Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2007.04.25 0 0 448
Na csak megtalaltam, hogy hol volt tema: ezt talaltam az isotech oldalan, ha meg valakit erdekel:
A tűzhely elszigetelésére a megoldás a szálas kerámia lap.
Ára: 2399 Ft+áfa/db 1 db (50*100 cm-es méretű)
Robin Creative Commons License 2007.04.16 0 0 447
Csak véletlenül keveredtem erre, de hasonló problémával kűzködtem sokáig. Nekem is segítettek az egyik konyhás topikban. Igy végül a következő lett a megoldás: egy bútorlap került a kettő közé, plusz a baumaxban lehet ú.n. tűzvédőt kapni, ami méretre 85x55-ös, egyik oldalán hőtükör van, a másikon egy vékony szigetelő réteg. Fel lehet ragasztani (vannak tappancsai) a bútorlapra. Ez nem tökéletes, de mivel nem sütök minden nap, elfogadható.
Előzmény: Törölt nick (442)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 446
Sziasztok Piramis13, billy5!

emilio3@freemail.hu email címen megtaláltok, és ott megadom az elérhetőségét.
Különben Pécs környéki az asztalos.
Előzmény: billy5 (440)
cors Creative Commons License 2007.03.07 0 0 445
Köszi a segítséget.
Előzmény: t3v3d3s (444)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.06 0 0 444
Keresd Jamie25-öt a rönkházak, gerendaházak topikban! Egyébként ha kicsit visszalapozol itt, vagy balra a keresőbe beírod, hogy ytong, itt is találsz képeket az ő konyhájáról!

Valamint:

http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&szakerto_id=473219&func=kf

#49, 51, 52, 60 - épített konyha: előnyök és hátrányok.
Előzmény: cors (441)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.06 0 0 443

fagyasztó mellé tűzhely:
#32, 33. a kérdezz-felelekben, de kiadja alul a tűzhely keresőszóra.

"Messze a legjobb, ha konyhagépes szakkereskedésben meg tud venni olyan szigetelőlapot, amit kifejezetten erre a célra fejlesztettek ki; kétoldali acélhálója hőszigetelő magot rejt, a konyhai standard 720×550 mm-hez igazodik, merev és könnyen szerelhető. De kitartás kell a beszerzéséhez. Aránylag jó kompromisszum a klingeritlap, amit épületgépészeti boltok árulnak nem mint hőszigetelőt, hanem mint tömítések alapanyagát, de hosszú évek óta helytáll ezen a fronton is. Ha nincs bútoroldal, amire rácsavarozhatná, akkor kontaktragasztóval tudja a helyén tartani."

http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&szakerto_id=473219&func=kf
Előzmény: Törölt nick (442)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 442
ok, semmi baj, én is túlreagálam, köszi a választ, erre voltam kíváncsi
Előzmény: Emi2 (438)
cors Creative Commons License 2007.03.06 0 0 441
Sziasztok!

Nekem a táglábol , vagy itongból készített konyhaszekrény tetszik.
Esetleg nincs valakinek ?
Linket nem találtam a neten.
billy5 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 440

Emi2!

Asztalos elérhetőségét meg tudod adni?

Köszi

piramis13 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 439

Nekem nagyon tetszik a konyhabútorod.

A vidéki asztalos Budapest környéki? Ügyes és szép munkát végzett

Előzmény: Emi2 (429)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 438
Szia!
Bocs ha megsértettelek. Azért ha elolvasod a kérdésed, lehet így is meg úgy is értelmezni.
Mégegyszer bocsi.
Annyi történt nálunk, hogy egy számmal vastagabb az elválasztó fa (vagy pozdorja már magam sem tudom) vastagsága, mint a megszokott, és tényleg szerintem megfelelő védelmet nyújt.
Kicsit szégyellem magam... :((
Előzmény: Törölt nick (436)
Fido Dido Creative Commons License 2007.03.06 0 0 437

Mielött támadásnak vennéd:

Azért kérdezte, mert a kettő közé valamilyen hőszigetelést szoktak tenni. Általában nem megy tönkre a hűtő a mellérakott sütőtől, csak lényegesen többet fogyaszt, ha sokat használjátok.

