Keresés

Részletes keresés

bravura2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 551
na meg ami fontos,páraelszivót!!
Előzmény: bravura2 (550)
bravura2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 550
ekkora térben inkább raktam volna háromszor ekkora tálaló-tároló-főző pultot.
Előzmény: killmark (548)
ttboy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 549
Az asztalosmunka korrekt, a többi felvet néhány kérdést..
Előzmény: killmark (548)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 548

talán most..

Előzmény: killmark (547)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 547
...
Előzmény: killmark (546)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 546

ez az elrendezés?

ezt a konyhát 3 éve készítettük.

Előzmény: Lee1732 (529)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 545

ablak alá nem tennék felső szekrényt.

inkább gyártatnék 6 os üvegből polcokat.25 cm mély, csiszolt éllel.

kinyitja a teret és nem látszik szemből.

 

Előzmény: Lee1732 (529)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 544

elméletileg nem.

a gyártók megkövetelnek egy takarást minimum a főzőlap aljára.ha azzal együtt elfér(emelsz a bútor magasságán,akkor lehetséges.

 

Előzmény: Tibcsik (540)
killmark Creative Commons License 2008.01.31 0 0 543

hülyeség.a konyhabútorod alsó elem mélysége valószínűleg 55 cm.

a sütősé általában 60.de ez azért van így mert így lehet csalni az alsó elemmel (kijjebb húz)ha sz@r a fal.

ahol a sarok 90fok ,ott lehet a sütő elem is simán 55 mély,csak a fölötte levő szekréyntest hátában ki kell alakítani egy 10 cm mély légcsatornát,hogy a sütő melege arra távozzon.

(megcsinálni könnyebb nekem mint leírni)

Előzmény: 521478963 (530)
CornFake Creative Commons License 2008.01.28 0 0 542
udv mindenki
konyhaszetverest tervezek, uj butorral,gepekkel,padloval.
de annyira megcsomorlottem a 80tervtol amit vegigprobaltam a konyhaba,hogy segitseget kerek.ez az alaprajz.vizes kiallas a jobb "felso" sarokban lesz,ugyhogy ez elegge behatarolja a mosogato helyet.illetve a konyha kozepere maradt egy radiator (aki debreceni az ismeri a szuper ebedlobol levalasztott konyhakat), az A fallal parhuzamosan.
nem vagyok hive a tokig beepitett konyhanak,szoval a falra valszeg egy vizszintes faliszekreny lesz csak,a tobbi nyitott polc.
ketten elunk,de mindig fozok,illetve sutni is szoktam,szeretnek egy szemmagassagba felszerelt sutot.
a szine igazabol kialakul,de jelenleg esszeru formaba szeretnem onteni a teveket,illetve erdemi tippeket varok....koszi..
r0226 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 541
Nem. De azért belehet alá építeni csak nem egy életbiztosíték.:-))))
Előzmény: Tibcsik (540)
Tibcsik Creative Commons License 2008.01.27 0 0 540
Sziasztok!

Kerestem, de eddig nem találtam arra egyértelmű választ, hogy kerámialapos főzőlap alá be lehet építeni mosogatógépet?

Ha valakinek van ezzel tapasztalata/információja kérem ossza meg velem.

Köszi:

Tibcsik
ttboy Creative Commons License 2008.01.20 0 0 539
Ezt nektek kell tudni. A hozzáértők azt szokták mondani, a hűtő legyen minél közelebb a bejárathoz. A könnyű megközelíthetőség azért fontos, mivel általában ezt a család minden tagja használja főzésen kívül is (üdítő, nasi, egyéb). Ezért jobb, ha nem kell kerülgetni a másikat. Valamint bevásárlás után is könnyebb az elpakolás, ha nincs "elrejtve".
Előzmény: Lee1732 (538)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 538
Igen, de ha az asztal párhuzamos a bal oldali fallal, akkor már nem olyan kerülő
Előzmény: ttboy (537)
ttboy Creative Commons License 2008.01.16 0 0 537
Még valammi: ha tényleg a hűtővel szemben van az ajtó, én az étkezőt a jobb oldalra raknám (korábban bal oldalról írtál). Vagy ha elfér, teljesen középre. Mivel, ha jól értem, most meg kellene kerülni az étkezőt belépés után, hogy a hűtőhöz jussak.
Előzmény: Lee1732 (535)
ttboy Creative Commons License 2008.01.16 0 0 536
Nálam ugyan kisebb a hűtő, de szintén a sarokban, és nincs vele problémám. Egy kis ütközőt kell csak jól elhelyezni, hogy le ne verje a vakolatot. Még valami: én az eredeti tervből meghagynám a mikró felső helyét (ha már a tűzhelyet letettétek). Mivel így alája is lehet pakolni, különben csak holt tér lenne a mikro fölötti rész.
Előzmény: Lee1732 (535)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 535
Hello,

