Keresés

Részletes keresés

Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 532
Nyitott kérdések:
Gond-e, hogy a hűtőajtó a falba nyílik?
Hol érdemes csempézni?
A jobb oldalt a kimaradt helyen radiátor lesz. Ez baj-e a mosogatógépnek?
r0226 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 531
És a micró hol lesz? :-))))
Előzmény: Lee1732 (529)
521478963 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 530
A konyhabútorom végében az oszlop előrébb áll a többinél, érdeklődésemre, hogy miért, a válasz: a benne lévő sütő igényli azt a távolságot.
Elég hülyén néz ki hogy kb. 3 centivel előrébb áll a többinél. Ezt a fajta sütőt nem lehet főzőlap alá rakni, min. 85 centi a legalacsonyabb magassága.
Szerintetek?
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 529
Valószínű ez lesz a végleges megoldás:
Ezzel a megoldással már lehet pakolni a hütő mellé. A beépített sűtő viszont kimarad.
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 528
Ja és konyhaszigetet azért vetettük el (volt ilyen terv is), mert szerintünk kényelmelenebb körbeülni egy 4 tagú családnak (étkezőasztal lesz a bal oldalon)
Előzmény: ttboy (525)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 527

Hello,

 

Köszi a tanácsokat. A hütőajtóval az a gond, hogy bal oldalt fal van, és annak ugye jobban ki kell nyílnia, mint 90 fok. Erre van megoldás?

 

 

Előzmény: ttboy (525)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 526
"kihízhatóvá" :-) Term. kihúzhatóvá..
Előzmény: ttboy (525)
ttboy Creative Commons License 2008.01.15 0 0 525
Pár apró észrevétel:
- a hűtő mindenképp a másik irányba nyíljon.
- a megoldásod hátránya, hogy nem tudsz a hűtő mellé pakolni, ha több dolgot is elő kell venned.
- ahogy előttem is mondták, jelenleg túl magasan van a mikró, kisebb szekrény kellene a sütő alá.
- a mosogató alatti kivételével én az összes alsó szekrényt kihízhatóvá tenném.

+ 1 kérdés: ha ekkora helyed lesz, nem gondoltatok-e egy konyhasziget kialakítására az L alak helyett?
Előzmény: Lee1732 (513)
bravura2 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 524
OBI-ban kapsz élvédőt hozzá,kb. 2.000,-
Előzmény: Trust11 (498)
r0226 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 523
Egy jó tanács a sűtővel kapcsolatba, ne a pultal egyszintbe rakd hanem a fiók alsó szélével egyvonalba. lejjebb kerül kb 20cm és a felette elhelyezett micró is kényelmes lesz nem lesz túl magasan. Mint az 509-es hsz-ben látod a képen.
De a nagyobb áruházakban a konyhabútor osztályon megtapasztalhatod.:-)))
Előzmény: Lee1732 (520)
konaking Creative Commons License 2008.01.13 0 0 522
Mondhatnám, hogy menj be hozzájuk, és segítenek, de ők Szekszárdon vannak. Szerintem bármelyik hasonló konyhastúdióban segítenek. Ha találkozok velük, megkérdezem, már csak azért is, mert engem is kezd érdekelni, lehet, hogy még nálam is így lesz.

Előzmény: Lee1732 (521)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 521
Hát igen, ezek azok dolgok, amiket tudni kéne (kell-e válaszfal közé). Vagy ha csak egy drágább sütő típus választásán múlna a dolog, akkor ezen már nem spórolnánk.
Előzmény: konaking (518)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 520
Igen, ezek az indokok. Ha valakitől rossz tapasztalatot hallanánk, akkor inkább a főzőlap alá tennénk a sütőt. A beépített sütőnek amúgy csak azt a hátrányát látom, hogy gyakrabban kell tisztítani, mivel ez az első dolog amit meglátsz amikor belépsz a konyhába.
Előzmény: konaking (517)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 519
Szia,

A látványtervet mással készíttettük, de már magunk is próbálkoztunk ilyen szoftverekkel (pl. Ikea). Mindesetre ennél a konyhánál nem nagyon tudunk jobb elrendezést, mert a bal oldali falra külön pengefalat kéne csinálni, hogy oda is építhető legyen valami. De a konyha méreténél fogva (3,7m * 3,7m) ez nem éri meg, mert az étkező asztalt is ide tesszük, és azt is beleszámítva túl zsúfolt lenne.
Előzmény: ppippa (515)
konaking Creative Commons License 2008.01.13 0 0 518
Most csinálunk egy családi házat, (villany) ott egy elég profi konyhás cég készíti a bútúrt, abban is a sütő mellett van a hűtő, igaz a kettő között van egy pár centis fal, bútor lappból.

Előzmény: Lee1732 (513)
konaking Creative Commons License 2008.01.13 0 0 517
A mosogató alatt nem fér el, a gép. A sütött nagyon sok helyen magasabbra teszik, jobban kezelhető, nem kel hajolgatni.

Előzmény: ppippa (516)
ppippa Creative Commons License 2008.01.13 0 0 516

S miért nem a főzőlap alá teszitek?

Feltünt, hogy a mosogatógépet nem a mosogató alá teszitek. Direkt? Így nem foglal el több helyet?

Előzmény: Lee1732 (513)
ppippa Creative Commons License 2008.01.13 0 0 515

Szia!

 

Ti csináltátok a látványtervet, vagy csináltattátok?

