Keresés

Részletes keresés

killmark Creative Commons License 2008.02.02 0 0 552
az utólag lett függesztve. sziget.
Előzmény: bravura2 (551)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 551
na meg ami fontos,páraelszivót!!
Előzmény: bravura2 (550)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 550
ekkora térben inkább raktam volna háromszor ekkora tálaló-tároló-főző pultot.
Előzmény: killmark (548)
ttboy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 549
Az asztalosmunka korrekt, a többi felvet néhány kérdést..
Előzmény: killmark (548)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 548

talán most..

Előzmény: killmark (547)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 547
...
Előzmény: killmark (546)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 546

ez az elrendezés?

ezt a konyhát 3 éve készítettük.

Előzmény: Lee1732 (529)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 545

ablak alá nem tennék felső szekrényt.

inkább gyártatnék 6 os üvegből polcokat.25 cm mély, csiszolt éllel.

kinyitja a teret és nem látszik szemből.

 

Előzmény: Lee1732 (529)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 544

elméletileg nem.

a gyártók megkövetelnek egy takarást minimum a főzőlap aljára.ha azzal együtt elfér(emelsz a bútor magasságán,akkor lehetséges.

 

Előzmény: Tibcsik (540)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 543

hülyeség.a konyhabútorod alsó elem mélysége valószínűleg 55 cm.

a sütősé általában 60.de ez azért van így mert így lehet csalni az alsó elemmel (kijjebb húz)ha sz@r a fal.

ahol a sarok 90fok ,ott lehet a sütő elem is simán 55 mély,csak a fölötte levő szekréyntest hátában ki kell alakítani egy 10 cm mély légcsatornát,hogy a sütő melege arra távozzon.

(megcsinálni könnyebb nekem mint leírni)

Előzmény: 521478963 (530)
CornFake Creative Commons License 2008.01.28 0 0 542
udv mindenki
konyhaszetverest tervezek, uj butorral,gepekkel,padloval.
de annyira megcsomorlottem a 80tervtol amit vegigprobaltam a konyhaba,hogy segitseget kerek.ez az alaprajz.vizes kiallas a jobb "felso" sarokban lesz,ugyhogy ez elegge behatarolja a mosogato helyet.illetve a konyha kozepere maradt egy radiator (aki debreceni az ismeri a szuper ebedlobol levalasztott konyhakat), az A fallal parhuzamosan.
nem vagyok hive a tokig beepitett konyhanak,szoval a falra valszeg egy vizszintes faliszekreny lesz csak,a tobbi nyitott polc.
ketten elunk,de mindig fozok,illetve sutni is szoktam,szeretnek egy szemmagassagba felszerelt sutot.
a szine igazabol kialakul,de jelenleg esszeru formaba szeretnem onteni a teveket,illetve erdemi tippeket varok....koszi..
r0226 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 541
Nem. De azért belehet alá építeni csak nem egy életbiztosíték.:-))))
Előzmény: Tibcsik (540)
Tibcsik Creative Commons License 2008.01.27 0 0 540
Sziasztok!

Kerestem, de eddig nem találtam arra egyértelmű választ, hogy kerámialapos főzőlap alá be lehet építeni mosogatógépet?

Ha valakinek van ezzel tapasztalata/információja kérem ossza meg velem.

Köszi:

Tibcsik
ttboy Creative Commons License 2008.01.20 0 0 539
Ezt nektek kell tudni. A hozzáértők azt szokták mondani, a hűtő legyen minél közelebb a bejárathoz. A könnyű megközelíthetőség azért fontos, mivel általában ezt a család minden tagja használja főzésen kívül is (üdítő, nasi, egyéb). Ezért jobb, ha nem kell kerülgetni a másikat. Valamint bevásárlás után is könnyebb az elpakolás, ha nincs "elrejtve".
Előzmény: Lee1732 (538)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 538
Igen, de ha az asztal párhuzamos a bal oldali fallal, akkor már nem olyan kerülő
Előzmény: ttboy (537)
ttboy Creative Commons License 2008.01.16 0 0 537
Még valammi: ha tényleg a hűtővel szemben van az ajtó, én az étkezőt a jobb oldalra raknám (korábban bal oldalról írtál). Vagy ha elfér, teljesen középre. Mivel, ha jól értem, most meg kellene kerülni az étkezőt belépés után, hogy a hűtőhöz jussak.
Előzmény: Lee1732 (535)
ttboy Creative Commons License 2008.01.16 0 0 536
Nálam ugyan kisebb a hűtő, de szintén a sarokban, és nincs vele problémám. Egy kis ütközőt kell csak jól elhelyezni, hogy le ne verje a vakolatot. Még valami: én az eredeti tervből meghagynám a mikró felső helyét (ha már a tűzhelyet letettétek). Mivel így alája is lehet pakolni, különben csak holt tér lenne a mikro fölötti rész.
Előzmény: Lee1732 (535)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 535
Hello,

