Ti kiraknátok ezt e felhívást játszóterekre? szerintetek beletörődők az emberek vagy eljönnének? Kíváncsi vagyok a véleményetekre, nem lázítani akarok, hanem elérni, hogy a polg. mester másképp álljon hozzá!!!
Lakossági fórum ÓVODAI ELLÁTÁS Biztosítása témakörben is
2008. MÁJUS 22. 18 h. (Városháza földszinti díszterme).
GYERE EL TE IS, HA ÉRINTETTNEK ÉRZED MAGAD VAGY ÉRDEKEL A TÉMA!!
Tisztelt Polgármester és Jegyző Urak!
Ezúton szeretnék közmeghallgatást és együtt gondolkodást kezdeményezni a gyermekeim jövőjét érintő óvodai és iskolai ellátás helyi megoldásának témakörében. ...... Szeretnék a többi helyi családdal együtt választ kapni többek között a következő kérdésekre: -Tervezik-e további óvodai férőhelyek biztosítását a megnövekedett gyermekszámmal arányosan, vagy a családoknak maguknak kell gondoskodniuk a gyermekeik óvodai ellátásról a gyermekek 5 éves koráig ? - Mi a hosszú távú elképzelése, stratégiája Biatorbágynak a megnövekedett gyermekek óvodai és iskolai ellátásáról? - Mi, Biatorbágyi lakosok mit tehetünk annak érdekében, hogy gyermekeinket ne kelljen más településekre hordani óvodába, hogy ne szakadjanak ki a helyi közösségből már 3 , 4 éves korban? ........ Hiszem, hogy egy közmeghallgatás, tényszerű tájékozatatással egybekötve sokat segítene abban, hogy az önkormányzat és a lakosság véleményt cserélhessen. Úgy gondolom , hogy egy ilyen fórum lehetőséget teremthetne arra, hogy közösen találjunk megoldást a kialakult helyzetre.
Válasz:
Tisztelt Asszonyom!
Biatorbágy Képviselő-testülete januárban tartott közmeghallgatást, melyet több héttel előtte meghirdetett. Közzétett költségvetési koncepciójával tájékoztatta a lakosságot arról is, hogy milyen fejlesztéseket kíván végrehajtani 2008-ban, illetve milyen további fejlesztéseket készít elő ebben az esztendőben.
Több alkalommal adtunk tájékoztatást, ezen kívül pedig szintén kikértük az érdekelt lakossági csoportok véleményét Biatorbágy közoktatásának fejlesztéséről. A korábbi anyagoknak az Önkormányzati Híradó és a Biatorbágyi Krónika korábbi lapszámaiban, az aktuális anyagoknak ugyanitt, és a Biatorbágyi Önkormányzat honlapján lehet utánanézni.
A Képviselő-testület 1990 óta megtöbbszörözte az óvodai férőhelyek számát; minden előírást és igényt kielégítően működteti óvodáit. Valamennyi olyan óvodáskorú gyermeket felvesszük óvodáinkba, akik felvételére jogszabályi kötelezettségünk van.
Az általános iskola és művészeti iskola ideálist megközelítő elhelyezését készítjük elő jelen időszakban, hogy kiválóan működő iskolánk fizikailag is megfelelő elhelyezést kapjon és a délutáni művészeti iskolai foglalkozásokra ne kelljen külön más oktatási helyekre utazni gyermeknek, szülőnek. Az új iskola építésével felszabaduló jelenlegi általános iskolai épületekben távlatban kistérségi alapítású és működtetésű középiskola alapítását tervezzük.
Mindezek a szándékok megtalálhatók a képviselő-testület ciklusprogramjában.
Amennyiben ennek részleteivel személyes találkozás formájában kívánnak megismerkedni, illetve ezzel kapcsolatban véleményeiket, javaslataikat el akarják mondani, erre a legközelebbi nyilvános lehetőség a következő polgármesteri beszámolóval egybekötött lakossági fórumon lesz, amelyet 2008. május 22-én, 18 órakor tartok a Városháza földszinti dísztermében (Házasságkötő terem), amelyre szeretettel és tisztelettel hívom.