Előzmény: Emi2 (435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 436

bocs, hogy kérdezni mertem :(

 

kérdésem az lett volna, hogy mit tettetek a 2 közé (hűtő, sötő), de tudod mit, majd megkérdem az asztalost, nehogy úgy érezd belédkötöttem és kösz a segítséget..........

segítőkészséged határtalan

Előzmény: Emi2 (435)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 435
Hűtőt, sütőt, mikrót, mosogató gépet szerettük volna egy helyre öszpontosítani.
Ezt elmondtuk az asztalosnak és Ő megvalósította. Jól sikerült, mert a hűtő még nem fort fel, a sütő meg nem hűlt le. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen szokták mondani.
Valaki még szeretne belémkötni?? :)))
Előzmény: Törölt nick (433)
Fido Dido Creative Commons License 2007.03.06 0 0 434

Az exeméknek egy elég nagy L alakú gránit pultjuk van. Sima konyhabútorra rakták, és mindenféle külön merevítés nélkül elbírja a szekrény.

Igen, felcsiszolják, mint a márványt.

Konyhaboltban nem nagyon mutogatnak ilyeneket, mert ezzel inkább a kőfaragók, gránitosok foglalkoznak.

 

A gránitmosogatóról még sok véleményt nem tudok mondani. Nekünk antracit színű van. Azon a kávé és teafoltok nem látszanak, csak a vízkő! :) Meglátjuk, milyen hosszú életű lesz. Bár én úgy vagyok vele, hogy ha 5-10 évente kicserélem, akkor nem olyan eget verő összeg. Az viszont fontos, hogy tisztítani csak az ehhez való vízkőoldóval szabad.

Előzmény: t3v3d3s (432)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 433
hogy tudtad a hűtő mellé tenni a sütőt?
Előzmény: Emi2 (418)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.05 0 0 432
de akkor ezt az igazi gránitot csak masszív korpuszra lehet tenni, nem? Felcsiszolják, mint a márványt? A gránitmosogatókról meg inkább panaszt hallottam, mármint hogy a világos színűeket megfogja a tea, gyümölcslé stb., szóval valahogy porózus. Szerintem én nem is láttam ilyen igazit konyhaboltban, csak az őrleményest - biztos látták rajtam, hogy ez nem másfél milláért fog konyhát csináltatni :))
Előzmény: Fido Dido (431)
Fido Dido Creative Commons License 2007.03.05 0 0 431

A pozdorjalapból is lehet lekerekítettet csináltatni, igaz én is csak 1 céget tudok, aki képes ilyenre.

 

A gránit lap gránittömbből van szeletelve és méretre vágva. Elég durva súlya van, az áráról nem is beszélve.

Örleményből és akrilból a nehezen formálható dolgokat készítik (pl. mosogatótálcák, csapok, stb), persze a gyártás olcsósága miatt is.  

Előzmény: t3v3d3s (430)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.05 0 0 430
Ne is figyelj dunaira :) szerintem csak a végén a legömbölyítésnél feltűnő a dolog, színben teljesen jó, és ha elég vastag a bevonata, sokáig bírni fogja a véletlen aprítások ellenére is. Én pl., ha elég pénzem lett volna, nem gránitot (bár annál is műanyagba vannak ágyazva a szemcsék, ha jól emlékszem), hanem azt a koryl vagy milyen nevű, falra guruló, öntött akrilt választottam volna. De szerencsére (mármint anyagilag), amikor konyha kellett, nem is tudtam a létezéséről :)
Előzmény: Emi2 (429)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 429
Szia!
A párom mindenképp tömőr fát szeretett volna, nekem meg mindegy volt csak az volt a lényeg, hogy beleférjünk az előzetessen tervezett költségvetésbe. Ez 500.000 ft. volt a konyhára (gépek nélkül). 2 hónapig keresgéltem, mire rátaláltam egy vidéki asztalosra, aki ilyen minőségű tömőr fával dolgozott a piaci ár 60-70 %-án. Kicsit meg kellett vele küzdeni, de végül megálapodtunk vele 550.000 Ft.-ban. Kicsit vonakodtam, de a párom rábeszélése hatott... viszont a gránit pult már nem fért bele.
Ennyi a rövid története a pultnak, de nekünk így tetszik, és ha őszinte akarok lenni fel sem merült a gránit pult, mert szerintünk így szép. Az egész házon ez a legnagyobb extra (mármint a konyha), mivel nem vagyunk miliomosok, sem az apukánk nem az...
Előzmény: Törölt nick (428)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 -1 0 428

Akinek van pénze tömör cseresznyefa ajtókra (by Forest katalógus), annak miért nem futotta egy normális gránit pultlapra?