Az ajtó a hütővel szemben van pont a másik oldalon.
A tervünk már végleges (ez tetszett a legjobban), ma jönnek a mesteremberek, de egyébként a a hütő melletti fallal már nem is lehetne variálni, mert egyrész pengefalt kéne oda csináltatni (alapból vékony válaszfal), másrészt ezt látja az ember amikor belép az ajtón először. Szóval igázaból a hütőajtó a fő kérdés, ezen még lehet gondolkozni.
ttboy Creative Commons License 2008.01.16 0 0 534
Jó lenne tudni, hol van a konyha bejárata. Mivel a hűtő kérdésedből úgy tűnik, bal oldalt is végig fal van. Mert ha ez igaz (és még nincs meg a vízkiállás), lehet, érdemesebb lenne oda tenni a mosogató részt.

Le tudod írni, hogy néz ki a helység?
Előzmény: Lee1732 (533)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 533
Igaz:) A hűtő mellett kéne lennie, elérhető magasságban
Előzmény: r0226 (531)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 532
Nyitott kérdések:
Gond-e, hogy a hűtőajtó a falba nyílik?
Hol érdemes csempézni?
A jobb oldalt a kimaradt helyen radiátor lesz. Ez baj-e a mosogatógépnek?
r0226 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 531
És a micró hol lesz? :-))))
Előzmény: Lee1732 (529)
521478963 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 530
A konyhabútorom végében az oszlop előrébb áll a többinél, érdeklődésemre, hogy miért, a válasz: a benne lévő sütő igényli azt a távolságot.
Elég hülyén néz ki hogy kb. 3 centivel előrébb áll a többinél. Ezt a fajta sütőt nem lehet főzőlap alá rakni, min. 85 centi a legalacsonyabb magassága.
Szerintetek?
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 529
Valószínű ez lesz a végleges megoldás:
Ezzel a megoldással már lehet pakolni a hütő mellé. A beépített sűtő viszont kimarad.
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 528
Ja és konyhaszigetet azért vetettük el (volt ilyen terv is), mert szerintünk kényelmelenebb körbeülni egy 4 tagú családnak (étkezőasztal lesz a bal oldalon)
Előzmény: ttboy (525)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 527

Hello,

 

Köszi a tanácsokat. A hütőajtóval az a gond, hogy bal oldalt fal van, és annak ugye jobban ki kell nyílnia, mint 90 fok. Erre van megoldás?

 

 

Előzmény: ttboy (525)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 526
"kihízhatóvá" :-) Term. kihúzhatóvá..
Előzmény: ttboy (525)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 525
Pár apró észrevétel:
- a hűtő mindenképp a másik irányba nyíljon.
- a megoldásod hátránya, hogy nem tudsz a hűtő mellé pakolni, ha több dolgot is elő kell venned.
- ahogy előttem is mondták, jelenleg túl magasan van a mikró, kisebb szekrény kellene a sütő alá.
- a mosogató alatti kivételével én az összes alsó szekrényt kihízhatóvá tenném.

+ 1 kérdés: ha ekkora helyed lesz, nem gondoltatok-e egy konyhasziget kialakítására az L alak helyett?
Előzmény: Lee1732 (513)
bravura2 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 524
OBI-ban kapsz élvédőt hozzá,kb. 2.000,-
Előzmény: Trust11 (498)
r0226 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 523
Egy jó tanács a sűtővel kapcsolatba, ne a pultal egyszintbe rakd hanem a fiók alsó szélével egyvonalba. lejjebb kerül kb 20cm és a felette elhelyezett micró is kényelmes lesz nem lesz túl magasan. Mint az 509-es hsz-ben látod a képen.
De a nagyobb áruházakban a konyhabútor osztályon megtapasztalhatod.:-)))
Előzmény: Lee1732 (520)
konaking Creative Commons License 2008.01.13 0 0 522
Mondhatnám, hogy menj be hozzájuk, és segítenek, de ők Szekszárdon vannak. Szerintem bármelyik hasonló konyhastúdióban segítenek. Ha találkozok velük, megkérdezem, már csak azért is, mert engem is kezd érdekelni, lehet, hogy még nálam is így lesz.

Előzmény: Lee1732 (521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!