Biatorbágy, 2008. május 9. Tisztelettel:
Dr. Palovics Lajos
polgármester
A "korrekt"-et úgy gondoltam, hogy a cég részéről megvan a szándék, és úgy tűnik, normális a hozzáállás is. Ők nyújtanának jobb szolgáltatást, ha az Önkormányzat megfizetné.. Nyilván ők is nyomják az Önkormányzatot, hogy végre csináljon valamit, (meg persze ez is a gazdasági érdekük).
Mondjuk tök megértem, hogy ki vagy akadva a szeméthegytől a házad előtt..
Úgy tudom, hogy tavaly szeretett volna idejönni Biatorbágyra egy Waldorf iskola (Kisgöncöl kezdeményezés) is, de az önkormányzat elutasította.. Viszont Tökön tárt karokkal fogadták őket.
szemétdombunk (zöld szemét lakópark): mondjuk én is hót ideges lennék, ha a szemetet a kertembe hozná a szél, az tuti! szerintem az a megoldás, ha nem egy sziget van ennyi emberre, hanem 20 és azokat folyamatosan takarítják. pénz. önkormányzat.
ovi: örülök, hogy te 4-5xösről hallottál, én a 17 helyre 107 jelentkezőt kicsit többnek kalkuláltam (a dévaiban állítólag) :) a babaneten egy lány kezdeményezett egy lakossági fórumot, kiváncsi vagyok, hogy milyen választ kap. ezen kívül megy az aláírásgyűjtés, a gabócában is van ív. a szöveg: "Aláírásommal támogatom a biatorbágyi óvodai, bölcsődei és iskolai férőhely problémák megszüntetését és az óvodai férőhelyekkel kapcsolatos transzparens döntéshozatali és várólista rendszer bevezetését. Kérem hosszú távú cselekvési terv kidolgozását valamint, hogy az Önkormányzat választ szíveskedjen adni az alábbi kérdésekre: Milyen konkrét tervei vannak a nagyszámú új beköltöző bölcsődei, óvodai és iskolai férőhely gondjainak megoldására? Hány férőhelyes létesítményeket terveznek építeni, mikor és hol? Pontosan hány óvodai férőhely áll rendelkezésre és hány 2005, 2006 és 2007-ben született gyermek él Biatorbágyon? Milyen növekedésre számítanak a következő években? Milyen ideiglenes megoldásokra vannak elképzelések az átmeneti időre (konténer óvoda, alapítványi megoldások)? Kérem a választ a biatorbágyi Krónikában is közzétenni szíveskedjenek."
persze, az önkormányzatnak nincs semmilyen kötelezettsége és a döntéshozók állítólagos hozzálllása, úgymint: nem kötelező itt lakni valamint itt gazdagok laknak, ki tudják fizetni a magánovit stb. elég elkeserítő. Ezzel együtt, ha nem teszünk valamit, tuti, hogy semmi sem fog történni.
Úgy tudom az a terv, hogy ha megnyílik az új iskola, a régit bezárják, az már eleve 4 osztály, szóval az sem lesz elég. tele van a városunk kisbabákkal és kismamákkal. szerintem ultragáz a helyzet, de nem gond, visszavisszük a gyerekeket a szmogba, csak kibírják, nem?
én is kerestem annak idején Zöldszigetet, de nem találtam, ezért én is ide kezdtem írogatni, de nem volt túl nagy élet és a téma sem jött be így ritkán járok erre.