Az ajtó a hütővel szemben van pont a másik oldalon.
A tervünk már végleges (ez tetszett a legjobban), ma jönnek a mesteremberek, de egyébként a a hütő melletti fallal már nem is lehetne variálni, mert egyrész pengefalt kéne oda csináltatni (alapból vékony válaszfal), másrészt ezt látja az ember amikor belép az ajtón először. Szóval igázaból a hütőajtó a fő kérdés, ezen még lehet gondolkozni.
ttboy Creative Commons License 2008.01.16 0 0 534
Jó lenne tudni, hol van a konyha bejárata. Mivel a hűtő kérdésedből úgy tűnik, bal oldalt is végig fal van. Mert ha ez igaz (és még nincs meg a vízkiállás), lehet, érdemesebb lenne oda tenni a mosogató részt.

Le tudod írni, hogy néz ki a helység?
Előzmény: Lee1732 (533)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 533
Igaz:) A hűtő mellett kéne lennie, elérhető magasságban
Előzmény: r0226 (531)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 532
Nyitott kérdések:
Gond-e, hogy a hűtőajtó a falba nyílik?
Hol érdemes csempézni?
A jobb oldalt a kimaradt helyen radiátor lesz. Ez baj-e a mosogatógépnek?
r0226 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 531
És a micró hol lesz? :-))))
Előzmény: Lee1732 (529)
521478963 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 530
A konyhabútorom végében az oszlop előrébb áll a többinél, érdeklődésemre, hogy miért, a válasz: a benne lévő sütő igényli azt a távolságot.
Elég hülyén néz ki hogy kb. 3 centivel előrébb áll a többinél. Ezt a fajta sütőt nem lehet főzőlap alá rakni, min. 85 centi a legalacsonyabb magassága.
Szerintetek?
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 529
Valószínű ez lesz a végleges megoldás:
Ezzel a megoldással már lehet pakolni a hütő mellé. A beépített sűtő viszont kimarad.
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 528
Ja és konyhaszigetet azért vetettük el (volt ilyen terv is), mert szerintünk kényelmelenebb körbeülni egy 4 tagú családnak (étkezőasztal lesz a bal oldalon)
Előzmény: ttboy (525)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 527

Hello,

 

Köszi a tanácsokat. A hütőajtóval az a gond, hogy bal oldalt fal van, és annak ugye jobban ki kell nyílnia, mint 90 fok. Erre van megoldás?

 

 

Előzmény: ttboy (525)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 526
"kihízhatóvá" :-) Term. kihúzhatóvá..
Előzmény: ttboy (525)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 525
Pár apró észrevétel:
- a hűtő mindenképp a másik irányba nyíljon.
- a megoldásod hátránya, hogy nem tudsz a hűtő mellé pakolni, ha több dolgot is elő kell venned.
- ahogy előttem is mondták, jelenleg túl magasan van a mikró, kisebb szekrény kellene a sütő alá.
- a mosogató alatti kivételével én az összes alsó szekrényt kihízhatóvá tenném.

+ 1 kérdés: ha ekkora helyed lesz, nem gondoltatok-e egy konyhasziget kialakítására az L alak helyett?
Előzmény: Lee1732 (513)
bravura2 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 524
OBI-ban kapsz élvédőt hozzá,kb. 2.000,-
Előzmény: Trust11 (498)
r0226 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 523
Egy jó tanács a sűtővel kapcsolatba, ne a pultal egyszintbe rakd hanem a fiók alsó szélével egyvonalba. lejjebb kerül kb 20cm és a felette elhelyezett micró is kényelmes lesz nem lesz túl magasan. Mint az 509-es hsz-ben látod a képen.
De a nagyobb áruházakban a konyhabútor osztályon megtapasztalhatod.:-)))
Előzmény: Lee1732 (520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!