Keresés

Részletes keresés

badcsaba Creative Commons License 2009.01.09 0 0 634
biosolar.hu

Ez egy Budakeszin épült ház honlapja. Sok hasznos információt találsz a honlapon. Sok sikert az építkezéshez.
Előzmény: tubi33 (631)
hannabori Creative Commons License 2009.01.09 0 0 633

És mnég ez:

 

Előzmény: hannabori (632)
hannabori Creative Commons License 2009.01.09 0 0 632

Ilyen most

tubi33 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 631
Sziasztok!

Mi most vagyunk túl az alapásáson és a betonozáson, valamint holnap zsalukövezzük a lábazatot úgyhogy még nagyon az elején járunk:))
Nagyon szívesen nézegetem az építkezéssel kapcsolatosan feltöltött képeket, ha esetleg tudnátok linkeket feltenni a házépítések menetéről (akár az alapozástól a ház berendezésééig:) nagy örömmel venném!
Előre is köszi mindenkinek: Tubi
culoka Creative Commons License 2008.10.23 0 0 630
nem sikerlt betenni a képet ugyhogy itt van a linken:)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/081023/konyha_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

culoka Creative Commons License 2008.10.23 0 0 629
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretném átvariálni a lakást, és ehhez a konyhát is át kell rendeznem. A képen (remélem) jól láthatóan lerajzoltam az elképzelésemet. Tehát a felső rajz a mostani állapot, és a tervem az, hogy kivenném a beépített szekrényt teljesen, körbecsempézném, és oda betenném a sütőt. A sütő helyére pedig bekerülne a hűtő.

A kérdésem az lenne, hogy a sütőnek nem lesz baja, ha ilyen zárt helyen van??Be lehet tenni, ilyen helyre?Ez egy panellakás, és elektromos a sütő...Fölé egy elszívót is be akarok rakni...

Illetve, hogy a sütő és a hűtő lehet egymás mellett??

Válaszotokat előre is köszönöm!!!!
ttboy Creative Commons License 2008.10.06 0 0 628
Szia!

Egy rajz nagyon megkönnyítené a tervezést. Mellesleg, ha 3*3,5m-es konyhád van és 2,5*2,5m bútort akarsz, mi van az egyik végében lévő 50 cm-en? A másikon gondolom ajtó, mert kb. annyi hely marad ki, de az 50 cm kicsi lesz szerintem, ha ott is közlekedni kell. A kéményes tervvel kapcsolatban: szerintem kivitelezhető, de nincs értelme, u.i. a 60 cm széles lecsapás miatt nem fogod tudni kihasználni a szekrényt alatta teljesen (a kémény melletti háromszögeket lehetetlen normális módon elérni alul). Tehát én ezt túl nagy pazarlásnak látom.

2: a 35cm mély és 2 méter magas szekrény "magyar neve" polc. :-) Azaz, ha nyitottan képzeled el, oké, de ha fiókokkal és szekrényekkel, szerintem túl pici lesz. De az orra bukás ellen mindenképp a falhoz is rögzíteném. Igaz, ha a teljes falat akarod, az már inkább beépített szekrény kategória.
Előzmény: ke_fe (625)
Robin Creative Commons License 2008.10.02 0 0 627
nem tudom hol vennéd a bútort, de az ikea árul kevébé mély alsó elemeket is - ha csináltatod, vagy csinálod, akkor meg mindegy
Előzmény: ke_fe (625)
hannabori Creative Commons License 2008.09.30 0 0 626

 

Raktam már fel képet kicsit korábban, most akarunk asztalt, székeket venni, tudnátok adni

valami jó tanácsot?

Sarok? vagy kerek asztal...szerintetek mi passzolna?

 

ke_fe Creative Commons License 2008.09.30 0 0 625

Szevasztok!

 

Tanacsot kerek, hogy az elkepzelesem megvalosithato-e, szoktatok-e ilyet csinalni.

A konyham 3.0 X 3.5 meteres, sajnos 4 ajto van rajta.

Egy  "L" alaku 2.5X2.5 meteres sarkot akarok munkafeluletnek kialakitani. Viszont ebbe a terbe  a sarokban van egy 30x35 cm meretu kemenypiller.

Az az elkepzelesem, hogy a kemeny elotti reszet a munkalapnak 45 fokos szogben alakitom ki, a kemeny eletol 60 cm szelessegben. Ide tennem a mosogato medencet. A hatso fal es a lecsapast kialakito haromszog alaku hianyzo reszt szinten munkalappal boritanam. 

5 darabbol allna a munkapult:

- az "L" szarai (2 db)

- szimmetrikus trapez alaku 45 fokos lecsapas

- kemeny melletti haromszog alaku lik befedese (2 db)

Lehetseges-e igy marni a munkalapokat? 