Szal ovi. Hát igen, a túljelentkezés iszonyat, bár csak 4-5szörös :) Idén kb 20-an fognak "elballagni" a 120-ból. Új lakók meg folyamatosan vannak akiknek pl kötelező korban van a gyermeke, tehát Őt fel kell venni. Az én lányom csoportjában 25 főre van - volt - engedély, de most 32-en vannak. Szerinted? Én is hallottam borítékos sztorikat, sőt, olyat is ismerek akinek az egyik gyerek fél éves a másik még ovis, pedig azt mondták ezeket a gyerekeket nem veszik fel. Bölcsi állítólag lesz, de max jövőre. Újabb ovit kétlenék, mikor az új iskoláról is mindíg mást hallani. Nem gondolom, hogy ovi után egy másikat csinálnának.
Egyébként is elég furcsa ez az ovi. Du 5-kor már kinéznek, ha akkor mégy a gyerekért. Ráadásul 16-tól már csak összevont csoport van. Reggel is 7.30-kor is összevont csoport van, pár gyerekkel. Mások nem járnak dolgozni?
hát igen nagyon korrekt válasz. Pont nem ér semmit. Ezt a problémát én is látom minden nap pont 2x. Ha itthon vagyok akkor többször is. Az én kertemtől 50m-re sincs az a sz... Arról nem beszélve, hogy a köré dobált szemetet hozzánk hozza a szél. Már panaszoltuk az Önkormányzatnál, de senkit sem érdekelt. Az nem megoldás, hogy elmondjuk hogy rosszul használják az emberek. Sajnos Magyarországon elég messze vagyunk a hulladékgazdálkodástól. Tudok olyan emberről itt a lakóparkban aki nem fizet szemét díjat, de persze a zsákjait kirakja. Bezzeg jakuzzi-ja azért van.
Ettől még a trutyi marad. Azt nem értem a többi kidobált mocskot miért nem szedik össze akkor a kommunális hulladék szállításkor. Ja persze hát azt kifizeti meg. Pl önkormányzat? Dehogy. Miért is.
Most ott tartok, hogyha holnap sem szedik össze, naponta fogom fényképezni és küldeni az Önkormányzathoz, és mostmár, a szemeteseknek is. Ha ez sem hoz változást ÁNTSZ.
A Rákóczi liget topicban próbálunk információkat szerezni egy központi gázkazános vagy kiserőműves fűtési rendszer átlag havi össz költségéről 50m2-es lakásra vetítve. Ha meg tudnátok velünk osztani ilyen tapasztalataitokat megköszönném.
Szintén érdekelne egy 50m2-es lakás klimatizálásának költsége is, központi klímával, vagy saját klímával.
Ha tudtok a kérdéseimre választ adni, légyszíves írjátok be a Rákóczi Liget topicba, hogy ne kelljen átmásolnom ida.
szelektív sziget ügyben korrekt választ kaptunk a cégtől:
"Köszönöm, hogy a problémával megkereste Cégünket. Biatorbágyon jelenleg 10 szelektív gyűjtősziget áll a lakosság rendelkezésére. Ez a megközelítőleg 11 ezer fős településre sajnos kevés. (átlagosan 1000 fő/sziget a minimálisan elfogadott arány). Az Önkormányzattal már többször egyeztettünk, illetve több szinten is jeleztük feléjük a szigetek alacsony számát és kapacitását. Előnyös bérleti ill. vásárlási konstrukciót is felajánlottunk a frekventált helyeken lévő szigetek idényszerű, vagy alkalomszerű bővítésére. A folyamat eredményeként 2008.02.12-én az eddigi szigetenként 1 db műanyag gyűjtésére szolgáló edények számát 2-re sikerült bővíteni. Jelenleg 2 további bővítésként kihelyezendő sziget helyszíne még függőben van. Ebből az egyik a lakópark területén lesz. A szigetekkel az a probléma, hogy mindeni keresi és használná is, csak éppen senki sem akarja, hogy pont előtte legyen, így mindeddig az önkormányzatnak nem sikerült megfelelő helyszínt találni.
