni. Ő mindenkit átver!

Előzmény: zsigubabi (-)
zsigubabi Creative Commons License 2003.07.24 0 0 topiknyitó
Minden marháskodást félretéve, érdekelne, hogy az otthoni kollegák, hogyan kalkulálnak, számláznak.
Idö, termék, kreativitás, szerzöi jog... Mi az elfogadott számla átfutási idö...Ha nem fizet a vevö milyen eszköz van a fotós kezében...
Minden ezzel kapcsolatos dolog érdekel.
(Nem szeretném, ha megvádolnának ezért csak konkrét kérdésekre válaszolok, hogy ez nálam hogyan megy.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!