Az egészet olyan megúszósan olcsóvá teszi az a 28-as pozdorja munkalap.

Előzmény: Emi2 (418)
pullman1 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 427
Nem kerültek fel a képek, a honlap címe: www.gportal.hu/bemutatokonyha
pullman1 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 426
Néhány kép és a honlap , ahol több információ található.
Előzmény: pullman1 (425)
pullman1 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 425

Kedves Bea!

Remélem nem tolakodok, én bemutatókonyhákat árulok gépekkel együtt, hátha valamelyik megfelel az Ön elképzelésének és a méretek is stimmelnek. Ha esetleg jó lenne, akkor akár Debrecenbe is le tudom szállítani.

bagabea Creative Commons License 2007.02.26 0 0 424

Sziasztok!

 

Új konyhabútort szeretnék készíttetni, tudna valaki megbízható asztalost ajánlani Debrecenben?

 

Nagyon köszönöm
Bea

Emi2 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 423
Sziasztok!
Bocsi hétvégén nem voltam net közelben.
Köszönöm a dicsérő szavakat!!
A mikron én is sokat filóztam, hogy is legyen. Eredetiben az asztalosnak 5 cm-rel nagyobb polcmagaságot kellett volna tartania (mivel már meg volt a mikro), de hát így sikerült ... Szerintem még így is megfelelő a szellőzés, vagyis remélem.
A homorú ajtót szerintem gőzöléssel csinálták, és azért is döntöttünk mellette (kis holtért amit írsz megvan) mert nagyon feldobja a konyhát, és igen egyedi.
Mi nem érezzük sötétnek a konyhát annak ellenére, hogy egy 60×90 -es ablaknál nagyobbat is el tudtunk volna képzelni (a konyha mellett közvetlen egy 180×210 erkélyajtón azért bejut a fény). A fal világos pasztel sárga, munkapúlt is világos ami kiemeli a fa jellegzetes színét. A fotók kicsit sötétek lettek.
A sarok elemet ma délután pontossan lemérem, mert ha jól emlékszek 45 cm-es a sarok ajtónk.
Fido Dido Creative Commons License 2007.02.04 0 0 422
Ha 60-as mélységgel számolsz, akkor 105x105-ös mérethez 60-as ajtó, 95x95-öshöz pedig 50-es ajtó kell.
Előzmény: MZ/Y (421)
MZ/Y Creative Commons License 2007.02.04 0 0 421
Rég láttalak, de akkor még csak építkeztél. :o)
Grat. a konyhához! Nálunk saját kivitelezés lesz, Ytong-ból, úgyhogy agyalhatok, hogy is legyen. Úgyhogy rögtön egy kérdés: a sarok elem milyen méretű? 90x90, 100x100 cm? A sarokelem ajtaja mekkora?
Előzmény: Emi2 (418)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.02.03 0 0 420
Nekem kicsit sötét az összhatás, de természetes fényben biztos más. Viszont nagyon-nagyon tetszik, hogy a csempét sikerült így "randomizálni". A kör alakú, egyes tálcát megpillantva már éppen akartam kérdezni, hogy ugye itt hiányzik egy mosogatógép, de aztán elolvastam a szöveget is :)

A homorú sarokszekrény is nagyon jó megoldás, nem tudod, ezt gőzöléssel csinálták vagy hogyan? És nincs holttér az ajtólap mögött, amikor kinyitod? Szerintem harmonikus az összkép, még az inox hűtőre is azt mondom, nem baj, hogy nem beépített.
Előzmény: Emi2 (418)
burning_red Creative Commons License 2007.02.03 0 0 419

Szia Emil2!

Nagyon nagy gratula,igazán szép lett,jó nagy a hely!

Csak egyvalamit kérdeznék,de egyáltalán nem kötözködésképpen:látom,a mikró nem beépíthető változat.Hagytatok elég helyet a szellőzésnek,mert elég szűk helyre raktátok be?Tetején nincsen szellőzőnyílás?

Csak azért kérdem,mert legutóbbi konyhámnál pont ez volt a probléma,emiatt nem akartak garanciát adni a készülékre,mondván,hogy balesetveszélyes,ha visszaörvénylik a kifújt levegő,viszont a megrendelőnek nem volt pénze a beépíthetőre.Muszáj volt szélesebb helyre beraknom,a réseket pedig apácaráccsal el kellett takarnom.

burning_red

Előzmény: Emi2 (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!