Az áthelyezett lakóparki szigetnek nem a kapacitásával volt gond, hanem a mellé rakott jelentős mennyiségű gazdátlan hulladékkal. Az önkormányzat kérésére a szigetet áthelyeztük mert, bár a kontrolba bevonásra kerültek a közterületfelügyelők is, sikertelenül próbáltuk, ill. próbálta az önkormányzat megakadályozni a hulladékok illegális elhelyezését.
További probléma volt, hogy a lakó polgárok nem rendeltetésszerűen használták az edényeket sem. Felfeszítették azokat, és testidegen, vagy kommunális hulladékkal rakták tele. Ezzel jelentős többletköltséget okoztak a szolgáltatónak.
A szigetek ürítés megadott járatterv alapján történik. Hétfő → Műanyag Kedd → Üveg Szerda → Papír Csütörtök v. Péntek → Műanyag
A gyűjtési napokon a gyűjtendő anyagnak megfelelő, gyűjtőedény mellé kihelyezett szelektív hulladékot elszállítjuk. Nagy mértékben segítené a munkánkat, ill. a sziget külső megjelenését, ha az adott napon (pl. szerdán helyeznék ki az adott esetben papírhulladékot a gyűjtőedény mellé).
A gyűjtést elősegítendő információkat a szelektív gyűjtés állapotával és az aktuális problémákkat foglalkozó a közeljövőben megjelenő (immár 3. alkalommal megjelentetett) hírlevél fog tartalmazni.
Kérésem, hogy amennyiben további problémája van, Cégünkön mellett az Önkormányzatot is szíveskedjék megkeresni, mert közösen munkálkodunk a tisztább környezetért.
Fú, az óvodánál lévő szelektív sziget tényleg több, mint botrány.... írjatok ti is Rák Úrnak, mi már megtettük. bicske@saubermacher.hu Kontakt személy: Rák József
A Saubermacher-Bicske Kft. cég jelmondata, idézet a honlapról: "azért a környezetért tevékenykedik, amelyben érdemes élni- tevékenységünkkel a folyamatos fejlődés elvének megfelelően kívánjuk szolgálni a környezet védelmét és megóvását".
Szegényebb városokban szinte lakóházanként (kb 40 lakásonként) van egy-egy szelektív sziget, itt sokezer emberre jut egy. Akár a Biatorbágy táblához is lehetne tenni jó nagy szemétkupacokat, ahogy jó vendéglátóhoz illik, de engem az óvodások szüleinek nevében is biztos megütne a guta. Nagyon gáz, hogy azt látják a gyerekeink, hogy oké szétdobálni a papírokat... :(
Köszi a helyrajzi infókat, most már tiszta a kép. :) Csak akkor lehet, hogy nem jó topikba írogatok? :) Szerintetek a topic címét esetleg nem lehetne módosítani pl Viadukt/Zöld Szigetre? Csak tényleg csendben mondom, hogy többen nem találták meg, mert esetleg a Biatorbágyot is bele lehetne fogalmazni...(ja zöldsziget már van de oda csak én írok és csont :)
Más: mit tudtok az ovielyzetről? Rettenet, hogy milyen infók keringenek, 8-10xes túljelentkezésről, borítékokról, új óvi, bölcsi esélytelenségéről... Kezdek aggódni, hogy a gyerekeinknek a szmogba kell majd oviba járniuk?
Köszi, ha tudtok valamit, mert erre felénk lassan már kezdődik az aláírásgyűjtés...
Nem csak a szelektív szigetekkel van gond, mert az kell, nagyon is. Ekkora lakóparkba (inkább lakótelepre) legalább 4-5 db!
Megjegyzem, hogy valahogy nem csodálkozom, hogy nincs hely kellő távolságba elvinni a szigeteket a lakóházaktól.. Mert itt érdekes módon semmire nincs itt hely. Ez is mutatja, hogy milyen mélyen átgondolt területfejlesztés folyik itt.