Előzmény: Lee1732 (513)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 514
Elfelejtettem mondani, hogy a képen a hütő nem jó, mert az is beépített lesz. De a kérdés továbbra is az: nem gond-e egy beépített sütő + hütő egymás mellett, ha a hütő mellett ráadásul fal is van.
Előzmény: Lee1732 (513)
Lee1732 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 513
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni leendő konyhánk tervezésében. Hosszas gondolkodás után az alábbi látványtervet készítettük el:
Ami számunkra nyitott kérdés, hogy a beépített sütőt szabad-e a hütő mellé tenni (a hütőtől balra fal van!). Nem lesz baja a hütőnek hosszabb távon? Mire kell figyelni a sütő típusának megválasztásakor? Esetleg egy olyan cíkknek is örülnék, ami ezzel a témával foglalkozik. Olyan képeket már találtunk, ahol egymás mellett van a két gép, de hosszabb távú tapasztalatokról még sehol sem olvastam.

Előre is köszönünk minden tanácsot ezzel kapcsolatban!
ppippa Creative Commons License 2007.12.26 0 0 512

Sziasztok!

 

Tud valaki abban segíteni, hogy vannak ezek a fém fiókoldalak, és fém fiókcsúszók, és hogyan lehet ezeket felszerelni pontosan? Mármint ha megvannak a fiókelőlapok méretei, akkor ehhez képest milyen követelmények vannak egyszer a fióktest (ami megegyezik a fém fiókoldal magaságával) magasságával kapcsolatban (alulról felülről hány cm-t kell ráhagyni), illetve, ha ez még meg is lenne, tehát megvan az előlap, meg rá van már szerelve a fém fiókoldal, meg a 16-os bútorlapokból az alja meg a háta (tehát megvan a fióktest), akkor ehhez képest, a fiókcsúszókat hogyan kell pontosan felhelyezni a korpuszra?

Májkell123 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 511

Szia.

A hűtő melletti polc jó ötlet. Köszi. Eltakarja a hűtőt, meg a zajt is csillapítja. (Esetleg néhány szellőző nyílást vágni a polcba a fal mellett, hogy ne melegedjen túl a hűtő.)

Felső szekrényt korábban a bal és felső falra is akartam, de elég csak a felső (főzőlap) fölé.

A sűtőt úgy gondoltam, mint a lenti képen, fölé a mikró.

Már csak egy kérdés nyitott: melyik oldalra tegyem a mosogatót?

Hajlok arra, hogy a bal oldalra tegyem. Az jobb oldalon (ablakos oldal) sok hely maradna egyéb dolgokra. (Nem csúfítanám el a mosogatóval). A mosogatógépet a mosogató "lapos" része alá tenném mint a lenti képen.

Vélemény?

 

 

Előzmény: killmark (510)
killmark Creative Commons License 2007.12.24 0 0 510

1 es helyére raknám a hűtőt,egy 15 cm széles sarokpolccal takarva az oldalát.elje meradhat nyitott.

2es helyére sütős oszlop.

3-4 sarokszekrény pillérpánttal

5-7 1ajtós 1fiókos elem

6 főzőlap,altta 3 fiókkal.

8-9 sarokszekrény mosogatótálcának pillérpánttal

10 mosogatógép.

 

felsőszekrényt csak a főzőlap fölé.

mosogatótálca elég egy sima 1medencés csepis.

Előzmény: Májkell123 (507)
r0226 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 509
Nálam is lemaradt a kép:-)
r0226 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 508
A sütőre egy megoldás és ez nagyon kényelmes nem kell lehajolni és a hülye gyerek sem akar, tud bemászni. Bár ha nagyon akar ide is bemászik.:-)))
Előzmény: Májkell123 (506)
Májkell123 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 507
Persze a kép lemaradt.
NomégegyszerKonyha
Májkell123 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 506
Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni. Ki kellene találnom, hogy a konyhában hol legyen a hűtőgép, mosogatógép, gáz főzőlap, elektromos sütő és a mosogató. (A jövő héten jön a villanyszerelő aztán neki kéne az infó, hova kerüljenek a konnektorok.)
A konyha U alakú, fölfelé a terasz van, jobbra az étkező, alatta és bal közlekedő van.
1-től 11-ig beszámoztam a helyeket a könnyebb kommunikáció végett.
Volna néhány kérdésem is:
A főzőlap alá befér a sütő?
Mekkora mosogatót érdemes venni, ha van mosogatógép is?
Már van egy hűtőnk ami persze fehér. Hülyén néz ki a fa (mondjuk cseresznye színű) konyhabútor mellett a fehér hűtő? Vagy vegyek beépíthető hűtőt? (Nem igen akaródzik, kell másra a lóvé.)
A két falra gondoltam (2-estől a nyolcasig) szekrényt felrakni. Kell ennyi vagy sok?
Hirtelen ennyi. Előre is köszönöm.




Trust11 Creative Commons License 2007.11.12 -1 0 505
Igen, azt ígérte, hogy levágja és újra megcsinálja az élzárást, ha kész lesz, teszek fel új képet, hogy milyen lett.
Előzmény: killmark (502)
enszuke Creative Commons License 2007.11.07 0 0 504
Ketiranyu kell, de azon kivul 2 sebeseges is, ahogy leirtam. A sima ketiranyu nem jo, mert legalabb 60-70cm-t kellene kihuzni, hogy biztosan hozzaferjek az evoeszkozokhoz. Annyi helyem pedig nincs az asztal mellett.
Előzmény: killmark (503)
killmark Creative Commons License 2007.11.07 0 0 503

szerintem neked teljes kihúzású fióksín kell,kétoldalas.

létezik.hogy hol azt hirtelen nem tom,denap mint nap járok szaküzletekbe,ha látok irok.

Előzmény: enszuke2 (501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!