 

Masodik kerdesem:  35 cm mely szekrenyekbol egy 2.0 meteres falat  teljes feluleten a padlotol kezdve be tudok butorozni?  Egyaltalan a felso elemeket le lehet labakra tenni? vagy spec meretu also elemeket kell keszitetni?

podani Creative Commons License 2008.09.30 0 0 624
Sziasztok,

Milyen márkájú elektromos főzőlapot, illetve elektromos sütőt ajánlotok ami jó, de nem vészesen drága?
Köszi
Axióma Creative Commons License 2008.09.28 0 0 623
Huhh, en anno panelban (2005) valami 600Ft koruli osszegre emlekszem per ho... igy mar ertem. De azert telken meg panelban nem ugyanaz a bovites, ld. tarsashaz vezeteke is kell birja...
Amugy van me'g az indukcios is, bar meg draga, esetleg a 2+2-s, ezugyben nezz be a Haztartasi gepek topicba, volt rola szo nemreg.
Előzmény: Robin (621)
hannabori Creative Commons License 2008.09.28 0 0 622
Robin Creative Commons License 2008.09.27 0 0 621
Köszi,
az első javaslatodon már túl vagyok, van rá mód, több is. A villanyórámat valóban bővíteni kell, mert csak 16A-ros, de 32-ig ingyen bővítik, csak kiszállásí díj van - egy másik helyen csináltattam tavaly, 10eft alatt volt a bővítés, pedig ott különmért órát is szereltek. A hálózatot nem kell átalakítani, csak egy vezetéket kihúzni az új készülékig. Dugalj is van, mert a mostani készülékhez is kellet, de áram az valóban nincs. Ez viszont nem horribilis költség, viszont a gázátalányra évente majd 20eft-t fizetek ki, amiből szvsz úgy 2eftre való gázt használok el évente (nem tudom mérted-e már mennyi fogy csak főzésre, ha a sütőt évente csak 2-3-szor bekapcsolva). És mindez az épp aktuális áron, de már bejelentették, hogy újra emelni fogják - nem egész 4 év alatt több mint a 4-szeresére nőtt a gázátalány. Úgy számoltam, hogy kb 5 év alatt mai áron is megtérül, még akkor is, ha a villanyt emelik, mert azt kontrollálhatom, ezt nem.
Közben nézegettem a készülékeket, és jó lenne tudni, egy A osztályos vasmagos és egy A osztályos kerámia lapos fogyasztása eltér-e, ha igen hogyan. Eddig annyi tanácsot kaptam, hogy legyen 'gyorsfőzőlap', legalább 1.
Előzmény: Axióma (620)
Axióma Creative Commons License 2008.09.27 0 0 620
Eloszor is kerdezd meg a gazszolgaltatot, hogy lemondhatod-e... nem vagyok benne biztos. Masreszt, hogy a villanyos halozatod az egyben nagy terhelest birni fogja-e (felteszem 3 fazis eleve nincs, tehat 1 fazisos keszulek kell neked, na de azok is mikor hasznalod akkor sok ampert kivannak). Ha ezert at kell epiteni az elektromos halozatodat, abbol mar eleg sok atalanyt ki lehetne fizetni... na meg a keszulekcserebol is.
A masik reszehez nem ertek, sot, a fentihez sem ertek, csak olvasgattam ezt-azt.
Előzmény: Robin (619)
Robin Creative Commons License 2008.09.26 0 0 619
Itt annyira segítőkész mindenki, hogy egy részben idevágó dolgot kérdezek, hátha akad aki segít.
Eddig gáztűzhelyem van(mivel még az van), de miután átalányt kell fizetni, és keveset használom, úgy gondoltam megszabadulok tőle és áttérek a mérhető villanyosra.
1. gond - a szabadonálló fajták alig kerülnek kevesebbe (vagy nem is) mint a két darabból állók
2. amire azt írják, hogy a sütőn levő kapcsolókkal vezérelhető, ott mekkora lehet a két eszköz közötti távolság? ha a sütő mellett van a lap az még belefér?
3. mit szól egy lezárt gázcső, ha közvetlenül a közelébe egy villanysütő kerül? Le kell vágatni a csövet?
4. milyen márkat, fajtát vegyek - ha nem használom sokat, de ha igen, sokfélét csinálok egyszerre, szeretnék minél költséghatékonyabb lenni és minél olcsóbban megúszni? De úgy is kérdezhetném, hogy mit ne vegyek, amivel a tapasztalatok szerint problémám lesz?
Batis11 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 618
Akinek beépített konyhabútorra van szüksége keressen,mindenben igyekszem segíteni.
mammamija Creative Commons License 2008.09.10 0 0 617
Hali:)
Nem nagyon pörög a topik - úgy látszik mindenki túl van a felújításon-építkezésen:)

