Keresés

Részletes keresés

erik3_6 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 569
Szia!

Hát itt csodákat nem lehet művelni annyira kicsi a hely. A hűtőnek tökéletes az a 60cm-es hely ha valóban 60 akkor oda a hűtő befér és tud szellőzni9 nem lesz vele gond (lényeg hogy felfelé legyen szellőzési lehetőség). Én a hűtő fölé szekrényt raknék szintén 60cm mélyen és a hátulját olyan kialakításúra gyártani, hogy tudjon a hűtő mögötte szellőzni (5cm légrés elég). Sütőnek ez a magasság már nagyon magas max 80-90cm magasságtól szokott kezdődni ha emelve van. Következő szekrény a beugró faltól indulva lehet a mosogató nem fogod beverni a könyököd sehova illetve kompromisszumokat kell kötni szerintem elég egy 45cm-es mosogatós szekrény egy kerek mosogatótállal. Ekkor marad még 120cm. Beépíthető sütőnek 60cm-es szekrény kell tehát akár lehet ez a következő elem, felülre egy Dominó főzőlappal (2-es főzőlap). Ekkor maradt még 60cm-ed. Mindenképpen kell egy fiókos szekrény de minimum egy olyan amiben felül van egy fiók evőeszközöknek stb. (én egy végig fiókosat javasolnék). Ez vagy 60-as és akkor utánna van a befordulás ami max. 30cm-es pultmélység. Ekkor 30cm belóg a beforduló pult a szobába vagy a fiókos szekrényt kisebbre kell venni de 45cm-nél azért ne legyen kisebb. Tehát: 45-ös mosogatós, 60-as sütős, 45-ös fiókos és 30cm mély befordulás. Ezt felül követve 45-ös felsőszekrény 60-as elszívó, 45-ös felsőszekrény, 30-as nyitott végelemmel lezárva. Akár a 2felső 45-ös lehet üveges a szimetria megvan. Étkezőt rakhatsz a bejárattól jobbra valami nem túl mély akár lehajtható pultot, bár az én tapasztalatom, hogy ami lehajtható az sosincs lehajtva.70x40cm-nél 2ember szűkösen megreggelizik(leülni is marad hely kétoldalról), de erre akár a belógó pult is alkalmas lehet.

www.konyhadesign.hu
Előzmény: swift85 (565)
swift85 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 568
szint alaprajz
swift85 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 567
1
swift85 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 566
A képet az előbb nem töltötte fel. A kép közepén lévő 5. sz. lakásról van szó.
swift85 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 565

Tisztelt Fórumközösség!

 

Nagy-nagy segítségre volna szükségem. Egy kicsi panellakás konyhájának valamint étkezőjének berendezése volna a cél. Totál szétveretem a lakást, miden új lesz. És ez az első... szóval szeretnék mindent a lehető legtökéletesebbre csinálni, megtervezni. Sajnos olyan férfi ember révén, aki most hagyja el a családi fészket nincs nagy tapasztalatom. Nagyon pici a rendelkezésre álló tér.

 

Mellékelek egy alaprajzot. A lakásban két strang van 1 a fürdőben egy pedig a bejárat mellett szinte közvetlenül - 60 cm-re a faltól.

Az előtér mérete, mint látható elég kicsi. Ráadásul ide terveztem egy kis asztalt valamint két széket hozzá a sarokba ( más színű burkolattal mintegy "szeparálva a teret" elválasztva a bejárat ill. konyha résztől.

Szeretnék egy szagelszívós beépített tűzhelyet. Valszin. a rendelkezésre álló tér miatt 2 lapos lesz belőle. Egy 120-140 magas hűtőt. Ezt a bejárati ajtó és a strang közé gondoltam (feltéve, hogy elég neki a hely (60 széles és ugyanennyi mély) és nem fülled be... ez akár kérdés is lehetne :)

A strang mellé gondoltam, ill. ajánlották a mosogatót (bár félek a könyököm nem fog rendesen elférni a strang oldalfala miatt... kinek mi a véleménye?),

mellette egy munkafelületet utána jönne a sütő ill. a lap. A fal megszűnik az előtér ill. a szoba között (de a közlekedő fala már marad). Viszont nem szeretném ha benyomulna a szoba területére a konyha. (Sok mindennek kell hely még.) Egy átadópult szerűséget terveztem, amolyan jelkéspeset mintegy tér-funkció elválasztóként.

 

A szabad falfelületek az előtérben mindkét oldalon: 165 cm. :( (+ ugye a bejárató ajtó mellett közvetlenül 60 cm ami most beépített szekrényként funkciónál)

 

Eredetileg a tűzhely sütőjét a hütő fölé gondoltam (mondván úgy sem használom túl gyakran majd. De ha jól sejtem kicsit magasan lenne?

 

Kérem akinek van ötlete. BÁRMI legyen olyan kedves megosztani velem. Fontos, hogy az étkezést is meg kéne oldanom valahogy.

 

Köszönettel: Bálint

killmark Creative Commons License 2008.03.12 0 0 564
a kitchen draw nevű programmal te is meg tudod magadnak tervezni,egész egyszerűen.
Előzmény: CornFake (542)
killmark Creative Commons License 2008.03.12 0 0 563
piper vagy kitchen draw?
Előzmény: erik3_6 (562)
erik3_6 Creative Commons License 2008.03.04 -1 0 562
Gondolod tudok rá számolni egy komplett árat!
www.konyhadesign.hu
Előzmény: CornFake (542)
killmark Creative Commons License 2008.02.03 0 0 561

tudod ,ezeknek az ablakoknak100% ban a jobb szárnya nyílik.

a kifröcssenő víz nekem nem gond.

ha tulajnak gond,átrakatja.