Tudtommal az egész terület maga a Zöldsziget. 1. 2. 3. ütem egy beruházóval, aki magát a területet hozta létre. Ezen belül a Viadukt egy másik cég aki az első ütem elején épített sok házat. Ez lett a Viadukt lakópark. Ez a pátyi úttól az első vagy második kereszt utcáig tart. Teljes szélességében az új területnek. Plusz a Szily bal oldalán az egyforma házak és aztán a 2. ütemben a folytatásában, amit asszem már másként hívnak, fmegint egyforma házak vagy 10 egymás után. Azt is a Viadukt építette, építi.
hát igen ez szintén katasztrófa. Épp a héten ide raktak a háztól 50m-re egy újabb szelektívet. Vagy átrakták? Nem is figyeltem. Már másnap tele volt a környéke mindennel. Tegnap ugyan elvitték de sokkal nem lett jobb mára. Azon gondolkodom szép fotókat fogok küldeni az önkormányzatnak ha ez így megy tovább
oh, köszi, ez a téma engem is foglalkoztat, botrány, hogy hogy néz ki a szelektív sziget....szerintem az új szemetes cégnek kéne írni, nem? én mindenben benne vagyok, még szemétgyűjtési akcióra gondoltam, április 22én lesz a föld napja, akár lehetne kérn az önkormányzattól zsákokat... ami itt lenn van, a második ütemben az maga a rémálom.. feltámad a szél és madarakként repülnek a zsákok...
határvonallal kapcsolatban: ma egy "szaki" :) úgy tájékoztatott, hogy a viadukt az első házsor a pátyi út mellett, azután már zöldsziget egyes ütem, a gabócától kettes és a dombon túl - ahol az új isi lesz -a hármas és a négyes ütem a szarvasugrásnál van...
Szia! Jaj, nem a négylakásosokban LAKÓKKAL van a gond!!!
ha a telekárak nem lennének úgy felpumpálva akkor most családi házban laknál itt, és nem társasban!! Azért drágák ennyire a telkek, mert társast is lehet rájuk húzni! ha nem lehetne, fele ennyiért kelnének csak el, nem lenne piaca ilyen drágán! (mint ahogy nem is volt, állt a telek eladás, amíg a képviselő testület valami belső sugallatra nem engedélyezte a társasokat)
én úgy gondolom, hogy a szelektív szemétgyűjtő után lévő fasor lehet a határ.. (apropó, nem tudom kinek kell ilyenkor szólni, de elég komoly kapacitásgonddal küzd..)
Sziasztok! Új versenyző :) Mi december óta lakunk a "zöldszigeten" (négylakásosban, de abszolút átérezve a családiházasok ellenvetéseit) és örülök, hogy megtaláltak titeket. Köszi Csont! :) Régebben csináltam egy zöld sziget topikot és most felmerült bennem, hogy hol van a határvonal a Zöldsziget és a Viadukt között, mert balga fejjel eredetileg azt hittem, hogy a Viadukt az a rész, ahol lefordulunk a pátyi útról és nem ér el a tavasz játszóig, de lehet, hogy rosszul tudom. Van esetleg infótok/térképetek erről?
Nagyon jó a Magyar Narancsos cikk, mennyire eltalálta a Legát a vasútállomás leírását: párját ritkító ocsmány szellemvár :) Ismertek embert, aki ott meri hagyni a bicaját napközben vagy akár sötétedés után?
Valószinűleg a közmű (csatorna átmérő stb..) hálózat sem erre a négyszeres lakómennyiségre lett méretezve, meg az utak szélessége se, erre a telkenként 8 autóra. Már most is elég macerás ki-be állni, ha az út túloldalán másik autó parkol.
Egyetértek feletek! Én sem azért jöttem ide, mert mini lakótelepen akarok élni! Pedig a mi házunk nem közös, mégis nagyon zavar, hogy már egyre nagyobb társasházak épülnek egyre közelebb egymáshoz. Amíg a "faluban" külön kezelik a lakóparkot nem is lesz jobb. :(