Lehet már kész a konyhád - nem sok választ kaptál, én pedig most kezdem. Buktatói nemigen vannak az ilyen típusú építésnek - az Y-tong könyű, faragható, csempézhető....
Én a beépíthető sütőt mindenképpen szemmagasságba tenném - a főzőlap meg a többi a szokásos besorolás szerint lehetne de a mosogatót mindenképpen feljebb tenném a szabványnál.
A baloldali nyitott polc nekem nem jön be, hacsak nem Provance-ban járunk..... - ajtót lehet rátenni akár készen vettet is.
Előzmény: chez jerome (603)
mokula2 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 616
Előzmény: SamRivers (611)
mokula2 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 615

Sokan gyártanak ilyet, találtam pl egy Kludit

 

 

Előzmény: SamRivers (611)
mammamija Creative Commons License 2008.09.04 0 0 614
Van hát!:)) A link legalján a speciális csaptelepnél......



Ablak alá csaptelep
Előzmény: SamRivers (611)
memorix Creative Commons License 2008.09.03 0 0 613
Axióma Creative Commons License 2008.09.03 0 0 612
En azert kerdeztem, mert szoba johetne meg az uvegtegla, de ha design-ra mesz ra akkor az felteszem kiesik. Viszont ha nem akarsz szelloztetni, akkro lehet hogy egy egybe fix ablakot kene betenni, de minimum 3 retegut, ha nem akarsz allandoan parat torolgetni.
Előzmény: _Idoru_ (610)
SamRivers Creative Commons License 2008.09.03 0 0 611
mi?? kép van róla?
Előzmény: mammamija (609)
_Idoru_ Creative Commons License 2008.09.03 0 0 610
axióma, főleg fény, no meg az esztétikum miatt szeretném, van más szellőzési lehetőség a konyhában.
mokula2, eeegen, én is erre jutottam, hogy az ablak kerete miatt lehetek inkább bajban, a fa randa lesz tőle, az biztos
mammamija, én az icipici panelkonyhámban is minden nap letörölöm a főzőlap mögötti csempét :D ez nálam nem lehet érv

konklúzió: a főzőlapot máshova rakom, de akkor is lesz ilyen ablakom :)))
Előzmény: Axióma (605)
mammamija Creative Commons License 2008.09.03 0 0 609
Nem haladtok a korral????:))) Létezik már olyan csaptelep ami lebuktatható hogy az ablak ki tudjon nyílni. Aranyárban természetesen.
Előzmény: erik3_6 (584)
mammamija Creative Commons License 2008.09.02 0 0 608
Jól tette a tervező, hogy lebeszélt.... vessetek a mókusok elé, de én nem suvickolom nap mint nap a csempét a tűzhely mögött.....
Namost képzelj el egy ablakot állandó gőznek - hőnek kitéve.....ott vixelheted minden teafőzés után.
Előzmény: _Idoru_ (604)
mammamija Creative Commons License 2008.09.02 0 0 607
Szia. Jó ez, dehamár..... de ha már épített konyhában gondolkodsz, akkor a sütőt tedd szemmagasságba (meghálálja majd a derekad idővel:))) - és valahol láttam, hogy a főzőlapot alacsonyabbra - a mosogatót (kézit) magasabbra szokták tenni.

Általában Y-tong téglából készítik (könnyű burkolni a 10-cm-es Ytongot) - de a minap láttam egy ezer éves Szép Lak-ban, hogy farostlemez váz volt az egész konyha csempével burkolva - az még könnyebb is mint az Ytongból épített.
Előzmény: chez jerome (603)
mokula2 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 606
Én is pont ilyet terveztettem a konyhámba. Viszont úgy terveztem meg a konyha berendezését, hogy ne a főzőlap kerüljön arra  a falszakaszra, ahol az ablak van, hanem a mosogató és szabad pult. Így nem fog annyira koszolódni. Lehet, attól én is tartanék egy kicsit, hogy az olajos fröccsenések folyamatosan érik a fa ablakomat. Az üveget könnyű tisztítani, de hosszútávon a fa keret megsínyli. Persze ha műanyag ablakról van szó, nem akkora gond.
Előzmény: _Idoru_ (604)
Axióma Creative Commons License 2008.09.02 0 0 605
Tapasztalatom nincs, de felmerul a kerdes: fenyt akarsz, vagy szelloztetni? Egyebkent sztem arra gondolt, hogy az ablak ua. kosznal feltunobben koszos es mar takaritod, mig egy csempe "elbirja" meg esetleg.
Előzmény: _Idoru_ (604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!