Előzmény: ttboy (560)
ttboy Creative Commons License 2008.02.03 0 0 560
Mellesleg elsőre is leesett, h. hol lesz a hűtő. Pont azért vetettem fel a mosogató eltolását mondjuk az ablakkal szembe. Ráadásul így a csap sem akadályozná a nyitást. És a kifröccsenő víz sem lenne akkora gond.
Előzmény: ttboy (559)
ttboy Creative Commons License 2008.02.03 0 0 559
Azt hiszem, én kultúráltan próbáltam kérdezni tőled. De úgy látom, valahol félúton elgurult a gyógyszer. Sajnálom.
Előzmény: killmark (554)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 558
az értem,és láttam is,csak amerikás lenne ha ott lógnának pl. a tepsik,stb:)
Előzmény: killmark (557)
killmark Creative Commons License 2008.02.03 0 0 557

nem.a mennyezetről lóg le a főzőlap fölé.

az a szigetbe van beépítve ha megnézed a képet.

Előzmény: bravura2 (556)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 556
bele lesz épitve valamiféle tárolóba?????
régen nekem is az volt.
Előzmény: killmark (552)
killmark Creative Commons License 2008.02.03 0 0 555

a lényeget lefelejtettem.

ha jobban megnézed a képet,keresheted a hűtő helyét...

na ugye.....

ott van.tudom hogy a padlószinttől 30 centire szokott lenni, de ezesetben nem ott van.

Előzmény: killmark (554)
killmark Creative Commons License 2008.02.03 -1 0 554

az a baj hogy összekeversz párt dolgot.

az asztalos az szakember,nem csodatévő.

kimegy a helyszínre,és javasolja hogy hol legyenek a szerelvények.

a többi a tulajdonos dolga.

mi a frász közöm van ahhoz hogy a tulaj hova rakatja dugaljat?

te is csak egy savanyúaszőlődögöljönmeg aszomszédéis tipusú uzer vagy aki mindenben a hibát keresi.

olyanban is amihez semmi köze az adott témának.

Előzmény: ttboy (553)
ttboy Creative Commons License 2008.02.02 0 0 553
És az az életveszélyes konnektor a mosogató mellett? Nem lehetett volna kicsit odébb tenni valamelyiket? (vagy mindkettőt)
Előzmény: killmark (552)
killmark Creative Commons License 2008.02.02 0 0 552
az utólag lett függesztve. sziget.
Előzmény: bravura2 (551)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 551
na meg ami fontos,páraelszivót!!
Előzmény: bravura2 (550)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 550
ekkora térben inkább raktam volna háromszor ekkora tálaló-tároló-főző pultot.
Előzmény: killmark (548)
ttboy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 549
Az asztalosmunka korrekt, a többi felvet néhány kérdést..
Előzmény: killmark (548)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 548

talán most..

Előzmény: killmark (547)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 547
...
Előzmény: killmark (546)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 546

ez az elrendezés?

ezt a konyhát 3 éve készítettük.

Előzmény: Lee1732 (529)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 545

ablak alá nem tennék felső szekrényt.

inkább gyártatnék 6 os üvegből polcokat.25 cm mély, csiszolt éllel.

kinyitja a teret és nem látszik szemből.

 

Előzmény: Lee1732 (529)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 544

elméletileg nem.

a gyártók megkövetelnek egy takarást minimum a főzőlap aljára.ha azzal együtt elfér(emelsz a bútor magasságán,akkor lehetséges.

 

Előzmény: Tibcsik (540)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 543

hülyeség.a konyhabútorod alsó elem mélysége valószínűleg 55 cm.

a sütősé általában 60.de ez azért van így mert így lehet csalni az alsó elemmel (kijjebb húz)ha sz@r a fal.

ahol a sarok 90fok ,ott lehet a sütő elem is simán 55 mély,csak a fölötte levő szekréyntest hátában ki kell alakítani egy 10 cm mély légcsatornát,hogy a sütő melege arra távozzon.

(megcsinálni könnyebb nekem mint leírni)

Előzmény: 521478963 (530)
CornFake Creative Commons License 2008.01.28 0 0 542
udv mindenki
konyhaszetverest tervezek, uj butorral,gepekkel,padloval.
de annyira megcsomorlottem a 80tervtol amit vegigprobaltam a konyhaba,hogy segitseget kerek.ez az alaprajz.vizes kiallas a jobb "felso" sarokban lesz,ugyhogy ez elegge behatarolja a mosogato helyet.illetve a konyha kozepere maradt egy radiator (aki debreceni az ismeri a szuper ebedlobol levalasztott konyhakat), az A fallal parhuzamosan.
nem vagyok hive a tokig beepitett konyhanak,szoval a falra valszeg egy vizszintes faliszekreny lesz csak,a tobbi nyitott polc.
ketten elunk,de mindig fozok,illetve sutni is szoktam,szeretnek egy szemmagassagba felszerelt sutot.
a szine igazabol kialakul,de jelenleg esszeru formaba szeretnem onteni a teveket,illetve erdemi tippeket varok....koszi..
r0226 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 541
Nem. De azért belehet alá építeni csak nem egy életbiztosíték.:-))))
Előzmény: Tibcsik (540)
Tibcsik Creative Commons License 2008.01.27 0 0 540
Sziasztok!

Kerestem, de eddig nem találtam arra egyértelmű választ, hogy kerámialapos főzőlap alá be lehet építeni mosogatógépet?

Ha valakinek van ezzel tapasztalata/információja kérem ossza meg velem.

Köszi:

Tibcsik

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!